vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, seniorize, Tem, bloodlessz, trabaman, mathimatikos1966

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1095 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 01:08 »
κριμα που δεν ειναι καθολου συμβατη με την πρωτη σοφια.. :(

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1096 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 09:30 »

Εχει μικρό θαλαμο ατμοποίησης συνεπώς η γεύση θα πρέπει να είναι πολύ καλή, αλλά δεν έχει κεραμικό όπως η πρώτη οπότε για τις δικές μου προτιμήσεις δεν νομίζω ότι θα έχει καλύτερη γεύση από την παλιά σοφία.
θα ήθελα όμως να τη δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1097 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 10:00 »
 H Σοφία V2 είναι ήδη διαθέσιμη στο site του Leo

http://www.byleo.eu/bl/en/44-%CF%83%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%B1-rta

οπότε φαντάζομαι πολύ γρήγορα και στους resellers . ;)

Είναι τυχαίο ή υπάρχει μια αναγέννηση των carto ατμοποιητών?  :hmmm: 

Σοφία V2 by Leo

Wave by Atmizoo

In’ ax carto


 Για τους άλλους δυο δε το βλέπω,  αλλά το Σοφάκι  V2 θα το τιμήσω  :yes: 

 όπως είδα το βίντεο παρουσίασης είναι πολλά υποσχόμενο. Οψόμεθα.   
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2015, 11:28 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1098 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 11:25 »
σοφια χωρις κεραμεικο  :hmmm: ?


πηραν μπροστα οι ελληνες κατασκευαστες και μας βλεπω να ψαχνουμε για δανεικα  :wall: .

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1099 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 11:41 »
Από το καλοκαίρι έγινα και εγώ κάτοχος της Σοφίας κατά τύχη. Η αλήθεια είναι ότι βρήκα μεταχειρισμένη την Mecha που μου είχε μπεί στο μάτι αλλά αυτός που την πουλούσε την έδινε μαζί με την Σοφία και το Cage. Έτσι αποφάσισα να τα πάρω κυρίως λόγο της Mecha. Έπαιξα λίγο μαζί της αλλά δεν μου βγήκε και την παράτησα λόγο και του ότι δεν είχα και πολύ χρόνο να ασχοληθώ μαζί της αφού ασχολούμουν με τον φαιμόνενο και έπειτα με τον cloud one.


Έχει καμμιά εβδομάδα που κάθισα και διάβασα το νήμα και με ψήσατε να την βγάλω από το συρτάρι και να ασχοληθώ μαζί της. Έχω κάνει 4-5 στησιματάκια απροβλημάτιστα και τα έχω βρεί μαζί της. Βάζω το κάτω μέρος του coil να είναι περίπου στην ίδια ευθεία με το πάνω μέρος του κεραμικού, 7-8 σπίρες με 0,20 non kai 0,28 res σε 1,5μμ τρυπανάκι και μου δίνει 1,45Ω. Την παίζω στα 9-10,5W με καλύτερη απόδοση στα 9,5W. Βάζω σκέτη βάση και όλα οκ. Κουμπώνω το νέκταρ(Caste Long) και έχω πάθει πλάκαααα!!!!! Για να φανταστείτε το συγγεκριμένο υγρό το είχα δοκιμάσει και στο φαινόμενο χωρίς να με ενθουσιάσει και το είχα μόνιμα στον Κ4 αλλά η Σοφία τον κατατρόπωσε τον Κ4. Η γέυση απίστευτη.


Εννοείται ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα με διαρροές με το Cage. Μόνο 1-2 σταγόνες στον πόλο 510 που το θεωρώ φυσιολογικό.
Συγχαρητήρια λοιπόν στο δημιουργό του και καλά ατμίσματα στους κατόχους του!


Σειρά τώρα έχει κανένα καλό γυαλισματάκι και καμμιά αλλαγή του κεντρικού pin αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει διαθέσιμο στο site του κατασκευαστή.


Άντε καλά μας ατμίσματα!!!


ΥΓ 1: Ποτέ μην υποτιμάς έναν ατμοποιητή όσο παλιός και αν είναι.
ΥΓ 2: Αν δεν τα βρείς από την αρχή μαζί του δεν φταίει ο ατμοποιητής. Για να κρίνεις ένα ατμοποιητή θα πρέπει να περάσεις αρκετό καιρό μαζί του για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.
ΥΓ 3: Πολλές φορές το timing είναι λάθος οπότε δώσε του και άλλες ευκαιρίες
ΥΓ 4: Μην βιάζεσαι ποτέ να βγάλεις γρήγορα συμπεράσματα. Παίξε μαζί του και κάποια στιγμή θα αγαπηθείτε.



Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1100 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:57 »
 :) Καλή Κυριακή φίλοι μου !!!!
Να τολμήσω με Ni 200  να στήσω επάνω στο κεραμικό ή θα φάω κανένα καψούλι γερό ?? :-\

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1101 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 13:19 »
:) Καλή Κυριακή φίλοι μου !!!!
Να τολμήσω με Ni 200  να στήσω επάνω στο κεραμικό ή θα φάω κανένα καψούλι γερό ?? :-\
Με το κεραμικό δεν είναι το θέμα τα ποδαρακια της αντίστασης που είναι μακριά ένας τρόπος είναι να βάλεις το ένα στην μεγάλη τρύπα του θετικού πόλου και κοντό το αρνητικό αν και δε ν το έχω δοκιμάσει.

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A7-30HC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1102 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 16:16 »
Για να στήσεις με ni200 στο κεραμικό, θα πρέπει να βρεις σύρμα για non με ακόμα χαμηλότερη αντίσταση, ίσως ασήμι?

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1103 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 23:10 »
Αν βάλεις ασήμι και επειδή είναι πολύ μαλακό, θα σφηνώσει όμορφα το 0,25mm.
Η αντίστασή του είναι 0,3-0,5Ω ανά μέτρο και θέλει κάπου στα 20-25mm.
Το tc του είναι 0,004.
Ένωση με tsaf, άδικος κόπος.
Καψούλι δεν θα φας αν ξεκινήσεις προσεκτικά και φυλαγμένα με την θερμοκρασία
Ενημέρωσέ μας!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1104 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 00:36 »
Φιλε microchip  και οποιος ξερει μιας και πρόσφατα  άρχισα  να κολλαω με τσαφ τσουφ ποιο non ειναι κατάλληλο  για να κολλάμε?γιατι με pure silver δεν κολλαει με τιποτα.

Μιλαω για κανθαλ εγω..σορρυ για το οφ τοπικ

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1105 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 10:36 »
Σε λίγο το σύρμα στον ατμοποιητή μας θα κοστίζει μια περιουσία με τα ευγενή μέταλλα :)

Αποσυνδεδεμένος nellios

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1106 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 17:30 »
:) Καλή Κυριακή φίλοι μου !!!!
Να τολμήσω με Ni 200  να στήσω επάνω στο κεραμικό ή θα φάω κανένα καψούλι γερό ?? :-\


Το έχω δοκιμάσει και μου πύρωναν τα ποδαράκια. Στο Σοκολατάκι μου πήγε λίγο καλύτερα (το ένα σύρμα βγαίνει έξω από το πλάι του κεραμικού και μπορείς να το έχεις σε επαφή με βαμβάκι μέχρι να φτάσει στον αρνητικό).


Δεν ένιωσα ότι αξίζει τον τον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1107 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 01:33 »
Δοκίμασε κανένας την ν2 να μας πει εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1108 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 03:09 »
Αν και από τους φανατικούς του leo , αποφάσισα να την πάρω ! Με πρόλαβε ο κολίτος μου και μου την έφερε σπίτι για να την ατμισουμε παρέα σαν σοφακιας οπός με ονομάζει ! Θα σας πω την εμπειρία μου και θα την βάλω διπλά με την σοφία v1 και το στήσιμο που αρέσει σε μένα , και δεν αλλάζει ότι μπορεί να είναι καλή . Λοιπόν δίπλα δίπλα με την παλιά σοφία το πρώτο που δεν μου άρεσε είναι ή διάφορα του φινιρίσματος της βάσης με το πανό κομάτι κάτι που δεν είχε ή σοφία v1 , αν και τα σπυροματα είναι σαφώς καλλίτερα και πιο στιβαρά . δεν υπάρχει κενό όπου έκανε μια μικρή δεξαμενή και μπορούσες να έχεις με το άνοιγμα της καμπάνας μια ισορροπία του υγρού τώρα απλα ανοίγει πολύ απλά για να έχεις εκτεθειμένα τα βαμβάκια . Από στήσιμο δεν είναι kfl+ αλλά δεν είναι και παλιά σοφία είναι σαφώς πιο εύκολη αλλά όχι και παιδική θέλει λίγο προσοχή γιατί το βραχυκύκλωμα είναι σχετικά εύκολο ! Από γεύση είναι πολύ καλή αλλά υποτονικό , λογικό ( δεν έχει κεραμικό ) γενικά ο ατμός είναι αρκετά πιό ψυχρός και λίγο πνιγμένη γεύση και βέβαια ο αέρας είναι λίγος οπός είναι τα πράγματα σήμερα . Έτσι αποφάσισα να μην την πάρω και να κάτσω με της 2 σοφίες που έχω αφού δεν μου έδωσε το κάτι παραπάνω εκτός από το ευκολότερο στήσιμο .

Για μένα οποίος δεν έχει σοφία αξίζει να την πάρει ! Οποίος έχει στην κατοχή του την παλιά και δεν καίγεται να κάνει n200 ή παλιά είναι σταθερή αξία

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A7-30HC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1109 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 00:12 »
Μολις παραγγειλα την Σοφια v2 δεν ειχα ποτε μου την v1 αξιζει παιδια η αγορα?Παιζει και με ni200 συρματα τωρα εχω τον calix και θελω να τον πουλησω.Θελω σφιχτη τζουρα και ο calix δεν μου δινει αυτο που θελω.Να θυμηθουμε και λιγο τα παλια.Απο γευση θα μου αποδιδει καλυτερα απο τον calix?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342536 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios