vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #555 στις: Μαΐου 07, 2011, 02:31 »
σε ατμοποιητη απο heaven-gifts cyllinder type B Με κουμπωσε!!!
Αλλα δυστυχως το φιτιλι απο NJOY το δοκιμασα και με το παλιο πλεγμα , ασχημη γευση, λιγο ατμο... μετα πεταξα το πλεγμα και το εβαλα ετσι... αλλα δυστυχως παλι λιγη γευση, λιγος ατμος...
Πρεπει το φιτιλι να ακουμπαει την αντισταση???
Και τελος τι αλλο φιτιλι εχει δικιμασει κανεις??? Τον πολυεστερα ενυδρειου κανει τιποτα?... Απο ειδη αλιείας τον αγοράζουμε?....
Απο φιτιλια αλλα, σαν αυτα που πουλανε στα εκκλησιαστικα?... τα "φωτιστικα" φιτιλια... ή  το σκοινακι απο κερι?...

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #556 στις: Μαΐου 07, 2011, 03:02 »
σε ατμοποιητη απο heaven-gifts cyllinder type B Με κουμπωσε!!!
Αλλα δυστυχως το φιτιλι απο NJOY το δοκιμασα και με το παλιο πλεγμα , ασχημη γευση, λιγο ατμο... μετα πεταξα το πλεγμα και το εβαλα ετσι... αλλα δυστυχως παλι λιγη γευση, λιγος ατμος...
Πρεπει το φιτιλι να ακουμπαει την αντισταση???
Και τελος τι αλλο φιτιλι εχει δικιμασει κανεις??? Τον πολυεστερα ενυδρειου κανει τιποτα?... Απο ειδη αλιείας τον αγοράζουμε?....
Απο φιτιλια αλλα, σαν αυτα που πουλανε στα εκκλησιαστικα?... τα "φωτιστικα" φιτιλια... ή  το σκοινακι απο κερι?...

Το φιτίλι πρέπει να ακουμπαέι πάνω στην αντίσταση γιατί διαφορετικά φέρνει καμένο. Το φίλτρο ενυδρείου το αγοράζεις από petshop που φυσικά έχει και ψαράκια.  :)

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #557 στις: Μαΐου 07, 2011, 03:20 »
σε ατμοποιητη απο heaven-gifts cyllinder type B Με κουμπωσε!!!
Αλλα δυστυχως το φιτιλι απο NJOY το δοκιμασα και με το παλιο πλεγμα , ασχημη γευση, λιγο ατμο... μετα πεταξα το πλεγμα και το εβαλα ετσι... αλλα δυστυχως παλι λιγη γευση, λιγος ατμος...
Πρεπει το φιτιλι να ακουμπαει την αντισταση???
Και τελος τι αλλο φιτιλι εχει δικιμασει κανεις??? Τον πολυεστερα ενυδρειου κανει τιποτα?... Απο ειδη αλιείας τον αγοράζουμε?....
Απο φιτιλια αλλα, σαν αυτα που πουλανε στα εκκλησιαστικα?... τα "φωτιστικα" φιτιλια... ή  το σκοινακι απο κερι?...

Φιτίλι μπορείς να χρησιμοποιήσεις από κάποιο παλιό
Το ξεκοιλιάζεις και παίρνεις το φιτίλι του  ;)
Εγώ πήρα από BIG CARTOMIZER
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=268
Άλλοι πήραν απο ce2r4
http://blog.livedoor.jp/moonrivers/archives/2262468.html
Άλλοι έφτιαξαν από τσάι Lipton-pyramid
Κάτσε διάβασε μία όλο και θα σου φύγουν όλες η απορίες

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #558 στις: Μαΐου 07, 2011, 15:05 »
διαβασε, διαβασε, διαβασε... Τα εχω διαβασει ρε παιδια!!...
38 σελιδες ειναι μονο εδω... Βαλε και ολο το φορουμ...
Οι αποριες δεν φευγουν...
Εγω ρωτησα μερικα πραγματα... σε αυτα δεν απαντηθηκανε ολα...
Παράθεση
Απο φιτιλια αλλα, σαν αυτα που πουλανε στα εκκλησιαστικα?... τα "φωτιστικα" φιτιλια... ή  το σκοινακι απο κερι?...
Ευχαριστω σε αυτους που απαντησαν και ΝΑΙ τα διαβαζω!!!

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #559 στις: Μαΐου 07, 2011, 19:49 »
Φίλε (thassos) εκκλησιαστικά, φωτιστικά, σχοινάκια και τσιμπιδάκια, άστα δεν κάνουν.

Αν έχεις βάλε απο clearomizer η zippo η njoy carto η πλέγμα απο κάποιον ατμο που έχεις ανοίξει η απο του cetin η lipton όλα αυτά δουλεύουν καλά αρκεί να πετύχεις το μαγείρεμα!!!!

Νομίζω πως είναι αρκετά και όλο και κάτι θα έχεις από αυτά,τα άλλα που λες τα έχουμε δοκιμάσει και δεν κάνουν.
Προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει μόνο πέτρα απο τη σελήνη δεν έχω δοκιμάσει,
οπότε μην κουράζεσαι υπάρχουν εύκολες λύσεις,και στο κάτω κάτω, αν δεν τα καταφέρεις, έχει πέσει αρκετά η τιμή τους οπότε χτυπάς κάνα καινούριο και καθάρισες.. :yes: ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2011, 07:32 από trap »

Αποσυνδεδεμένος illusory

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #560 στις: Μαΐου 10, 2011, 18:17 »
Χμ.. αντι για φυτιλι μπορω να βαλω το συρματινο διχτυ που τυλιγει την αντισταση στα ego-t?
Aν ναι, τοτε βγαζει 4-5 αλαγες ενα παλιο ego-t :)

Αποσυνδεδεμένος savvas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #561 στις: Μαΐου 11, 2011, 15:01 »
@trap, και αν υποθεσω οτι απο χθες που πηρα το egoT μου καηκαν τα φυτιλακια απο τους 2 ατμ του σετ, θα πρεπει να αγοραζω καθε μερα και ενα ατμοποιητη!!!! (Εστω απο ατζαμοσυνη).

Το θεμα ειναι να βρουμε στην αγορα καταλληλο φυτιλι για να τους επισκευαζουμε και η δυνατον να τους βελτιωσουμε.

Οποιος φιλος εχει βρει στην αγορα καταλληλο φυτιλι με το μετρο, ας μας το πει...

Σάββας 

Edit:
Οι φωτογραφιες στο πρωτο post του Πάνου, ειναι κομμενες. Αν μπορειτε καντε resize να εμφανιζονται ολοκληρες.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #562 στις: Μαΐου 11, 2011, 15:26 »
Καταλληλο φυτιλι με το μετρο, δεν εχει βρει κανεις. Αλλαγες με οσα εχουμε πει, και οσο αφορα τις φωτο τις ανοιγουμε σε νεα καρτελα  ;)

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #563 στις: Μαΐου 11, 2011, 16:38 »
αυτό μπορεί να κάνει (δεν το έχω δοκιμάσει, μόλις μου έρθει ο Α2 θα κάνω μια δοκιμή)
http://www.bulli-smoker.com/zubehoer2/zubehoer/glasfibre-for-a1-atomizer.html

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #564 στις: Μαΐου 11, 2011, 16:52 »
Αυτο εινε τελειο οντως σαν φιτιλι αλλα απο προσωπικη πειρα δεν ειδα διαφορες. Εκτος αν οντως εχουν πετυχει τοσο οι αλλαγες μου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #565 στις: Μαΐου 11, 2011, 16:56 »
@savvas Κάνε ενα κόπο ξαναδιάβασε αυτά που έγραψα γιατί νομίζω οτι κάτι κατάλαβες λάθος!!! :nope:  Όσο για τις φώτο μίκρυνε το ζουμ και θα είσαι οκ!!

@ArXoS Το δοκίμασα αυτο το φυτίλι και δουλεύει πολύ καλά κάπου το έχω ξαναγράψει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2011, 17:02 από trap »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #566 στις: Μαΐου 11, 2011, 18:18 »
Εγώ περιμένω φιτίλι από Ortman. Λογικά εντός της άλλης εβδομάδας θα το έχω.
Με την ευκαιρία να πω πως πολύ δύσκολα ένας Τ την παλεύει για πάνω από εβδομάδα χωρίς αλλαγή φιτιλιού.

Αποσυνδεδεμένος savvas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #567 στις: Μαΐου 11, 2011, 19:47 »
Μπραβο βρε ArXoS, και με το μετρο και με το χιλιομετρο...  :thumpup:

@trap, σε ξαναδιαβαζω...
Για τις φωτο, δεν νομιζω να φταιει το ζουμ μου...
edit: στη 19αρα τις βλεπω κανονικα! Στη 15αρα ειχα τ προβλημα! Μαλλον θελει ρυθμιση ο mozilla εκει.

@parpen, καθε εβδομαδα αλλαγη εεε.... (φιτιλι)
Μου φαινεται θα γινουμε expert στα εκρηκτικα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2011, 21:40 από savvas »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #568 στις: Μαΐου 11, 2011, 23:41 »
Το απόγευμα, έπειτα από 2 εβδομάδες χρήσης, ο ένας Τ, μπούκωσε. Η τζούρα του έσφιξε πάρα πολύ. Τον άνοιξα του έκανα μπανάκι, στέγνωμα και dry burn και αλλαγή φιτιλιού. Το προηγούμενο ήταν πλέγμα με πολυεστέρα στο άκρο από φίλτρο ενυδρείου. Τώρα έβαλα στο άκρο του πλέγματος, φιτίλι από Ce2R4. 2η αμπούλα που ατμίζω και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #569 στις: Μαΐου 12, 2011, 00:24 »
Σημερα το πρωι την ωρα που εγραφα σε καποιο αλλο post.... Τα 'παιξε και ο 2ος ατμο του starter kit NOBACCO eGo-T......!!!!!!!!!
Η γευση που βγαζουν ειναι οτι πιο απαισιο εχω βαλει στο στομα μου.........
Ευτυχως χτες ειχα παρει 3 BIG e-Go CARTOMIZER KENA και την εβγαλα σημερα, αλλα μου τη σπαει η διαδικασια γεμισματος
Γευση εχουν καλη αλλα καπνο μετριο. Το μεγαλο τους ατου ειναι οτι εχεις με καθε ενα καινουριο ατμοποιητη..
Αυριο πρωι παω για καινουριους eGo-T. Απο καπνο ειναι πολυ καλυτεροι.....
Καμια ιδεα για ατμοποιητη συμβατο στο συστημα NOBACCO????????????
Ειμαι καινουριος και δεν ξερω πολλα πολλα......!!!!!!
Υπαρχει καλυτερος ατμο απ'αυτον του starter kit???? Αν ναι ποιος??? Κι απο που μπορω να τον παρω συντομα?????

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1337 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios