vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, camber, lounik, grag, thebull, marauder800, Buliwyf

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 21, 2015, 16:23 »
Ευχαριστω Petra για την απαντηση, το γυναικειο γουστο ειναι πιο "ραφινατο" και θα το εμπιστευτω... Να ενημερωσω επισης οτι δοκιμασα το Energy σε αρωμα. Το δοκιμασα εχθες μετα απο δεκαημερη ωριμανση και ηταν υπεροχο..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 21, 2015, 17:01 »
Κάτσε να σε ακούσει ο Τρύφωνας/cruiser79... με περιμένουν πολλά βασανιστήρια μετά. Με χέρια, πόδια και ουρά θα με χτυπάει.  :yes:
Χαζά χαζά πάντως... όταν τα πρωτοδοκίμασα σε απλούς ατμοποιητές, σημασία δεν τα έδωσα. Σε επισκευάσιμους, αλλά ακόμη και σε subohm όταν τα δοκίμασα, άλλαξα γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 21, 2015, 19:31 »


Άκουσα! Και συμφωνώ με την κυρία μας όσον αφορά το divino καθώς τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος labrador13

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 25, 2015, 01:11 »
Το baileys ωραίο τελικά. Και η σοκολάτα.

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 30, 2015, 14:18 »
Μια πολύ ευχάριστη έκπληξη: SEA SATIN. Ακριβώς όπως το λέει το όνομά του. Καλοκαιρινό και φίνο. Αφού το "ήπια" σε έτοιμο, το πήρα και σε άρωμα για ανάμειξη DIY. Μόνο 5%, μόνο 2 ημέρες ωρίμανση σε βάση 50-50 και voila... όπως το έτοιμο. Εξαιρετικό και πολύ οικονομικό. Ιδού η σελίδα του, θα βρείτε μέσα κι αναλύσεις.

Είπα να κάνω καi το θεϊκό πούρο (divino cigar) αλλά αν θέλει κι αυτό δυο μέρες ωρίμανσης, καλύτερα να περιμένω να αδειάσει το έτοιμο, ώστε να κάνω στο μπουκαλάκι του το diy.
Μετά από την συνήθεια να περιμένω 10-20 μέρες τα άλλα μου diy (ΦΑ, ΤΡΑ, ΜΒ, συνταγές Κώστα) και μετά τα 10-20% ποσοστά αρωμάτων που συνηθίζονται τον τελευταίο καιρό, ήταν πραγματικά μια ευχάριστη έκπληξη.

Τώρα να πω την αμαρτία μου, βρήκα στην ecig Θεσσαλονίκης έτοιμα αρώματα λεβάντα και γιασεμί. Για άτμιση ούτε που θα το σκεφτόμουν. Αρκετά ακραίες "γεύσεις" Αλλά σκέφτομαι να τα πάρω για τη ντουλάπα, για αποσμητικά αυτοκινήτου και για τα ρεσώ....  :D Τόσο πολλαπλής χρήσης αυτά τα αρώματα;

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 30, 2015, 15:25 »
Δύο φρουτένια υγρά τις ecig, που μας έφερε ο camber στην συνάντηση, δεν μου άρεσαν και πολύ, ίσως γιατί σαν νικοτίνη ήταν αρκετά πιο χαμηλά απο τα 18 που κάνω.
Μου είχε δώσει και μια βάση 18άρα και εχθές που έκανα μίξης λέω ας την δοκιμάσω σκέτη.
Παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ, είχε μια πολύ ελαφριά γλύκα που άνετα την καπνίζεις και σαν ολοήμερη,
όσο για της μίξεις θα δείξει σύντομα (έκανα ακριβός τα ίδια και με βάση Pink Mule)

Αποσυνδεδεμένος labrador13

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #171 στις: Αυγούστου 17, 2015, 09:10 »
Με απογοήτευσε πολύ το ry4 τους. Αντίθετα πολύ καλό το ούζο και η σοκολάτα τους.

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #172 στις: Αυγούστου 31, 2015, 12:47 »
Μολις αγορασα τα DIVINO CIGAR και OLD HARBOR.Το πρωτο ειναι ενα ελαφρυ πουρο με ωραια αρωματα κυριως ξηρων καρπων,θα συμφωνησω με ολους πως ειναι ολοιδιο με αυτο των πουρων μιας χρησης,πολυ ομορφο αρωμα για καθε ωρα,δεν μπουχτιζει με τπτ καποιον που ψαχνει καπνικα,εμενα μου εφερε σε γευση και σε cigar passion απο fa,οποτε αν εχετε δοκιμασει αυτο,να ξερετε περιπου τι γευσεις να περιμενετε,αλλα σε πολυ καλυτερο αποτελεσμα,παντα για τον δικο μου ουρανισκο.Το δευτερο ειναι ακριβως αυτο που περιεγραψε καποιος σε παλαιοτερο ποστ...ενας βαρυς καπνος γλυκος,που και στην γευση και στην εκπνοη σου αφηνει την αισθηση οτι εχεις φαει εκοινα τα σοκολατακια με το λικερ(κερασι-βυσινο)με μια ελαυρια ομορφη πικρα.μετα απο ωρα ατμισματος σε κλειστο χωρο ο αερας μυριζε καπνο πιπας.πολυ ομορφα και τα 2,και ξανα λεω για τον δικο μου ουρανικσο,να πω πως τα υγρα δεν εμειναν καθολου,μια που τα εκανα,μια που τα δοκιμασα,οποτε η ωριμανση σιγουρα θα δωσει καλυτερα αποτελεσματα!!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 17:26 »
Το Divino Cigar σε συμπυκνωμένο με τον καιρό δένει και γίνεται πιο πολύ πούρο ή παραμένει για πάντα Turkish Tobacco με νότες σοκολάτας;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 22:52 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τα γλυκά υγρά της λευκής ετικέτας να μου πει γνώμη? Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για τα εξής:
1. baileys
2. butterscotch
3. karamela
4. cream broule

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 18:02 »
Εχω κανει μια παραγγελια, με δειγματα υγρων. Δεν εννοω ομως, να παω π.χ. σε ενα καταστημα και να παρω ενα-δυο, αλλα εχω φτιαξει μια λιστα απο 7-8 δειγματα, και εχω βαλει να τα παραλαβω απο καταστημα.
Γνωριζει κανεις αν γινεται κατι τετοιο;

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #176 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 13:04 »
Πρώτη επαφή με συμπικνωμένο άρωμα της ecig, το "arabian"... ενθουσιάστηκα. Ηθελε λιγο λιγότερη ποσότητα, αν και γι αυτό φταίω εγώ, γιατί δεν ακολούθησα την προτεινόμενη δοσολογία. Επίσης, το πρώτο γέμισμα, το έκανα μετά απο 36 ώρες περίπου, οπότε, μετά απο ωρίμανση για 1-2 μέρες ακόμα, πιστεύω οτι θα στρώσει ακόμα περισσότερο η γεύση.

Αυτά που καταλαβαίνω, αλλά, δεν ξέρω λόγω ανεκπαίδευτων γευστικών καλύκων, είναι το γαρύφαλο και μπαχαρικά, καθώς και την επίγευση του καπνού. Πολύ ωραίο υγρό για τα γούστα μου, που σίγουρα θα ξανατιμήσω. Με καφέ, για εμένα, είναι πολύ καλός συνδυασμός.

Γενικά, δεν το περίμενα για να πω την αμαρτία μου, αλλά αν όλα τα αρώματα, είναι έτσι ποιοτικά, χωρίς πολλά κατάλοιπα, θα συνεχίσω να τα τιμάω.

Η προτεινόμενη ωρίμανση στα αρώματα αυτά, ποιά είναι; Εσείς στις πόσες μέρες έχετε δει το καλύτερο αποτέλεσμα;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #177 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:45 »
Έπεσε στα χεράκια μου για δοκιμή το ΟΥΖΟ.

Να πω την αλήθεια, περίμενα ένα υγρό το οποίο θα φέρνει σε αρωματισμένη με γλυκάνισο βάση.

Καμία σχέση! Έχει και τη γλύκα από το ουζάκι, και το γλυκάνισο, ακόμα και το οινόπνευμα! Εξαιρετικό, θυμίζει τις καραμέλες ούζου, αλλά με οινόπνευμα.

Επικίνδυνο: αν το ατμίζετε στο αμάξι και σας σταματήσουν, άντε να πείσεις το όργανο ότι δεν τα έλεγες με το "Βαρβαγιάννη" λίγο πριν.

Δυνητικά παχυντικό: Ενδέχεται το άτμισμά του να οδηγήσει σε κατανάλωση μεζεδακίων!

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο υγρό που να τιτλοφορείται "ΟΥΖΟ" αλλά αυτό το ευχαριστήθηκα!!!

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:36 »
Παρέλαβα σήμερα το πακέτο δώρων της ecig (ευχαριστούμε και πάλι :thumpup: ) και αμέσως έστριψα μια καινούρια αντίσταση για τον subtank mini μου.

Η αντίσταση βγήκε 1.7 ohm (σύρμα kanthal A1 32mm 9 σπειρες σε 2,5 mm kuro coiler) και της πέρασα βαμβάκι ff1. Για μοντάκι χρησιμοποίησα το istick 20 (είμαι σε αναμονή του evic vtc mini για να αναβαθμιστω). Άνοιξα το Divino Cigar και γέμισα τον subtank , όπλισα στα 9,5 watt (αιστικισια πάντα) και ξεκίνησα....

Η γεύση που δίνει είναι αυτή του αρωματικού πούρου όπως έχει ήδη αναφερθεί. Το ατμίζω εδώ και κανά μισάωρο, δεν είναι μπουχτιστικό και κατά τη γνώμη μου είναι ένα αρκετά καλό καπνικό. Σαν επίγευση μου αφήνει κάτι γλυκό (μέλι;) πράγμα που με κάνει να θέλω να το ατμίζω συνέχεια.Χτύπημα (στα 9 mg) ικανοποιητικό, παραγωγή ατμού (στις 2 τρύπες ο subtank mini) αρκετή, ο ατμός αφήνει και μια ελαφριά μυρωδιά πούρου στο χώρο

Το υγρό είναι σε γυάλινο καραμελέ μπουκαλάκι των 20 ml, αναγράφει ημερομήνια λήξης και έχει καπάκι ασφαλείας με πιπέτα.
Το μόνο που δε βρήκα είναι αναλογία pg/vg.

Συμπέρασμα/Βαθμολογία :Ενδιαφέρον υγρό, αξίζει να το δοκιμάσετε, εγώ ανυπομονώ να το δοκιμάσω και με ποτάκι. 8/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:41 από andreaspap »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:07 »
    Με το καλημέρα βρήκα μήνυμα στο κινητό για να παραλάβω δέμα.
Καφέ και τροχάδην στην ACS  :)) .
Τους παραξένεψε το γεγονός πως πήρα δέμα από ατμιστική εταιρία δωρεάν !
    Στο σπίτι ο magma και τα βαμβάκια περίμεναν υπομονετικά.
Kanthal A1, 0.40mm, 3mm coil, 1.1 Ohms, KGD. Στα 17 Βάττ.
    Το πακέτο περιείχε ένα μπουκάλι 100ml βάση PG/VG 6mg/ml και 10 γυάλινα μπουκαλάκια  υγρών των 20 ml με σταγονόμετρο, στα 6mg/ml νικοτίνης .
Από τα 10 υγρά τα 6 είναι νέες υλοποιήσεις και δεν υπάρχουν ακόμη στο site της εταιρίας !
Ονομάζονται Mama's Best και προδιαθέτουν για gourmet καταστάσεις.
    Έχοντας διαβάσει πολλά αρνητικά για τις νικοτινούχες βάσεις της ecig αποφάσισα να ξεκινήσω από εκεί για να στρώσει και λίγο το βαμβάκι στον magma.
    Βάση ecig PG/VG 0.6%.
Για να κάνω μια μεγάλη ιστορία σύντομη :
ΜΗΝ πιστεύετε όσα διαβάζετε αν δεν δοκιμάσετε.
Η βάση είναι εντελώς άχρωμη και άοσμη.Ουδέτερη γεύση και χτύπημα που μου φάνηκε τουλάχιστον για 9άρα. Πολύ καλή και η πυκνότητά της. Μπορείς άνετα να την ατμίσεις για ώρες με καθόλου άρωμα.
Αν και δεν θέλω να βάζω βαθμούς, οφείλω να της δώσω 10'.
  American Pie 
Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μου ήρθε άρωμα εσπεριδοειδών έντονο.
Ατμίζοντας, όντως στην εισπνοή πολύ νόστιμος συνδυασμός lime - πορτοκαλιού.
Εκπνοή με ελαφρώς γλυκιά κρέμα που δεν μπουχτίζει.
Πολύ γευστικό υγρό θυμίζει snake oil χωρίς το αψέντι.
Χτύπημα αναμενόμενο, ντουμάνι αρκετό.
 Divino cigar
     Όντας οπαδός των καπνικών δεν άντεξα και είπα να κλείσω τις σημερινές γευσιγνωστικές δοκιμές με ένα κλασσικό καπνικό.
   Πλύσιμο του magma, διακοπή για μεσημεριανό και πάμε.
Ευχάριστη έκπληξη στην εισπνοή. Καπνικό χωρίς RY !  Χωρίς Virginia ή έστω δεν την αντιλαμβάνομαι.
Αν έχετε καπνίσει τα πουράκια με το πλαστικό επιστόμιο Partagas ή Romeo & Julietta θα καταλάβετε τι εννοώ.
Φυσικά χωρίς την πίκρα τους μετά την δεύτερη ρουφηξιά. Μόνο το άρωμα δεμένο με ελάχιστο καφέ   :confused1:    κακάο.
Αν αρχίζετε το ητ είναι ένα υγρό must.
Και για τους παλιούς φέρνει νοσταλγικές αναμνήσεις.
Θα το αγοράσω σε 3mg παραπάνω νικοτίνη από όσο ατμίζω.


Εν κατακλείδι για σήμερα:
Τρία στα τρία για την ecig την οποία ευχαριστώ ξανά για την εμπιστοσύνη της.
Έπεται δοκιμή των ίδιων υγρών σε ατμοποιητή RTA ( Τηλέμαχος-eviva)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:48 από netsplit »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30816 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11244 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192644 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1152 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1083 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591110 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios