vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, djfloor, paiktaras

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #615 στις: Ιουνίου 11, 2014, 20:39 »
την ποτιζω καλα,οπως και τα φυτιλια-μουστακια αριστερα δεξια,δοκιμαζω τα ωμ γιατι τις φτιαχνω μονος μου,σε εσενα μαλλον περιττη η μετρηση,βιδωνω καμπανα με το τανκ,ανοιγω φουλ τις στροφες και αφηνω 10-15 λεπτα να ποτισουν καλα.Μετα κλεινω οσο θελω τις στροφες και ετοιμος για ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #616 στις: Ιουνίου 12, 2014, 18:40 »
εβαλα σημερα την biowick αντισταση,ντουμανι χτυπημα σουπερ,περιμενα ομως οτι θα απογειωνοταν η γευση και πραγματικα απογοητευτικα,ειχα πολυ καλυτερη γευση με το φυτιλι.
μολις τελειωσουν θα ξαναγυρισω στο wolf που ηταν ολα τα λεφτα.


τελικα ειναι ολα θεμα γουστου  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #617 στις: Ιουνίου 12, 2014, 19:19 »
στριψε φυτιλι απο οικολογικό βαμβάκι και θα δεις τη γεύση να απογειώνεται. Εύκολο είναι. Αν βαριέσαι να ψαχνεις, στειλε πμ να σου δωσω οδηγίες απλές και κατανοητές για αρχάριους

Αποσυνδεδεμένος al6spap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #618 στις: Ιουνίου 16, 2014, 22:55 »
Εδώ και τρείς μέρες ατμιζω με έτοιμη αντίσταση n-r-n στα 1.4 - 1.5 ohm και βαμβάκι...
Ότι καλύτερο έχω πάρει μέχρι στιγμής από την Σοφία, σε γεύση, ντουμανι και χτύπημα! Για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον... :baby:

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #619 στις: Ιουνίου 22, 2014, 11:38 »
Ηρθα και εγώ στο club της Σοφίας.!!!!!
Φοβερη γευση φυσικα,αλλά...
Χρησιμοποιω τις αντιστάσεις της Vapeland με το silica.
Την πρώτη εβδομάδα,ενω οπως προείπα η γευση ήταν φοβερή,το τραβηγμα δεν ήταν...σαν να ηταν μπουκωμένη,σαν να ηταν σφιχτη η τζούρα,ο καπνος αρκετα ζεστός(οκ αυτό θέλω)...
Το στησιμο της οπως προβλέπει ο κατασκευαστης δηλ.η βιδα κατω απο την καμπανα τερμα ανοιχτή,κοψιμο τα 2 πρωτα φυτυλια σύριζα,και τα δεύτερα εκει που τα κοβει η σοφία απο μόνη της.
Επόμενη προσπάθεια και κοβω συριζα και τα δεύτερα φυτίλια....Αυτο ήταν,λες και έβαλα αλλο ατμοποιητη!!!η γευση ιδια αλλα το χτυπημα ετσι οπως το ήθελα,συνατο και φοβερο!!!!
Ενα μείον ομως(μεγαλο)...διαρροή προς τον πόλο...πολλή διαρροη,δεν τολμαγα να την ξαπλώσω,επρεπε να την κραταω ορθια συνέχεια :(
Μήπως εχουμε κανενα tip για βοήθεια;;;;
Υπ'οψην την δουλευω πανω σε ενα Vamo +σε Svd,οχι παραπανω απο 3.4volt.
Eυχαριστω !!!!

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #620 στις: Ιουνίου 22, 2014, 12:54 »
 :)  Σου εχω και ενα ακόμη κολπάκι αναφορικά με την Sofia  Πού σε μένα εχει κατα πολύ βελτιώσει  την γευση και το χτύπημα ( με την εξής διαφορα οτι δεν χρησιμοποιώ Kanthal  αλλά ετοιμες αντιστάστεις στο 1,5 omhs σε μηχανικό mod by Leo   



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2014, 13:26 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #621 στις: Ιουνίου 22, 2014, 13:15 »
Ok και σε ευχαριστω πολυ!
Ομως,
1)δεν θελω να τυλαω μονος μου αντιστασεις,χρησιμοποιω τις ετοιμες
2)Βλεπω οτι σπρωχνει το βαμβακι μεσα στις οπες.Αυτο μαλλον ειναι το αντιθετο απο αυτο που δοκιμασα εγω.Οταν εκοψα συριζα και τα 2 φυτυλια (προσωπο με το κεραμικο),το τραβηγμα ηταν απιστευτο,αλλα ειχε το τιμημα της διαρροης....και για αυτο προσπαθω να βρω λυση...
Ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #622 στις: Ιουνίου 22, 2014, 18:27 »
φιλε συνατμιστη, οπωσ εχουν αναφερει και αλλη φιλοι, για κοιτα για στραβωμενο πολο,η αλλαγη του μπλε τσιμουχα που μπενει ο πολοσ,


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #623 στις: Ιουνίου 22, 2014, 19:35 »
:)  Σου εχω και ενα ακόμη κολπάκι αναφορικά με την Sofia  Πού σε μένα εχει κατα πολύ βελτιώσει  την γευση και το χτύπημα ( με την εξής διαφορα οτι δεν χρησιμοποιώ Kanthal  αλλά ετοιμες αντιστάστεις στο 1,5 omhs σε μηχανικό mod by Leo   

[youtube]r_6U6piM4n8[/youtube]

Διαγραφή άμεσης παράθεση

Καλησπερα
Αν καταλαβα σωστα δεν χρησιμοποιει no/yes/no συρμα,κανω λαθος;
Και αν εχω δικιο τι γινεται τοτε απο ωμ,θερμοτητα ατμοποιητη,αυξηση θερμοκρασιας κλπ;



Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2014, 21:00 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #624 στις: Ιουνίου 22, 2014, 19:51 »
Σωστές και εύλογες οι απορίες σου φίλε !!!! αλλά οπως ειπα ... δεν χρησιμοποιώ ούτε εγω σχέτο σύρμα  για τον λόγο που ανέφερες κι εσυ αλλα απο ετοιμη αντισταση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nekann11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #625 στις: Ιουνίου 23, 2014, 09:22 »
Απο όσο βλεπω απο το βιντεο και τα σχόλια, δεν ειναι ότι καλύτερο το σκέτο συρμα res για microcoil σωστά; Σε περίπτωση που θελουμε να φτιάξουμε microcoil με non-res-non 1,8 Ω μπορούμε; Και αν ναι πόσες σπείρες;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #626 στις: Ιουνίου 23, 2014, 09:52 »
Καλημέρα και καλη Βδομάδα να έχουμε!!!!!
   Καταρχήν φυσικά και μπορούμε ,απλά εαν θέλετε  με βαμβάκι παρτε σχέτες αντιστάσεις στα 1,5 ή 1,8omhs και ειστε εντάξει (υπάρχουν καταστήματα  που πουλούν σχέτες αντιστάσεις !!) μονο προσέξτε το βαμβάκινα ειναι στα κλασικά ουτε πολύ λεπτό ,ούτε πολύ  εφαρμοστο στις σπύρες !!!!
   Κάνε περιέληξη σε τρυπανάκι 1 1/2 χιλιοστο ,θα σου βγούν στην ουσία γύρω στις  6 σπύρες  καί είσαι ετοιμος !!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #627 στις: Ιουνίου 24, 2014, 12:15 »
φιλε συνατμιστη, οπωσ εχουν αναφερει και αλλη φιλοι, για κοιτα για στραβωμενο πολο,η αλλαγη του μπλε τσιμουχα που μπενει ο πολοσ,
Φίλε μου,δεν εχω "γενικα"προβλημα διαρροης.
Ατμιζω κανονικα χωρις απολυτως καμμια διαρροη οταν κοβω τα φυτιλια οπως λεει ο Leo.
Μονο τη φορα που εκοψα συριζα και τα κατω,ειχα διαρροή.....
Ελα ομως που το τραβηγμα ειχε μεγαλη διαφορα...πιο ανετο ακόμα,με καλυτερο χτυπημα.
Για αυτο και ζητησα την συμβουλή σας,μηπως και εχει συμβεί και σε καποιον αλλο το ίδιο...
Αν και φοβαμαι οτι προκειται περι υπερτροφοδοσίας οταν κοβω τα φυτιλια συριζα...
Anyway ευχαριστώ και πάλι!!

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #628 στις: Ιουνίου 29, 2014, 11:07 »
παιδιά καλημέρα....θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με ένα θέμα που αντιμετωπίζω εδώ και μια βδομάδα με τη Σοφία. άρχισε ενώ άτμιζα κανονικά...μια στιγμή τίποτα...σα να τέλειωσε η μπαταρία. η μπαταρία μια χαρά ήταν και μετράω καλού κακού και την αντίσταση στο ωμόμετρο (να δω μήπως είχε κόψει κάνα σύρμα), αλλά έδειχνε κανονικά την αντίσταση. έβγαλα τη βάση, την κούμπωσα σκέτη στο μοντ και ακουγα ένα 'τσιτσίρισμα' αλλά η αντίσταση δεν άναβε. επίσης ζεστενόταν πολύ το μοντ σε κάθε πάτημα...κάτι σα βραχυκύκλωμα υπέθεσα. γιαυτό έλυσα, εβγαλα το μονωτικό, έβαλα καινούργιο, ξανακούμπωσα αλλά τα ίδια. δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει.  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #629 στις: Ιουνίου 29, 2014, 15:10 »
Δοκιμασες να τραβηξεις λιγο προς τα εξω τον θετικο πολο της ΣΟΦΙΑς?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343622 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542774 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50969 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1681 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios