vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, Επιτέλους το έκοψα, maprix, djfloor

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 13:34 »
φιλε e-dj
τον εχεις καιρο το ναυτιλο?την υπρκαταναλωση υγρου τη διαπιστωσες αμεσως η με τον καιρο?
παρομοιο προβλημα ειχα και εγω.ειχα παθει πλακα με το πως καταπινει το υγρο.τελικα πηγα στο καταστημα που τον αγορασα και ανεφερα το ποβλημα και αποδειχτηκε οτι υπηρχε μικρη διαρροη απο το πανω μερος του ατμοποιητη(το μερος πανω στο οποιο κουπμωνει το ντριπακι.
λογω της μικροσκοπικης τρυπουλας που υπηρχε εμπαινε αερας και συνεπεια ηταν να καταβαλει μεγαλη προσπαθεια η αντισταση και να καταναλωνει πολυ υγρο.
ειχες μηπως και υγρο στο στομα και μπουρμπουληθρες?
στη δικη μου περιπτωση παντως αλλαξαμε εννοειται δωρεαν το ελαττωματικο μερος (πολυ εξυπηρετικο το παιδι που δουλευε εκει) και τωρα η καταναλωση ειναι νορμαλ.ισως παλι να καταναλωνει λιγο περισσοτερο απο εναν απλο aspire bdc ας πουμε αλλα παλι χωρις πολυ μεγαλες διαφορες.ουτως η αλλως  σε μεγαλυτερα βατ ατμιζω πλεον οποτε σε αυτα τα πλαισια λογικο.και επισης σε γευση και χτυπημα μερα με τη νυχτα.
τελςο για να μη σε απασχολει πολυ το οικονομικο ανψαχτεις λιγο με diy υγρα μπορεις σχεδον να εξαφανισεις το κοστος.
και μη φανταστεις και εγω ψιλοασχετος ειμαι.ουτε 1,5 μηνες δεν ατμιζω.

Αποσυνδεδεμένος e-dj

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 13:50 »
Φιλε paokg4,εγω ειμαι πολυ δυστροπος γενικα στις γευσεις και δε "ψαχνομαι"..
Ηδη μετα απο 3 χρονια ατμισματος,χρησιμοποιω το ιδιο (!!!!) υγρο.Desert ship της Nobacco 16αρι.
Δεν ατμιζω πολυ..Ενα μπουκαλακι 20 ml στις 11-12 μερες και τωρα με τον Ναυτιλο,εχω φτασει το μπουκαλακι στις 8-9 μερες για αυτο και δεν εχω μπει στη διαδικασια να φτιαξω δικα μου υγρα..Αν ατμιζα 5-6 ml την ημερα,σαφως και θα ψαχνομουνα βεβαια για να μειωσω το κοστος.

Φιλε memostrikas,τον Delta ειχα υποψιν μου,αλλα τον 19,που ειναι το ιδιο "χοντρος" με τον μινι Ναυτιλο.
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 21:49 »
Το ξαναπαθα σημερα...πηρα αντισταση την παρασκευη 1.8aspire bdc μετα απο 6-7 μλ...μου "ξαναβγαλε το κοκκινο υγρο" ...δεν μπορω να καταλαβω γιατι γανταζομαι καηκε η αντισταση αλλα τοσο γρηγορα;; να φανταστειτε το κατακιτρινο τριμπεκα μου το εχει κανει κεραμιδι...θα προσπαθησω να.ανεβασω και φωτο να.το δειτε...καταστρεφει τοσο πολυ το τριμπεκα την αντίσταση ;

Αποσυνδεδεμένος DrGreem

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #573 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:08 »
Γειά χαρά σε όλους! Έχω παραγγείλει  τον nautilus mini, αλλά τώρα έχω εναν alterego a5 και την απλή μπαταρία της alterego 900mah passthrough, θα πρέπει να πάρω άλλη μπαταρία? Επίσης σκεφτόμουν η καινούρια μου να είναι η Kanger iPow 2 VW.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #574 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:11 »
Καλησπερα φιλε μου. :bye:

Καλυτερο θα ηταν να προμηθευτεις μια πιο δυνατη vv/vw μπαταρια, μιας και οι νεοι dual coil ατμοποιητες θελουν αρκετη ισχυ για να δουλεψουν σωστα.
Η Kanger iPow 2 VW φαινεται πολυ καλη μπαταρια. Αν με ρωτουσες, αυτη θα σου προτεινα κι εγω :yes:

Αποσυνδεδεμένος DrGreem

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #575 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:14 »
Ευχαριστώ!
Με αυτήν που έχω όμως τώρα τι θέματα μπορεί να έχω?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 19:34 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #576 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 16:37 »
Εγω με την ego και bvc ειχα τελειο ατμο,πολυ ντουμανι αλλα σχεδον καθολου γευση (με τις απλες bvc ,με του ναυτιλου δεν ξερω τι γινεται).νομιζω του ναυτιλου δεν εχουν τοσο σοβαρο θεμα

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #577 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 22:54 »
O CE5 με BVC πολύ τίμιος για τα 5 ευρώ που κόστισε. Καλή γεύση και ντουμάνι, αεράτη τζούρα. Μπούχτισα λίγο με το Maxx Blend και αποφάσισα να γεμίσω τον CE5 που πήρα για εφεδρικο. Με Divino Cigar υγρό δουλεύει ωραία. Δεν έχει τόσο έντονη γεύση αλλά αυτό το αποδίδω στο υγρό.

Edit: Ταιριάζει και το drip tip του ναύτιλου οπότε ακόμα καλύτερα, το πλαστικό tip του μου άφηνε περίεργη αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #578 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 22:58 »
Αυτή η πλαστικίλα από μερικές κεφαλές πως φεύγει;;;
Βαζω την πρωτη bvc ... απαισια γευση...πλαστικο. συνεχίζω παιρνω απανωτές τζούρες χωρίς να κατεβάζω τον καπνό,αλλα η πλαστικίλα ακόμα εκεί...
Βαζω δευτερη κεφαλή, πρώτη ρουφηξιά με φόβο...Η γευση με αποζημιωση... πολύ καλή απόδοση!!!!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #579 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:01 »
Εάν με τις πρώτες τζούρες δεν φύγει η πλαστικίλα δεν θα φύγει ποτέ. Προβληματική κεφαλή.
Το καλύτερο, για μένα, πάει κουβά και πάμε στην επόμενη. ;)

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #580 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:15 »
Αυτές οι κ...αστοχίες υλικού να μην υπήρχανε + τα υπολοιπα και τι καλα που θα ήτανε!

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #581 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 01:06 »
καλο θα ηταν την πρώτη φορά που αλλάζουμε κεφαλή να την ποτίζουμε με υγρό
και μετά να την τοποθετούμε μέσα ετσι δεν χρειάζεται να περιμένουμε να διαβρέχει       

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #582 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 01:15 »
Αυτο το εχω κανει και εγω και ναι αποδιδει πολυ νωρις η γευση και συνηθως χωρις καμενο ή πλαστικο

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #583 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 01:29 »
Ή αυτο που λεει ο Bill1960 (συνηθεια που εχει μεινει απο τους παλιοτερους πχ ego-c), ή πολυ απλα αφου τον στησετε με υγρο, τον αφηνετε ορθιο πανω στην μπαταρια 5-10 λεπτα και πριν την πρωτη κανονικη τζουρα τραβατε 2-3 χαλαρες κουφιες (χωρις πατημα το κουμπι δλδ) τζουρες. Εγω κανω το 2ο και σε τρεις κεφαλες Bvc σε ναυτιλο μινι (και παλιοτερα σε πολλες bdc σε Ce5) δεν ειχα προβλημα. Α και πολυ σημαντικο επισης σε καινουρια κεφαλη να ξεκιναμε απο λιγα volt (3.7) για τις πρωτες 5-10 τζουρες και μετα σιγα σιγα να ανεβαινουμε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος DrGreem

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #584 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 22:37 »
Παρέλαβα τον nautilus τον χρησιμοποιώ με απλή ego μπαταρία ατμίζει τέλεια πολύς ατμός, αλλά δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στην γεύση απο έναν απλό ατμοποιητή AlterEgo A5, παίζει καθόλου ρόλο η μπαταρία? Το λέω γιατί τον nautilus (1.8οhm bvc αντιστάσεις) δεν τον έχω δοκιμάσει με VV...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508476 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763387 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog