vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Aoratix, Jorge

Twitter

T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 05, 2011, 09:45 »
Καλημέρα φίλοι και φίλες από ένα νέο ατμιστή, παίρνω το θάρρος να γράψω την φτωχή μου εμπειρία
από ατμο (exelixis t)(και ego t)
Δοκιμαστικά πήρα ένα exelixis-t από fun.... αλλά μάλλον ευκολότερο είναι να κερδίσεις το λαχείο παρά
να πετύχεις καλό ατμοποιητή. Δυο μέρες έβγαλε με όλα τα προβλήματα(καμένο, διαρροές, λίγο ατμο,
μέτριο χτύπημα ακόμη και με hi νικοτίνη, υγρό στο στόμα μερικές φορές( μπορεί να φταίω και εγώ) για αυτό τέλος πάντων,τον έβαλα στο ράφι με τις αντίκες.
Ο επόμενος ego-t από nobac.... μου βγήκε καλύτερος καθόλου καμένο, αρκετό ατμό, καλό χτύπημα,αλλά μουλάρωσε με τις διαρροές,αν δεν έκανε 2-3 την ημέρα δεν ησύχαζε, έκανα βέβαια όλα τα γνωστά κόλπα αλλά αυτός τίποτα. Επειδή μου άρεσε η ευκολία της αμπούλας και η αυτονομία από 1 έως 4 ώρες ανάλογα με τον τρόπο ατμίσματος τον κράτησα 10 μέρες όπου και άρχισε να χάνει λίγο από απόδοση, μάλλον θέλει κανένα μπανάκι και σκαλισματάκι με βελόνα(τώρα στα γεράματα θα κεντήσουμε ?) Άλλαξα λοιπόν με τον 2 ego-t από nobac... αυτός δεν είχε καθόλου διαρροές αλλά δεν είχε και τα χαρίσματα του άλλου, έβγαζε λίγο καμένο, μέτριο χτύπημα κ.τ.λ.... Του έκανα τα γνωστά για ανάνηψη, βελονισμούς, παρακάλια, μπινελίκια, αλλά μπα μουλάρι ο αστραχάν που λέμε!!! Αυτά τα ουκ ολίγα από μένα και sorry για το μεγάλο ποστ. Δεκτές όλες οι διαθέσιμες συμβουλές αν και διαβάζω μανιωδώς τα πάντα  στο φόρουμ από τις παλιές καραβάνες, και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διαχειριστές ,και τα μέλη για την εξαιρετική δουλειά που κάνουν, ώστε εμείς οι νέοι στο άτμισμα να βρίσκουμε έτοιμες λύσεις.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, αλλά δεν μπορούσα να γράψω τίποτε λιγότερο.
( Μιχάλης απο Θεσσαλονίκη)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 05, 2011, 09:56 »
o T βγάζει γεύση καμένου μόνο σε δύο περιπτώσεις. Οταν είναι στεγνός (και επομένως καίγεται το φιτίλι) και όταν δεν υπάρχει ροή υγρού προς το εσωτερικό του ατμοποιητή. Στην δεύτερη αυτή περίπτωση η πιο αποτελεσματική λύση είναι το πείραγμα με τη βελόνα ώστε να δημιουργήσουμε ροή.
Η περίπτωση διαρροής χωρίς γεύση καμένου σημαίνει ότι το φιτίλι έχει ήδη καεί ολοσχερώς οπότε είτε πετάμε τον άτμο είτε αλλάζουμε φιτίλι.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 05, 2011, 11:50 »
όλοι οι Ovale από τα αρχικά πακέτα του Δεκεμβρίου είχαν το μεταλικό πλέγμα. Το ίδιο και οι eGo-T.

Περίεργο...
Στους 2 πρώτους δεν βρήκα τέτοιο πράγμα. Μάλιστα όταν το πρωτοείδα σε φωτογραφία, απόρησα...
Εν τω μεταξύ σε όσους έχουν τέτοιο πλέγμα δεν μπορώ να περάσω βελόνα απο τη μεριά της μπαταρίας μεχρι επάνω, ενώ στους 2 πρώτους πέρναγε άνετα...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 05, 2011, 12:15 »
Περίεργο...
Στους 2 πρώτους δεν βρήκα τέτοιο πράγμα. Μάλιστα όταν το πρωτοείδα σε φωτογραφία, απόρησα...
Εν τω μεταξύ σε όσους έχουν τέτοιο πλέγμα δεν μπορώ να περάσω βελόνα απο τη μεριά της μπαταρίας μεχρι επάνω, ενώ στους 2 πρώτους πέρναγε άνετα...
Μου κάνει κι εμένα εντύπωση. Εχω μάλιστα δύο ατμοποιητές απο τα αρχικά πακέτα του Δεκμβρίου. Και έχουν πλέγμα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 05, 2011, 13:06 »
Η βελόνα περνά άνετα από την πλευρά της μπαταρίας μέχρι το φιτίλι?
Σκέφτομαι μήπως το πλέγμα ήταν χαλαρό και έπεσε (ίσως όταν έβαλα τη βελόνα) χωρίς να το δώ..

Αποσυνδεδεμένος stathan1986

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 08, 2011, 08:26 »
Παίδες καλησπέρα είμαι νέος στο κουρπέτι.Ξεκίνησα από 18 Ιανουαρίου το ηλεκτρονικό τσιγάρο JOYE e-go.Έχω εδώ κ 11 μέρες τον ατμοποιητή ego-T από Nobac και παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην απόδοση σε σχέση με τον απλό e-go ατμοποιητή που έπαιρνε φιλτράκια από πολυεστέρα.Μόνο -- είναι ότι 2-3 φορές είχε διαρροή από τη μεριά που συνδεέται με τη μπαταρία και νιώθω ότι έχει μεγάλύτερη κατανάλωση σε υγρό αλλά μου φαίνεται λογικό αφού ατμίζω περισσότερο.

Ερώτηση:φιλτράκια 510 Tank ή αλλαγή τελείως σε atomizer ego-T με τις αμπούλες χωρίς πολυεστέρα; Ρωτάω γιατί θέλει φίλος μου να αγοράσει ένα από τα 2 αλλά στην μία περίπτωση πληρώνω 6 ευρώ και στην άλλη 20,5. Ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει τα 510-Tank αλλά τα σχόλια που διάβασα με έβαλαν σε κακές σκέψεις...


P.S. sorry για το μέγεθος του μήνυματος και αν αναφέρω καμία χαζομάρα διορθώστε με απλά είμαι noob μέλος και έχω πολλά να μάθω...  :)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 08, 2011, 08:56 »
Εαν πάρεις τους απλούς 510, τότε με τα φιλτράκια Tank δεν θα έχει πρόβλημα. Αν πάρεις τους LR, εκεί θέλει τροποποιήσεις.
Εγώ θα πρότεινα να πάρεις έναν απλό 510 με απλά φιλτράκια ή driptip και ένα Tank atomizer.

Αποσυνδεδεμένος stathan1986

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 08, 2011, 09:26 »
Εαν πάρεις τους απλούς 510, τότε με τα φιλτράκια Tank δεν θα έχει πρόβλημα. Αν πάρεις τους LR, εκεί θέλει τροποποιήσεις.
Εγώ θα πρότεινα να πάρεις έναν απλό 510 με απλά φιλτράκια ή driptip και ένα Tank atomizer.

Έχω Τank atomizer απλά θέλει γνωστός μου 510 tank και δεν ήξερα τι να του πω. Για να μαθαίνουμε κ εμείς οι νέοι του forum τo απλό 510 εννοείς αυτόν που παραθέτω στην εικόνα μαζι με το 510 tank?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 08, 2011, 09:39 »
Οπτικά ο απλός 510 με τον LR 510 δεν έχουν κάποια διαφορά. Η μόνη διαφορά είναι στα Ohm της αντίστασης. LR= χαμηλής αντίστασης.
Πάρε λοιπόν 510 χωρίς να έχει ένδειξη LR.

Τα Tank φιλτράκια με τον απλό, θα δουλέψουν μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 11, 2011, 12:23 »
Καλημέρα φίλοι και φίλες από ένα νέο ατμιστή, παίρνω το θάρρος να γράψω την φτωχή μου εμπειρία
από ατμο (exelixis t)(και ego t)
Δοκιμαστικά πήρα ένα exelixis-t από fun.... αλλά μάλλον ευκολότερο είναι να κερδίσεις το λαχείο παρά
να πετύχεις καλό ατμοποιητή. Δυο μέρες έβγαλε με όλα τα προβλήματα(καμένο, διαρροές, λίγο ατμο,
μέτριο χτύπημα ακόμη και με hi νικοτίνη, υγρό στο στόμα μερικές φορές( μπορεί να φταίω και εγώ) για αυτό τέλος πάντων,τον έβαλα στο ράφι με τις αντίκες.
Ο επόμενος ego-t από nobac.... μου βγήκε καλύτερος καθόλου καμένο, αρκετό ατμό, καλό χτύπημα,αλλά μουλάρωσε με τις διαρροές,αν δεν έκανε 2-3 την ημέρα δεν ησύχαζε, έκανα βέβαια όλα τα γνωστά κόλπα αλλά αυτός τίποτα. Επειδή μου άρεσε η ευκολία της αμπούλας και η αυτονομία από 1 έως 4 ώρες ανάλογα με τον τρόπο ατμίσματος τον κράτησα 10 μέρες όπου και άρχισε να χάνει λίγο από απόδοση, μάλλον θέλει κανένα μπανάκι και σκαλισματάκι με βελόνα(τώρα στα γεράματα θα κεντήσουμε ?) Άλλαξα λοιπόν με τον 2 ego-t από nobac... αυτός δεν είχε καθόλου διαρροές αλλά δεν είχε και τα χαρίσματα του άλλου, έβγαζε λίγο καμένο, μέτριο χτύπημα κ.τ.λ.... Του έκανα τα γνωστά για ανάνηψη, βελονισμούς, παρακάλια, μπινελίκια, αλλά μπα μουλάρι ο αστραχάν που λέμε!!! Αυτά τα ουκ ολίγα από μένα και sorry για το μεγάλο ποστ. Δεκτές όλες οι διαθέσιμες συμβουλές αν και διαβάζω μανιωδώς τα πάντα  στο φόρουμ από τις παλιές καραβάνες, και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διαχειριστές ,και τα μέλη για την εξαιρετική δουλειά που κάνουν, ώστε εμείς οι νέοι στο άτμισμα να βρίσκουμε έτοιμες λύσεις.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, αλλά δεν μπορούσα να γράψω τίποτε λιγότερο.
( Μιχάλης απο Θεσσαλονίκη)

Σε συνέχεια των εκτιμήσεων μου για τους ατμοποιητές ego-t λοιπόν
άλλαξα φυτίλι στον exelixis του έκανα και ενα dry burn το οποίο δεν άντεξε και τίναξε τα πέταλα!! Πάμε στους ego-t απο NOBAC.. o πρώτος μετά από ένα μπανάκι και λίγο dry burn έγινε αστέρι ξανά και δουλεύει απροβλημάτιστα. Μάλιστα σταμάτησε και τις διαρροές με το ίδιο υγρό πάντα μιλάμε.Ο δεύτερος μετά από κάμποσες αλλαγές φυτιλιού μέχρι να πετύχω την σωστή ποσότητα, μήκος,και σφίξιμο πλέγματος, έστρωσε και αυτός. Σταμάτησε πλέον να βγάζει καμένο γιατί προφανώς έχει σωστή ροή πια το υγρό.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Κατ εμε πάντα νομίζω ότι οι ego-t είναι καλύτεροι από τους exelixis
μάλλον επειδή έχουν μεγαλύτερη τρύπα υποδοχής του φυτιλιού και άρα και καλύτερη τροφοδοσία.

Και εν κατακλείδι με λίγο ενασχόληση μαζί τους μπορούν να βγάλουν τα λεφτά τους,και τα γούστα μας παραλλήλως!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 11, 2011, 17:23 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yrw

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • eGo, 510LR, Cartomizer, halo Freedom 24mg
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 15, 2011, 10:41 »
Αγοράσαμε 2 e-go T atomizers και η εμπειρία μας δεν είναι ό,τι καλύτερο... Ο πρώτος δεν δούλευε από την αρχή, γεύση καμένου και μια "πλαστικίλα" που έκανε το λαιμό μου χάλια για κανά 2 μέρες :eyesplash:
Ο δεύτερος δούλευε καλά, αν και με κάποιες διαρροές στην αρχή, πολύς και ψυχρός ατμός και καλή γεύση (freedom 24mg) αλλά με σχετικά απαλό χτύπημα :o
Μετά από 1 εβδομάδα καλής λειτουργείας, χθες το βράδυ, είχε μικρή διαρροή και το έβγαλα για να φυσίξω τον άτμο και να καθαρίσω το επιπλέον υγρό. Μετά το καθάρισμα, η πρώτη τζούρα με έκαψε πάααρα πολύ, που σήμερα πονάει ο λαιμός μου τόσο ώστε να μη μπορώ να καταπιώ :'(
Αύριο θα έχουμε 2 exelixis. Μπορεί να δούμε διαφορα, who knows...
Προς το παρόν drip tips, αλλά δε με βολεύει στη δουλειά :-\


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 15, 2011, 11:06 »
Δοκιμάστε και το smart tank , αμπούλα από Nobaco για τους 510 και 901, παράλληλα με το drip tip. Με 5 γεμάτα τέτοια (περίπου 2,5 Ml) την παλεύετε για εκτός σπιτιού.

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 15, 2011, 11:11 »

Μετά το καθάρισμα, η πρώτη τζούρα με έκαψε πάααρα πολύ, που σήμερα πονάει ο λαιμός μου τόσο ώστε να μη μπορώ να καταπιώ :'(


Για να μην την ξαναπάθεις, προτού κουμπώσεις την αμπούλα, να υγραίνεις τον ατμοποιητή στάζοντας 3-4 σταγόνες υγρού κατευθείαν πάνω στο μεταλλικό χωνί. Επίσης τις πρώτες τζούρες δεν είναι ανάγκη να τις εισπνέεις. Ρούφα και βγάζε κατευθείαν τον ατμό μέχρι να νοιώσεις στην άκρη της γλώσσας ότι έχει καλή γεύση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 15, 2011, 11:13 »
Δοκιμάστε και το smart tank , αμπούλα από Nobaco για τους 510 και 901, παράλληλα με το drip tip. Με 5 γεμάτα τέτοια (περίπου 2,5 Ml) την παλεύετε για εκτός σπιτιού.

Το έχεις δοκιμάσει με 510 LR και 901 LR; Τι σου λέει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios