vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις πολλες επιλογες, απο τα φθηνα αλλα πολυ ποιοτικα UMAMI με μενθολη και με διαφορες γευσεις φρουτων μεχρι τα After-8, e-baron και Halo που ειναι απο τα κορυφαια της αγορας ( με βαση τα δικα μου γουστα), πηγαινε να τα δοκιμασεις και ειμαι σιγουρος οτι σε καποιο απο ολα αυτα θα κολλησεις.

Αποσυνδεδεμένος plasticine

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Enjoy The Silence.
ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα που μπορω να τα βρω αυτα? ιντερνετ η σε καταστηματα πειραια και γυρω περιοχες? δε ξερω αν θεωρειται διαφημιση αν ναι συγνωμη. δεχομαι κ προσωπικα μηνυματα :p

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη, να αγορασεις ψαχνεις :)


Εδω στο site υπαρχει ενα νημα με τα περισσοτερα καταστηματα πωλησης ατμιστικων ειδων, ριξε μια ματια στις σελιδες τους.


Αν και ειναι καλυτερα να πας προσωπικα στα καταστηματα να τα δοκιμασεις πριν αγορασεις.

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα και απο μενα κ καλως σας βρηκα.
Ερωτηση: ατμιζω 20 μερες, ειχα παρει στην αρχη το ζευς απο ατμοσφαιρα, παρα πολυ ωραιο.
Οτι δοκιμασα μετα μου φαινεται απαισιο.
Flavourart virginia, maxxblend l cuban, πηρα κ το τριμπεκα, ενοχλητικα εντονη γευση.
Τι μου προτεινετε; Απο οτι καταλαβαινω μου καθονται οι καπνικες ηπιες γευσεις.
Ειμαι ηρακλειο κ δεν εχει ατμοσφαιρα για να ξαναπαρω ζευς....

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Ηπιο καπνικο μπορεις να δοκιμασεις το turkish της halo. Αρωματικο αλλα χωρις να μπουχτιζει και με λιγα καταλοιπα.
Επισης αν καποιες γευσεις σ' αρεσουν αλλα σου φαινονται εντονες, μπορεις να τις κανεις μιξη με ιδιας νικοτινης αοσμη βαση. Ετσι θα κανεις και οικονομια και θα ρυθμιζεις την ενταση ενος υγρου.

Καλως ορισες!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Για ήπιο καπνικό δοκίμασε FlavourArt RY4

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! δοκιμασα το ry4, πολυ ωραιο αλλα θελω το ιδιο σε πιο εντονο.  προτασεις;;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Το δοκιμασες σε ετοιμο υγρο ή ιδιοκατασκευη?
Μπορεις να προσθεσεις μερικες σταγονες ακομα απο το αρωμα στο υγρο για να γινει πιο εντονο.

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Ετοιμο υγρο ειναι. Ποιο αρωμα ειναι που μπορω να προσθεσω;;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Η Flavour Art το βγάζει και ως άρωμα για ανάμειξη μαζί με βάση. Το ίδιο ισχύει και για το (μάλλον) παρεμφερές Ry69 της Atmos Lab.


Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησα με 12 μετά από προτροπή καταστήματος που πήρα το πρώτο μου πακετάκι και από τότε έχω δοκιμάσει και 9άρι που δεν με κάλυψε πλήρως και 18άρι που μου προκαλεί μίνι-ζαλάδα. Το πρόβλημα τώρα που θέλω να δοκιμάσω διάφορες γεύσεις βλέπω πως πολλές εταιρείες δεν βγάζουν 12άρι. Γιατί έτσι? Προτείντε να παίρνω 18άρι και να το διαλύω με κάποιο τρόπο?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Για να μετατρέψεις 18ρι σε 12ρι, θα πρέπει να το σπάσεις κάτα 1/3 με μηδενικό. Πχ, για 30μλ 12ρι, θα χρειαστείς 20μλ 18ρι και 10μλ μηδενικό. Μια χαρά δουλεύει αυτή η πρακτική, και μάλιστα αν βρεις το ίδιο υγρό σε μηδενικό, δεν έχεις και καθόλου απώλεια στην ένταση της γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Μπορείς επίσης να αραιώσεις το 18άρι με ίδιο 9άρι που μπορείς να βρεις πιο εύκολα απ´ ότι το μηδενικό σε ποσοστό 3/4 9άρι - 1/4 18άρι. Η τιμή του 9 είναι ίδια με του μηδέν στα έτοιμα

Αποσυνδεδεμένος γιωργος77

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Εχω bebeca mist 12mg κ balanced 6mg.μπορω να τα αναμειξω διοτι η 12αρα μου πεφτει
βαρια; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Η περιεκτικότητα της νικοτίνης θα μειωθεί ανάλογα με τη μίξη που θα κάνεις. Για την ποσότητα καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κάποιες online εφαρμογές που σου υπολογίζουν τα ml για την ανάμειξη (ρίξε μια ματιά στα παρακάτω ή με λίγο ψάξιμο στο φόρουμ ή σε ηλεκτρονικά μαγαζιά η.τ θα βρεις αρκετές
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.msg95637.html#msg95637
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11448.0.html )

Αν αναφέρεσαι σε έτοιμο υγρό και όχι DIY με προσθήκη αρώματος, έχε υπόψη ότι με τη μίξη έτοιμου υγρού και βάσης, θα αραιωθεί και το άρωμα, οπότε η γεύση θα είναι πιο υποτονική σε σχέση με το αρχικό υγρό. Επίσης θα αλλάξει και η αναλογία PG/VG οπότε αλλάζει και το χτύπημα και το ντουμάνι.

Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Ξεκίνα με μία μικρή ποσότητα 5ml για να δεις αν σε βολεύει και σταδιακά ενημερώνεσαι και ξεκινάς και το DIY.

Καλά πειράματα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 17:35 από karavid »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem