vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, karmakoma, seniorize, trabaman, Mimhsdr, bloodlessz, mathimatikos1966

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #390 στις: Απριλίου 10, 2011, 15:37 »
Για κανε ενα ελεγχο μονο γιατι με το υγρο μπορει να συμπεριφερεται διαφορετικα απ'οτι στο λαδι  :yes:
Από εχθές που το έχω συμπεριφέρεται καλά. Βέβαια που και που θέλει και καμιά τζούφια για να τροφοδοτείται. Το κόλπο γενικότερα το οποίο έχει ειπωθεί ξανά εδώ είναι να συνεχίσεις να ρουφάς 1-2 δευτερόλεπτα αφού αφήσεις το κουμπί για τροφοδοτείται το φιτίλι για την επόμενη τζούρα

Gabriel74 το σκέφτηκα και αυτό αλλά επειδή δεν ξέρω από τι υλικό είναι δεν το επιχείρησα

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #391 στις: Απριλίου 10, 2011, 15:38 »
Κανουν !!! Εχοντας και λιγο κερακι πανω εινε οτι πρεπει.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #392 στις: Απριλίου 10, 2011, 15:43 »
Δεν ξέρω από τι πλαστικούρα είναι φτιαγμένα. Και αν καεί? :dontknow:
Τουλάχιστον με το φυτικό ξέρεις ότι δεν θα εισπνεύσεις  και τίποτα φοβερό

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #393 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:06 »
Κανουν !!! Εχοντας και λιγο κερακι πανω εινε οτι πρεπει.  ;D

Κανουμε και πνεύμα νεαρε; 8)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #394 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:09 »
Γι'αυτο αργεις να γραψεις στο msn ; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #395 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:11 »
Γι'αυτο αργεις να γραψεις στο msn ; :laugh1:

Ε απο την μία το σπιτάκι του γιού μου από την άλλη εσύ τι να κάνω ο άνθρωπος; δεν είμαι και η Κάλι... ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #396 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:15 »
Δεν ξέρω από τι πλαστικούρα είναι φτιαγμένα. Και αν καεί? :dontknow:
Τουλάχιστον με το φυτικό ξέρεις ότι δεν θα εισπνεύσεις  και τίποτα φοβερό

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο...

Αποσυνδεδεμένος LucyFair

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #397 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:49 »
...παρόλο που διάβασα μέχρι που στραβώθηκα, με στοιχειώνουν μερικές απορίες... :confused1: βοηθήστε με να τις διώξω όξ' από 'δω!   

1) πότε θέλει αλλαγή αυτό το καταραμένο φιτίλι? πως το καταλαβαίνει κανείς δηλαδή?
2) όταν λέμε πλέγμα τι ακριβώς εννοούμε? και που θα βρω?
3) ποιο φιτίλι κάνει τελικά? από που θα πάρω?

Έχω 3 ατμο που χρησιμοποιώ εναλλάξ τις 3 εβδομάδες που ατμιζω και μέχρι τώρα ολα καλά. Ο ένας απο εχθές σαν να ζεσταίνεται γρήγορα και να μου δίνει που και που καμμένη γεύση αλλα συνέρχεται αφού το αφήνω για λίγο. Μήπως αυτό θέλει καινούριο φιτίλι? Η τα 'παιξε?

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #398 στις: Απριλίου 10, 2011, 17:08 »
Το μόνο που φοβάμαι είναι μην εισπνεύσω κάτι που δεν πρέπει. Για αυτό ρωτάω λεπτομέριες για το πλέγμα γιατί σίγουρα δεν καίγεται. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το ptb με την χάρτινη υφή και είμαι πολύ ευχαριστημένος εκτός από ένα πράγμα. Φοβάμαι πως αν στεγνώσει θα καεί και θα εισπνεύσω τρελό καμμένο. Το πλέγμα πριν την πρώτη χρήση, θέλει κάνα καθάρισμα;

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #399 στις: Απριλίου 10, 2011, 17:25 »
Θελει καψιμο για να μην εινε αγωγιμο. Πιαστο με ενα μυτοτσιμπιδο και καψτο στο γκαζακι. Να κοκκινισει κανα 2-3 φορες και εινε ενταξει.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #400 στις: Απριλίου 10, 2011, 21:51 »
οτι κι αν εχω δοκιμασει δεν εχει κρατησει για πολυ το καλο αποτελεσμα, οσο για το φιτιλι του npro οσες φορες και να το δοκιμασα παντα ειχα διαρροες. τι να πω?

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #401 στις: Απριλίου 11, 2011, 00:37 »
...παρόλο που διάβασα μέχρι που στραβώθηκα, με στοιχειώνουν μερικές απορίες... :confused1: βοηθήστε με να τις διώξω όξ' από 'δω!   

1) πότε θέλει αλλαγή αυτό το καταραμένο φιτίλι? πως το καταλαβαίνει κανείς δηλαδή?
2) όταν λέμε πλέγμα τι ακριβώς εννοούμε? και που θα βρω?
3) ποιο φιτίλι κάνει τελικά? από που θα πάρω?

Έχω 3 ατμο που χρησιμοποιώ εναλλάξ τις 3 εβδομάδες που ατμιζω και μέχρι τώρα ολα καλά. Ο ένας απο εχθές σαν να ζεσταίνεται γρήγορα και να μου δίνει που και που καμμένη γεύση αλλα συνέρχεται αφού το αφήνω για λίγο. Μήπως αυτό θέλει καινούριο φιτίλι? Η τα 'παιξε?

Όταν σου φέρνει καμμενο τραβά λίγες τζουρες χωρίς να πατάς το κουμπί της μπαταρίας. Έτσι καταφέρνεις να στείλεις υγρό και πάλι στο φυτιλι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #402 στις: Απριλίου 11, 2011, 01:12 »
Λοιπόν, τελικά χρησιμοποίησα το κόκκινο φιτιλάκι (αυτο γαι το καντήλι) και μετά από μερικές τζούρες καμένου αρχίζει και αποκτά γεύση ο ατμός...χτύπημα πολύ καλό και ατμός φουλ...
Δεν ξέρω αν το υιοθετήσω, απλά το έκανα πιο πολύ για την εμπειρία της αλλαγής φιτιλιού στον eGo...

Απλά πριν το χρησιμοποιήσω το φιτιλάκι το έκαψα αρκετά να φύγει η πλαστική - κέρινη επένδυση και μετά μένει απλά η κόκκινη κλωστή- φιτίλι...

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #403 στις: Απριλίου 12, 2011, 17:37 »
Παιδιά και γω σήμερα δοκίμασα να αλλάξω φιτίλι σε έναν ατμο μου, χρησιμοποιώντας φίλτρο χάρτινο-βαμβακερό από lipton...Από παραγωγή ατμού είναι οκ (καλύτερο από πριν θα έλεγα)...από χτύπημα είναι οκ (επίσης καλύτερα από πριν)...όμως έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει πολύ καλή γεύση...όχι οτι μου έρχεται καμμένο ή κάτι τέτοιο, απλά το νοιώθω πιο άγευστο (μη πω κιόλας οτι νοιώθω την άισθηση του φίλτρου). Μήπως είναι ιδέα μου; Μπορώ να το διορθώσω; Έχω την εντύπωση πάντως ότι επανέρχεται η γεύση σιγά-σιγά. Δεν ξέρω. :confused1: Παρεπιπτόντως, μιας και το γυρίσαμε προς την εκκλησία :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: το φιτιλάκι για καντύλι που έιναι από καθαρό κέρι κάνει; (τα κιτρινωπά εννοώ)

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #404 στις: Απριλίου 12, 2011, 17:56 »
απο τροφοδοσια - υπερχειληση πως ειναι ;  ;) 8)για πες..για πες..!

δωστου λιγο χρονο..εδω καινουργιος κ θελει το στρωσιμο του..!!! :yes:

(εβαλες απο πυραμιδα ετσι;..γιατι εβαλα απο λιπτον οχι πυραμιδα και μυριζε τσαι μια μερα..κ μετα καψιμο..).

εγω τις λαμπαδες τις αφηνω να τις αναβω στην εκκλησια..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11637 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios