vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Tem, Ducati.Jimakos

Twitter

T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 03, 2011, 23:56 »
Συμπλήρωσα σήμερα 14 μέρες χρήσης του Τ. Τα συμπεράσματά μου.
Ο ατμός του, εκτός από πιο ψυχρός, είναι και πιο ξηρός. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να τον αισθάνεσαι περισσότερο, κυρίως στο βάθος του λάρυγγά σου.
Από την άλλη...μου ξεραίνει την στοματική κοιλότητα και επιπλέον μου ξεραίνει και τον λαιμό σε σημείο που να "πιάνεται".
Κατέβηκα σε περιεκτικότητα νικοτίνης και συνάμα ανέβηκα σε ποσοστό VG καθώς και μείωσα το ποσοστό ξηρών γεύσεων στα υγρά μου αυξάνοντας ταυτόχρονα το ποσοστό των πιο γλυκών γεύσεων. Παρόλα αυτά δεν κατάφερα ακόμη να τον ατμίζω όλη τη μέρα με άνεση. Με ενοχλεί στο λαιμό.

Σε ότι αφορά τη γεύση του. Εδώ υστερεί σημαντικά πιστεύω. Έχω πάντα δυο υγρά αρκετά διαφορετικά σε γεύση. Με τον Τ δεν καταλαβαίνω ποιο από τα 2 ατμίζω. Η γεύση του αρκετά ουδέτερη, σκοτώνει τα αρώματα σε σημαντικό βαθμό.

Η ευκολία της χρήσης του, είναι φυσικά ασυναγώνιστη. Καμένο μέχρι τώρα καθόλου. Διαρροές ελάχιστες (στην αρχή 1-2 φορές).

Μέχρι σήμερα δουλεύει απροβλημάτιστα. Βέβαια δεν έχω ξεπεράσει τις περίπου 30 αμπούλες στο σύνολο, εξαιτίας όσων ανέφερα πιο πάνω. Κύρια τον χρησιμοποιώ στις μετακινήσεις μου και εκτός σπιτιού, όταν το αγαπημένο μου dripping με τους 510 LR δεν προσφέρεται.

Επίσης, έχω δοκιμάσει μόνο έναν , τύπου Exelixis-T. Ίσως ο επόμενος να έχει διαφορετική συμπεριφορά.


Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 04, 2011, 00:45 »
Λοιπόν ερχομαι για να ανεραίσω αυτο που είπα παλαιότερα δηλαdη τη φράση " πιστεύω οτι το ίδιο εργοστάσιο κατασκευαζει τους Τ-ατομιζερ".
Δοκίμασα τα tw, mikeusa, oval, nobacco. Ακόμα πιστευω οτι αυτα τα προϊόντα είναι ιδια . Οι μικροδιαφορές τους οφείλονται στις διαφορετικές παρτίδες.
Ο exelixis-T είναι διαφορετικό προϊόν, βαασίζεται στην ίδια λειτουργία όμως η γευση, η ροή του αέρα, του υγρού, ο ατμός , το χτυπημα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
Δύο δοκίμασα σήμερα που τους έχω αγοράσει εδω και μια βδομάδα και τους έβαλα στην άκρη.
Συνεχίζω με tw και ego-t
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2011, 01:11 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 04, 2011, 08:16 »
Λοιπόν ερχομαι για να ανεραίσω αυτο που είπα παλαιότερα δηλαdη τη φράση " πιστεύω οτι το ίδιο εργοστάσιο κατασκευαζει τους Τ-ατομιζερ".
Δοκίμασα τα tw, mikeusa, oval, nobacco. Ακόμα πιστευω οτι αυτα τα προϊόντα είναι ιδια . Οι μικροδιαφορές τους οφείλονται στις διαφορετικές παρτίδες.
Ο exelixis-T είναι διαφορετικό προϊόν, βαασίζεται στην ίδια λειτουργία όμως η γευση, η ροή του αέρα, του υγρού, ο ατμός , το χτυπημα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
Δύο δοκίμασα σήμερα που τους έχω αγοράσει εδω και μια βδομάδα και τους έβαλα στην άκρη.
Συνεχίζω με tw και ego-t

Να δοκιμάσω άλλον δηλαδή? Τόσο στην περίπτωση έπεσα? Όλοι να είστε ενθουσιασμένοι και εγώ ανάποδα??

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 04, 2011, 09:14 »
Αν εισαι ικανοποιημένος, όχι μείνε σ'αυτό που σου αρέσει.
Εγω μίλησα για την δική μου εκπληξη ως αναφορά τον exelixis-T

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 04, 2011, 09:37 »
Μα ακριβώς...δεν είμαι ικανοποιημένος. Διάβασε 2-3 μηνύματα παραπάνω τι έγραψα για τον exelixis - T. Είναι παρόμοιες οι εμπειρίες σου?

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 04, 2011, 10:11 »
Εγώ από ότι κατάλαβα η περίπτωση προς το παρόν είναι λαχείο.. Τραβάς έναν και αν σου κάτσει..

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #126 στις: Μαρτίου 04, 2011, 10:49 »
O ατμός είναι ξηρός και ψυχρός  σε όλους τους Τ.
Ομως το ρουφηγμα πολύ αεράτο και άνετο στον exelixis, ατμος ελάχιστος , η γέυση ουδετερη. Στο  χτυπημα δεν τα πηγαίνει και άσχημα αν και αναρωτιέμαι πως γίνεται χωρις ατμό.
Δοκιμασα με αλλο φυτίλι με συρμα και χωρίς. Πετυχαίνει η αυξηση του ατμου δεν είναι όμως αυτό που συνήθησα στον tw

Ισως να έπεσα σε δύο ελατωματικά κομάτια

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #127 στις: Μαρτίου 04, 2011, 11:22 »
Αν έχω καταλάβει καλά απο αυτά που έχω δει απο τους ατμ που έχω αγοράσει αλλά και απο το αμερικάνικο φόρουμ υπάρχουν 3 εκδοχές του Tανκοειδούς ανεξάρτητα εταιρίας.
1η εκδοχή.(η παλαιότερη) Το μεταλλικό εξάρτημα το οποίο έχει το φιτίλι είναι στενό
2η εκδοχή (αναφέρεται και ως Revision 1).
Το μεταλλικό εξάρτημα το οποίο έχει το φιτίλι είναι φαρδύτερο από την πρώτη εκδοχή.
3η εκδοχή (αναφέρεται και ως Revision 2).
Το μεταλλικό εξάρτημα το οποίο έχει το φιτίλι είναι ακόμη φαρδύτερο και απο τις 2 πρώτες εκδοχές, και υπάρχει ένα πολύ μικρό
μεταλλικό πλέγμα μέσα στο εξάρτημα αυτό που συγκρατεί το φιτίλι.


Και οι 3 εκδοχές δεν είναι απροβλημάτιστες.


Προβλήματα
1η εκδοχή. Οι διαρροές είναι πολύ δύσκολο να συμβούν, αλλά εύκολα βγάζει καμμένο.
2η εκδοχή. Είναι δυνατόν να δώσει διαρροές, το φιτίλι μετακινείται εύκολα οπότε χαλά η απόδοση.
Οσο το φιτίλι δεν μετακινείται η απόδοσή του είναι μάλλον η καλύτερη και απο τις 3 εκδοχές, αλλά η μετακίνησh του φιτιλιού είναι εύκολη
3η εκδοχή. Φτιάχτηκε για να έχει τα πλεονεκτήματα της 2 χωρίς τη μετακίνηση του φιτιλιού.
Ομως η ποιότητα παίζει, αν στην εγκατάσταση το πλέγμα έσφιξε πολύ το φιτίλι τότε η ροή στραγγαλίζεται και πάμε στα προβλήματα της εκδοχής 1.


Εχω δοκιμάσει 6 ατμ απο όλες τις εκδοχές.
μόνο ένας της εκδοχής 2 μου έπαιξε απόλυτα καλά χωρίς πείραγμα (πέρα απο το τσίμπημα του φιτιλιού) και άλλος ένας πάλι της εκδοχής 2 με
σπρώξιμο του φιτιλιού (το οποίο έχει ρίσκο να παίξει χειρότερα)
Οι άλλοι έπαιξαν απο καλά ως άριστα με αντικατάσταση φιτιλιού.
Βέβαια έχω να το "καυχιέμαι" ότι στις αγορές μου δεν είμαι τυχερός. Δηλαδή ενας άλλος (τυχερότερος) θα μπορούσε να είχε 5 στους 6 καλούς.







Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #128 στις: Μαρτίου 04, 2011, 11:33 »
Πάνο εκτος από τον exelixis οι άλλοι έχουν το μεταλικό πλέγμα που συγκρατει το φυτίλι εξαρχής από το Ιανουάριο που χρησιμοποιώ τον Τ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 04, 2011, 11:45 »
Στους 2 της εκδοχής 2 δεν είχα βρει πλέγμα και το φιτίλι ήταν πολύ χαλαρό.
Βελόνα έμπαινε άνετα απο τη μεριά της μπαταρίας και έβγαινε απο το φιτίλι πράγμα που ούτε στην εκδοχή 1 ούτε στην εκδοχή 3 δεν μπορούσα να το κάνω.
Λες να είχε φύγει το πλέγμα?


Στην τρίτη εκδοχή είναι ακόμη φαρδύτερο το μεταλλικό εξάρτημα..

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 04, 2011, 11:58 »
Ισως στους Oval να μην υπήρχε στις αρχικές παρτιδες, εγω δεν πέτυχα κανένα Τ χωρις αυτό το μεταλικο πλεγμα εκτος του exelixis..

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 05, 2011, 00:33 »
Θα σας παραθέσω την απάντηση από το εργοστάσιο της Joye

Dear Thomas
 
For the problems you tell me,you can use a tip to enter the cartridge,and make the hole of the cartridge bigger.after few times using .it will be ok.
And also I know it has some bad smelling.
Customers have told us all the feedback.
 It is the Tank's problems.Engineers are still working on it.

Appreciate your reply.
Maggie

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 05, 2011, 00:38 »
Απο μεταφραση google ασε βρασε !!! Στα ελληνικα τι λεει ; Ακρη δεν εβγαλα.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 05, 2011, 00:42 »
Οοοοps!! Συγγνώμη το έστειλα όπως ήταν.. Λοιπόν Πρώτον αφού ζητάνε συγγνώμη κλπ κλπ προτείνει να ανοίξουμε με "κάτι" την τρύπα από τον ατμο και επίσης την τρύπα από το τάνκ (να την μεγαλώσουμε) είναι σφάλμα τους (χαίρω πολύ) το οποίο το μελετάνε οι τεχνικοί τους..

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 05, 2011, 08:14 »
Ισως στους Oval να μην υπήρχε στις αρχικές παρτιδες, εγω δεν πέτυχα κανένα Τ χωρις αυτό το μεταλικο πλεγμα εκτος του exelixis..
όλοι οι Ovale από τα αρχικά πακέτα του Δεκεμβρίου είχαν το μεταλικό πλέγμα. Το ίδιο και οι eGo-T.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios