vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, ΛΥΚ, Doubt

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #405 στις: Απριλίου 12, 2011, 18:14 »
απο τροφοδοσια - υπερχειληση πως ειναι ;  ;) 8)για πες..για πες..!

δωστου λιγο χρονο..εδω καινουργιος κ θελει το στρωσιμο του..!!! :yes:

(εβαλες απο πυραμιδα ετσι;..γιατι εβαλα απο λιπτον οχι πυραμιδα και μυριζε τσαι μια μερα..κ μετα καψιμο..).

εγω τις λαμπαδες τις αφηνω να τις αναβω στην εκκλησια..
Φίλε ΜΙΧ με βάση τις οδηγείες σου το άλλαξα. ;) Ναι πυραμίδα χρησιμοποιήσα με τη βαμβακερή υφή. Τροφοδοσία πολύ καλή, κανένα πρόβλημα (αφού έσπρωξα το φιτίλι λίγο προς τη μεριά της αντίστασης γιατί αρχικά δε μου βγαζε σχεδόν καθόλου ατμό)...καθόλου υπερχειλήσεις-διαρροές (τον άφησα και κάθετα για δοκιμή, για κάμποση ώρα)...χαλαρή τζούρα...καλό ντουμάνι...καλό χτύπημα...καθόλου καμμένο...και κανένα πρόβλημα με τις απανωτές τζούρες! :) Το ευχάριστο είναι πως μετά από λίγη ώρα που τον άφησα κάθετα, βλέπω βελτίωση στην ένταση της γεύσης. Ελπίζω απλά να θέλει το χρόνο του όπως λες και συ. :) Ας ελπίσουμε ότι θα χουμε καλή πορεία με αυτή τη μέθοδο. 8)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #406 στις: Απριλίου 12, 2011, 19:10 »
Από τις 6 του μήνα είμαι με το ίδιο φυτίλι από πυραμίδα με βαμβακερή υφή και ατμίζω ανενόχλητος ;) Μόλις ποτίσει καλά και πατήσει καλά πάνω στην αντίσταση δουλεύει απροβλημάτιστα :yes: Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και το πλέγμα γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο ;D Το μόνο που θέλει προσοχή με την πυραμίδα είναι να μην στεγνώσει γιατί θα καεί ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #407 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:24 »
Λεω να κανω καμια πσορπαθεια με πυραμιδα σημερα


Πώς ακριβώς θα βάλουμε το φιτιλι απο πυραμιδα;
Κοβουμε ενα μακροστενο κομματακι κανονικα;
Και για πιαστρακι απο πισω;

Παντως αυτο με την πυραμιδα ρε παιδες δεν διαλυεται πολυ ευκολα;
Με το που το τραβηξα λιγο με το χερι κοπηκε... :hmmm:

Λεγοντας πυραμιδα με βαμβακερη υφη εννοουμε κατι διαφορετικο απο την συσκευασια λιπτον με τα πυραμιδακια;

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #408 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:52 »
Λεω να κανω καμια πσορπαθεια με πυραμιδα σημερα


Πώς ακριβώς θα βάλουμε το φιτιλι απο πυραμιδα;
Κοβουμε ενα μακροστενο κομματακι κανονικα;
Και για πιαστρακι απο πισω;

Παντως αυτο με την πυραμιδα ρε παιδες δεν διαλυεται πολυ ευκολα;
Με το που το τραβηξα λιγο με το χερι κοπηκε... :hmmm:

Λεγοντας πυραμιδα με βαμβακερη υφη εννοουμε κατι διαφορετικο απο την συσκευασια λιπτον με τα πυραμιδακια;
Λέγοντας με βαμβακερή υφή εννοούμε αυτά τα πυραμιδάκια. Απλά αυτά τα πυραμιδάκια βγαίνουν και με πλαστική υφή. Συνήθως οι πιο σπάνιες γεύσεις βγαίνουν με πλαστική υφή. Αν προσέξεις την φωτογραφία έξω από την συσκευασία εύκολα καταλαβαίνεις ποια είναι με πλαστική υφή και ποια με βαμβακερή. Για οδηγίες κάνε ότι ακριβώς λέει ο ΜΙΧ ;) Λίγες σελίδες πριν θα το βρεις το ποστ του. Είναι πολύ εύκολο :yes:

Edit: Το ποστ του φίλου ΜΙΧ είναι αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.msg51085.html#msg51085
Το κομματάκι που θα κόψεις να είναι 1Χ1cm  ;) Αν κολλήσεις πουθενά εδώ είμαστε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #409 στις: Απριλίου 12, 2011, 21:04 »
Λέγοντας με βαμβακερή υφή εννοούμε αυτά τα πυραμιδάκια. Απλά αυτά τα πυραμιδάκια βγαίνουν και με πλαστική υφή. Συνήθως οι πιο σπάνιες γεύσεις βγαίνουν με πλαστική υφή. Αν προσέξεις την φωτογραφία έξω από την συσκευασία εύκολα καταλαβαίνεις ποια είναι με πλαστική υφή και ποια με βαμβακερή. Για οδηγίες κάνε ότι ακριβώς λέει ο ΜΙΧ ;) Λίγες σελίδες πριν θα το βρεις το ποστ του. Είναι πολύ εύκολο :yes:

Edit: Το ποστ του φίλου ΜΙΧ είναι αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.msg51085.html#msg51085
Το κομματάκι που θα κόψεις να είναι 1Χ1cm  ;) Αν κολλήσεις πουθενά εδώ είμαστε :thumpup:
Είσαι ωραίος... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #410 στις: Απριλίου 12, 2011, 21:59 »
Επιχείρηση εξετελέσθη με απόλυτη επιτυχία...
Ατομάϊζερ ανέστη... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #411 στις: Απριλίου 12, 2011, 22:09 »
Επιχείρηση εξετελέσθη με απόλυτη επιτυχία...
Ατομάϊζερ ανέστη... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
:thumpup: τώρα μπορείς να ατμίσεις ανενόχλητος ;) Αν σου έρθει υποψία καμμένου πίεσε ελαφρώς το φυτίλι προς τα κάτω να πατήσει καλύτερα στην αντίσταση ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #412 στις: Απριλίου 13, 2011, 09:12 »
Σκεφτομαι να ζητησω ποσοστα απο την βαμβακερη πυραμιδα ... :))

παιδια εχει παρατηρησει κανεις οταν ατμιζει σε εξωτερικο χωρο τι γινεται με τα κουνουπια;
εχω παρατηρησει οτι ενα κουνουπι να ειναι σε ακτινα 50 μετρων, ερχεται τρελαμενο...
ισχιει η΄ειναι ιδεα μου;



Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #413 στις: Απριλίου 13, 2011, 14:48 »
Σημερα το ΗΤ με το πυραμιδακι με προδωσε...
Οχι τιποτε αλλο...αλλα ειχαμε παει εκδρομη με την ταξη μου και μολις κατσαμε να πιουμε εναν καφε και το εβγαλα να ατμισω...νέκρα...
Και το χειροτερο με την απεγνωσμενη τζουρα αρχισε και η διαρροη...
Η μπαταρια ευτυχως ειναι ενταξει διοτι την διοκιμασα στο σπιτι...
Αλλα ο ατμο δεν λειτουργει ακομη και οταν εβαλα νεο πυραμιδακι... :'(

Μαλλον η ανασταση ηταν προσωρινη... :wall:

Τελευταια προσπαθεια τον ελουσα με οινοπνευμα και τον εχω να στεγνωνει...θα δω αν υπάρξει νεκροφάνεια αργοτερα... ;D

Το ακομη χειροτερο εκανα τρακα 2-3 τσιγαρα κανονικα...διοτι με πιασαν τα νευρα μου... :-[


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #414 στις: Απριλίου 13, 2011, 14:52 »
για αυτό το λόγο θα πρέπει να έχεις μαζί και έναν συμβατικό 510 με το φιλτρακι του και ατμιζεις κάνοντας ντριπινγκ.έχεις μια κίτρινη κάρτα επειδή κάπνισες Κ.Τ  8)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #415 στις: Απριλίου 13, 2011, 15:03 »
Σημερα το ΗΤ με το πυραμιδακι με προδωσε...
Οχι τιποτε αλλο...αλλα ειχαμε παει εκδρομη με την ταξη μου και μολις κατσαμε να πιουμε εναν καφε και το εβγαλα να ατμισω...νέκρα...
Και το χειροτερο με την απεγνωσμενη τζουρα αρχισε και η διαρροη...
Η μπαταρια ευτυχως ειναι ενταξει διοτι την διοκιμασα στο σπιτι...
Αλλα ο ατμο δεν λειτουργει ακομη και οταν εβαλα νεο πυραμιδακι... :'(

Μαλλον η ανασταση ηταν προσωρινη... :wall:

Τελευταια προσπαθεια τον ελουσα με οινοπνευμα και τον εχω να στεγνωνει...θα δω αν υπάρξει νεκροφάνεια αργοτερα... ;D

Το ακομη χειροτερο εκανα τρακα 2-3 τσιγαρα κανονικα...διοτι με πιασαν τα νευρα μου... :-[
Ναι ξεχάσαμε να σου τονίσουμε το βασικότερο, πάντα έναν κλασικό 510 μαζί μας ώστε να μην ξεμείνουμε ποτέ ;) Τελικά ο ατμοποιητής χάλασε ή δεν δούλεψε η πατέντα με το πυραμιδάκι;

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #416 στις: Απριλίου 13, 2011, 15:04 »
μόνο εσύ θα βάζεις τιμωρία τα παϊδάκια.παρ και εσύ τώρα  ;D

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #417 στις: Απριλίου 13, 2011, 15:23 »
Κι ένα cartomizer σαν αυτά που φέρνει το ivape πάλι θα σου λύνει τα χέρια, δεδομένου ότι αυτά δε χρειάζονται συνεχόμενο dripping.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #418 στις: Απριλίου 13, 2011, 19:50 »
Εγώ καλού κακού έχω πάντα μαζί μου 2-3 εφεδρικούς T  8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #419 στις: Απριλίου 13, 2011, 20:33 »
Ναι ξεχάσαμε να σου τονίσουμε το βασικότερο, πάντα έναν κλασικό 510 μαζί μας ώστε να μην ξεμείνουμε ποτέ ;) Τελικά ο ατμοποιητής χάλασε ή δεν δούλεψε η πατέντα με το πυραμιδάκι;

Ο ατμο μας αφησε χρόνους... :-\
όπως σου ειπα χτες για καποια ωρα λειτουργησε καλα...
Μετα αρχισε η η γευση καμμένου σε μεγαλο βαθμο...
Πιεζα μεσα το φυτιλι και καπως εφτιαχνε.
Απο σημερα το πρωι μονο διαρροη και νεκρος ατμο...
Τωρα τι ακριβώς φταιει...τι να σου πω; :-\ :hmmm:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios