vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #570 στις: Μαΐου 12, 2011, 02:22 »
Σημερα το πρωι την ωρα που εγραφα σε καποιο αλλο post.... Τα 'παιξε και ο 2ος ατμο του starter kit NOBACCO eGo-T......!!!!!!!!!
Η γευση που βγαζουν ειναι οτι πιο απαισιο εχω βαλει στο στομα μου.........
Ευτυχως χτες ειχα παρει 3 BIG e-Go CARTOMIZER KENA και την εβγαλα σημερα, αλλα μου τη σπαει η διαδικασια γεμισματος
Γευση εχουν καλη αλλα καπνο μετριο. Το μεγαλο τους ατου ειναι οτι εχεις με καθε ενα καινουριο ατμοποιητη..
Αυριο πρωι παω για καινουριους eGo-T. Απο καπνο ειναι πολυ καλυτεροι.....
Καμια ιδεα για ατμοποιητη συμβατο στο συστημα NOBACCO????????????
Ειμαι καινουριος και δεν ξερω πολλα πολλα......!!!!!!
Υπαρχει καλυτερος ατμο απ'αυτον του starter kit???? Αν ναι ποιος??? Κι απο που μπορω να τον παρω συντομα?????
Και εγώ με eGo-T ήμουνα αλλά τώρα κάνω 510 LR με dripping
Το μειονέκτημα είναι ότι ίσε με ένα μπουκαλάκι στο χέρι σε σύγκριση με το eGo-T
Επίσης δεν μπορείς να οδηγάς και να κάνεις dripping
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=384
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=186

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #571 στις: Μαΐου 12, 2011, 02:32 »
Το θεμα ειναι οτι ειμαι σερβιτορος Και δεν νομιζω οτι με βολευει ο τροπος αυτος...
Παρηγγειλα το "FOG" με 501 ατμο. Ελπιζω να ειναι καλυτερο & να κραταει περισσοτερο ο ατμο..
Ουτε 15 ημερες και οι δυο απ' το σταρτερ κιτ της NOBACCO
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2011, 09:31 από kanavasp »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #572 στις: Μαΐου 12, 2011, 08:53 »
Γιατί πρέπει να γράφουμε συνεχώς τα ίδια? Οι T, δεν αντέχουν περισσότερο από 1 βδομάδα, το πολύ 10 μέρες, χωρίς αλλαγή φιτιλιού. Ο βασικός λόγος είναι πως επειδή δεν έχουν γέφυρα, το φιτίλι καίγεται και έτσι σταματούν να αποδίδουν. Εαν θέλετε Τ, έχετε 2 επιλογές. Ή ένας άτμο ανα βδομάδα, ή μαθαίνετε να αλλάζετε φιτίλι. Στις 39 σελίδες έφτασε το θέμα.

Παρήγγειλες FOG με 510 Άτμο. Έχει και αυτό τα κόλπα του.

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #573 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:37 »
Γιατί πρέπει να γράφουμε συνεχώς τα ίδια? Οι T, δεν αντέχουν περισσότερο από 1 βδομάδα, το πολύ 10 μέρες, χωρίς αλλαγή φιτιλιού. Ο βασικός λόγος είναι πως επειδή δεν έχουν γέφυρα, το φιτίλι καίγεται και έτσι σταματούν να αποδίδουν. Εαν θέλετε Τ, έχετε 2 επιλογές. Ή ένας άτμο ανα βδομάδα, ή μαθαίνετε να αλλάζετε φιτίλι. Στις 39 σελίδες έφτασε το θέμα.

Παρήγγειλες FOG με 510 Άτμο. Έχει και αυτό τα κόλπα του.
Ειπαμε ειμαι καινουριος εδω... Σορυ που δεν προλαβα να τα διαβασω ολα τα τοπικ..... Εξ αλλου ηθελα γρηγορη απαντηση γιατι ειμαι χωρις ατμοποιητη
Χτες βραδυ δοκιμασα αλλαγη με φιλτρο Zippo [ειναι το μονο που ειχα] & νομιζω κατι εγινε
Το δοκιμαζω τωρα.... καλο μονο λιγο δυσκολη η τζουρα,τραβαει με δυσκολια..

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #574 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:42 »
Μα δεν χρειάζεται να διαβάσεις όλες τις σελίδες. Μήνυμα 566 ακριβώς μια σελίδα πριν. Επίσης στο θέμα αυτό, έχουν γραφτεί πάμπολλες ιδέες για φιτίλι. Διάβασέ το. Καλό στη τσέπη σου θα κάνεις.


Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #575 στις: Μαΐου 12, 2011, 11:09 »
άμα ειναι δύσκολη η τζούρα με μια καρφίτσα δοκίμασε να κάνεις ενα μικρο κενο να έχει καλή ροή το φιτίλι  αν και με ζιππο εμένα μου έβγαλε μετά την 2-3 αμπούλα καμένο

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #576 στις: Μαΐου 12, 2011, 11:47 »
To tip με την καρφίτσα, δε νομίζω πως βοηθάει πλέον, εφόσον δεν υπάρχει σκέτο φιτίλι, αλλά πλέγμα με φιτίλι. Άρα δεν πρόκειται να κάνει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #577 στις: Μαΐου 12, 2011, 14:31 »
Έκανα αλλαγή φυτίλι στο eGo-T ovale (τελευταίο που είχα).
Έβαλα φυτίλι απο αυτό που δεινουν για τον Α2.
Πιο πολύ με δυσκόλεψε να το βγαλω το καρφάκι,
παρα να το ξαναβάλω.
Αφου έβαλα στο καρφακι φυτιλι, το καρφακι το εβαλα στην αμπούλα..
και όλα μαζί (καρφακι-αμπούλα) τα τοποθέτησα μαζι μεσα στον ατμοποιητή,
και έτσι το καρφάκι μπήκε στην θέση του.

Αποτέλεσμα: το ατμίζω περίπου μια ώρα και το βλέπω μια χαρά.
Αναμένω.........

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #578 στις: Μαΐου 13, 2011, 10:40 »
δεν ξερω τι λετε, εγω παντως σημερα πειραματιστηκα λιγο και επιασα ενα φυτιλι απο μια λαμπα πετρελαιου...........εβγαλα νηματα.......τα εστριψα ασχημα και δυνατα ...αν ηταν πορτοκαλοφλουδα θα εβγαζε και χυμο...(εδω γελαμε λιγο)...τα εκοψα στο 1 εκατοστο, περασα ενα φυλλο αλουμινιοχαρτο απο συσκευασια νυστεριου που ειναι σκληρο και ακαμπτο για πλεγμα και ιδου!!!!!!!! ο EgoT δουλευει αψογα!!!!!!!!!! Καλημερα σας!!!!!!!!!!!!! (θα το τσεκαρω μερικες μερες να δω εαν εχει διαρροες και αποδοση οπως πριν ο ατμο και θα σας πω!)

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #579 στις: Μαΐου 13, 2011, 13:49 »
τζιφος το φυτιλι.....τα σκασα για ατομαιζερ
 :'(

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #580 στις: Μαΐου 13, 2011, 14:11 »
τζιφος το φυτιλι.....τα σκασα για ατομαιζερ
 :'(
To φυτίλι και το πλέγμα που χρησιμοποιώ
Το φυτίλι του CE2 και το πλέγμα από το ego_T είναι η σίγουρη λύση για μένα.


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #581 στις: Μαΐου 13, 2011, 14:24 »
Το φυτίλι του CE2 και το πλέγμα από το ego_T είναι η σίγουρη λύση για μένα.
Συμφωνώ απόλυτα αν και είναι ειρωνία τύχης να αγοράζει κανείς CE2 για να μπορεί να ατμίσει καλά τους eGo...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #582 στις: Μαΐου 13, 2011, 14:42 »
το θεμα ειναι πως ....δεν ξερω που να βρω φυτιλι εδω Ηρακλειο και πλεγμα! το πλεγμα του Ε-Τ χαθηκε......

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #583 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:53 »
Μια λίγο περίεργη ερώτηση... Οι οπτική ίνα, από τι υλικό κατασκευάζεται? Μήπως το φιτίλι που ψάχνουμε είναι φτιαγμένο από πολλές και πολύ λεπτές (και τυλιγμένες μεταξύ τους) οπτικές ίνες? Κάπου διάβασα οτι έχουν πολλές χρήσεις, ανάλογα με το υλικό απο το οποίο είναι φτιαγμένες...

Αποσυνδεδεμένος makll

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #584 στις: Μαΐου 15, 2011, 18:35 »
Καλησπέρα στην παρέα,
δοκίμασα σπάγγο απο αυτόν που δένουμε το αρνί στη σούβλα, νομίζω όλοι ξέρουμε, ο οποίος οτάν ποτιστεί με υγρό δυσκολα καίγεται ή καλύτερα δεν καίγεται.
το πέρασα μονό λόγο οτι ειναι χοντρός και στην άκρη του έβαλα λίγο πλέγμα απο παλιό atomizer για συγρατείται απο το ρουξούνι του
εδώ και μια ώρα δουλεύει κανονικά έχει μόνο λίγο σφηκτή τζούρα που όμως θεωρώ με μια καρφίτσα στρώνει (δε το έχω δοκιμάσει ακόμα)

έβγαλα το φιτίλη δύο φορές για να δω αν έχει μαυρίσει και όλα βαίνουν καλώς ......... είναι όπως το έβαλα.

αν εχω νεώτερα θα σας ενημερώσω.
ΠΡΟΣΟΧΗ  αν το δοκιμάσει κάποιος να το κάψει χωρις πότισμα παίρνει φωτιά κανονικά ο σπάγγος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342275 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios