vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 2 χρήστες
gfilip, mfk

Twitter

Russian 91% by Kebo

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #210 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:10 »
Στον προηγουμενο που πηρα  :nope: :nope:  τωρα αν αλλαξε  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #211 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:16 »
Ίσως επειδή είναι νέο προϊόν.
Αν ισχύει θα το τιμήσω μάλλον κι ας είναι κλώνος.

edit
 :hmmm: Αν είναι όπως λέει ο Vrs5, δεν το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #212 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:18 »
Δεν βλεπω να αναφερει κατι για τα νεα προϊόντα...τι να πω..ενα τηλεφωνο θα ειναι η καλυτερη λυση, και μετα ας το γραψεις και εδω να ξερουμε και οι υπολοιποι...

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #213 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:30 »
Εκατσα και διαβασα ολο το θεμα για τον  Russian 91% και με εχει βαλει σε σκεψεις για να τον αγορασω.


Σε σχεση με τους Genesis πως ειναι?? Την εχω καταβρει με τον RSST και σε γευση και σε ντουμανια. Καποιος που να ειχε Genesis και τωρα χρησιμοποιει των  Russian 91% θα μου λυσει την απορια? ???
Σίγουρα είναι απείρως ευκολότερος στο στήσιμο. Δεν έχω πείρα από mesh αλλά δοκίμασα κάποιον RSST φίλου συνατμιστή. Έφτιαξε για μένα ένα νέο setup για να δοκιμάσω το δικό μου υγρό. Πιθανόν το στήσιμό του ήταν μάπα, πιθανόν ο RSST είναι μάπα αλλά το αποτέλεσμα ήταν υπέρ του Russian. Πιο ωραία γεύση, καλύτερο χτύπημα. Κι όλα αυτά δουλεύοντας τον Russian σε πολύ χαμηλότερα watt.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:42 »
πρέπει να είναι από τους ποιο εύκολους σε στήσιμο(στη κατηγορία του χωρίς κεραμικό ) κ αποδοτικούς φιτιλατουςτης αγοράς. Πολύ θα ήθελα να δοκιμάσω έναν κ να συγκρίνω με τους δικούς μου ατμο

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 02:42 »
Για το θέμα της έκπτωσης από e-cig το είχα τσεκάρει και παλιότερα, το ξανατσέκαρα μόλις, δεν ισχύει για αυτόν. Βάλτε τον στο καλάθι με το κουπόνι βγάζει την ίδια τιμή. Βάλτε τον στο καλάθι μετά με ένα άλλο απλό προϊόν και βάλτε πάλι τον κωδικό. Θα αφαιρεί από κάτω το ποσοστό της έκπτωσης του δεύτερου αλλά όχι του Russian.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 13:23 »
Μια στο καρφί και μια στο πέταλο είναι ο V3.
Βελτίωσαν την τροφοδοσία και τον πόλο με ελατήριο αλλά αυτή την μονοκόματη καμπάνα-καμινάδα-επιστόμιο με ποιά κριτίρια το θεωρούν βελτίωση δεν το καταλαβαίνω  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #217 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 13:32 »
Πάντως, απ' ότι έψαξα, πέρα από το όνομα του V3 που είναι russia (λείπει το n από ολόκληρη την παρουσίαση του ατμο στην σελίδα τους), δεν βρήκα πουθενά σε άλλο site τη έκδοση αυτή. Γι αυτό και τηρώ στάση αναμονής για το αν θα τον προμηθευτώ ή όχι. Μήπως δεν είναι βελτιώσεις της αρχικής κατασκευαστικής ομάδας του russian οπότε οποιαδήποτε αναφορά στην v3 δεν αρμόζει εδώ αλλά σε άλλο νήμα ?

Βρήκε κανείς άλλος κάτι διαφορετικό ? Πείτε μου κι εμένα βρε παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #218 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 13:40 »
Δεν νομίζω πως υπάρχει v3. Είναι απλά κλώνος του The Russian 91%.
Μέχρι προχθές που ήταν σε αναμονή από την e-cig, στην φωτό στο site
φαίνονταν καθαρά χαραγμένο "RUSSIA 91%".
Από χθες που ξεκίνησε η διάθεσή του, η φωτό άλλαξε και δεν φαίνεται χαραγμένη η ονομασία.
Παρόλα αυτά, αν ίσχυε η έκπτωση, θα το έπαιρνα.
Άσε που κανείς δεν ισχυρίστηκε πως πρόκειται για τον "αυθεντικό" Ρώσο.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 13:48 »
Βρε, εδώ οι Κινέζοι έχουν κάνει τα αίσχη ξεπατικώνοντας ακόμη και τα logo, αλοίμονο, δεν κατηγορώ κανέναν. Απλά μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις.


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 13:56 »
Χμμμμ...
Λάθος κίνηση από την πλευρά της ecig τότε αν ρωτάτε τη γνώμη μου. Είμαι αρκετά σίγουρος πως παλαιότερα που δεν έλεγε V3 έλεγε Russian, όχι Russia. Κι αυτό γιατί κι εγώ το κοίταζα για από εκεί. Από την άλλη αν η καμπάνα είναι συνεχόμενη μέχρι την καμινάδα αυτό θα σημαίνει ρύθμιση ροής υγρού που θα το προτιμώ και από τον Russian.

Το πρόβλημα;; Ακουλοθούν πολιτική φωτογραφιών κινέζων!!
Αν η καμπάνα είναι συνεχόμενη όπως φαίνεται εδώ

τότε τι λογική έχει αυτή η φωτό μετά που δείχνει συνεχόμενο το uppercap με το επιστόμιο;;!


Είναι το σημείο που λέω πως κάνω πίσω, γιατί σίγουρα δεν γίνεται να αγοράζω αυτό που δείχνει η φωτό, γιατί δείχνει δύο διαφορετικά προϊόντα. Εγώ δύο θα λάβω ή ένα;

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 14:16 »
Κοίτα, πριν μερικές μέρες είχαν μόνο μία φωτό με την νέα έκδοση, τώρα έχουν συμπληρώσει και τις υπόλοιπες εκτός από μία, δεν είναι τραγικό. Θέλω να πω λάθη γίνονται. Απλά παραμένω σκεφτικός, μέχρι να δω γνώμες και από άλλους αγοραστές. Είναι και το γεγονός ότι και τους 2 russian που έχω, τους παίζω στο extended (10ml) mode. Αλλά αν αξίζει η απόδοσή του ίσως και να τον πάρω. Αλλωστε οι τυχόν βελτιώσεις, ειδικά αν είναι πετυχημένες (έστω και σε κλώνο) δείχνει πρόοδο.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 16:40 »
Μια στο καρφί και μια στο πέταλο είναι ο V3.
Βελτίωσαν την τροφοδοσία και τον πόλο με ελατήριο αλλά αυτή την μονοκόματη καμπάνα-καμινάδα-επιστόμιο με ποιά κριτίρια το θεωρούν βελτίωση δεν το καταλαβαίνω  :thumpdown: .
Δεν μπορω παρα να συμφωνησω  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:  Και για να το αιτιολογησω προτιμω (και το εχω γραψει πολλακις) ο καθε κατασκευαστης να εχει βρει την ρυθμιση που χρειαζεται ο καθε ατμο να δουλεψει σωστα και να μην περιμενει απο τον καθε ατμιστη να κανει τις ρυθμισεις. Δεν θελω να αναφερω ατμο που δεν το χρειαζονται αυτο, καταλαβαινετε)  Βρηκαμε το ''κολπο'' να κοίτα αναλογα την ρευστοτητα κλπ μικρα παιδια δεν ειμαστε, φταιει μετα που ο περισσοτεροι ατμιστες προτιμουν εναν εργοστασιακο και τελος οπου δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ; ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΑΤΜΙΖΟΥΝ.
Σορυ αν ξεφυγα αλλα εχουμε χασει την μπαλλα για το τιποτα η μαλλον για το χρημα.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 01, 2014, 22:05 »
Πάντως έκανα στον russian μου το setup αυτό http://www.youtube.com/watch?v=Q2Cb-4ardzo&list=TLHMk5shDkfuyWp94YXAcpe1mzpL1ZVn6Y.

Δεν το πέτυχα ακριβώς, αλλά το πλησίασα πολύ. Αντίσταση στα 2.1. Τον έχω στα 9 W. Γεμάτη γεύση από την αρχή. Για να δούμε.

edit: μετά από 8ml ακόμη δουλεύει όπως στην αρχή. Τον επέκτεινα στα 10 ml τον γέμισα και συνεχίζω. Αν το τελειώσει κι αυτό χωρίς μείωση απόδοσης μιλάμε για πολύ ωραίο σετάπ. Ακόλμη αποδεικνύει ότι ο v3 της ecig θα είναι μια χαρά άτμο κι αυτός. Μόνο να μπορούσαμε να βάζουμε όποιο drip tip θέλουμε, με κάποιο τρόπο. Προσωπικά έχω κόλλημα με ένα συγκεκριμένο drip tip (αφού σκεφτείτε έχω 4 από το συγκεκριμένο)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2014, 20:08 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 13:30 »
Μεγαλωσέτα γιατί στραβωθηκα.. :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568667 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog