vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 0 χρήστες

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 20:42 »
Τι να σου πω, σε οποιο καταστημα και να πηγα τον εχουν στο κουτι , δεν το εχει κανεις για δοκιμη.

Εξου κι η ερωτηση μου , μην δωσω 30 ευρα και μετα τα κλαιω....

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 20:52 »
Μονο με δοκιμη και μονο εσυ μπορεις να κρινεις,αν θελεις να σου πω την δικη μου εμπειρια με αυτον τον ατμοποιητη ναι ειναι καλος οι αντιστασεις τους ειναι λιγο πιο ακριβες απο τις aspire bdc και bvc (εννοω εκεινες που ταιριαζουν στα υπολοιπα μοντελα των aspire) και αλλο ενα να εχεις κατα νου ειναι οτι καταναλωνει περισσοτερο υγρο απο αλλους ατμοποιητες (λογω του μεγεθους των αντιστασεων) οι οποιες απαιτουν αλλα και αντεχουν δυνατα ρευματα..και παιρνει και μεταλλικο tank το οποιο πωλειται ξεχωριστα και εχει και αυτο υψηλη τιμη αναλογως και ποιοτητας βεβαια

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 08:52 »
Οτι γραφει κι ο τιτλος...

Θα θελα τα φωτα και την γνωμη σας .

Εχω εναν Iclear 30s απο τον οποιο ειμαι πολυ ικανοποιημενος ομως επειδη ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο θα θελα να ρωτησω αυτους που εχουν δοκιμασει και τους 2 , αν αξιζει να αγορασω τον Nautilo.

Πληροφοριακα ατμιζω στα 8 με 12 Watt (αναλογως ωρας κι ορεξης) με ατμιστικη βαση 50/50 χωρις αρωμα περιπου 5 -7 ml την ημερα.

Πριν ειχα εναν mini protank 3 αλλα δεν μου αρεσει καθολου τελικα η αισθηση που αφηνει.

Επισης να πω οτι o Iclear 30s με αντισταση 1,5 Ω μου βγαζει 5 μερες ενω με αντισταη 1,8 Ω μου βγαζει 12 με 15 μερες.

Αν και θα ηθελα να ειναι καπου μονο του για ευκολοτερη αναζητηση εφοσον οι διαχειριστες θεωρησαν οτι πρεπει να μπει εδω , θα απαντησω σε αυτο το νημα. Κανω παραθεση του αρχικου για να φαινεται το ατμιστικο προφιλ μου.

Λοιπον αγορασα τον mini Nautilo κι εχω και τον Iclear 30s. Με το ιδιο υγρο στις ιδιες συσκευες:

1. Nτουμανι
   Ελαφρως καλυτερος ο Ιclear.

2. Χτυπημα
   Ελαφρως καλυτερος ο Nautilos

3. Πιο κοντινη τζουρα στη προσωμοιωση τσιγαρου
    Πολυ ανωτερος ο Iclear.
(Στον Nautilo οι τρυπες του αερα μοιαζουν να ειναι ειτε λιγο πιο  "σφιχτες" ειτε λιγο πιο "αερατες" απο οτι θα θελα.)

4. Γεμισμα τανκ
   Και παλι πολυ ανωτερος ο Iclear , γεμιζει απο πανω χωρις καν να χρειαζεται να το ξεβιδωσεις απο τη συσκευη.
( Ο nautilos περα απο το οτι γεμιζει απο κατω , ειναι και πολυ σφιχτος στο βιδωμα με αποτελεσμα να  λερωνεσαι λιγακι και να χρειαζεσαι χαρτοπετσετα καθε φορα που γεμιζεις)

5. Καταναλωση υγρου
   Ο Nautilos ειναι ελαφρως οικονομικοτερος.

6. Ισχυς που δουλευει καλυτερα
   Ξερω οτι ειναι υποκειμενικο απλα βαζοντας σαν σημειο αναφορας τη δικια μου ευχαριστηση, ατμiζω με 8,6 W με τον Iclear ενω για να παρω την ιδια αισθηση απο τον Nautilo επρεπε να ανεβω στα 10 W.

7. Drip Tip
   Βιδωτο στον Iclear , κουμπωτο στον Nautilo.

8. Τιμη
   15 me 20 ευρω o Iclear , κοντα στα 30 ο Nautilos.

Συμπερασματικα (παντα σε προσωπικη μου αποψη ) :
Εδωσα τον Nautilo σε ενα φιλο και ξαναγεμισα τον Iclear  ;D

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 20:07 »
παιδια εχω και εγω το 30αρι με ενα ατμοποιητη gsair.θελω να δοκιμασω και καποιον αλλο εργοστασιακο ατμοποιητη για πειτε καμια προταση.... :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 20:23 »
Ο στανταρ ειναι ο ναυτιλος που έχω εγω.πολυ καλο σετακι κατ'εμέ

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 20:26 »
Ναυτιλος η ναυτιλος μινι.Η σειρα Δελτα (16,19,23) και οι αεροτανκ. Ολοι καλοι ειναι με γυαλι πυρεξ, μεταλλο και ρυθμιση αερα πλην του δελτα 16.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 21:48 »
Καλώς σας βρήκα και πάλι λοιπόν μετά από καιρό, αν και κάνω συχνά επιστροφή στο άτμισμα πάει καιρός που έγραψα για τελευταία φορά στο φόρουμ. Παρ'όλα αυτά κοιτούσα τακτικά για διάφορα πράγματα που έψαχνα κατά καιρούς και αφορούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο, σαν απλός επισκέπτης.

Σήμερα το απόγευμα προμηθεύτηκα κι εγώ το Mas της Nobacco, προς το παρόν με απλό ατμοποιητή Smok T-Dux 3.0.. φυσικά το modάκι έδειξε απ'την αρχή τα "δόντια" του αν και η ανάγκη για πρώτη φόρτιση ήρθε αρκετά νωρίς, επιστροφή στη Vision Spinner II που χρησιμοποιώ τους τελευταίους μήνες μέχρι να περάσουν κάποιες ώρες φόρτισης λοιπόν. Σύντομα θα ψάξω για άλλο "σύστημα", χαραμίζεται το Mas με τον Smok πιστεύω.. αν έχετε να προτείνετε κάτι (σίγουρα θα το έχετε κάνει νωρίτερα) θα χαρώ. Αγόρασα και τον αντάπτορα που διπλώνει τον ατμοποιητή, μπας αποτρέψω και κάποια περίεργη πίεση στον πόλο αφού τοποθετώ συχνά το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο σε τσέπες και τσαντάκια..

Θα τα λέμε παιδιά! :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:03 »
D E L T A της Joyetech. Όλα τα άλλα είναι απλώς οδοντόκρεμες.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:14 »
Αν δεν σε ενοχλει η μικρη χωρητικοτιτα σου προτεινω τον ατμοποιητη που δεινει η nobacco για τον mas!αυτος ο ατμος ειναι ακριβως αυτο που λεει η nobacco κατασκευασμενις για τον mas!
Εκτος οτι σηκωνει τα watt που μπορει να σου δωσει το μοντακι,η αντισταση κραταει 2 εβδομαδες!
Εγω προσωπικα οποιον ατμο κ να εχω αγορασει την 4-5 μερα ηθελα αλλη αντισταση με τον συγκεκριμενο ομως θελω καθε 2 εβδομαδες..κ παιζω ολοι μερα γυρω στα 8watt!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:20 »
Για τον Delta δεν ήξερα καν, θα τον έχω υπόψιν αν και το βρίσκω δύσκολο να τον βρω σε κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης που βρίσκομαι πλέον, θα τον ψάξω πάντως (τον 19ρη υποθέτω); Επίσης αυτός που δίνει η nobacco για το Mas μου πέρασε απ'το μυαλό, θα ήθελα όμως κι εγώ μεγαλύτερη χωρητικότητα υγρού η αλήθεια είναι, μπορεί βέβαια να ξεπεράσω το εμπόδιο στο τέλος.. :)

Το κατάστημα μου πρότεινε τον ναυτίλο (mini αν δεν κάνω λάθος..), πρέπει να είναι μπόμπα ε; :D

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:26 »
Ειναι ενα θεμα η μικρη χωρητικοτιτα..
Κοιτα μηπως βρεις την αντισταση που δεινει στο ατμο της η nobacco σε αλλη εταιρια με μεγαλυτερο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:32 »
εμένα προσωπικά ο ναυτίλος δε μου άρεσε καθόλου,τον πούλησα σ εναν συνάδελφο ο οποίος έχει ήδη έναν ναυτιλό κ είναι απόλυτα ικανοποιημένος και με τον δικό μου και με τον δικό του,τώρα τι να πώ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:54 »
Μπερδεύει το πράγμα, αναμενόμενο θα έλεγα. Το μόνο σίγουρο είναι πως όπου κι αν καταλήξω σίγουρα θα είναι καλύτερο απ'ότι έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα, μένει να βρω μια λύση που θα με φέρει όσο πιο κοντά γίνεται στα περισσότερα θετικά στοιχεία μαζεμένα σε ένα πακέτο.. έχω δει από κοντά και τον Kanger Genitank (αν δεν κάνω λάθος στο όνομα) και μου άρεσε η αλήθεια είναι, τον έχει δοκιμάσει κανείς με το Mas ή το istick; Παράλληλα θα ψάχνω και στο φόρουμ για reviews εννοείται.. ;)

Ευχαριστώ όσους μπαίνετε στον κόπο πάντως, ευγνώμων! :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:02 »
Καλός είναι. Οι Genitank είναι ίδιοι με τους Aerotank αλλά ένα κλικ κατω σε ποιότητα υλικών. Δεν είναι απο ανοξειδωτο ατσάλι όπως οι Aerotank.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:23 »
Σημαντικότατη πληροφορία, στα υπόψιν κι οι Aerotank από την Kanger λοιπόν! Αύριο το πρωί μάλλον θα πάω ξανά στο κατάστημα να τους δω πάλι γιατί σήμερα μου πέσανε μαζεμένα και πελάγωσα με τόση νέα πληροφόρηση που έλαβα, μιλούσαμε και κανένα μισάωρο νωρίτερα μέχρι να καταλήξω στο mod.. ευχαριστώ! :)
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2015, 12:54 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342387 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541664 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31125 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357859 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1342 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios