vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 1 χρήστης
lagoudakis

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #840 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:48 »
Το πλέγμα του "Τ" όμως, στο σετάρισμα φιτιλιού, δεν ακουμπάει στην αντίσταση, ούτε καν κοντά της είναι.
Όσα ατσαλόμαλλα δοκίμασα σε φλόγα, αρπάξανε (καήκανε) κανονικά, καρβουνιάσανε και έγιναν στάχτη. Χώρια που η μυρωδιά που έβγαζαν ήταν χαρακτηριστικά "τοξική".


Τώρα αν αυτό που έχεις δοκιμάσει είναι εντάξει, πάω πάσο.


Απλά, μπορεί να το δοκιμάσει και κάποιος που δεν πολυψάχνει τι είναι καλό να βάζει στα πνευμόνια του και τι όχι και να πάθει καμιά χοντρή ζημιά, καταλαβαίνεις τι εννοώ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #841 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:53 »
Συμφωνω μαζι σου γιαυτο ηδη το εβγαλα και εκανα φυτιλι απο zippo που ειχα προχειρο. Αλλωστε γιαυτο ζητησα τη γνωμη ενος εμπειρου γιατι ημουν σιγουρος οτι δεν ειμαι τοσο καλα ψαγμενος σαν νεος που ειμαι. Που θα παει ομως..... ::)

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #842 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:10 »
Για να τα βαλω λιγο σε σειρα γιατι μαλλον εχω χασει το μπουσουλα:
Εχουμε λοιπον για φυτιλι:
1. http://www.thebestelectriccigarette.com/index.php?route=product/product&path=18_46&product_id=109
2. http://www.bulli-smoker.com/zubehoer2/zubehoer/glasfibre-for-a1-atomizer.html
3. http://www.e-smokeguru.gr/index.php/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9/168-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9.html
4. http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=739&cat_name=%C4%E9%DC%F6%EF%F1%E1

Η σειρα τυχαια. Και φανταζομαι θα υπαρχουν και άλλα, απλά εγω αυτα καταφερα να ξεχωρισω.
Η (μικρη) εμπειρια μου ειναι μεχρις στιγμης μονο με το 4ο το οποιο μου σπαει τα νευρα γιατι ειναι πολυ δυσκολο να δουλευτει.
Και οι ερωτησεις μου:
Τα παραπανω ειναι ολα το ιδιο ειδος φυτιλιου?
Ειναι ολα τα ειδη το ιδιο "δυστροπα" στον χειρισμο?
Ειναι ολα το ιδιο καλα και σε αποδοση αλλα και το σημαντικοτερο στην υγεια μας?

Συγχωρηστε με αν καπου ειναι ηδη δημοσιευμενες οι απαντησεις που ψαχνω, αλλα διαβαζω και διαβαζω και διαβαζω και μαλλον περισσοτερο μπερδευομαι... (και για να τα καταφερω να τα διαβασω ολα, καλο Πασχα με βλεπω να τελειωνω... :wall: :laugh1: :laugh1:.. )

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #843 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:23 »
Φίλε μου καλησπέρα.
Κι εγω οταν είχα ασχοληθεί με την αλλαγή φιτιλιου στον ego-t απο το atomizer είχα πάρει. Καλο είναι το φιτιλι του αλλα φαρμάκι απο τιμή.. ;D
Αν θέλεις τη συμβουλή μου επειδή το έχω δουλέψει αρκετά το συγκεκριμένο, βάλτο διπλό και τυλιξετο και με το πλέγμα στην πάνω μεριά και άφησε το να εξεχει μισό χιλιοστο απο το τσουνι του ατμο. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #844 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:23 »
esmokeguru φιλε...

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #845 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:34 »
Φίλε μου καλησπέρα.
Κι εγω οταν είχα ασχοληθεί με την αλλαγή φιτιλιου στον ego-t απο το atomizer είχα πάρει. Καλο είναι το φιτιλι του αλλα φαρμάκι απο τιμή.. ;D
Αν θέλεις τη συμβουλή μου επειδή το έχω δουλέψει αρκετά το συγκεκριμένο, βάλτο διπλό και τυλιξετο και με το πλέγμα στην πάνω μεριά και άφησε το να εξεχει μισό χιλιοστο απο το τσουνι του ατμο. Ελπίζω να σε βοήθησα.
(Ακου εκει φαρμακι απο τιμη... Λες και νοιαζεται κανεις...  :o  :)) :)) )
Αυτο το διπλωμα ειναι που με τσακιζει. Και μ'αρεσει που καποια φαση ηθελα να κανω και κομπο  :eyesplash:
Θα το ξαναπροσπαθησω όμως.  ;)

esmokeguru φιλε...
Φανταζομαι οτι εννοεις οτι ειναι πιο ευκολοδουλευτο, ναι?
ΟΚ, θα το δοκιμασουμε κι αυτο.

Ευχαριστω πολυ παιδια  :)

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #846 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 19:45 »
το φυτιλι του esmokeguru ειναι πολυ καλο. Οι αντιστασεις ομως μου τα χαλανε, παρολο που ειναι πολυ λεπτες εχουν μεγαλη ωμικη και δεν κανουν για στριψιμο σε ice(με μολις 3 σπειρες ξεπερνανε τα 3,5 ohm) :(

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #847 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:16 »
esmokeguru φιλε...

Παιδιά είμαι νέος (30 ημερών) στο άτμησμα με ego-T .
Προσπάθησα να κάνω αλλαγή φιτιλιού με μεγάλες αποτυχίες.
Μετά από πολλές προσπάθειες και με διάφορα υλικά κατέληξα σε μία πρωτοποριακή μέθοδο που από ότι διάβασα δεν έχει περιγραφή από άλλον.
Τοποθέτησα λοιπόν μία ψιλή και κοντή βίδα μέσα στην τρυπίτσα του μεταλλικταού εξαρτήματος που βάζουμε το φιτίλι (το κεφάλι της βίδας από την μεριά του αυλακιού), επειδή ήταν λεπτή και έπεφτε έβαλα δύο κλώνους από πολύκλωνο καλώδιο για να σφύξη και να σταθεί εκει που το ήθελα, βίδωσα την βίδα τόσο όσο να έλθει πρόσωπο με το αυλάκι του μεταλλικού εξαρτήματος και να μην γίνεται βραχυκύκλωμα με την μπαταρία και να βρίσκεται σε απόσταση με την αντίσταση ώστε να μην αλλάζει η ομική του αντίσταση.
Μετά το δοκίμασα με μεγάλη επιτυχία και χωρίς διαρροές.
Παρακαλώ δοκιμάστε αυτόν το τρόπο και θα με θυμηθείτε
Τερμα στα φυτίλια πλέγμα και όλα τα παρελκόμενα.
               

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #848 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:29 »
δεν καταλαβα χριστό.
ποιο ειναι το αυλακι?

καλωσηρθες, με την ευκαιρια..  :bye:

υ.γ. βγαλε μερικες φωτογραφιες αν μπορεις, για να καταλαβουμε τι ακριβως εννοεις..

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #849 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:37 »

Καλημερα :bye: Στην υποδοχη για το φυτιλι εβαλε βιδα,το θεμα ειναι τι θα κανει σε συνεχομενες τζουρες και σε βαθος χρονου,τρφοδοσια,στεγνωμα...

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #850 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:37 »
δεν καταλαβα χριστό.
ποιο ειναι το αυλακι?

καλωσηρθες, με την ευκαιρια..  :bye:

υ.γ. βγαλε μερικες φωτογραφιες αν μπορεις, για να καταλαβουμε τι ακριβως εννοεις..

Καλώς σας βρείκα
Το αυλάκι είναι απο την μεριά της αντίστασης η άλλη μεριά έχει το τσουνί που μπένει η αμπούλα με το υγρό
Θα προσπαθείσω να βάλω φωτογραφίες

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #851 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:44 »
Καλημερα :bye: Στην υποδοχη για το φυτιλι εβαλε βιδα,το θεμα ειναι τι θα κανει σε συνεχομενες τζουρες και σε βαθος χρονου,τρφοδοσια,στεγνωμα...

σωστο κι αυτο.. και απο τι υλικο ειναι η βιδα. αν οξειδωνεται κτλ :hmmm:
Μιχ! καλημερα

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #852 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:49 »
Καλημερα :bye: Στην υποδοχη για το φυτιλι εβαλε βιδα,το θεμα ειναι τι θα κανει σε συνεχομενες τζουρες και σε βαθος χρονου,τρφοδοσια,στεγνωμα...

Με 3 αμπούλες που κατανάλωσα και με συνεχόμενες τζούρες κανένα πρόβλημα και καμιά διαρροή (όρθιο όλο το βράδυ). Το υγρό που χρησιμοποιώ είναι αδιάλυτη γλυκερίνη PG από το φαρμακείο με ελάχιστες σταγόνες αρώματος βανίλιας.
Αν δείτε πρόβλημα παίξτε με την διάμετρο της βίδας και με τον αριθμό των κλώνων του καλωδίου
Εγώ χρησιμοποίησα δύο κλώνους από πολύκλωνο καλώδιο 1mm

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #853 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:56 »
Μπράβο Ευθύμη,αν μετά απο μερικές μέρες συνεχίσει να πηγαίνει καλά βάζεις και καμιά φώτο να το δουν οσοι χρησιμοποιούν Τ για να δοκιμάσουν και αυτοί. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #854 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 09:58 »
Μπράβο Ευθύμη,αν μετά απο μερικές μέρες συνεχίσει να πηγαίνει καλά βάζεις και καμιά φώτο να το δουν οσοι χρησιμοποιούν Τ για να δοκιμάσουν και αυτοί. :thumpup: :thumpup:

εγω λεω ν αφησει τον χαβαλε και να δωσει τωρα τις φωτογραφιες στον λαό!  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591634 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios