vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος LIVERPOOL69

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #885 στις: Ιουλίου 24, 2013, 23:58 »
Γεια σας και απο μενα. Ατμιζω ενα χρονο και μετα απο 30 χρονια καπνισματος εχω να πω οτι σωθηκα.Αν και ημουν αθλητης τα τελευταια χρονια δεν μπορουσα να ανεβω ουτε τις σκαλες του σπιτιου μου. Με το ητ καταφερνω και τρεχω 4 χιλ ενω πριν ενα χρονο δεν μπορουσα να τρεξω ουτε 200μ. Δεν ειμαι σε θεση να ξερω ποσο κακο κανει το ητ αλλα ξερω ποσο κακο κανει το τσιγαρο. Ενα μειον στο ητ ειναι οτι οι καταστηματαρχες των ητ αλλαζουν συνεχεια τα προϊοντα τους.

Αποσυνδεδεμένος fanis31gr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #886 στις: Αυγούστου 08, 2013, 14:52 »
Είμαι 43 χρόνων και καπνίζα κανονικό τσιγάρο απο την τετάρτη δημοτικού.
Στα 31 μου είχα 2 εμφράγματα που με άφησαν με το 25% της καρδιας μου νεκρό. Έκοψα το κάπνισμα για ένα χρόνο και το ξανάρχισα στην συνέχεια έκανα αμέτρητες προσπάθειες να το κόψω. Απο υγεία "τέλεια!" με περπάτημα 100 μέτρων κόντεβα να πεθάνω και ο πόνος στον λαιμό μου ήταν αφόρητος, δεν μπορούσα να κοιμηθώ σε χαμηλό μαξιλάρι και ο απογευματινος ύπνος συνοδευόταν από αμέτρητα φλέματα. 7 μήνες πριν ανακάλυψα τον κόσμο του Η/Τ. Η υγεία μου έχει βελτιωθεί σε σημείο να μπορώ επιτέλους να περπατάω 4 χλμ χωρίς στάσεις, χωρίς να φτύνω και χωρίς να μπουκώνω σαν παλιόγερος και επιτέλους κοιμάμε κανονικά.
Το σημαντικότερο είναι οτι δεν νοιώθω στέρηση (καπνίζω μηδενική νικοτίνη απο τον δεύτερο μήνα) στην πορεία έχω βάλει τσιγάρα στο στόμα μου, ανακαλύπτοντας κάθε φορά πόσο απαίσια είναι και δεν φοβάμαι μήπως το ξαναρχίσω. Το μόνο αρνητικό είναι τα 4 κιλάκια που έβαλα γιατί "είμαι μακαρονάς τι να κάνουμε" αλλά θα τα χάσω κι αυτά.
 
Ας σταματήσουν λοιπόν να στρουθοκαμιλίζουν όλοι αυτή που λένε ότι το Η/Τ είναι βλαβερό κ.λ.π.
Δεν είναι υγειηνό και σίγουρα δεν είναι καλύτερο απο τον καθαρό αέρα (αν υπάρχει κάπου φέρτε καμοια τζούρα), σίγουρα όμως είναι καλύτερο απο το κανονικό τσιγάρο που φέρνει εκατομύρια ευρώ στα κρατικά ταμεία και στις τσέπες των καπνοβιομηχάνων.
 
Το Η/Τ θα έπρεπε να συνταγογραφείται απο όλα τα ταμεία σε ανθρώπους με προβλήματα υγείας που δυσκολεύονται να κόψουν το κανονικό τσιγάρο.
 
 

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #887 στις: Αυγούστου 08, 2013, 15:21 »
Τέρμα ο βήχας και το λαχάνιασμα, μεγαλύτερη αντοχή στο τρέξιμο, λιγότερα νεύρα.
Μέχρι τώρα δεν είδα αλλαγή στη γεύση, που έχουν παρατηρήσει άλλοι χρήστες ητ.


Αποσυνδεδεμένος Sahara

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #888 στις: Αυγούστου 24, 2013, 19:53 »
Να παραθέσω κι εγώ τα δικά μου :

1. ΟΣΦΡΗΣΗ : Την 1η κιόλας εβδομάδα μου έρχονταν μυρωδιές κουζίνας που είχα ξεχάσει, κολώνιες και τέτοια διάφορα αλλά και δυσάρεστες μυρωδιές από καπνιστές όπως ανάσα, ρούχα κλπ.
2. ΓΕΥΣΗ : Τα ίδια ισχύουν και για τη γεύση αλλά αυτή ήρθε λίγο αργότερα.
3. ΑΝΑΠΝΟΗ : Δεν θυμόμουν από πότε είχα να διανύσω με γρήγορο περπάτημα 4-5 και 10 χλμ. χωρίς να έχω προβλήματα. Το έκανα από τον 3ο μήνα ατμίσματος.
4. ΠΑΧΟΣ : Δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό.

Αυτά σε 6 μήνες ατμίσματος. Τα καλύτερα έρχονται ...

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #889 στις: Αυγούστου 24, 2013, 22:02 »
Μετά από 12 περίπου χρόνια στριφτό καπνό , ε,χω 2 χρόνια ατμίσματος . Ούτε βήζα πια , ούτε αυτός ο ξερός λαιμός το πρωί . Καλύτερη φυσική κατάσταση κ αισθητά καλύτερη όσφρηση

Αποσυνδεδεμένος Chrisostomos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #890 στις: Αυγούστου 30, 2013, 10:40 »
Φίλοι μου να καταθέσω και εγώ την δικιά μου εμπειρία. Είμαι 1.89 ύψος και υπέρβαρος στα 140 κιλά Κάπνιζα από 13 χρόνων και είμαι 29. Έχω ένα χρόνο που δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου και κάνω χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου. Αυτή την περίοδο είμαι σε επίπεδο νικοτίνης 8-12mg. Και παραθέτω την εμπειρία μου.
 Στις 2 μέρες αντιλήφθηκα ότι τα ρούχα που φορούσα το πρωί μπορούσα να φορέσω και το απόγευμα γιατί δεν βρομούσα. Σε 3 εβδομάδες άρχισαν τα δοντιά μου να καθαρίζουν (με ένα η δυο το πολύ βουρτσίσματα) τα ένιωθα καθαρά ενώ πριν είχα συνεχώς την αίσθηση ότι υπήρχε κάτι σαν ζελοτεϊπ στα δοντιά μου. Κατ επέκταση καθάρισε η αναπνοή μου ακόμα και η γυναικά μου που την φιλούσα μου είπε για την διάφορα!!! Μετά από ένα καθαρισμό σε οδοντίατρο καθάρισε η πέτρα και εδώ και 9 μήνες δεν έχει ξανά εμφανιστει!! Σε ένα μήνα ξεβρόμισε το αυτοκίνητο μου , δεν χρειάζεται πλέον να βγαίνω στην βεράντα για να καπνίσω χειμώνα η καλοκαίρι (στην Κύπρο το καλοκαίρι είναι ανυπόφορο ακόμα και στον ίσκιο). Στους 6 μήνες όμως έγινε η μεγάλη διάφορα... Επαγγελματικά ήμουν εγκαταστάτης δορυφορικών και τηλεοπτικών κεραιών άλλα και συστημάτων ασφαλειας,δυκτιων και multimedia οπότε είχα πολλές ΣΚΑΛΕΣ... και σε έναν άνθρωπο 140 κιλών η διάφορα ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ πιστέψτε με.
 Μια φορά εργαζόμενος σε εγκατάσταση σε μια ξένη πρεσβεία οι υπάλληλοι ασφάλειας δεν μου επέτρεψαν να πάρω το η.τ μαζί μου. Στο διάλειμμα μας κέρασαν καφέ και έκανα την αμαρτία να τρακάρω ένα τσιγάρο κανονικό από τον κηπουρό που ήταν διπλά μας.. Παιδιά δεν μπόρεσα να το κατεβάσω και είχα και μια τάση για έμετο άλλα με το ζόρι το κρατούσα για να βγάλω τον καφέ.
 Το ηλεκτρονικό τσιγάρο "δούλεψε" σε έμενα. Σε αυτό με βοήθησε η έρευνα που έκανα σε διάφορα φόρουμ στο ίντερνετ για  την σωστή χρήση και μεθοδολογία του η.τ.

Αποσυνδεδεμένος kostasshoegazer

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #891 στις: Αυγούστου 30, 2013, 15:14 »
Θα πω και γώ την δικία μου εμπειρία. Κάπνιζα περίπου 5-6 χρόνια κυρίως καπνό. Αυτό που θυμάμαι πάντα ήταν ότι η μύτη μου ήταν ΣΥΝΕΧΩΣ βουλομένη, ειδικά κάθε πρωί που ξυπνούσα. Μετά από 10 μέρες ατμίσματος η μύτη καθάρισε ως δια μαγείας. Επίσης όταν κάπνιζα πολύ στέγνωνε το στόμα μου. Πλέον ακόμη και αν ατμίσω πολύ το στόμα μου δεν στεγνώνει με τίποτα. Τέλος οι αντοχές μου από εκεί που ήταν στο ναδίρ αρχίζουν να επανέρχονται στα φυσιολογικά. Είχα σχεδόν ξεχάσει πως είναι να ανεβαίνεις μια ανηφόρα και να μην λαχανιάζεις. Πλέον απο Σεπτέμβριο θα αρχίσω κολυμβητήριο, κάτι που για μένα φάνταζε αδιανόητο πριν κάποιο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος polman

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #892 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 18:18 »
Καλησπέρα και από μένα!

Ατμιστής και εγώ εδώ και 16 μέρες! Λίγο σχετικά αλλά μπορώ να πω ότι δεν ξαναβάζω τσιγάρο στο στόμα μου!
Είμαι 70 κιλά, 1,83 κιλά και 28 χρονών, και ξεκίνησα με έναν δωδεκάρι από Nobaco. Πριν έκανα old holborn ασπρο, περίπου ενα καπνό κάθε 3 μέρες.
Μπορώ να πω ότι οι διαφορές είναι...τεράστιες και συνεχώς βλέπω διαφορές. Εκτός από τα κλασικά, αναπνοή, μυρωδιά η διαφορά στην καθημερινότητα είναι απίστευτη. Αν και το να κάθεσαι δίπλα σε ανθρώπους που δεν καπνίζουν και δεν βρωμάς έχει ήδη μεγάλη αξία. Έφυγε και η

Εχω ξεκινήσει γυμναστήριο εδώ και ένα μήνα με καθαρό σκοπό να πάρω κιλά. Ήμουν 64 κιλά πριν 1 μήνα. Βελτιώθηκε η ορεξή μου κατά πολύ, σχεδόν δεν μπορούσα να φάω πριν. Οι αντοχές στο γυμναστήριο είναι χαώδης. Δηλαδή τις δυο πρώτες βδομάδες που έκανα λίγο τρέξιμο στην αρχή, στα 5 λεπτά μου έβγαινε η γλώσσα. Μετά από 1,5 βδομάδα ΗΤ βλέπω τον χρόνο στο 10 λεπτο και δεν είχα λαχανιάσει καν. Πλέον κάνω το 15λεπτο που προτείνει ο γυμναστής πολύ άνετα. Επίσης αντοχές στα βάρη, υπήρχε αλλά όχι κάτι φοβερό (λογικό βεβαια). Απλά να σημειώσω πως για τα έξτρα 6 κιλά σε 2 βδομάδες ουσιαστικά, ήταν σκοπός μου να τα πάρω και πιεζόμουν να τρώω παραπάνω. Απλά η διακοπή ΚΤ βοήθησε.

Επίσης πολλές φορές τα βράδα ξυπνούσα με πόνους στο στήθος και γενικά είχα πολύ ανήσυχο ύπνο. Γενικά δεν κοιμάμαι και εύκολα. Πλέον έφυγαν αυτά και κοιμάμαι ένα 7ωρο συνεχώμενα.

Αποσυνδεδεμένος droma

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #893 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 21:24 »
Καλησπέρα κ καλώς σας βρηκα συν-ατμιστές.
Κάπνιζα πολύ (δυο καπνούς περ. ημερησιως) και ένας φίλος καλός μου πρότεινε το η.τ.
Πήρα ένα NOBACCO EPSILON, πήρα και έξτρα μπαταρίες και για δύο μήνες ευτυχία: πνευμόνια σε διαδικασία καθαριότητας, γεύση επανερχόταν, στόμα καθαρό, αναπνοή καθαρή, τσέπη περιχαρής κτλ κτλ να μην επαναλαμβάνω όσα έχετε ήδη γράψει.

Παρατήρησα όμως ένα πρωινό, "ασπρισμένα" τα ούλα μου (κ άνω κ κάτω) και τα είδα να έχουν υποχωρήσει (φάνηκε καθαρό τμήμα πάνω απτους λεκέδες του κ.τ. στα δόντια).
Σημειώνω ότι ομολογουμένος τοχα το η.τ. "πιπίλα" και όλη μερα καθε μερα για δυο μήνες ατμιζα συνεχώς.
Επίσης σημειώνω ότι ρουφούσα με δύναμη καθόσον "θεριακλής" ζητούσα ντουμάνι μπόλικο.

Έχει παρατηρήσει κανείς παρόμοια συμπτώματα ή γνωρίζει κανείς κατι παραπάνω?
Πήρα τρομάρα και ξαναρχισα (οσο και να με βρωμαει ακόμα, ας όψεται η εξάρτηση) τους καπνούς.
Παρατήρησα επίσης τριχόπτωση αλλα το απέδωσα στην φαρμακευτική αγωγή που ξεκίνησα (συνέπεσε χρονικά και αναγράφεται στις ανεπιθύμητες παρενέργειες της αγωγής).

Με λείπει πολύ πάντως το η.τσιγαράκι μου....
Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #894 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 21:53 »
Δεν ειναι τιποτα , εγω το παθαινω συχνα , ειναι επειδη εκοψες το κ.τ και ο οργανισμος προσπαθει να προσαρμοστει , και εγω το παθαινω αλλα με λιγο τριψιμο με την οδοντοβουρτσα φευγει , επισης εμενα ματωνουν πολυ ευκολα τα ουλα μου , και οταν πηγα σε οδοντιατρο μου ειπε οτι ειναι και αυτο στη διαδικασια διακοπης του καπνισματος , μου ειπε οτι το δεν φταιει το η,τ για αυτα !!

Αποσυνδεδεμένος MrCatt

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #895 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 00:42 »
Σε εμενα σταματησε ο τσιγαροβηχας ο πρωινος, μπορω και παιρνω βαθιες-καθαρες ανασες.Στα κιλα εμεινα ο ιδιος αλλα ειμαι της υγιεινης  διατροφης με σαλατες φρουτα κτλ γενικως.

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #896 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 02:24 »
δεν βηχω οπως εβηχα μπορω να αναπνεω και γενικα μου αλλαξε την ζωη προς το καλητερο σε παρα πολλα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #897 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 04:42 »
ανεβαίνω τις σκάλες του σπιτιου μου και δεν λαχανιάζω!!!!!!
διάβαζα κι απο άλλους τη διαφορά στη φυσική κατάσταση αλλα αν δεν το εβλεπα στον εαυτό μου δε θα το πιστευα. :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ManMin23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #898 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 03:58 »
1 μηνας ατμιστης και αρχιζω να εχω οσφρυση.
μετα απο πολλα χρονια :confused1: μυρισα στα ρουχα τσιγαριλα :wall:
αηδιααααα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #899 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 07:40 »
Να ξέρετε ότι όσοι καταφέρετε και συνεχίσετε να παραμένετε στο η.τ.και μακριά από το άλλο θα
δείτε στο μέλλον να συμβαίνουν και άλλα ωραία πράγματα που ούτε  να τα φανταστείτε δεν μπορείτε αυτή
τη στιγμή.

Προσωπικά μου άλλαξε κυριολεκτικά όλη τη ζωή μου μετά από 37 χρόνια που ήμουν καπνιστής όπως
και σε πολλούς άλλους εδώ μέσα.
Με οδηγό σας την υπομονή ,το πείσμα, το φόρουμ και τους συνατμιστές σας να είστε σίγουροι ότι θα τα
καταφέρετε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291373 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566031 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501864 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12816 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid