vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #690 στις: Ιουλίου 25, 2015, 19:59 »
Για expromizer;

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #691 στις: Ιουλίου 27, 2015, 17:52 »
Καλησπερες! Θα ήθελα να ρωτησω τους συνατμιστες εδώ, εάν γνωρίζουν μοντέλα επισκευασιμων που να είναι versatile (δεν με ικανοποιεί ή μετάφραση του τρανσλειτορ!) δηλαδή να έχουν καλή λειτουργία σε στησιματα και subohm και 1+ohm, να έχουν καλό airflow, από σφιχτη μέχρι και αρκετά αερατη τζουρα και γενικά να αποδίδουν για κάποιον που θέλει να ψαχτει σε διαφορετικά πράγματα . Φαντάζομαι ότι ίσως ή πιο πιθανή απάντηση θα είναι ο πολυσυζητημένος subtank, οπότε ας τον εξαιρέσουμε , για να δούμε τις εναλλακτικές!

peace!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #692 στις: Ιουλίου 27, 2015, 18:15 »
 Ίσως ο καινούριος Triton, ρίξε μια ματιά στο νήμα τί λένε οι κάτοχοι..

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #693 στις: Ιουλίου 27, 2015, 18:26 »
Καλησπ.ρα και από εμένα!
Το βαμβάκι το βράζετε πάντα παιδιά πριν το χρησιμοποιήσετε?
Ή το nakamichi για παράδειγμα δεν χρειάζετει βράσιμο παρά μόνο τα πιο ανώνυμα?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #694 στις: Ιουλίου 27, 2015, 18:35 »
Οχι ειναι ετοιμο προς χρηση

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #695 στις: Ιουλίου 27, 2015, 18:44 »
Βρε παρτε εναν Τηλεμαχο ή ενα Taifun GS V2 , που ειναι ενα μεγαλο αστειο ο τροπος που στηνωνται , αλλα κορυφη η αποδωση τους , με αερα αμετρητων  μποφορ και αποδωση γευσης / ντουμανιου που μπορουν να καλυψουν οποιοηδηποτε και αφηστε τους ατμ/τες της μοδας.............

Και αν καποιος θελει dripping με κορυφαια αποδωση σε ολα (πραγματικα σε ολα ομως) , ακομα και σε τιμη..............

http://mmvapors.com/product/overone/................

απιστευτος ατμ/της.....




manosjw
το οργανικο βαμβακι , δεν θελει βρασιμο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #696 στις: Ιουλίου 27, 2015, 19:05 »
Βασιλη αυτοι οι ατμοποιητες που ανεφερες ειναι τυπου kayfun;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #697 στις: Ιουλίου 27, 2015, 19:24 »
Ο Τηλεμαχος οχι.
Εχει δυο πυργους με βιδες που πιανεται το συρμα και οδηγους στο deck για να στηριζεται το αξονακι. 
Γελοιος λοιπον σε θεμα ευκολιας στο στησιμο



Ουτε ο Taifun εχει deck παρομοιο (ας πουμε)με του Kayfun .
Ειναι απιστευτα πιο ευκολο να τον στησεις .
Εχει και δυο ''οδηγους'' (σαν του Τηλεμαχου) να πατησει το αξονακι και ετσι ειναι γελοιο το να τον στησεις ακριβως οπως θελεις.
Υπαρχει πλεον και ο TaifunGS2/II που εχει ακομα καλυτερη αποδοση , αλλα εχει καπως πιο δυσκολο στησιμο. 
Αν το κανεις ομως δυο - τρεις φορες , μετα ειναι παιχνιδι.



Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #698 στις: Ιουλίου 27, 2015, 20:12 »
Για αυτό εκανα την ερώτηση, για να δούμε τι άλλο παίζει εκτος από τα πολυ γνωστά και ευχαριστω για τις απαντήσεις.
Βέβαια σε τιμές οι προτάσεις σου είναι πικάντικες από ότι ειδα!!!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #699 στις: Ιουλίου 27, 2015, 22:06 »
Yπαρχουν και κλωνοι αυτων των ατμ/των , αλλα ιδιαιτερα ο Τηλεμαχος δεν ειναι και κατι τρομερο και σαν αυθεντικος.
Αν σκεφτεις οτι ενας καλος κλωνος του Τηλεμαχου εχει 30-40 ευρω , ενω απο δευτερο χερι εχει καπου στο 50αρικο και οι Subtank-Atlantis-Triton-Coblin κλπ. κλπ. κλπ. ειναι στα 40+ € , τοτε απο την ποιοτητα κατασκευης και μονο , καταλαβαινεις οτι δεν αξιζει να δωσεις τα χρηματα σου για τετοιο ατμ/τη.


Αν δοκιμασεις Τηλεμαχο σωστα στημενο , θα δεις οτι δεν εχει σχεση η γευση του με τους υπολοιπους.
Τα ιδια και για τον Eviva , Phenomenon ,Kayfun κλπ.κλπ. κλπ.
Ατμοποιητες που ειναι φτιαγμενοι απο σωστα υλικα , να ξερεις οτι εχουν παντα ανωτερη γευση.


Αν το εχεις προσεξει , οταν εχεις στα χερια σου ενα καλο μοντακι , το χερι σου δεν μυριζει. Αν εχεις ομως καποιο μοντ που δεν ξερεις τι ειναι , υπαρχει καποια μυρουδια.
Φαντασου τι σημαινει αυτο αν απο το ιδιο υλικο ειναι φτιαγμενος ο ατμοποιητης..........

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #700 στις: Ιουλίου 28, 2015, 14:25 »
Οι κλωνοι δεν χανουν σε ποιοτητα σε σχεση με τους αυθεντικους και σε υλικα ομως; Για αγορα απο Ελλαδα νομιζω οτι ειναι καλυτερο να δωσεις λιγα παραπανω και να παρεις κατι με πραγματικα καλυτερη ποιοτητα, αλλα αν η αγορα γινει απο εξω, η διαφορα μεγαλωνει πολυ, atlantis/subtank/triton πανε στα 25 γιουρα... Βεβαια οτι πληρωνεις παιρνεις, αλλα οσο θα ειναι δυσκολοι οι καιροι θα προσπαθουμε να βρουμε το καλυτερο value for money!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #701 στις: Ιουλίου 28, 2015, 18:52 »
Καλυτερο value for money ειναι ο ατμοποιητης που..........:
ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,
ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,
ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ
ΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ........... ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Δηλαδη να ειναι Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ........



Αυτος ο ατμοποιητης φιλε μου, δηλαδη ο τέλειος ...........................,ακομα δεν εχει κτασκευαστει....... 8) :D .




Δεν ειμαι υπερ των κλωνων , εχουν περασει ομως αρκετοι απο τα χερια μου και στο μελλον θα περασουν κι αλλοι σιγουρα , απλα γιατι μ' αρεσει να ασχολουμε και να βλεπω καινουρια πραγματα. 
Δεν θα δω το ιδιο σε ενα κλωνο με ενα αυθεντικο , αλλα θα δω ενα καινουριο στυλ ατμισματος , περα απο αυτα που εχω συνηθίσει απο τα δικα μου.
Δεν εχει σχεση αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο . 
Εμενα αυτο που με νοιαζει στο θεμα αυτο , ειναι να δει το ματι μου κατι αλλο εκτός απο αυτα που εχω.  Τιποτε αλλο.
Δεν μπορω ομως να μη πω οτι πραγματικα ειδα διαφορα στον Kayfun V3.1 , στον Kayfun lite plus V2 και στον Kayfun V4 , σε σχεση με τον οποιοδηποτε καλο ή κακο κλωνο που δοκιμασα.
Δεν το γραφω αυτο μονο για τους Kayfun .
Αναφερω τους ατμ/τες αυτους , γιατι εχουν κανει πολλες πωλησεις.

Το να εχω ομως πολλα κομμάτια και κανενα να μην ειναι καλο.........αυτο νομιζω ειναι χαμενα λεφτα.


Οποτε (προσωπικα παντα) πιστευω οτι ειναι καλυτερο να εχεις ενα και καλο που να ευχαριστει το προσωπικο γουστο του καθενα απο εμας , παρα δεκα και άχρηστα.


Οι τιμες σημερα ειναι κατα πολυ καλυτερες σε γνησια προϊοντα και ακομα και δευτερο χερι να ειναι , παραμένει σωστη επιλογη ακομα.
Σαν τιμη απο δευτερο χερι , ειναι ιση τις περισσοτερες φορες με ενα καινουριο ατμ/τη εργοστασιακης κατασκευης ή και λιγοτερο ακομα ή ιση με την τιμη ενος κλωνου.
Ακομα και ετσι , πιο συμγερουσα βλεπω την αγορα του μεταχ/νου , παρα την αγορα ενος κλωνου ή την αγορα ενος εργ/κου.


Γνωμη μου βεβαια , χωρις να χρειαζεται να την ακολουθησει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #702 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:27 »
Εμένα πάντως με ενδιαφέρει αρκετά ο OverOne που ανέφερες. Φαίνεται να έχει παρόμοιο airflow με τον Velocity, αλλά δεν είναι τόσο κουμούτσα. Υπάρχουν πουθενά χαρακτηριστικά; Στο site δεν αναφέρει σχεδόν τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #703 στις: Ιουλίου 28, 2015, 22:38 »
Τον ειχα για 5 ημερες στα χερια μου.
Δεν ειμαι του Dripping , και αυτος ειναι ο λογος που δεν τον αγοραζω.


Αν καποιος εχει τετοιο γουστο , ειναι drippακιας  δηλαδη , ειναι αμαρτια να μην τον εχει αυτο τον ατμ/τη.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #704 στις: Ιουλίου 30, 2015, 00:14 »
και να προσθέσω στα λόγια του shadockan, ότι με έναν γνήσιο ατμοποιητή παίρνεις ένα πολύ μεγάλο μέρος των χρημάτων σου πίσω, αν δεν τα βρεις μαζί του, ενώ με τον κακό κλώνο τα χάνεις όλα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki