vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Joyetech eMode

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Joyetech eMode
« στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 03:12 »
Πριν 2 βδομάδες παρέλαβα το eMode από Ecig.

Έρχεται σε σφραγιστό όμορφο κουτί που περιλαμβάνει το μοντ, 1 μπαταρία, clrearomizer με 2 κεφαλές, 2 επιστόμια (μεταλλικό και πλαστικό), καλώδιο usb, φορτιστή τοίχου, εργαλείο για ρύθμιση τζούρας και εγχειρίδιο χρήσης. Μόνο υγρό θα χρειαστεί κάποιος κι αρχίζει κατευθείαν να ατμίζει.




Είναι πολύ όμορφο. Δείχνει από μακριά προϊόν hi-tech. Ατμοποιητής και μπαταριοθήκη δένουν πολύ σαν σύνολο. Το μήκος του είναι όσο περίπου μιας twist.
Διαστάσεις:
Μήκος eMode: 121mm. Βάρος χωρίς μπαταρία: 63gr
Συνολικό μήκος με ατμοποιητή και επιστόμιο: 190.5mm. Βάρος χωρίς μπαταρία: 101gr
Διάμετρος: 18mm




Έχει σπείρωμα 510 (όχι ego). Με διάμετρο 18mm ταιριάζουν επάνω του αρκετοί ατμοποιητές της αγοράς. Εδώ με Dripper Pro. Δοκίμασα όλους τους ατμοποιητές που είχα στην κατοχή μου, ατσάλινους ή εργοστασιακούς και έπαιξαν απροβλημάτιστα. Το σπείρωμά του φαίνεται ποιοτικό. Ο χρόνος θα δείξει αν είναι και αξιόπιστο.




Εδώ σε σύγκριση με provari mini, ego 1100 και ego 650. Η φωτό το αδικεί λίγο. Λόγω της μικρής διαμέτρου χάνεται στη χούφτα, αλλά βέβαια δεν μπορεί να κρυφτεί στην τσέπη του πουκάμισου.




Η Joyetech αναφέρει ότι το eMode είναι κατασκευασμένο εξολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι και ποιος είμαι εγώ που θα την αμφισβητήσω. Μόνο το κάτω καπάκι δείχνει κάπως τσίγκινο. Το ελατήριο που έχει όμως είναι δυνατό και όταν βιδώσει τίποτα δεν κουδουνίζει, τίποτα δεν κουνιέται.
Το κουμπί έχει πολύ καλή αίσθηση. Δεν μπορεί να πατηθεί εύκολα κατά λάθος αλλά ούτε χρειάζεται μεγάλη δύναμη για να λειτουργήσει. Ποιοτικό δείχνει και το δαχτυλίδι ρύθμισης volt.




Η χρήση του είναι εξαιρετικά απλή. Δεν υπάρχουν οθόνες και περίπλοκα μενού. Κρατώντας πατημένο το διακόπτη για 3 δευτερόλεπτα αρχίζει και αλλάζει τρόπο λειτουργίας, ανάβοντας τα αντίστοιχα LED. Όταν ανάψει η λειτουργία που θέλουμε, αφήνουμε το κουμπί. Οι διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι: VV, VW, RVV, RVW1, RVW2, RVW3.
Όταν είμαστε σε λειτουργία VV ή VW μπορούμε να αυξομειώσουμε τα volt ή watt γυρνώντας το περιστροφικό δαχτυλίδι.
Οι άλλες 4 λειτουργίες ρυθμίζονται από το MVR software (είναι το ίδιο που χρησιμοποιεί το eVic). Σ' αυτές μπορούμε να ορίσουμε αυξομείωση volt (RVV) ή watt (RVW) κατά τη διάρκεια της τζούρας. Για παράδειγμα μπορούμε να ορίσουμε ότι θα ξεκινάει με 10 watt για 1sec ώστε να αρπάξει γρήγορα η αντίσταση, μετά να πέσει στα 9 για 2sec και μετά στα 8 ώστε να μην πάρουμε καμένο. Συνολικά 4 τέτοιες ρυθμίσεις μπορούν να γίνουν και να αποθηκευτούν στο eMode.
Στην πράξη το σύστημα αυτό δουλεύει ικανοποιητικά. Μετά από λίγες προσπάθειες είδα βελτίωση στο χτύπημα χωρίς αλλοίωση γεύσης σε σχέση με τα σταθερά volt ή watt.
Το MVR software είναι γνωστό από το evic. Για όσους δεν γνωρίζουν είναι πρόγραμμα που τρέχει σε PC και συνδέοντας το eMode μέσω USB παίρνουμε πληθώρα στατιστικών (τζούρες ανά μέρα, μήνα, χρόνο χρήσης κλπ) αλλά μπορούμε να κάνουμε και διάφορες ρυθμίσεις (χρόνος που θα μένουν ανοικτά τα LED, χρόνος κλεισίματος συσκευής, επιτρεπόμενες τζούρες, αναβάθμιση firmware κλπ). Επίσης μπορούμε να διαβάσουμε τα Ohm της αντίστασης. Κάτι σημαντικό στο eMode αφού δεν έχει οθόνη για να μας τη δείξει.




Ο ατμοποιητής είναι ολοκαίνουριος και ειδικά σχεδιασμένος για το eMode. Διαθέτει βέβαια σπείρωμα 510 και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιαδήποτε άλλη μπαταρία. Έχει ρυθμιστή αέρα (η βίδα στο πλάι) και γεμίζει από πάνω. Η κεφαλή αλλάζει από κάτω χωρίς να χρειάζεται άδειασμα του υγρού. Παίρνει 3ml αλλά μη βάλετε πάνω από 2.0-2.5 γιατί θα πλημμυρίσετε (γεμίζουμε μέχρι το τζαμάκι).
Το χτύπημα και το ντουμάνι είναι πολύ καλά. Η γεύση επίσης είναι ωραία, ίσως εξαιτίας του κεραμικού που υπάρχει στην κεφαλή.
Θα χαρακτήριζα τη τζούρα μέτρια με τον ρυθμιστή τέρμα ανοικτό. Αν αφαιρέσουμε 2 φυτίλια από την κεφαλή γίνεται κάπως αεράτη, ιδανική για τα γούστα μου. Στις άλλες 2 θέσεις σφίγγει αρκετά.
Σε σχέση με ατμοποιητές που χρησιμοποιούν κεφαλές protank έχει το προβάδισμα. Το μόνο του μειονέκτημα ότι δεν ανοίγει πλήρως το πάνω καπάκι οπότε δυσκολεύει λίγο στο καθάρισμα. Δεν υπάρχουν καθόλου διαρροές. Κάποιες μπουρμπουλήθρες εμφανίζονται όταν πλέον έχει σχεδόν αδειάσει το tank.




Για το eMode χρησιμοποιούνται οι νέας σχεδίασης κεφαλές C2. Είναι 2.4Ω και βουτηγμένες συνεχώς μέσα στο υγρό. Αν τις ανοίξουμε βλέπουμε πάνω από την αντίσταση 4 φυτιλάκια. Η αντίσταση κάθεται μέσα σε κεραμικό. Η απόδοση είναι εξαιρετική. Δεν ξέρω πόσο κρατάνε. Έχω κάνει κάπου στα 15ml με την κάθε μία και πάνε ακόμα μια χαρά χωρίς κατάλοιπα.




Στη χρήση

Υποθέτω ότι χρησιμοποιεί την πλακέτα του eVic με λίγο διαφορετικές προδιαγραφές καθώς τα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι σχεδόν ίδια.
Μεταβλητή τάση: 3.3 - 5.0 V
Μεταβλητή ισχύς: 4.5 - 11 W
Οι διαβαθμίσεις των volt πάνω στο δαχτυλίδι είναι ανά 0.2V και των watt ανά 0.65W. Πιο μικρές ρυθμίσεις δεν γίνονται καθώς το δαχτυλίδι έχει συγκεκριμένες θέσεις που κάθεται.
Στο βολτομετράκι μου η πρώτη ρύθμιση των 3.3V μου έδωσε 3.45V πραγματικά δηλαδή όσα δίνει και στη δεύτερη θέση. Κατά τα υπόλοιπα δουλεύει υποδειγματικά. Με τη δική του αντίσταση (2.4Ω) έπαιξε εξαιρετικά σταθερά μέχρι και τα 4.8V. Τα ίδια volt που έπαιρνα χωρίς φορτίο μου έδινε και υπό φορτίο. Στα 5.0V μου έδωσε 4.9.
Με αντίσταση 1.5Ω η 1η και η 2η σκάλα μου έδωσαν υπό φορτίο ότι και χωρίς φορτίο. Από την 3η σκάλα και μετά μου έδινε 3.6V λόγω του περιορισμού των αμπέρ.

Η μπαταρία του είναι Sanyo 16650 2100 mAh χωρίς βυζί και αποδίδει θαυμάσια. Μου έβγαλε 7.5 ώρες συνεχούς ατμίσματος στα 8 watt. Όταν λέω συνεχές άτμισμα εννοώ πιπίλα και βάλε. Ξεκίνησα τη μέτρηση ένα απόγευμα που ήμουν συνέχεια σπίτι και άτμιζα συνεχώς. Μετά τις 5 ώρες αγχώθηκα γιατί πλησίαζε η ώρα του ύπνου και πίεζα τον εαυτό μου να τραβάει τζούρα κάθε 1-2 λεπτά συνεχώς. Σε νορμάλ συνθήκες θα κρατήσει πολύ παραπάνω, πιθανόν και όλη μέρα.
Το eMode σταματάει να λειτουργεί όταν φτάσει 3.16-3.22V. Για να φορτίσει συνδέετε το eMode με υπολογιστή ή πρίζα μέσω καλωδίου micro usb. Δεν χρειάζεται ξεχωριστός φορτιστής. Θέλει λίγο παραπάνω από 5 ώρες για πλήρη φόρτιση. Λειτουργεί και σαν passthrough.
Η κατάσταση της μπαταρίας φαίνεται από τα LED της κεφαλής. Όταν είναι γεμάτη ανάβει συνεχώς και όσο αποφορτίζει αναβοσβήνει όλο και πιο γρήγορα.
Ο χρόνος που θα μένει ανοικτό το LED αλλά και πολλές άλλες παράμετροι καθορίζονται από το MVR software που υποστηρίζει και ελληνικά.


Γιατί?
Όση ώρα γράφω σαν να ακούω τις φωνές να πληθαίνουν  :)) Γιατί να πάρει κάποιος το eMode και όχι το eVic?
Είναι πιο ποιοτικό (ατσάλι), πιο μικρό και κομψό. Έχει όλες τις δυνατότητες του eVic χωρίς περίπλοκα μενού και πιθανόν είναι πιο ανθεκτικό στα πεσίματα λόγω έλλειψης οθόνης.

Από την άλλη βέβαια δεν έχει τόσο ακριβείς ρυθμίσεις όσο το eVic και για να δεις την αντίσταση του ατμοποιητή θα πρέπει να το συνδέσεις σε PC.

Στις 2 βδομάδες που το χρησιμοποιώ δεν βρήκα κάποιο ιδιαίτερο κουσούρι σε συνηθισμένες απαιτήσεις άτμισης.
Θα ήθελα η κουκίδα πάνω στο δαχτυλίδι που δείχνει την τρέχουσα ρύθμιση να ήταν σε πιο έντονο χρώμα. Είναι δυσδιάκριτη ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.
Επίσης θα ήθελα να βγει σώμα για 16340 μπαταρία. Πιστεύω ότι θα ήταν κόσμημα και θα είχε μια αυτονομία 3+ ωρών. Είμαι από αυτούς που δεν έχω πρόβλημα να κουβαλάω 2-3 μπαταρίες στην τσέπη.

Η τιμή του είναι 115€. Ακριβό αλλά περιλαμβάνει τα πάντα (μπαταρία, φορτιστή, ατμο, κεφαλές) για τα οποία θα πληρώνατε επιπλέον σε άλλα mods.


Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 11:36 »
πολλή καλή παρουσίαση άλλα πολλή ακριβό

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 12:32 »
Πολύ ενδιαμφέρον!!! Σ' ευχαριστώ για την παρουσίαση!
Ο ατμοποιητής από μόνος του είναι σε λογική τιμή με αντίστοιχα του είδους του, αλλά βρίσκω πολύ ακριβά ότι κυμαίνονται οι ανταλλακτικές κεφαλές. Βγαίνει κάπου στα 5,12 ευρώ η μία, αν δεν κάνω λάθος; Διόρθωσέ με αν δεν είναι έτσι....
Το πακέτο από μόνο του μπορεί όπως γράφεις να είναι πλήρες ώστε να πάρει υγρό ένας νέος και να ατμίσει κατ' ευθείαν, αλλά κακά τα ψέματα, μια μπαταρία δε φτάνει. Όποιος το πάρει σαν αρχικό πακέτο θα χρειαστεί τουλάχιστον άλλη μια μπαταρία.
Είδα ότι δοκίμασες κι άλλους ατμο πάνω στο mod του πακέτου. Μήπως δοκίμασες και το ανάποδο; Τον ατμο του πακέτου πάνω σε άλλο mod; Είδα έχεις και provari, αν μπορείς βάλε και μια φωτό του ατμο στο πρόβατο ή σε άλλο mod (αν έχεις, όποιο mod έχεις).
Αν εξερέσω την τιμή του ατμο και του ανταλακτικού, τα υπόλοιπα χρήματα για mod, μπαταρία και φορτιστή, αν λάβω υπ' όψη ότι είναι και joyetech, δε θα περίμενα να είναι κάτι οικονομικότερο. Όχι ότι δε θα μπορούσε και να είναι....!

Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 12:35 »
και εφόσον ικανοποιήσεις την Σένια με τη φωτογραφία, βάλε και μια να το κρατάς στο χέρι γιατί
μου κάνει πως είναι πάνω από 18 εκατοστά από άκρη σε άκρη, οπότε είναι τεράστιο αν είναι έτσι.
Αν κρίνω από το mini provari + russian ( 8,8+ 6 mm ) αυτό βγαίνει πολύ ψηλότερα!

Τώρα είδα πως το είχες γράψει για το ύψος  :eyesplash: :eyesplash:


Μήκος eMode: 121mm. Βάρος χωρίς μπαταρία: 63gr
Συνολικό μήκος με ατμοποιητή και επιστόμιο: 190.5mm. Βάρος χωρίς μπαταρία: 101gr
Διάμετρος: 18mm
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2013, 13:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 12:47 »
To είδα εδώ: www.310.gr (Φραντζή 53, Αθήνα) σε Μαύρο &  Inox ...
Όντως αρκετά ποιοτικό και πολύ όμορφο αλλά πανάκριβο για τα σημερινά δεδομένα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2013, 13:28 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 12:48 »
Αν και αρκετά καλό, το συνολικό πακέτο είναι μάλλον υπερτιμημένο. Eννοείται βέβαια ότι είναι και πολύ μεγάλο σε μέγεθος. Προσωπικά προτίμησα να δοκιμάσω μόνο τον ατμοποιητή που διατίθεται σε σχετικά προσιτή τιμή και παρουσιάζει ενδιαφέρον λόγω της νέας κεφαλής C2. Φυσικά ταιριάζει πολύ καλά με οποιοδήποτε mod. Θα ανεβάσω πιθανότατα σήμερα ένα σχετικό review.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 13:18 »
Κι εγώ τον ατμο σε πρώτη φάση σκέφτομαι να δοκιμάσω. Αλλά αυτό που λέτε για ακριβό, κρίνοντας από τη joyetech, το evic δηλ φθηνό σας φαίνεται; Συγκριτικά λοιπόν με τα δεδομένα της εταιρείας, μη σας πω και οικονομικό είναι. Για μένα, ναι, ακριβό είναι. Αλλά εγώ δεν έχω και evic!!! Kι αν σκεφτείτε ότι αυτό έρχεται με μπαταρία, φορτιστή και τα ρέστα.... λογικότατη τιμή για joyetech ξανακαταλήγω....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 13:59 »
To ζήτημα είναι ότι ο πιθανός αγοραστής θα προτιμήσει πιθανότατα ένα mod με οθόνη. Και το eMode δεν έχει.
Εχει βέβαια κάποιες πρόσθετες αυτοματοποιημένες λειτουργίες/modes αλλά μάλλον αυτό δεν αρκεί. Από αισθητική άποψη βέβαια είναι πιο όμορφο σε σχέση με το eVic.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 14:18 »
Πολύ ωραία παρουσίαση, μ' εκανε να καταλάβω όσα θα ρωτούσα για το  συγκεκριμένο mod!

Tωρα για το προιον, πλήρες πακετο μ' ενδιαφέρουσες λειτουργίες, ειδικά αυτό το mvr που προσομοιάζει κάπως τη λειτουργία των μηχανικών mod ειναι πολύ καλό.
Το μόνο που προσωπικα δε με βολεύει καθόλου είναι το μήκος του... Εχω πολύ μακρια VV όπως twist 1000αρα και Vamo και μου είναι εντελώς αβολα.
Τα κοντοχοντρα τα θεωρώ πιο βολικα στην καθημερινότητα :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 15:23 »
Είδα ότι δοκίμασες κι άλλους ατμο πάνω στο mod του πακέτου. Μήπως δοκίμασες και το ανάποδο; Τον ατμο του πακέτου πάνω σε άλλο mod; Είδα έχεις και provari, αν μπορείς βάλε και μια φωτό του ατμο στο πρόβατο ή σε άλλο mod (αν έχεις, όποιο mod έχεις).



Το μοντάκι το πήρα για να έχω κάτι πιο διακριτικό και κυρίως πιο ελαφρύ από το πρόβατο στις εξόδους. Επομένως vamo, svd κλπ αποκλείστηκαν. Όπως είχα γράψει και όπως επισήμανε και ο Θέμης είναι μεγάλο σε ύψος. Το ευχάριστο είναι ότι λίγο μετά την παρουσίαση επικοινώνησε μαζί μου ο κ. Ευσταθίου από την eCig. Του άρεσε η ιδέα του μικρού σωλήνα και έδωσε εντολή να μπει σε παραγωγή! Δεν ξέρω κατά πόσο θα υλοποιηθεί. Αν όμως βγει τελικά η κοντή σωλήνα τότε το eMode θα είναι η αποκλειστική συνοδεία μου έξω.

Μετά από 1.5 μήνα χρήσης έχω να πω μόνο τα καλύτερα για την αξιοπιστία και την ευκολία χρήσης. Αρκεί ο κάτοχος να έχει κατά νου τους περιορισμούς της πλακέτας. Αν θέλετε να παίξετε με αντιστάσεις κάτω από 1.8Ω δεν κάνει για σας αφού τερματίζει στα 2.4 αμπερ.
Η οθόνη δεν μου έλειψε καθόλου. Εκτός από τη μέτρηση της αντίστασης δεν χρειάζεται πουθενά. Γιατί όμως να την μετρήσω αφού είναι VW και εκεί το δουλεύω πλέον αποκλειστικά.
Επίσης αποδείχθηκε αδιάβροχο. Το έχω μόνιμα σχεδόν στο αυτοκίνητο. Λόγω μιας βλακείας ιδιοκατασκευής, λούστηκε 3 φορές με πάνω από 20ml υγρού συνολικά. Δεν έπαθε το παραμικρό.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 15:55 »
Μπράβο φίλε, πολύ καλή η παρουσίασή σου! Σ' ευχαριστώ και για τη φωτό!
Καλοάτμιστος! Για τις προδιαγραφές που θέτεις νομίζω είναι καταπληκτικός!
Επειδή με βλέπω να μπαίνω στον πειρασμό να δοκιμάσω τον ατμο, αλλά μου φαίνονται λίγο ακριβές οι κεφαλές, αν μπορείς όταν τελειώσει η ζωή μίας, γράψε μας περίπου πόσο αντέχουν. Επίσης όπως βλέπω στις φωτογραφίες σου, νομίζω θα μπορούσε κάποιος να τις επισκευάσει. Είναι όντως έτσι; Ανοίγουν εύκολα; Συγνώμη αν ζαλίζω με πολλά......... και σ' ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 16:03 »
Δεν νομίζω ότι ενδείκνυνται για επισκευή. Απλά είναι εύκολο να τις ανοίξεις για καθάρισμα και αντικατάσταση των τεσσάρων φιτιλιών που είναι τοποθετημένα πάνω από την αντίσταση. Απαιτείται ωστόσο προσοχή ;). Κάποιο ενδεχόμενο λάθος στην επανατοποθέτηση έχει σαν αποτέλεσμα την απώλεια-διαρροή υγρού. Αναφέρομαι στις κεφαλές C2.

edit : Σωστή η ιδέα του μικρού σωλήνα.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 20:31 »
Σένια είναι όπως τα λέει ο Tem. Ανοίγουν εύκολα για καθαρισμό ή dry burn αλλά δεν επισκευάζονται.

Διάρκεια δεν μπορώ δυστυχώς να υπολογίσω. Στον 1.5 μήνα είμαι ακόμα στη 2η κεφαλή του αρχικού πακέτου. H 1η έφυγε στις 15 μέρες άδοξα αφού τη διέλυσα για να δω αν επισκευάζεται. Η 2η παίζει ακόμα μετά από 1 dry burn και 2 αλλαγές των επάνω φυτιλιών. Όμως σαν κύριο ατμοποιητή έχω τον Russian. Αυτόν τον χρησιμοποιώ μόνο στις εξόδους. Οπότε δεν μπορώ να υπολογίσω τα ml που έχω κάνει. Μάλλον κάτω από 1ml κατά μέσο όρο τη μέρα.


Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 20:48 »
Κυκλοφορεί και ως e-lectron s από TW http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/e-lectron-s-products.html

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eMode
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 21:37 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342250 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541414 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50149 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357739 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1288 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios