vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 6 χρήστες
kkoumas, pngtszs1976, Buliwyf, bloodlessz, Ποντικός, NikolaosKZ

Twitter

Νομικά καθεστώτα των ηλεκτρονικών τσιγάρων σε διάφορα κράτη του κόσμου

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Για το 10 βάλε άλλα 500 από πάρτη μου.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Εγώ, τα ρέστα μου στο 5.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Φαντάσου οτι εκεί δεν έχουν καν νόμο για τους γέρους που κλείνουν το ένα ρουθούνι και φυσάνε την χλέπα από το άλλο :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι ενώ για τα ούρα έχουν μεριμνήσει αρκετά, δεν βλέπω καμμία πρόβλεψη για την παράνομη αφόδευση και τα πιθανά domino effects...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Ναι άσε, και εγώ γι' αυτό μένω στην ελλάδα...

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Σοβαρά μιλώντας πάντως, η απαγόρευση του να παίζει κάποιος μουσική στο δρόμο ή να τραγουδάει ότι θεωρείται άσεμνο ή η απαγόρευση πώλησης τσιχλων δεν είναι και ο ορισμός της κοινής λογικής. Τώρα για τα περιστέρια και λίγα ειναι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Ναι, είμαι κι εγώ λίγο υπερβολικός. Πάω να κλέψω wi-fi με την ησυχία μου. Να πατήσω και μία στο κλαρίνο. Τα λέμε.

Η Σιγκαπούρη είναι δημοκρατία αλλά με πολιτικό περιβάλλον λίγο δύσκολα κατανοητό από εμάς λόγω της περίπλοκης και πρόσφατης ιστορίας της και της προσπάθειας που έχει γίνει να υπάρχει ισορροπία ανάμεσα στις κύριες εθνότητες που την απαρτίζουν.

Τώρα βέβαια εμείς που ζούμε στην ιδανικότερη δημοκρατία του δυτικού κόσμου, κάτι που μπορούμε εύκολα να διαπιστώσουμε βγαίνοντας στο μπαλκόνι μας και απλά μυρίζοντας, έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε έτσι εύκολα, αβίαστα και να βγάλουμε και μια θεωρία συνωμοσίας άμα λάχει.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Να τα λέμε αυτά για την ιδανικότερη δημοκρατία στον κόσμο. Και για την αξιοκρατία. Και για την ανυπαρξία διαφθοράς. Και για την ποιότητα των υπηρεσιών προς τον πολίτη. Και για την ανταποδοτικότητα των φόρων. Και για την αμερόληπτη δικαιοσύνη. Και για την επάρκεια του εκπαιδευτικού συστήματος. Και για τη θεοκρατία. Και για το φιλότιμο, ρε γ@μώτο...

Όμορφα σπείραμε, όμορφα θερίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Και μετά από όλες αυτές τις αναλύσεις και την μεταφορά στο σωστό νήμα, ας επιστρέψουμε στο θέμα μας

Μια που μιλούσαμε για απολυταρχικά καθεστώτα ... ξέρει κανένας τι συμβαίνει με το άτμισμα στο Κατάρ; Ένας φίλος μου που δουλεύει εκεί μου λέει ότι έχει δει κάποιους ατμιστές αλλά ο ίδιος δεν ατμίζει. Εγώ από την άλλη κάνοντας ένα search στο google βρήκα αυτά:

British Airways BANS in-flight sale of e-cigarettes after crew member detained in Qatar

Which Countries Ban E-Cigarettes?

Έχει κάποιος φίλος/η προσωπική εμπειρία;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
άραγε στην γερμανία επιτρέπεται να αγοράσουν ατμιστικα ήδη (όχι υγρά) από κίνα?  :hmmm:
άμα ξέρει κανεις τι παίζει ας μας διαφωτίσει

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας

  Έτσι ακριβώς. Εγώ προσωπικά σαν αμετακίνητα δημοκράτης και φιλελεύθερος,αναγουλιάζω με τέτοιες καταστάσεις. Στην Σιγκαπούρη πήγα για 2 μήνες και δεν ξαναγυρνάω εκεί, ούτε με 20αρικο τον μήνα. Ένα τζόγκερ τον χρόνο να κερδίζεις, είναι άχρηστο, όλα τα ωραία,ακόμα και τα αυτονόητα πράγματα, απαγορεύονται. Nanny State για να μην δώσω τον άλλο χαρακτηρισμό από N.Όσοι την βρίσκουν,ακόμα και αυτοί που το ανέχονται, να τους φέρονται σαν νήπια, έχουν ένα θεματάκι κατ εμέ. Α και οι κάτοικοι της,τουλάχιστον στην πάνω στάθμη, ούτε επικροτούν, ούτε καμαρώνουν για αυτό που γίνεται στην πατρίδα τους.
 Όσο αφορά την χώρα μας και τους πολίτες της, μην την περιφρονείτε τόσο. Ταξίδεψα αρκετά και όχι σαν τουρίστας. Μόλις ξύσεις την επιφάνεια και δεις την ουσία, αναθεωρείς παρά πολύ. Ούτε οι Έλληνες είναι όσο κάφροι νομίζετε,ούτε η Ελλάδα τόσο "Ουγκάντα".

 God Bless America, ατμίζεις ακομπλεξάριστα, σε σημείο που αν δεν κάνεις πνευμονικές σου κρεμάνε κουδούνια.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 18:15 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Σκληροπυρηνικά οι Γερμανοί φαστεκ και σινάφι, με κοινούς με εμάς προβληματισμούς κάθε φορά , περνάει η μέλισσα ή όχι; ;D :yes:

*^Οτι ψωνίζουν δηλαδή, χτες, σήμερα, τώρα,  για τρομο-νόμο δεν ξέρω - δε νομίζω, απλά απο άποψη, αυτορυθμίζονται ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 20:07 από chillo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566425 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241877 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis