vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, pngtszs1976, Doubt, antre, ΛΥΚ, maprix, bloodlessz, lounik

Twitter

Απολύμανση - καθαρισμός οσμών σε Επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Τα o-ring ακομα και τα  NBR δεν παθενουν τιποτα απο νερο σε θερμοκρασες κατω τον 80 βαθμων κελσιου...τα NBR80 ειναι η κατωτερη ποιοτητα που υπαρχει NBR90,viton, silicon και ολα τα αλλα εχουν μεγαλυτερες αντοχες στην θερμοκρασια......

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Καλησπέρα συνατμιστές μου. Σε αναμονή κλώνου και επειδή θέλω να είμαι ετοιμοπόλεμος μόλις καταφθάσει, έχω καταγράψει ως πιο αποτελεσματικά καθαριστικά την ρακί ή την βότκα και τις ταμπλέτες κορέγκα. Έχω και μια απορία. Έχει δοκιμάσει κανείς καθαρισμό νέου κλώνου με συμπηκνωμένο κιτρικό οξύ (κατά κόσμον Ξυνό) ; γιατί με τις καφετιέρες κάνει θαύματα και δεν το έχω βρεί στα προτεινόμενα από τους εμπειρότερους εδώ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Δεν πιάνουν άλατα οι ατμοποιητές.  ::)

Εγω γενικα επειδη δεν ειμαι του βρασιμου καθως δεν γουσταρω τις γρατζουνιες εχω βρει την υγεια μου με κορεγκα σε ζεστο νερο....κανα 15λεπτο μετα βουρτσισμα με οδοντοβουρτσα και ξεπλυμα με απιονισμενο...

Εγγυημενο και μπραβο σε αυτους που το ανακαλυψαν

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια μιας και εγω περιμενω 5 κλωνους και εδω και 2 βδομαδες τωρα το εχω ριξει στο διαβασμα για στησιματα πλυσιματα ολο ακουω για αυτο το κορεγκα αλλα δεν ετυχε να διαβασω πουθενα τι ειναι..γκουγκλαρα και μου βγαζει κατι ταμπλετες για μασελες ;D :confused1: :laugh1: ..αυτες ειναι???

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
αυτές είναι ναι :yes:
εγώ τελειωσα ένα πακέτο μέχρι τώρα

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Άλατα μπορεί να μην πιάνουν  8) αλλά αφού το ξύδι κάνει δουλειά με τις μυρωδιές στους κλώνους μήπως το ξυνό την κάνει καλυτερα;  :confused1: 

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Στό καθαρισμα με κορεγκα τον ατμό τον συμπεριφερομαστε σαν την μασέλα του παππου; Δλδ εννοώ 3 λεπτά μέσα στο διάλυμα και μετά ξεπλενουμε;

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
εγώ το αφήνω κάνα μισάωρο αλλα και όλο το βραδυ να το αφήσεις δεν τρέχει τίποτα
δες τις οδηγίες χρήσης :)

Παίδες, αυτό με corega δεν το ήξερα. Ευχαριστώ!  :thumpup: :thumpup:
Και τα δυο κανουν για την ιδια δουλεια?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Και τα δύο κάνουν. Προτίμησε το δεξί όμως  ;)
Τα εξαρτήματα μέσα στην κορέγκα τα αφήνουμε όσο θέλουμε.
Είτε 10 λεπτά είτε όλο το βράδυ (όπως και τη μασέλα του παππού άλλωστε...)

Αν θέλετε μπορείτε να πλένετε τα o-ringάκια ξεχωριστά με νερό στο χέρι, για λόγους σούπερ-έξτρα-σε-βαθμό-ψυχαναγκασμού ασφάλειας.
Μερικοί συστήνουν να το κάνουμε αυτό για να μην πάθουν τίποτα λόγω του ότι είναι λαστιχένια και μετά δεν εφαρμόζουν σωστά.
Εγώ τα αφήνω κι αυτά μέσα στην κορέγκα (μήνες τώρα) και δεν μου έχουν πάθει απολύτως τίποτα.

 ;D ;D
Ωραίος! 

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Το θέμα corega έχει γίνει show.
Είμαι πάτρα για το καρναβάλι από Παρασκευή και έχω ένα ξαδελφάκι που παίζει και αυτός με συρματάκια.
Μου λέει ρε πώς να καθαρίσω την κανέλα (cinnamon cookies) από τον zephyrus μου;
Λέω άστο πάνω μου, πετάγομαι στο φαρμακείο, ήταν ένα φατσάκι μέσα άλλο πράγμα… της λέω δως μου ένα corega...
Λέει: χμμμ για να σε δω; Από δοντάκια καλά πάμε τι ατμο θες να καθαρίσεις; Και απλά μένω αγγούρι…

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
μονο corega?σαπουνισμα καθολου?

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Το Corega είναι πάρα πολύ κάλο για καθημερινό καθαρισμό, συντήρηση και αφαίρεση ακόμη και δύσκολων οσμών. Το χρησιμοποιώ συστηματικά περίπου ένα χρόνο. 
Ωστόσο για αρχικό καθαρισμό καλολαδομενου κλώνου, μόνο του δεν φτάνει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem