vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 16:22 »
το εχω 7 μηνεσ ( cool fire 1 )και δεν μου εβγαλε τιποτα  :thumpup: ,την καταστροφη την εφερα μονος μου μετα απο απειρα πεσιματα χαλασα - χαλασαν οι σπειρες (510)  :wall:

Αποσυνδεδεμένος bb

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 17:47 »
 Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές και σε Ελλάδα και σε εξωτερικό …τι να πω…. Εύχομαι να μην έχουμε προβλήματα γιατί όπως είπα και πριν έχουμε πάρει τρία  :-\
Ξέρεις αν υπάρχουν ανταλλακτικά;  :hmmm:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 23:55 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 22:09 »
φιλε μου προκειται για ενα αρκετα φθηνο μοντακι ,εμενα μου χαλασε σε 4 μηνες ,το ειχα με επισκευασιμο ατμο και ισως το επιβαρυνα παραπανω,μια ζωη δεν θα σου κρατησει αλλα πιστευω ειναι μια τιμια επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 23:29 »
Εμένα της γυναίκας μου άντεξε 5 μήνες με αρκετές τούμπες και κάμποσες πλημμύρες.
Παρέδωσε πνεύμα μετά από πέσιμο απο ψηλά και πήρα την απόφαση να το ανοίξω να δω τι παίζει.
Ανοίγει αρκετα δύσκολα με σχεδόν καμία πιθανότητα να ανοίξει χωρίς απώλειες γιατί ο κονεκτορας ειναι ενα κομμάτι μαζι με το καπάκι το οποιο ειναι σφηνωμένο στο σώμα του mod.
Εγώ μιας κι ετσι κι αλλιώς οι σπείρες είχαν χαλάσει λίγο και μιας και δεν λειτουργουσε καθολου μετα την τελευταία τούμπα πείρα το ρίσκο και συνέχισα.
Αποτέλεσμα ήταν να σπάσει σε κομμάτια όλο το καπάκι μαζί με τον κονεκτορα και τελικά κατάφερα λίγο λίγο να το βγάλω με ελάχιστα σημάδια στο σώμα του mod.
Απο την αρχή είχα υποψίες για το μπουτονακι που οπως μου πε η γυναίκα  εκανε καποια κόλπα και μιας και ειχα διαβάσει εδω οτι αρκετοι είχαν προβλημα με αυτό μετα απο καποιους μηνες πήγα κατευθείαν εκεί  αλλά τελικά το πρόβλημα ήταν στην ένωση θετικού πόλου με το πλακετακι και το κουμπακι λειτουργούσε αψογα εως υποδειγματικα θα έλεγα μετα από τόσα πατήματα.
Προφανώς πέφτει το φταίξιμο στο μπουτον γιατί πατώντας το κουνιέται και η πλακέτα με αποτέλεσμα να μη κάνει σωστή επαφη η κόλληση του πολου εως ότου τα παιξει εντελώς.
Μια λεπτομέρεια που παρατήρησα ήταν οτι ενω οταν εβαζες την μπαταρια εκανε τα διαδοχικά χρώματα κανονικά, όταν το πάταγα να δώσει ρεύμα άναβε ελάχιστα το led πράγμα που με το καλημα του μπουτον δεν ειχα προσέξει.
Το αποτέλεσμα ήταν να κολλήσω την προβληματικη επαφη και μετα αφου εβαλα την πλακετα στην θεση της κόλλησα έναν απλο κονεκτορα 510, έβαλα προχειρα το δαχτυλίδι που τον καλύπτει, στερεωσα τον κονεκτορα στην μέση και τέλος αφού εβαλα λιγο νάιλον για να μην παει η κόλλα πανω σε πλακέτα μπουτον κλπ κι έβαλα κόλλα εποξική 2 συστατικών να τα κρατήσει όλα στην θέση τους. Εδω και 10 μέρες δουλεύει άψογα κι έγινε και λίγο μικρότερο μιας κι έφυγε αυτο το κομματάκι που χώριζε το σώμα του mod από το διακοσμιτικο δαχτυλίδι γυρο απο τον κονεκτορα.
Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά πιστεύω πως αν κάποιου πιάνουν τα χέρια κι εχει και 5 εργαλεία αξίζει η δοκιμη μπας και γλυτώσει το 40αρι.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 23:47 »
Πως το άνοιγεις χωρίς να γίνει κομμάτια είναι το θέμα. Πολύ σφιχτό το καπάκι. Έχω ένα που έχει παραδώσει πνεύμα και προσπάθησα άδικα...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 23:56 από Atrum »

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 02:08 »
Και εγω ειμαι κατοχος του cool fire 1 και μετα απο τρεις μηνες μου κανει και εμενα το περιεργο θορυβο (τζζζζ) οταν παταω το κουμπι...

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 04:42 »
Ειναι καθαρες οι επαφες?
Εναν περιεργο θορυβο στο πρωτο δευτερολεπτο τον κανει και μαλλον ειναι φυσιολογικος γιατι εκεινη την ωρα υποθετω οτι διαβαζει την αντισταση για να δωσει την καταλληλη ταση για τα 8.5w.
Αν παντως τον κανει συνεχομενα οσο πατας το κουμπι τοτε ειναι θεμα επαφης και ειτε θελει καθαρισμα ειτε ειναι εσωτερικο το προβλημα με μεγαλυτερες πιθανοτητες να θελει ενα καλο καθαρισμα σε σπειρωματα και επαφες.

@Atrum Εγω παντως το καπακι το εκανα κοματια για να βγει. Απλα προσεξα να μη κανω ζημια και στο υπολοιπο μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος takis.kan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ελπιζω να φανω ανταξιος....ατμιστης
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 23:54 »
Δυστυχως στο τριμηνο πανω το coolfire1 τα εφτυσε :wall: >:(

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 00:17 »
με ποιο ατμο το ειχες παντρεψει?

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 01:06 »
Εγω τον χρησημοποιω με nautilus..Τον κανει σιγουρα στην αρχη μετα δεν το καταλαβαινω..Το θεμα ειναι οτι στουσ πρωτους δυο μηνες δεν εκανε αυτο το θορυβο..Βεβαια μου εχει πεσει αρκετες φορες αλλα οχι σε σκληρες επηφανειες..Τωρα τον εχω παροπλησμενο γιατι χρησημοποιω  το mvp

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 01:23 »
λεω τωρα εγω ,μηπως το συγκεκριμενο δεν κανει για επισκευασιμους?


στο δικο μου,αρχισαν τα προβληματα οταν το παντρεψα με την σοφουλα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 02:06 »
Τον nautilus της aspire χρησημοποιουσα..

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 09:50 »
Tο ιδιο επαθαν και κατι γνωστοι που δεν εχουν ιδεα απο επισκευασιμους.
Ενω για το MVP δεν εχει ακουστει κατι.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 10:12 »
λεω τωρα εγω ,μηπως το συγκεκριμενο δεν κανει για επισκευασιμους?


στο δικο μου,αρχισαν τα προβληματα οταν το παντρεψα με την σοφουλα.

Αυτό σε κάποιους μπορεί να ακουστεί παράξενο, αλλά και στο παρελθόν έχουν αναφερθεί προβλήματα, όχι με το συγκεκριμένο μοντ αλλά με ego όταν χρησιμοποιούταν κάποιο συγκεκριμένο σύρμα για την αντίσταση του επισκευάσιμου.

Τη Σοφία με τι setup την έχεις?

Ελάχιστα το έχω δουλέψει το CF I αλλά με Kayfun Clone και φυτιλοαντίσταση NiChr δεν είχα θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cool Fire Ι - ΙΙ by Innokin
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 11:09 »
με ετοιμες αντιστασεις απο vapeland.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem