vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #600 στις: Μαΐου 17, 2011, 18:30 »
Mε πλέγμα από ατμο ego-t είχε κανένας μεταλλική γεύση?Τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #601 στις: Μαΐου 17, 2011, 18:42 »
Ναι μου έχει συμβεί και μένα, δοκίμασε να το βράσεις και μετά να το κάψεις ίσως στρώσει.
Δεν θυμάμαι απο τι ατμοποιητή ήταν πάντως. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #602 στις: Μαΐου 17, 2011, 22:20 »
Mε πλέγμα από ατμο ego-t είχε κανένας μεταλλική γεύση?Τι μπορεί να φταίει?

ρούφα αρκετές φορές χωρίς να κατεβάζεις και κάποια στιγμή θα φύγει η γεύση.την έχω πάθει και εγώ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #603 στις: Μαΐου 19, 2011, 19:17 »
Σήμερα το πρωί, μου ήρθε φιτίλι από Ortman. Ξεκίνησα δοκιμές. Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη, κάποια πρώτα συμπεράσματα.

Είναι πιο χοντρό από αυτό των Ce2r4 και επίσης δείχνει να έχει καλύτερη ροή. Έχω περισσότερο ντουμάνι. Με το πρώτο φιτίλι που έφτιαξα, είχα λίγο καμένο σε συνεχόμενες τζούρες, αλλά τώρα με το 2ο που έφτιαξα, δεν έχω καμία προς το παρόν.
Όμως διαπίστωσα μια μικρή πτώση στο χτύπημα που με παραξενεύει. Να μην έχω καμένο, να έχω περισσότερο ντουμάνι, αλλά λιγότερο χτύπημα, είναι λίγο περίεργο.
Θα δούμε εντός των επόμενων ημερών.

Εννοείται πως δεν έχω σκέτο φιτίλι, αλλά περασμένο μέσα σε πλέγμα. Μάλιστα το πλέγμα το έχω όσο το δυνατόν πιο κοντό μπορούσα και το φιτίλι να πιάνει στην άκρη του, όσο καλύτερα μπορούσα.

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #604 στις: Μαΐου 21, 2011, 21:07 »
Εγω το έκοψα και το έκανα φυτιλάκι για ego-t και δουλεύει πολύ καλά.
Αν και απ'οτι κατάλαβα αυτό δεν καλύπτει ολη την αντίσταση, μπορεί και καθόλου, είναι ποιο πάνω,
γύρω απο την αντίσταση, είναι το άλλο που είναι λίγο μαυρισμένο.
Παρακάτω νομίζω φαίνεται καλύτερα.


Και εγω!!! Η πρωτη μου επιτυχια απο αυτο το φιτιλι!!! ισως επειδη ειναι μεγαλυτερο το φιτιλι και διπλοθηκε για να μπει στην τρυπα... Αλλα επιτυχια μονο στο στο cylinder type ατμοποιητη...

Βεβαια μου διαλυθηκε το cartomizer kai ηταν αρκετα μαυρο το σφουγγαρι!!! το φιτιλι αρκετα καλο...

Aπο το Τοπικ εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2189.30.html
και Εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2134.75.html

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #605 στις: Μαΐου 22, 2011, 09:24 »
Όπως έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου, θα επανέλθω.
Εχθές λοιπόν, σχεδόν από το πρωί, ο συγκεκριμένος άτμο, άρχισε να βγάζει ψιλοκαμένο. Χρειαζόταν τζούφιες τζούρες, αν ήθελα να κάνω συνεχείς. Προς το βραδάκι, τον άνοιξα. Δεν παρατήρησα οπτικά να έχει αλλάξει κάτι στο φιτίλι, εκτός του ότι λίγο στην άκρη του, είχε ψιλοκαεί. Το ψαλίδισα ώστε να φύγει το καμένο μέρος του (που ήταν ελάχιστο ούτως ή άλλως) και φυσικά περιορίστηκε λίγο και το μήκος του.
Ο ατμοποιητής απογειώθηκε!!!
Εντός των επόμενων ωρών, θα αποδειχθεί αν τελικά έφταιγε το καψιματάκι στο άκρο του, ή έφταιγε το μεγαλύτερο μήκος που είχα αφήσει.


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #606 στις: Μαΐου 22, 2011, 10:03 »
δηλαδή είδες μεγάλη διαφορά στο άτμισμα με ortman από ότι με το κλασικο για αυτή την μόντα  φιτιλι  e2r4 ;;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #607 στις: Μαΐου 22, 2011, 11:15 »
Αν δεν ολοκληρώσω τις δοκιμές, δεν μπορώ να πω.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #608 στις: Μαΐου 22, 2011, 11:43 »
θα περιμένουμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #609 στις: Μαΐου 22, 2011, 11:54 »
Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα αν το φιτίλι (υαλόνημα ή πλέγμα) πρέπει να ακουμπάει στην αντίσταση ή να είναι ελάχιστα πιο ψηλά. Αν ακουμπάει σε ενδεχόμενη μη καλή τροφοδοσία καίγεται και βγάζει μετά συνέχεια καμένο, αν δεν ακουμπάει ίσως χρειάζεται το η.τ. να είναι σε κάθετη θέση όταν τραβάμε τζούρα για να στάζει το υγρό στην αντίσταση  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #610 στις: Μαΐου 22, 2011, 11:59 »
Κατά την προσωπική μου εκτίμηση πάντα, νομίζω οτι πρέπει να ακουμπάει αλλιώς υπάρχει πρόβλημα,με οτι συνεπάγεται αυτο.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #611 στις: Μαΐου 22, 2011, 12:31 »
και γω πιστεύω ότι πρέπει να ακουμπάει την αντίσταση αν και για μένα το μυστικό πρέπει να κρύβεται στο υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο το φιτίλι.τα φιτίλια που έχω χρησιμοποιήσει όταν βραχούν χάνουν την πυκνότητα τους και γίνονται πιο λεπτά με αποτέλεσμα την μειωμένη απόδοση και διαρροες .
αν βάλω στην ίδια διαδρομή περισσότερο φιτίλι τότε θα έχω μπούκωμα και μειωμένη τροφοδοσία με αποτέλεσμα καμμένο.
γι αυτό πιστεύω ότι το υλικό του φιτιλιού πρέπει να είναι τέτοιο ώστε να μην μειώνεται τόσο πολύ η αρχική του πυκνότητα και να συγκρατεί όσο το δυνατόν περισσότερο υγρό άμεσα διαθέσιμο για να τροφοδοτήσει τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #612 στις: Μαΐου 22, 2011, 12:37 »
Εγω χρησιμοποιω πλεγμα και στον ego-t και στον 510-t xωρις να ακουμπαει την αντισταση,
ισα ισα που φαινεται απο κατω και δουλευουν απροβληματιστα για μηνες

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #613 στις: Μαΐου 22, 2011, 12:41 »
εννοείς πλέγμα χωρίς φιτίλι έτσι;

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #614 στις: Μαΐου 22, 2011, 12:49 »
Και τι πλέγμα είναι, γιατί αν είναι απο αυτό του Κώστα δεν εχω δοκιμάσει.
Αλλά αν είναι απο άλλο ατμό οι δοκιμές που έκανα απέβησαν άκαρπες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios