vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #180 στις: Μαρτίου 16, 2011, 13:50 »
Θά πάς εδώ και θα ανοιξεις νέο θέμα, που θα δείς πάνω αριστερά.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,52.0.html

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #181 στις: Μαρτίου 16, 2011, 14:29 »
ρε παιδια αυτο το ανοξειδοτο πλεγμα τι αποσταση εχει απο συρμα σε συρμα
γιατι εχω απο εργστηριακα κοσκινα και το μικροτερο ειναι 65 μικρον οπη
ενοειται οτι εχω και μεγαλυτερα.παλια ενοειτε  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #182 στις: Μαρτίου 20, 2011, 15:40 »
Να πάρει..δεν μπορώ να ξεκουμπώσω τον Τ. Αν βάλω είτε στραβοκατσάβιδο είτε καρφί...θα βρει στο πλέγμα που έχει μέσα? Τι ακριβώς θα κάνω?? Να πιέσω το πλέγμα προς τα κάτω??

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #183 στις: Μαρτίου 20, 2011, 15:44 »
:nope:   Οχι πάρε ένα ίσιο κατσαβίδι,και πίεσε το τσουνί που εξέχει κοντράροντας πάνω στον κώνο με προσοχή!!! Είναι πολύ εύκολο βγαίνει αμέσως 

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 20, 2011, 19:32 »
Εγω εχω στραβωσει λιγο ενα ψιλο κατσαβιδακι και το βαζω απο το πλαι. Εχει λιγο πατουρα εκει, (συνηθως απο τη μια πλευρα εινε πιο πολυ το κενο) οποτε το τραβω και βγαινει παρα πολυ ανετα.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #185 στις: Μαρτίου 20, 2011, 21:57 »
ευχαριστω...κατάφερα και το άνοιξα...όπως κατάφερα και το έκλεισα ξανά.Για να δούμε το αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 21, 2011, 00:34 »
χαχα συνήθως η πρώτη προσπάθεια είναι και η φαρμακερή
Εγώ στον πρώτο που άνοιξα, το χωνάκι που μπαίνει μέσα στο φίλτρο από το πολύ πλάγιασμα που του έκανα για να βγει, στο τέλος ξεχείλωσε με αποτέλεσμα όταν καρφώνονταν πάνω το φίλτρο, να μένει πάνω του η τάπα του φίλτρου !!
Απλά περιμένω να τα φτύσει τελείως ο Τ που χρησιμοποιώ τώρα για πάρω τη βάση του και να τη βάλω σε αυτόν που χάλασα

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #187 στις: Μαρτίου 22, 2011, 09:42 »
καλημερα .
εχω κ γω ego-t μια βδομαδα τωρα
κ πειραματιζομουν χθες βραδυ με τα φυτιλια κ τα πλεγματα.
(εχω παρει +2 ατμ καβατζα..)

αν μπορει να μου πει καποιος να βοηθησει.

αρχικα βρηκα πλεγμα σε καταστημα με ειδη καπνιστου.
ανοξειδοτο 5τεμ 50λεπτα στρογγυλα (1χ1 περιπου,ειναι για πιπες).πηρα κ φυτιλι για ζιπο αλλα αν διαβασα καλα δεν κανει...για την ωρα στην ακρη

εφτιαξα το πλεγμα σφικτο σχετικα κ το εβαλα στην οπη να περισευει 2χιλιοστα προς την αντισταση.νομιζω δεν ακουμπαει πανω.θα επρεπε; φανταζομαι οχι..(συρμα με συρμα... :idiot1:)
το εργοστασιακο φυτιλι ακουμπουσε πανω κ εδινε μια κανονικη/συνεχομενη ροη .
το πλεγμα δεν ακουμπαει κ αργει να τροφοδοτησει απο το τανκ..
Παρολο που εκανα καθαρισμο τησ αντιστασης πριν τοποθετησω τα φυτιλια  ,τανκ κτλ,
ειχα κακη ροη κ καμενο...
νομιζω οτι το φυτιλι (που ακουμπουσε την αντισταση )ειχε καλυτερο αποτελεσμα.
σημερα θα πειραματιστω με φυτιλι ζιπο και φυτιλι+πλεγμα.

τελικα πρεπει να ακουμπαει το φυτιλι η΄δεν πρεπει στην αντισταση;
αυτοι που το πετυχαν πως το εχουν;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #188 στις: Μαρτίου 22, 2011, 09:46 »
Πρέπει να ακουμπάει, αλλά προσοχή. Το πλέγμα είναι αγώγιμο, οπότε αν ακουμπάει θα σου δημιουργήσει πρόβλημα. Άρα θα πρέπει να υπάρχουν κατάλοιπα στην αντίσταση ώστε να μην υπάρχει αγωγιμότητα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #189 στις: Μαρτίου 22, 2011, 11:00 »

Στις δοκιμές που έκανα, όταν δεν ακουμπά το πλέγμα στην αντίσταση έχω πάντα κακή ροή και καμένο.
Επίσης το πλέγμα δεν πρέπει να προεξέχει απο την πάνω μεριά αλλά να κοπεί πλάγια ώστε να ταιριάζει με το πλάγια κομμένο
άνω άκρο του μεταλλικού εξαρτήματος.

Πριν βάλω το πλέγμα το καίω με ένα αναπτήρα και η αγωγιμότητά του μειώνεται ώστε να μη βραχυκυκλώνει.

Σε μια μάρκα απο τους ατμ τύπου ego-Tank όταν το μεταλλικό εξάρτημα πάνω στο οποίο κάθεται η αντίσταση τοποθετηθεί με την πιο φαρδιά πλευρά του "κάθετα" προς την αντίσταση του ατμ έχω πάντα βραχυκύκλωμα ενώ παράλληλα ποτέ (εκέι δεν φταίει το πλέγμα μάλλον είναι ιδιομορφία του ατμ)


Αν ενώ το πλέγμα παίζει καλά για κάποιες ημερες σου έρθει ξαφνικά καμένο, σπρώξε το λίγο να κατέβει και να ξανα-αγγίξει την αντίσταση, μάλλον έχει ανέβει προς τα επάνω και έχει χάσει επαφή.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #190 στις: Μαρτίου 22, 2011, 11:24 »
Ξεκίνησα δοκιμές με το υλικό από τα τρίγωνα φιλτράκια Lipton.  Ελπίζω μέχρι το βράδυ να έχω κάποια συμπεράσματα. Νομίζω αυτό δεν το έχει δοκιμάσει κανένας μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #191 στις: Μαρτίου 22, 2011, 11:59 »
Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι καταπληκτικά!!!
Καμένο καθόλου, ατμός μπόλικος...γεύση άριστη!!!

Το ζήτημα είναι η ύπαρξη διαρροών, αλλά αυτό θέλει λίγο χρόνο για να δοκιμαστεί.

Υ.Γ Το καλό με το συγκεκριμένο υλικό, είναι πως έχει ελαστικότητα με αποτέλεσμα να "ανοίγει" μέσα στο μεταλικό τσουνί του ατμοποιητή και να σφηνώνει από μόνο του, χωρίς να είναι ούτε πολύ σφιχτό, αλλά ούτε και πολύ χαλαρό.


Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #192 στις: Μαρτίου 22, 2011, 13:36 »
Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι καταπληκτικά!!!
Καμένο καθόλου, ατμός μπόλικος...γεύση άριστη!!!

Το ζήτημα είναι η ύπαρξη διαρροών, αλλά αυτό θέλει λίγο χρόνο για να δοκιμαστεί.

Υ.Γ Το καλό με το συγκεκριμένο υλικό, είναι πως έχει ελαστικότητα με αποτέλεσμα να "ανοίγει" μέσα στο μεταλικό τσουνί του ατμοποιητή και να σφηνώνει από μόνο του, χωρίς να είναι ούτε πολύ σφιχτό, αλλά ούτε και πολύ χαλαρό.

To ξεκίνησα κι εγώ! όντως πολύ καλή η πρώτη επαφή! Σε τυχόν διαρροές αύξηση του υλικού και βλέπουμε! Πάρη  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #193 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:19 »
ΔΗΛ.ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...

ΤΙ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΠΤΟΝ ;

ΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ;

 Ή

ΤΟ ΔΙΧΤΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΥΤΙΛΙ;

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...
ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΓΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #194 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:43 »
εγω αλαξα φυτιλι σε εναν Τ και ολα καλα.δεν εφτεγε ο ατμο αλλα
πειραζοντας με την βελονα βγηκε το φυτιλι αλλα τελος καλο ολλα καλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios