vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #645 στις: Μαΐου 22, 2011, 17:58 »
Εδώ είναι τα φιτιλάκια όπως τα φτιάχνω εγώ. Προσπάθησα να φωτογραφίσω όσο μπορούσα καλύτερα. Βέβαια ο τρόπος μου δεν έχει καμιά σχέση με του Sokin. Τα φτιάχνω όπως ο ΚD66, απλά στο τελείωμά τους έχω το φιτίλι του Ortman.


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #646 στις: Μαΐου 22, 2011, 18:11 »
σωστός .

το πλέγμα φαινεται ότι δεν είναι από ego-t  πρώτη φορά το βλέπω.τι είναι;;


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #647 στις: Μαΐου 22, 2011, 18:30 »
Ανοξείδωτο πλέγμα. Ο KD66 μπορεί να σου πει περισσότερα. Κυρίως που μπορεί να βρεθεί.

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #648 στις: Μαΐου 22, 2011, 18:43 »
Ανοξείδωτο πλέγμα. Ο KD66 μπορεί να σου πει περισσότερα. Κυρίως που μπορεί να βρεθεί.

Ε γραψτε το εδω παιδια να ξερουμε απο που μπορουμε να το αγορασουμε/βρουμε...

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #649 στις: Μαΐου 22, 2011, 18:59 »
καλό θα ήταν  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #650 στις: Μαΐου 23, 2011, 20:24 »
Πληροφοριες για το πλεγμα εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1986.msg46851.html#msg46851
Στειλτε μου pm με τα στοιχεια σας για να γινει η αποστολη


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #651 στις: Μαΐου 26, 2011, 12:46 »
Σήμερα, συμπληρώνω μια εβδομάδα με συνεχή χρήση του φιτιλιού με πλέγμα και Ορτμαν. Ο ατμοποιητής συνεχίζει να δουλεύει άριστα. Δεν δοκίμασα ακόμη να φτιάξω 2ο ατμοποιητή, θέλοντας να διαπιστώσω πόσο θα κρατήσει αυτό που ήδη έχω.
Διαρροή απολύτως καμία.Επίσης σταθερή συμπεριφορά, είτε γεμάτη, είτε άδεια η αμπούλα.
Βέβαια το να δουλεύει συνεχώς για 7 μέρες, για μένα είναι άκρως ικανοποιητικό. Έτσι πολύ πιθανόν να τον αφήσω στην άκρη και από σήμερα το βράδυ να ξεκινήσω δοκιμές σε άλλον Τ με νέο φιτίλι.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2011, 17:15 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #652 στις: Μαΐου 26, 2011, 17:09 »
Πολύ καλό ακούγετε, κάτι αμφιβολίες που υπήρχαν για το συγκεκριμένο φυτίλι έχουν φύγει, είμαστε οκ ?

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #653 στις: Μαΐου 27, 2011, 08:14 »
Καλημέρα. Τι φυτίλι πρέπει να χρησιμοποιηθεί για την αλλαγή φυτιλιού σε ατμοποιητή και από που μπορεί κάποιος να το προμηθευτεί?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #654 στις: Μαΐου 27, 2011, 08:20 »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #655 στις: Μαΐου 27, 2011, 08:56 »
Επίσης να προσθέσω, πως δεν είναι πάντα υπεύθυνο το φιτίλι για την ανεπαρκή ή κακή λειτουργία του ατμοποιητή, αλλά και τα υλικά που επικάθονται στην αντίσταση από την χρήση. Η εμπειρία μου μου λέει, πως έπειτα από περίπου μιας εβδομάδας χρήση, χρειάζεται καθαρισμός διότι η ποσότητα των υλικών που έχουν επικαθήσει στην αντίσταση είναι τέτοια που της έχουν περιορίσει τη δυνατότητα ατμοποίησης με αποτέλεσμα να παραμένει υγρό που δεν ατμοποιείται και έτσι να σφίγγει η τζούρα ή και να υπάρχουν διαρροές.

Αν η επικάθηση υλικών είναι μικρή σχετικά, τότε ένα dryburning είναι αρκετό. Αν όχι (αν με το dryburning συνεχίζει να μην φαίνεται το πυροκοκκίνισμα της αντίστασης) χρειάζεται υγρός καθαρισμός, στέγνωμα και dryburning.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #656 στις: Μαΐου 30, 2011, 19:37 »
Εδώ είναι τα φιτιλάκια όπως τα φτιάχνω εγώ. Προσπάθησα να φωτογραφίσω όσο μπορούσα καλύτερα. Βέβαια ο τρόπος μου δεν έχει καμιά σχέση με του Sokin. Τα φτιάχνω όπως ο ΚD66, απλά στο τελείωμά τους έχω το φιτίλι του Ortman.

Φίλε parpen μπορείς να μας ενημερώσεις για το που μπορούμε να βρούμε τα υλικά για τα φυτίλια όπως τα φτιάχνεις εσύ?

Μιλάω για κάποιο κατάστημα σε Ελλάδα αν υπάρχει με αντικαταβολή κτλ. και όχι για εξωτερικό. Αν είναι αυτό εφικτό αν όχι
αυτό ευχαριστώ και πάλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2011, 19:47 από Arximidis »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #657 στις: Μαΐου 30, 2011, 21:30 »
Επίσης να προσθέσω, πως δεν είναι πάντα υπεύθυνο το φιτίλι για την ανεπαρκή ή κακή λειτουργία του ατμοποιητή, αλλά και τα υλικά που επικάθονται στην αντίσταση από την χρήση. Η εμπειρία μου μου λέει, πως έπειτα από περίπου μιας εβδομάδας χρήση, χρειάζεται καθαρισμός διότι η ποσότητα των υλικών που έχουν επικαθήσει στην αντίσταση είναι τέτοια που της έχουν περιορίσει τη δυνατότητα ατμοποίησης με αποτέλεσμα να παραμένει υγρό που δεν ατμοποιείται και έτσι να σφίγγει η τζούρα ή και να υπάρχουν διαρροές.

Αν η επικάθηση υλικών είναι μικρή σχετικά, τότε ένα dryburning είναι αρκετό. Αν όχι (αν με το dryburning συνεχίζει να μην φαίνεται το πυροκοκκίνισμα της αντίστασης) χρειάζεται υγρός καθαρισμός, στέγνωμα και dryburning.


Σωστός  . Σήμερα το πρωί  σε εναν lr σκυλί που έχω περίπου 15 μέρες  είχα διαρροές. Τον καθάρισα στο οινόπνευμα και μετά από 5 ώρες στέγνωμα  δουλεύει σαν καινούργιος

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #658 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:13 »
Φίλε parpen μπορείς να μας ενημερώσεις για το που μπορούμε να βρούμε τα υλικά για τα φυτίλια όπως τα φτιάχνεις εσύ?

Μιλάω για κάποιο κατάστημα σε Ελλάδα αν υπάρχει με αντικαταβολή κτλ. και όχι για εξωτερικό. Αν είναι αυτό εφικτό αν όχι
αυτό ευχαριστώ και πάλι.
Το μόνο που έχει εμφανιστεί στο forum (Ελλάδα + αντικαταβολή) απο τον συνατμιστή GeoSif (υαλοκόρδονο)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1608.msg59086.html#msg59086

ειδάλλως θα πρέπει να πάρεις σβάρνα χρωματοπωλεία-σιδεράδικα-μαγαζιά με μονώσεις.
Εγώ βρήκα στο 5ο μαγαζί που ρώτησα. Στα άλλα 4 με κοιτάζαν σα χαζοί...
Βέβαια αυτό που λέει ο GeoSif ότι δεν ενθουσιάστηκε με την απόδοση έχει μεγάλο δίκιο, αλλά αντί για φιτίλι μπορείς να χρησιμοποιήσεις μεταλλικό πλέγμα αφου το στρίψεις (πάλι απο GeoSif ή απο kd66 αν προσφέρεται ακόμη)
το οποίο μετά από λίγους πειραματισμούς έχει τέλεια απόδοση (δες και τις πρώτες 5 σελίδες του παρόντος θέματος όπου αναφέρεται η αντικατάσταση φιτιλιού με πλέγμα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2011, 22:20 από panos »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #659 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:50 »
Φιτίλι πήρα από εξωτερικό και πλέγμα από τον Kd66


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592058 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios