vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

651 επισκέπτες, 2 χρήστες
tasos1976, thanos1071

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Σ' ευχαριστώ πολύ, Τεμ!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2333
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Η προσθήκη wfi (water for injection) είναι κάτι που έρχεται από τα παλιά. Θεωρητικά, βοηθάει στο να κρατήσει το σημείο ζέσης των υγρών χαμηλά. Πρακτικά, συμβάλει σε ¨σκασίματα" του υγρού αλά στρακαστρούκα & νομίζω πως πλέον μόνο η ATMOSLAB παραμένει σε αυτή την πρακτική. Πρακτικά, επίσης,  η όποια διάλυση εξυπηρετείται από την προσθήκη PG.
Μονόδρομος για την χρήση wfi (water for injection) θεωρώ πως είναι αν για ιατρικούς λόγους κάποι@ νοιώθει ενοχλήσεις από την PG.
Προσωπικά, πλέον τα υγρά μου τα κάνω με 100% περιεκτικότητα σε VG. Δεν "κάνω" γεύσεις, έχω σχεδόν μηδενική περιεκτικότητα σε νικοτίνη (1mg), είμαι τέρμα σφιχτοτζούρης, τουλάχιστον αποζημιώνομαι με το μέγιστο παραγωγής συννεφακίων που μπορώ να έχω (για να μπορώ να τα καβαλάω χωρίς τον φόβο να πέφτω συνέχεια από κάποιο απ´πο αυτά  ;D   ). Μιλάω βέβαια αυστηρά & μόνο για επισκευάσιμους ατμοποιητέςπου μου δίνουν την δυνατότητα να επεμβαίνω στο βαμβάκωμά τους. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ένα 100% VG υγρό δουλεύει σε εργοστασιακές αντιστάσεις ή (θα)  έχει προβλήματα τροφοδοσίας.
Σαν κατακλείδα, Ελένη, πειραματίσου όσο τραβάει η ψυχούλα σου. Τα "πρέπει" & τα "μη" θα τα βάλουν τα προσωπικά σου γούστα στην πορεία, από μόνα τους. Try & error που λέμε & εδώ στο κωριό.  :)   

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Σ' ευχαριστώ πολύ, τρελονερίτη μου!
(Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ υπερήφανη που εδώ και μια βδομάδα παίζω με επισκευάσιμο. (Πήρα τον amazier) Μου αρέσει πάρα πάρα πολύ που δεν με νοιάζουν τα έξοδα για αντιστάσεις. Η γεύση του είναι πολύ πολύ καλύτερη από αυτήν του Ναυτίλου. Βέβαια, στο πρώτο στήσιμο που έκανα είχα διαρροές. Αλλά ευτυχώς με είχαν συμβουλέψει να πάρω επισκευάσιμο που να έχει έλεγχο ροής υγρών. Και ο συγκεκριμένος πράγματι έχει. Οπότε, με έσωσε. Έκανα κι άλλα 2 στησίματα, γιατί στο 2ο στήσιμο είχα κλείσει τόσο πολύ τα υγρά, που έφαγα καμένο. Αλλά πλέον, στο τρίτο, πετάει. Όμως, με χαλάει κι ένα πράγμα σε αυτόν. Τα πινάκια του είναι του 1 και 1,5 χιλ. μόνο και δεν μπορώ να βρω τη τζούρα που θέλω. Η μικρή σφυράει και η μεγάλη είναι όλο αέρα. Κάτι μεταξύ των 2 θα ήθελα, αλλά δεν...)
Όσο για τη σκέτη γλυκερίνη, είμαι σε σκέψη για κάτι τέτοιο για λόγους υγείας, για να μην επιβαρύνομαι με αρώματα. Αλλά σιγά-σιγά, θα το δω. Παλιότερα (που άτμιζα με ναυτίλο) μου έφτιαχναν από μαγαζί νικοτινούχα βάση 50-50 και όταν την παρελάμβανα έριχνα μέσα 20-30 σταγόνες από το άρωμα smoke της After-8. Μέχρι που είχα φτάσει να ρίχνω 5-10 σταγόνες στο τέλος, σχεδόν σκέτη βάση δηλαδή, και δεν με χάλαγε.
Απλώς, αυτή τη φορά λιγουρεύτηκα τις γλυκές γεύσεις που έβλεπα εδώ κι εκεί, χάλασα μερικά λεφτά, μέχρι να καταλάβω ότι τα γλυκά ή τα φρούτα α) με κάνουν να ατμίζω περισσότερο, για να νιώθω την ωραία γεύση και στο τέλος β) με μπουχτίζουν... Οπότε αποφάσισα να ξαναγυρίσω στον παλιό, καλό δρόμο του λιτού καπνικού, που το ατμίζεις όταν σου λείπει η νικοτίνη και δεν κάνεις συνέχεια πιπίλα. 
Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθεια  :)

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Η προσθήκη wfi (water for injection) είναι κάτι που έρχεται από τα παλιά. Θεωρητικά, βοηθάει στο να κρατήσει το σημείο ζέσης των υγρών χαμηλά. Πρακτικά, συμβάλει σε ¨σκασίματα" του υγρού αλά στρακαστρούκα & νομίζω πως πλέον μόνο η ATMOSLAB παραμένει σε αυτή την πρακτική. Πρακτικά, επίσης,  η όποια διάλυση εξυπηρετείται από την προσθήκη PG.
Μονόδρομος για την χρήση wfi (water for injection) θεωρώ πως είναι αν για ιατρικούς λόγους κάποι@ νοιώθει ενοχλήσεις από την PG.
Προσωπικά, πλέον τα υγρά μου τα κάνω με 100% περιεκτικότητα σε VG. Δεν "κάνω" γεύσεις, έχω σχεδόν μηδενική περιεκτικότητα σε νικοτίνη (1mg), είμαι τέρμα σφιχτοτζούρης, τουλάχιστον αποζημιώνομαι με το μέγιστο παραγωγής συννεφακίων που μπορώ να έχω (για να μπορώ να τα καβαλάω χωρίς τον φόβο να πέφτω συνέχεια από κάποιο απ´πο αυτά  ;D   ). Μιλάω βέβαια αυστηρά & μόνο για επισκευάσιμους ατμοποιητέςπου μου δίνουν την δυνατότητα να επεμβαίνω στο βαμβάκωμά τους. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ένα 100% VG υγρό δουλεύει σε εργοστασιακές αντιστάσεις ή (θα)  έχει προβλήματα τροφοδοσίας.
Σαν κατακλείδα, Ελένη, πειραματίσου όσο τραβάει η ψυχούλα σου. Τα "πρέπει" & τα "μη" θα τα βάλουν τα προσωπικά σου γούστα στην πορεία, από μόνα τους. Try & error που λέμε & εδώ στο κωριό.  :)
Οπότε με έναν εργοστασιακό ατμοποιητή τύπου Nautilus να μην προσπαθήσω να ατμίσω σκέτη VG+WFI ε?


Ατμίζω 10 χρόνια τώρα, και σήμερα πλέον είμαι σε μια φάση που φτιάχνω μόνος μου σκέτη βάση 50/50 με 4MG νικοτίνη, χωρίς αρώματα κλπ. Θέλω τώρα να πειραματιστώ για ένα μικρό διάστημα με VG 100%, διότι αισθάνομαι (από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το άτμισμα) πως κάτι με ενοχλεί στο ηλεκτρονικό. Συγκεκριμένα ήδη από την πρώτη εβδομάδα που είχα κόψει το τσιγάρο άρχισαν πρηξίματα και άλλα γαστρεντερικά θέματα που ποτέ δεν ασχολήθηκα έως και σήμερα και ενώ τα προβλήματα παραμένουν μια δεκαετία αργότερα (ναι είμαι τραγικός). Ίσως και να ήταν καθαρά συμπτωματικό, όμως αυτά τα θέματα ξεκίνησαν ακριβώς την στιγμή της μετάβασης στο άτμισμα. Οπότε μιας και οι "αλλεργίες" έχουν να κάνουν κυρίως με την PG και όχι με την VG, είπα να κάνω το δοκιμαστικό για να δω πως θα αντιδράσει το σώμα μου. Εδώ να ενημερώσω επίσης πως έχω το άτμισμα ως πιπίλα (εκτός από όταν κοιμάμαι), οπότε προφανώς ούτε κι αυτό βοηθάει στο γαστρεντερικό μου με τόσα πολλά ML την ημέρα. Αλλά τέλος πάντων μη σας ζαλίζω άλλο με τα θέματα υγείας μου. Απ'οσο καταλαβαίνω πάντως ο Nautilus δεν θα με βοηθήσει ιδιαίτερα με σκέτη VG, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 182
  • Φύλο: Άντρας

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click



Οι Περισσότερες αλλεργίες  έχουν να κάνουν με το σύρμα το οποίο ατμιζεις και όχι τόσο την pg/vg .
Ψάξου  με το τι περιέχουν οι αντιστάσεις που κανείς ….απο τι υλικό είναι φτιαγμένες .
Αν πιστεύεις ότι φταίει η pg μπορείς να πάρεις υγρά χωρίς pg όπως τις curieux τα αρώματα .
Περισσότερο για να δεις αν φταίει η pg
Μόνο με φυτική γλυκερίνη δεν θα ατμιζετε το υγρό σου θα είναι πολύ πηχτό και θα έχεις θέματα .
Πάρε δοκιμαστικά της curieux ένα υγρό το οποίο το άρωμα είναι διαλυμένο μέσα vegetol και όχι προγλυκερινη
Πάντως άποψη μου τα περισσότερα προβλήματα αλλεργίας έχουν να κάνουν με τις αντιστάσεις και οχι με τα υγρά .
Απλά οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν αυτό .
Υπάρχει πολύς κόσμος που έχει θέμα με το νίκελ και δεν το γνωρίζει το οποίο νίκελ είναι και σε σύρματα stainless steel σε μικρότερη ποσότητα βέβαια .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2024, 08:06 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε. Οι ατμοποιητες που ατμιζω σχεδον ολα μου τα χρονια ειναι Nautilus & Innokin με τις αντιστοιχες αντιστάσεις τους. Τωρα τι ειδους συρμα εχει μεσα ο καθε ενας, μαλλον θα πρεπει να το ψαξω. Απο την αλλη βεβαιως, ειναι οι 2 πιο γνωστοι εργοστασιακοι ever!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2024, 08:08 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 182
  • Φύλο: Άντρας

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Αν δεν βρεις άκρη με τα υλικά τα οποία είναι φτιαγμένες οι αντιστάσεις σου , μπορείς να απευθυνθείς στα social media στην σελιδα καθε εταιριας και να μαθεις απο τι ειναι φτιαγμενες .Αν παλι δεν βρεις ακρη απο τα μεσα , τοτε με mail στην καθε εταιρια θα βρεις ακρη .
Στα λέει ένας παθών που όπως και εσύ , έτσι νόμιζα και εγώ πως φταίει η pg για τα θεματα μου και μετα απο 1,5 χρονο περιπου ανακαλυψα οτι , εφταιγε το νικελ .....Ημουν ετοιμος να διακοψω αλλα το προλαβα ....Πλεον προσεχω πολυ με τι ατμιζω διοτι καμια φορα οι αλλεργιες μπορει να αποβουν μοιραιες, χωρις να θελω να σε τρομαξω  :) Καλη συνεχεια
Υ.Γ δεν λέει τίποτα το ότι οι συγκεκριμένοι ατμοποιητες είναι γνωστοί ....και εγώ έτσι έλεγα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2024, 08:08 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Barbapaidi

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε. Οι ατμοποιητες που ατμιζω σχεδον ολα μου τα χρονια ειναι Nautilus & Innokin με τις αντιστοιχες αντιστάσεις τους. Τωρα τι ειδους συρμα εχει μεσα ο καθε ενας, μαλλον θα πρεπει να το ψαξω. Απο την αλλη βεβαιως, ειναι οι 2 πιο γνωστοι εργοστασιακοι ever!


Τα z coil που παίρνουν οι innokin είναι όλα kanthal 100%.
Του nautilus ΝΟΜΙΖΩ ότι είναι όλα kanthal αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Έχω προσπαθήσει να ατμισω σε zlide top 70vg mtl και ήταν τραγωδία. Δεν τραβούσε καθόλου και σε μισή μέρα μου έβγαλε καμμένο.
Σε επισκευάσιμο όλα γίνονται.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 294
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους.Λόγω ζέστης έβαλα τα μπουστεράκια που είχα στο ψυγείο για πρώτη φορά,όπως και τις μηδενικές βάσεις, pg&vg.Μέχρι τώρα τις είχα σε συρτάρι μέσα,και τις μηδενικές σε ράφι.Όχι ήλιο κλπ,απλά θερμοκρασία δωματίου.Έκανα το ίδιο σενάριο υγρού που κάνω εδώ και πολλά χρόνια.Σπάω 2 μπούστερ στη μέση περίπου να γίνει 9 περίπου η νικοτίνη,και ρίχνω και 50 σταγόνες Net άρωμα για να πάρει λίγο γεύση.Δεν μπορώ να κάνω κανονικό υγρό, μπουχτίζω.Περίπου 55-45 pg&vg κάνω πάντα,δεν είχα καμία ενόχληση.Τώρα είναι ξηρό πολύ,και είχα γρατσούνισμα στο λαιμό ας πούμε.Ίδια βατ κλπ.Όλα ίδια όπως το κάνω πάντα.Υπάρχει πιθανότητα να φταίει που τις έβαλα στο ψυγείο? Γιατί ειλικρινά η διαδικασία ήταν η ίδια ακριβώς,γίνεται μηχανικά η κίνηση-παρασκευή υγρού πλέον. Ευχαριστώ πολύ.


Ίδια μάρκα τα μπουστεράκια επίσης και η μηδενική όπως τις προηγούμενες φορές.*

Συνδεδεμένος tasos1976

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να φταίνε πολλά για την ξηρότητα μπορεί να φταίει ο λαιμός σου παγωμένα νερά ζέστη κρύο τα υγρά εάν αποθηκευτούνε στο ψυγείο χωρίς να είναι αεροστεγώς κλεισμένα στη χειρότερη των περιπτώσεων θα έχουνε πάρει υγρασία και στη χειρότερη περίπτωση θα χαλάσει η γεύση όχι όμως με ξηρότητα μπορεί να φταίει ο ατμοποιητής σου μπορεί να έχει γίνει κάποια μικροδιαφορά είτε στην νικοτίνη είτε στο net που βάζεις μέσα η απλά είναι πλασέμπο

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 294
  • Φύλο: Άντρας
Δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στην καθημερινότητα μου, πίνω παγωμένο νερό όλο το χρόνο δίχως κανένα πρόβλημα,δεν είμαι άρρωστος εννοώ επίσης κλπ.Τα μπουστεράκια είναι σφραγισμένα κανονικά.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ίσως, είναι πως επειδή τελείωνε το άρωμα,δεν έβαλα 60 σταγόνες που βάζω συνήθως,αλλά 120 τουλάχιστον ξερωγώ.Δεν έριξα σταγόνα σταγόνα όπως συνήθως, απλά το έριξα όλο όσο είχε απομείνει.Και τα αρώματα στο ψυγείο τα έχω.Τις έβγαλα όλες τώρα και τις έβαλα στο ράφι πάλι, έχω άλλες 7.Και τις μηδενικές.Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.Pod χρησιμοποιώ,δεν άλλαξε τίποτα απολύτως και εκεί.Το άτμισμα για μένα είναι απλή υπόθεση εδώ και χρόνια.Σκέτη βάση με λίγες σταγόνες net,ένα καλό ποντάκι,14-15 βατ,σφιχτή τζούρα.3-4.ml ημερησίως.Γιαφτό μου έκανε τόση εντύπωση.Δεν κάνω υγρά κανονικά,φρούτα,γλυκά,flavour shots κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
δεν έβαλα 60 σταγόνες που βάζω συνήθως,αλλά 120 τουλάχιστον ξερωγώ.
Ίσως, να οφείλεται στην διπλάσια ποσότητα αρώματος. Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Το αραίωνα με σκέτη βάση και όλα καλά. Μετά το περσινό κάζο με την οξειδωμένη βάση λόγω ζέστης, φέτος έχω όλα τα υγρά, αρώματα και νικοτίνη στην συντήρηση του ψυγείου. Μέχρι σήμερα δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα, ούτε αλλοίωση γεύσης. Απλά η συντήρηση καθυστερεί κάπως την (ωρίμανση) τον αρωμάτων. Οπότε φτιάχνω υγρό καμία εβδομάδα νωρίτερα απ ότι συνήθως.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2024, 22:24 από Sergios »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 294
  • Φύλο: Άντρας
Μάλλον αυτό θα ήταν,γιατί εκτός από το ότι ήταν πιο έντονη η γεύση απότι έχω συνηθίσει ρίχνοντας 30 σταγόνες ξερωγώ στα 20 ml,είναι και pg νομιζω το άρωμα επίσης.Ήταν κοντά στα 3 ml,είχα ήδη κάνει την αναλογία 55-45 περίπου όπως πάντα pg-vg,και γιαφτό γρατζουνάει έτσι.Το έσπασα με λίγο vg μηδενική να γίνει πιο απαλό,ελπίζω θα στρώσει γιατί είναι 55 ml περίπου,καινούργιο.Αλλά τις έβγαλα από το ψυγείο για καλό και για κακό.Δεν είχα θέμα ποτέ με τη ζέστη. Με μπουστεράκια πάντα βέβαια και σε ράφι σε δωμάτιο δίχως φως.Άφησα τα 2 αρώματα που έχω μόνο στο ψυγείο.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 483
  • Φύλο: Άντρας
Εκτός απ' αυτά που λες σκέφτομαι μήπως λόγω ψυγείου δεν έγινε καλή ανάμειξη των συστατικών.

Sent from my Xiaomi 13T using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 294
  • Φύλο: Άντρας
Έγιναν όλα όπως πάντα, με χειρουργική ακρίβεια θα έλεγα. Μηχανικές είναι οι κινήσεις πλέον μετά από τόσα χρόνια. Απλά δε μπορώ να καταλάβω ειλικρινά τι φταίει. Οι νικοτίνες ήταν ίδιες, από τον Απρίλιο τις χρησιμοποιώ δίχως κανένα θέμα. Πέταξα τις παλιές που είχαν μείνει, πήρα καινούργιες. Ίδιες, από την ίδια παρτίδα, κ'το ίδιο κατάστημα που ψωνίζω χρόνια και εμπιστεύομαι απόλυτα. Έχω ενόχληση ακόμη. Μικρότερη αλλά πάλι υπάρχει. Προφανώς κάπως ερεθίστηκε κάτι στο λαιμό κλπ. Εφόσον ατμίζω αδιάκοπα, δεν έφυγε. Δεν πήρα τίποτα επίσης από φαρμακείο κλπ. Δεν ξέρω ειλικρινά τι θα κάνω. Μικρή ξηρότητα και ενόχληση, κάψιμο επίσης. Όχι σε βαθμό που να πονάω ή να μη μπορώ να καταπιώ, φάω κλπ, αλλά και πάλι. Είναι ενοχλητικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797118 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312598 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13152 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711