vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #585 στις: Μαΐου 15, 2011, 19:46 »
Ένα video απο το γερμανικό forum για αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T από παλιά ατμό κλπ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OuEmId8P950[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #586 στις: Μαΐου 15, 2011, 20:21 »
πολύ καλό το videακι Zioa

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #587 στις: Μαΐου 15, 2011, 20:23 »
Έτσι σφιχτά που το έστριψε το σύρμα, αμφιβάλω αν θα ποτίσει με υγρό πάντως...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #588 στις: Μαΐου 15, 2011, 21:12 »
ναι οντως το εστριψε πολυ. ρε παιδια αυτο το συρμα ειναι μεσα σε παλιους ατμο?

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #589 στις: Μαΐου 15, 2011, 21:20 »
Ναι, εγώ έκανα κάτι παρόμοιο, στρίβοντας το σύρμα με ένα κατσαβιδάκι 1mm ενδιάμεσα, για να διευκολύνω τη ροή. Τελικά, μάλλον την διευκόλυνα πολύ, και πλημμύρισα...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #590 στις: Μαΐου 15, 2011, 21:21 »
Δεν το είδα όλο, αλλά όσο είδα, δεν έκανε αλλαγή σε EGO-T αλλά σε 510-Tank. Εκτός και αν μετά έκανε και σε Τ. Αν έχω δίκιο, νομίζω πως δεν ταιριάζει σε αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #591 στις: Μαΐου 15, 2011, 21:27 »
Δεν το είδα όλο, αλλά όσο είδα, δεν έκανε αλλαγή σε EGO-T αλλά σε 510-Tank. Εκτός και αν μετά έκανε και σε Τ. Αν έχω δίκιο, νομίζω πως δεν ταιριάζει σε αυτό το θέμα.


πήρε πλέγμα απο 510-Tank και το έβαλε στο ρουξούνι του EGO-T απλά δεν το δείχνει σε χρήση
 

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #592 στις: Μαΐου 15, 2011, 21:36 »
Αααα..μάλιστα. Οκ θα το προχωρήσω πιο κάτω να το δω.

Αποσυνδεδεμένος ad-min

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Φωνή
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #593 στις: Μαΐου 17, 2011, 08:38 »
Χαχαχα καλό το video!

μου θύμισε μια ιστορία που μου έλεγε ο πατέρας μου όταν δούλευε στον βαλιάδη (ηλεκτροκινητήρες), είχαν έρθει λέει κάπου το 1970 κάτι γερμαναράδες στο εργοστάσιο να παρουσιάσουν το ρελέ ασφαλείας. Το λοιπόν, ένας τύπος (συνάδελφος στο εργοστάσιο) έπιανε τα 500volt (φάση & ουδέτερο) και δεν καταλάβαινε τίποτα!

Τέλος πάντων, την ώρα που γινόταν η παρουσίαση, ζήτησαν οι Γερμανοί έναν εθελοντή να πιάσει τη φάση ώστε να πέσει το ρέλε, φυσικά (χαχα) έστειλαν τον τύπο αυτόν από το εργοστάσιο που έπιανε τα volt & δεν καταλάβαινε τίποτα!
,τίποτε το ρελέ, ούτε έπεφτε ούτε ανέβαινε, ούτε κατέβαινε, ούτε τον τύπα τον χτύπαγε ρεύμα!

Αφού είδαν/απόειδαν οι γερμανοί και τα είχαν δει όλα κωλυόμενα, τους είπαν στο τέλος ότι τους κάνουν πλάκα...

τα πράγματα είναι απλούστερα:

α) όλοι οι ego-t & ovale atom, είναι κατασκευασμένοι έτσι ώστε να χαλάνε σε 1μήνα (το πολύ) αυτοί και οι μπαταρίες τους αν ατμίζεις πολύ.

β) ατμίζεις αρειμανίως, πάρε ένα ggts να βρεις την υγειά σου (το δύσκολο είναι πού να το βρείς διαθέσιμο).

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #594 στις: Μαΐου 17, 2011, 11:22 »
και στο ggts χαλάνε οι ατμοποιητές και τους αλλάζεις .έχει κι αυτό τα αναλώσιμά του.εκτός άν πάρεις Α2 και στρίβεις φιτίλια.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #595 στις: Μαΐου 17, 2011, 11:30 »

α) όλοι οι ego-t & ovale atom, είναι κατασκευασμένοι έτσι ώστε να χαλάνε σε 1μήνα (το πολύ) αυτοί και οι μπαταρίες τους αν ατμίζεις πολύ.


Που έβγαλες τώρα αυτό το συμπέρασμα?? Εγώ όπως και άλλοι εδώ , έχουμε τέτοιους ατμοποιητές σε χρήση από δίμηνο και βάλε. Αν αλλάζεις φιτίλι, ο άτμο κρατάει.

Αποσυνδεδεμένος ad-min

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Φωνή
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #596 στις: Μαΐου 17, 2011, 12:09 »
Ναι, καλά ok, "κρατάει". Το ζήτημα είναι το πώς "κρατάει"

κρατάει πχ, όπως ένας βδομαδιαίος ovale;

η πρέπει «να εντρυφή» χαρτοπετσέτα, να είσαι από πάνω και να τον καθαρίζεις συνέχεια και άντε να παίζεις με κανένα μετασχηματιστή, με τάσεις  4- 4,5 5- 6 volt μπας και δουλέψει σωστά μετά τη βδομάδα;

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #597 στις: Μαΐου 17, 2011, 12:18 »
Ναι, καλά ok, "κρατάει". Το ζήτημα είναι το πώς "κρατάει"

κρατάει πχ, όπως ένας βδομαδιαίος ovale;

η πρέπει «να εντρυφή» χαρτοπετσέτα, να είσαι από πάνω και να τον καθαρίζεις συνέχεια και άντε να παίζεις με κανένα μετασχηματιστή, με τάσεις  4- 4,5 5- 6 volt μπας και δουλέψει σωστά μετά τη βδομάδα;

Έχω έναν ovale το οποίο τον χρησιμοποιώ από τις 3 Απριλίου του οποίου το φυτίλι το αντικατέστησα με πλέγμα στις 6 Απριλίου. Από τότε τον χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν τον έχω καθαρίσει ούτε μια φορά. Κουμπώνω πάνω αμπούλες και ατμίζω. Απλά τον χρησιμοποιώ και το ίδιο υγρό από την αρχή Halo Freedom ;) Πιστεύω όμως ότι ego-t και ovale είναι ίδιοι :)


 

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #598 στις: Μαΐου 17, 2011, 16:41 »
Αν μου επιτρεπεται θα ηθελα να κανω μια προταση στους Admin του φορουμ να σβηστουν απο θεματα σαν αυτα, σχολια τα οποια ειναι ασχετα του θεματος  και το μονο που κανουν ειναι να γεμιζουν με σελιδες το θεμα με αποτελεσμα νεοι σαν εμενα να ψαχνουν να βρουν μια πληροφορια και να διαβαζουν 40 σελιδες που δεν χρειαζονται.
Με ολο το σεβασμο προς τα μελη και admins αυτου του φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #599 στις: Μαΐου 17, 2011, 17:42 »
Mετά από πολλές αποτυχημένες αλλαγές φυτιλιού πλην ελαχίστων εξαιρέσεων  με αλλαγή μόνο φυτιλιού, ή τοποθέτηση μόνο πλέγματος  βρήκα την χρυσή τομή εδώ και μία εβδομάδα με συνδιασμό φυτιλιού από καρτομαιζερ c2r4  και μεταλλικού ανοξείδωτου πλέγματος. Έκοψα μεταλικό πλέγμα(αφού το έβρασα και το έκαψα στην μία πλευρά) σε μήκος από το τσούνι ως να ακουμπάει στην αντίσταση του ατομαιζερ ,  έβαλα μία καρφίτσα στο κέντρο του και το φυτίλι (σε μήκος τόσο όσο του πλέγματος συν μερικά  χιλιοστά)  και μετά το τύλιξα σε ρολάκι ώστε να εφαρμόζει στην τρύπα του τσουνιού. Με αυτό το τρόπο από το χώρο που δημιουργείται από την αφαίρεση της καρφίτσας και ροη δημιουργείται και το φυτίλι συγκρατεί τυχόν περίσσευμα ροης :thumpup:.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios