vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

e-power 2 vv box

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 18:04 »
Κάτοχος και εγώ της συγκεκριμένης συσκευής (σε λευκό χρωματάκι) από σήμερα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες. Πραγματικά, όπως τόνισε και ο Pastafarai στο βίντεο, είναι πανέμορφο. Ένα λευκό κουκλάκι, πολύ ελαφρύ, με σπείρωμα που ταιριάζουν όλα. Αφού το παρέλαβα, το φόρτισα κάποια ώρα (όχι περισσότερο από μία) και το κόκκινο λαμπάκι έγινε μπλε, οπότε θεώρησα ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονούσα. Βέβαια, για να δω την αυτονομία του θα περιμένω μέχρι να γίνουν 2-3 πλήρεις αποφορτίσεις και επαναφορτίσεις, έτσι ώστε να έχω μία πιο ικανοποιητική άποψη για το πόσο κρατάει η μπαταρία του.
Προς το παρόν, το δουλεύω με ένα ένα sokolataki s/m με αντίσταση στα 2,5 και το μοντάκι στα 4,2.

Το βασικό του -κατ' εμέ- πλεονέκτημα, που για ορισμένους μπορεί να είναι ένα μεγάλο μείον, είναι ότι δεν αλλάζεις μπαταρίες. Εάν αποδειχθεί πραγματικά καλό, σκέφτομαι να πάρω ένα ίδιο, έτσι ώστε να έχω δύο συσκευές, μία προς χρήση και μία δεύτερη stand by στην τσάντα, και να απαλλαγώ μια για πάντα από κουτάκια, δύο μοντάκια που κουβαλάω διαρκώς μαζί μου και 3-4 μπαταρίες 18650. Βασικά, παίζει να απαλλαγώ και από την τσάντα, την οποία κουβαλούσα κυρίως για να έχω όλα τα παραπάνω μαζί μου.
Επίσης, άλλο πλεονέκτημα είναι ότι συγκριτικά με τα υπόλοιπα μοντ που έχω, τύπου σωλήνες 18650, αυτό είναι πολύ πιο διακριτικό. Το μόνο που φαίνεται είναι ο ατμοποιητής, ενώ στα υπόλοιπα λόγω θέσης κουμπιού, προεξείχαν επιπλέον περίπου 5cm. Συν τα 7cm του ατμοποιητή, σύνολο 12cm, χωρίς τα 8cm του υπόλοιπου σωλήνα. Στην περίπτωση του e-power 2, το μοντάκι χωράει ακριβώς στο χέρι μου και, επειδή ο ατμοποιητής κάθεται μέσα σε ένα "σκαλοπατάκι", περισσεύουν μόνο 6cm (μαζί με το drip tip).
Συνοπτικά:
μοντ σωλήνες 18650+ατμοποιητής=20cm με τα 12cm εμφανή.
e-power+ατμοποιητής=15cm (και κάτι ψιλά) με τα 6cm εμφανή. 50% μείωση...μεγάλη πρόοδος. :)


Αν βέβαια δεν αποδειχθεί αντάξιο των προσδοκιών, έστω και ως δεύτερο εναλλακτικό μοντάκι, θεωρώ ότι είναι πολύ καλή επιλογή και σε πολύ καλή τιμή. Είναι τόσο όμορφο και, παρά το κομψό μέγεθός του, δυνατό!




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2014, 18:58 από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 04:38 »
Με μπέρδεψες λίγο  :hmmm:
Αν διάβασα καλά το μοντάκι έχει μπαταρία 1800mAh. Μέχρι τώρα λες ότι κουβαλούσες 3-4 εφεδρικές 18650. Θα τις αντικαταστήσεις με ένα εφεδρικό μοντάκι των 1800mAh? Αν σου αρκεί τότε κακώς κουβαλούσες τόσες μπαταρίες. Με 1 εφεδρική 18650 μια χαρά θα ήσουν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 05:42 »
σε τι μπορει να ειναι καλο κατι που δεν παιζει καλα την πλειοψηφια των αντιστασεων, που ειναι κατω των 2.2 ομ; αν θυμαμαι στο νημα του dna ειχε γινει ολοκληρο θεμα επειδη δεν μπορουσε να κανει ικανοποιητικο step down ωστε να δωσει 7 βατ με μισο ομ αντισταση. Ακομη μεγαλυτερο θεμα ειχε γινει με το οριο των τριων αμπερ στο εβικ, επειδη θεωρηθηκαν ιδια.
κι αυτο εχει ταυτοχρονα δυο μεγαλους περιορισμους.
ως κυριο μοντ ο μεσος ατμιστης μπορει να το χρησιμοποιησει;
οσο για το μεγεθος, με δεκα εκατοστα υψος, μικρο δεν το λες. Αλλά ομορφο ειναι.

ΥΓ οι περισσοτερες νετ καμερες δε νεταρουν αν κολλήσεις στο φακό τους το θεμα του πλανου σου, εκτος αν εχουν μακρο φακο, που  δεν εχουν συνηθως.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 09:14 »
Όμορφο για mod δεν ειναι για κινητό καλό θα ηταν αφού μοιαζει σαν iphone :P

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 13:00 »
Κατά την γνώμη μου ίσως το πιο όμορφο,μικρό vv mod που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή!

Για τυχόν απορίες που θα σας μείνουν μετά την παρακολούθηση του video είμαι στην διάθεσή σας! :) 


http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&product_id=535


[youtube]8vD1kWKIcu4[/youtube]







Τα βύσματα του καλωδίου φόρτισης είναι ένα micro usb (και όχι mini usb όπως αναφέρω στο βίντεο εσφαλμένα), ένα βύσμα για iphone και απο οτι μου εγραψε καποιος στα σχόλια κάτω απο το βίντεο στο youtube το τρίτο βύσμα είναι για iphone 5, 5c, 5s


Επίσης ξέχασα να σας πω πως κλείνει! Κλεινει με 3 κλίκ και καπάκι διαρκές πάτημα για 2 δευτερόλεπτα.


Τέλος, "katady" είναι το όνομα της εταιρείας (εξ ού και kvapor) και όχι το όνομα κάποιου σχεδιαστή!  :tongue_smilie:




στο εχω ξαναπει οτι το εχεις με τις παρουσιασεις....να το συνεχισεις.....!!!
μας λειπουν οι αμεροληπτες παρουσιασεις .......
δεν μπορουμε να βλεπουμε συνεχεια προωθηση αντι για παρουσιαση........ :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:03 »
Με μπέρδεψες λίγο  :hmmm:
Αν διάβασα καλά το μοντάκι έχει μπαταρία 1800mAh. Μέχρι τώρα λες ότι κουβαλούσες 3-4 εφεδρικές 18650. Θα τις αντικαταστήσεις με ένα εφεδρικό μοντάκι των 1800mAh? Αν σου αρκεί τότε κακώς κουβαλούσες τόσες μπαταρίες. Με 1 εφεδρική 18650 μια χαρά θα ήσουν.


Οι μπαταρίες μου ήταν λίγο πολυκαιρισμένες, οπότε έστω και πλήρως φορτισμένες δεν διαρκούσαν αρκετά. Για μία ολόκληρη μέρα εκτός σπιτιού, ήθελα 3-4. Μπορεί να έφταιγε και το γεγονός ότι ήταν no name και, ενδεχομένως, τα mah να ήταν μόνο ονομαστικά και όχι πραγματικά. Ενδεικτικά αναφέρω ότι ένα ζευγάρι trustfire μπλε, δεν έβγαζαν έναν τρίωρο καφέ. Αντί να μπω στην διαδικασία να τις αντικαταστήσω όλες, δίνοντας ένα ποσό, προτίμησα να αλλάξω στιλ και να πάρω κάτι που, αφενός, ως καινούργιο θα έχει καλύτερη αυτονομία και, αφετέρου, με ένα καλώδιο usb (τουλάχιστον σε εσωτερικούς χώρους, εκτός σπιτιού) μπορείς άνετα να το φορτίσεις. Επίσης, πάντα μου άρεσαν τα κουτάκια περισσότερο, αλλά όσα είχα δοκιμάσει στο παρελθόν δεν ήταν ικανοποιητικά για τα γούστα μου. Όπως φαίνεται, πάντως, η μπαταρία του συγκεκριμένου μοντ καλά κρατεί. Είμαι στην δεύτερη μέρα με την πρώτη φόρτιση ακόμη, στα 4,2V, αντίσταση περίπου 2,5-2,6 και υγρό περίπου στα 6ml. Λαμβάνοντας υπόψιν τις προσωπικές παραμέτρους που έχει ο καθένας, εμένα μου κάνει σε όλα.


σε τι μπορει να ειναι καλο κατι που δεν παιζει καλα την πλειοψηφια των αντιστασεων, που ειναι κατω των 2.2 ομ; αν θυμαμαι στο νημα του dna ειχε γινει ολοκληρο θεμα επειδη δεν μπορουσε να κανει ικανοποιητικο step down ωστε να δωσει 7 βατ με μισο ομ αντισταση. Ακομη μεγαλυτερο θεμα ειχε γινει με το οριο των τριων αμπερ στο εβικ, επειδη θεωρηθηκαν ιδια.
κι αυτο εχει ταυτοχρονα δυο μεγαλους περιορισμους.
ως κυριο μοντ ο μεσος ατμιστης μπορει να το χρησιμοποιησει;
οσο για το μεγεθος, με δεκα εκατοστα υψος, μικρο δεν το λες. Αλλά ομορφο ειναι.

ΥΓ οι περισσοτερες νετ καμερες δε νεταρουν αν κολλήσεις στο φακό τους το θεμα του πλανου σου, εκτος αν εχουν μακρο φακο, που  δεν εχουν συνηθως.


Αναφορικά με τις αντιστάσεις, προσωπικά προτιμώ αυτές που είναι άνω των 2,2 και έως 2,7 περίπου. Θα έπρεπε να το διευκρινίσω ίσως αυτό. Οπότε επαναδιατυπώνω, για κάποιον που παίζει σε αυτές τις τιμές είναι πάρα πολύ καλό. Τώρα, αν σκεφτείς ότι έχω ξεπεράσει τα δύο χρόνια ατμίσματος (χωρίς ούτε ένα τσιγάρο), ότι ατμίζω 6-8ml σε ένα 24ωρο με 18 νικοτίνη και ότι ανεβάζω τα volt πάνω από 4 σίγουρα, θα έλεγα ότι είναι μία πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει να δοκιμάσει ένα κουτάκι χωρίς αλλαγή μπαταριών. Σχετικά με το μέγεθος, μικρό δεν το λες, αλλά η μείωση του μήκους συγκριτικά με τους σωλήνες 18650 είναι αισθητή.


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:15 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 17:23 »
και λέω ποιον μου θυμίζει... ποιον μου θυμίζει  :hmmm:

http://picanto-ecocighe-primary.hgsitebuilder.com/profile

ΥΓ. ωραία παρουσίαση !!


Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 22:26 »
με  igo  f επισκευασιμο παιζει? και επιτελους μια μεγαλυτερη λιστα σε τι παιζει σε ποιους το παιζει  και αν τη παιζει  λαθος  :laugh1:   τι συγκεκριμενα?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 23:38 »
Παιζει με τα παντα αρκει να μην φοράνε LR αντιστάσεις!
Στον igo-f της φωτο εχω φτιαξει αντισταση στα 3.3ohm και κανω πάρτυ!  :cigar: :cigar: :cigar:


http://imageshack.com/a/img401/3144/4q7v.jpg


σε τι μπορει να ειναι καλο κατι που δεν παιζει καλα την πλειοψηφια των αντιστασεων, που ειναι κατω των 2.2 ομ; αν θυμαμαι στο νημα του dna ειχε γινει ολοκληρο θεμα επειδη δεν μπορουσε να κανει ικανοποιητικο step down ωστε να δωσει 7 βατ με μισο ομ αντισταση. Ακομη μεγαλυτερο θεμα ειχε γινει με το οριο των τριων αμπερ στο εβικ, επειδη θεωρηθηκαν ιδια.
κι αυτο εχει ταυτοχρονα δυο μεγαλους περιορισμους.
ως κυριο μοντ ο μεσος ατμιστης μπορει να το χρησιμοποιησει;
οσο για το μεγεθος, με δεκα εκατοστα υψος, μικρο δεν το λες. Αλλά ομορφο ειναι.

ΥΓ οι περισσοτερες νετ καμερες δε νεταρουν αν κολλήσεις στο φακό τους το θεμα του πλανου σου, εκτος αν εχουν μακρο φακο, που  δεν εχουν συνηθως.


Καλά τα λές Πέτρα αλλα: ως κυριο mod ο μέσος ατμιστης μπορει να το χρησιμοποιήσει μια χαρά! (και πολύ του είναι μη σου πώ απο δύναμη)... Εσυ και εγω δεν ειμαστε "μέσοι" ατμιστες υπενθυμίζω, είμαστε κροκόδειλοι!  :tongue_smilie:


Απο μεγεθος τωρα,σε ύψος είναι 2-3 χιλιοστά πιο κοντό απο το mini provari αλλα το μεγαλο του ατου είναι το βάρος του ή πιο σωστά η απουσία ουσιαστικού βάρους! Ειναι πανάλαφρο!


Τωρα οσον αφορα τα άλλα, προσωπικα οι χαμηλότερες αντιστάσεις που χρησιμοποιώ είναι 1.8 - 1.9 ohm με μηχανικά Mod η με το provari και δεν παω παρακάτω  γιατι δεν βρισκω πως υπαρχει λογος. Ασε που οι παρακάτω απο 1.8 ohm αντιστάσεις στα μηχανικά Mod αδειάζουν την μπαταρία υπερβολικά γρήγορα. Εχω δε την πεποίθηση πως ελάχιστοι (για να μην πω κανείς) ατμίζουν με αντισταση στο μισό Ohm και όλα οσα κατα καιρους γράφονται ειναι περισσότερο χάρην της συζήτησης και της διαφωνίας. Τωρα αν βρεθουν και δυο-τρεις να φουμαρουν με 0.5 - 0.7 ohm αντιστασεις προφανώς θα είναι η εξαίρεση και επίσης προφανώς το epower δεν κανει γι'αυτους!  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2014, 00:01 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 08:57 »
Εδω δεν κανει για τους ατμιστές των 1,8 ohm ούτε για επισκευασιμους αποτι καταλαβαίνω με μεγαλύτερη διάμετρο απο εναν άτμο τύπου ego...
Αυτος ο μέσος ατμιστής εχάθει. Μιλάμε για μειονότητα που στις περισσότερες περιπτώσεις γυρνάει στο τσιγαρακι.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 12:24 »
Απο μεγεθος τωρα,σε ύψος είναι 2-3 χιλιοστά πιο κοντό απο το mini provari αλλα το μεγαλο του ατου είναι το βάρος του ή πιο σωστά η απουσία ουσιαστικού βάρους! Ειναι πανάλαφρο!
Με ύψος 99.4mm είναι ένα πόντο πιο μακρύ από το provari mini, δηλαδή έρχεται στο ίδιο ύψος με το provari mini + το extension cap. Για το βάρος συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 15:11 »

Εδω δεν κανει για τους ατμιστές των 1,8 ohm ούτε για επισκευασιμους αποτι καταλαβαίνω με μεγαλύτερη διάμετρο απο εναν άτμο τύπου ego...
Αυτος ο μέσος ατμιστής εχάθει. Μιλάμε για μειονότητα που στις περισσότερες περιπτώσεις γυρνάει στο τσιγαρακι.


Ειναι 2-3 χιλιοστα πιο κοντό απο το provari mini με το extension για 18500. Το βραδυ θα ανεβασω φωτο.
 Τα τανκάκια 17-18 χιλιοστων τα παιρνει κανονικα,μεγαλυτερα δεν χωράνε. :nope: 
Οπως μεγαλύτερα δεν χωράνε (χωρις την προέκταση)και στο Innokin Vtr που ειναι εξειδικευμένη συσκευη για απαιτητικους χρήστες και όχι για τον "μέσο" ατμιστή,κάνω λάθος? 8)


Παιρνει λοιπον κανονικά επισκευάσιμους τύπου Bully, vision eternity,Ιgo-F κλπ . Παίρνει όλους τους ατμοποιητες με σπείρωμα eGo, παίρνει όλα τα carto και τα "μικρά" clearo (τύπου esmart,vivi nano κλπ) και δεν παίρνει τα μεγάλα τανκ τύπου dct 6ml,protank,kayfun κλπ...


Μου φαινεται πως υπερκαλύπτει τον "μέσο" χρήστη και με το παραπάνω! Αληθεια, απο που προκύπτει πως "εχάθει ο μέσος ατμιστής" και πως όποιος δεν φουμάρει με Ιθάκη ή kayfun επιστρέφει στο κανονικο τσιγάρο?  :confused1:


Ειπαμε: θέλει αντιστάσεις -ιδανικά- απο 2.4 ohm και πάνω. Αν θες να παίζεις με sub-ohm ή με LR δεν κάνει! :dontknow:


Και κάτι τελευταίο: το συγκεκριμένο mod παιδια δεν είναι "αντίπαλος" του vamo,του mvp ή του provari... Είναι κατηγορίας eGo spinner ή eGo Twist! Keep that in mind... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2014, 15:23 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 16:03 »
Αρα δεν ειναι μικρότερο απο provari mini.
Αρα εχει τους εξής περιορισμούς:
Οχι αντισταση κατω των 2 ohm
Οχι ατμοποιητές των 18++ mm
Το vtr τουλάχιστον δινει ρεύμα και μπαίνουν ολοι οι ατμοποιητές με την επέκταση.

Το εχάθει ο μέσος ατμιστής φαίνεται 1ον στο φόρουμ 2ον στα μαγαζιά που κάποτε ειχαν μόνο ego,3ον προσωπικές εμπειρίες και οχι μόνο.

Αντίπαλος δεν ειναι οι ego.Αντίπαλος ειναι σε ολα τα κουτάκια εκει ειναι η κατηγορία του.
Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 16:32 »
Αντίπαλοι; χμ.... δεν κάνουμε ματς εδώ, συσκευές να βολευτούμε ψάχνουμε.
Ο κύριος λόγος που έφυγα από τις απλές ego ήταν ο περιορισμός του τι άτμο θα φορέσω. Οχι μεγάλες αντιστάσεις, όχι φαρδουλοί άτμο, όχι άτμο που θέλουν πολλά βατ/βολτ ακομη και με χαμηλή αντίσταση (πχ τζεμινι μίνι)
Νομίζω ότι αυτό ισχύει για την πλειοψηφία των ατμιστών που έφυγαν από τις εγκο και αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να κάνουμε ένα βήμα πίσω από την ανάποδη και να πέσουμε πάλι στον περιορισμό του να φοβόμαστε να βάλουμε κάποιον άτμο πάνω στη μπαταρία μη τυχόν και δε λειτουργήσει σωστά ή καθόλου ή τελειώσει τη μπαταρία σε χρόνο μηδέν.
Εδώ η σπίνερ, αν και εγκο, τέτοιους περιορισμούς για εργοστασιακούς δεν έχει.
Οσον αφορά στους επισκευάσιμους, η τάση των τελευταίων μηνών για subohm (κάτω από 1.2) τους επιτρέπει να χρησιμοποιήσουν κομψοτατα και μικροσκοπικά μηχανικά μοντάκια με εως και τη διπλάσια χωρητικότητα σε mah. Γιατί να βάλουν 2.5 ομ αντίσταση για να ατμίσουν στο (σε σχέση πχ με μια κ/ψαραβέλα ή ένα νεμεσις) διπλάσιου μεγέθους κουτί;
Σε σχέση με τα ηλεκτρονικά μοντάκια τώρα... νομίζω ότι το μεταλύτερο προσόν τους είναι η απάλειψη των μη από τις ατμιστικές μας συνήθειες. Σαν τον καλό τον μύλο που ολα τα αλέθει. Παίζουν ότι κι αν τους φορέσουμε, με μικροεξαιρέσεις στις suohm αντιστάσεις κάτω των 1.5 ή και πιο κάτω ακόμη, μεγέθη που μόνο σε επισκευάσιμους τα βρίσκεις. Γιατί να το θυσιάσουν αυτό οι χρήστες τους; Για την ομορφιά του epower? ή το μέγεθός του;
Η τιμή δε λέω, δέλεαρ είναι. Αλλά ίσως το μοναδικό του γερό πλεονέκτημα με πρακτική αξία.


Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 20:19 »
Εγώ πάντως έχω πάρει 2epower, και έχω παρατησει και vamo kai nemesis kai mvp.
Όσο για τις αντιστάσεις, aspire bdc 2,1 και δε χρειάζεσαι τίποτε άλλο.
Ούτε τρεξίματα, ούτε καμμένο. Και στα 3,7 volt παίρνεις απόδοση γύρω στα 4,2 σε σχέση με το mvp πχ.
Το δωσα σε φίλο που ατμίζει στα 15 watt!!!!, άτμισε στα 4,6 και έπαθε πλάκα.
Ότι και να λέμε, πρέπει να το δοκιμάσεις για να το κρίνεις...
Τα χω ενάμισυ μήνα και πρόβλημα μηδέν.
Και για ένα νέο ατμιστή το συστήνω ανεπιφύλακτα.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem