vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

457 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, mbreznik, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman

Twitter

Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 14:49 »
απαντησα και εγω :) και κατι ασχετο εδω μαλλον, εχθες ενας ξαδελφος μου μου ειπε οτι εχει βγει βρωμα οτι με τον ατμο μαζευουν υγρο οι πνευμονες :confused1: ξερει κανεις τιποτα? :hmmm: εγω απαντησα καλυτερα υγρο παρα καρκινο :angel:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 14:52 »
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το υγρό στον πνεύμονα σκοτώνει πολύ πιο γρήγορα από τον καρκίνο (εκτός της καλπάζουσας μορφής).

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 15:19 »
δηλαδη στανταρ μαζευεις υγρο? ???

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 15:21 »
Όχι ρε φίλε μου...
Λες να το αντιμετωπίζαμε τόσο χαλαρά αν ίσχυε κάτι τέτοιο;
Χάριν αστεϊσμού ειπώθηκαν τα παραπάνω...  ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 15:24 »
ξερω εγω ρε φιλε, εχω ακουσει οτι θες για το η.τ. αλλα απ οτι εχω καταλαβει οσο εξαπλωνεται ολο και διαφορες ασθενειες θα βγαζουν βρωμα οτι παθαινεις :)) μαλλον ειναι μεγαλο πλειγμα στις καπνοβιομηχανιες...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 15:26 »
απαντησα και εγω :) και κατι ασχετο εδω μαλλον, εχθες ενας ξαδελφος μου μου ειπε οτι εχει βγει βρωμα οτι με τον ατμο μαζευουν υγρο οι πνευμονες :confused1: ξερει κανεις τιποτα? :hmmm: εγω απαντησα καλυτερα υγρο παρα καρκινο :angel:
Το είχαμε συζητήσει εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1103.0.html


Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 15:27 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 22:49 »
Πέρα από την πλάκα όμως...
Αυτή είναι η νούμερο 1 ατάκα εναντίον του ΗΤ σήμερα.
Κάθε οικογένεια σε αυτό το... κράτος έχει έναν γνωστό που ο φίλος της κουμπάρας του μπατζανάκη του σπιτονοικοκύρη του βαφτιστικού του ξαδέλφου του μπήκε στο νοσοκομείο με υγρό εξ αιτίας του ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 23:15 »
εδω ακουσα οτι επειδη δινω συχνα αιμα(καθε 3-4 μηνες-στα φυσιολογικα πλαισια δηλ) θα νερωσει το αιμα μου... :wall: :wall: και το πε κ καλα κ γιατρος :idiot1: :idiot1:
Κι οχι τπτ αλλο...αλλα λυπαμαι τα κακομοιρα τα κουνουπακια.... :laugh1: :laugh1:
Παντως περα απο την πλακα αυτο με το υγρο στους πνευμονες και το η.τ. ειναι η ποιο κλασικη ατακα... >:( Και η ειρωνια κυριως απο ατομα που καπνιζουν :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #114 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 23:38 »
το ακουσα χιλιαδες φορες....αλλα οποτε ζητω το ονομα αυτου που μπηκε εντατικη με υγρο στους πνευμονες ,,,,ολοι κανουν τους κινεζους,...δοκιμαστε το ;)

Αποσυνδεδεμένος ELANTRAS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ...
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #115 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 23:38 »
Μέσα στην έρευνα και από Νευροκόπι!!!

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #116 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 23:56 »
εδω ακουσα οτι επειδη δινω συχνα αιμα(καθε 3-4 μηνες-στα φυσιολογικα πλαισια δηλ) θα νερωσει το αιμα μου... :wall: :wall: και το πε κ καλα κ γιατρος :idiot1: :idiot1:
Κι οχι τπτ αλλο...αλλα λυπαμαι τα κακομοιρα τα κουνουπακια.... :laugh1: :laugh1:
Παντως περα απο την πλακα αυτο με το υγρο στους πνευμονες και το η.τ. ειναι η ποιο κλασικη ατακα... >:( Και η ειρωνια κυριως απο ατομα που καπνιζουν :idiot1: :idiot1:

Πρίν μια εβδομάδα περίπου είχα μιλήσει με οικογενειακό μας γιατρό - καθηγητή πανεπιστημίου και συνεργάτη μεγάλου ερευνητικού κέντρου. Το μόνο που μου είπε για τις ουσίες του υγρού είναι πώς είναι αβλαβείς για τον οργανισμό αλλά γνώμη του είναι (και την σέβομαι απεριόριστα) μιας και επίσημη έρευνα δεν έχει γινεί για τυχόν επιπτώσεις στην υγεία μας μετά από μακροχρόνια χρήση, να μην συνεχίσω για πάραπάνω από εναν χρόνο. Να το δώ δλδ ώς μέσω διακοπής και όχι αντικατάστασης για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, τουλάχιστον μέχρι να υπάρξει κάτι official.

Αποσυνδεδεμένος Moontraveller

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #117 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 21:12 »
Καλησπερα παιδια εγω ατμιζω 8-9 μερες την αμεσως επομενη που ξεκινησα εχω γεμισει αφθες στο στομα 6-7 συνολο και δεν αντεχω τους πονους ουτε να φαω δε μπορω.Δεν μου εχει ξανασυμβει κατι παρομοιο ποτε σημερα παρουσιασα και δεκατα.Αν δεν υποχωρησουν συντομα σκεφτομαι να το κανω στην ακρη και να προσπαθησω να μην ξανακαπνισω καθως δε γυριζω στο κ.τ για κανενα λογο.Γνωμες για το πως μπορω να το αντιμετωπισω?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:01 »
Δε φταίει το η.τ για τις άφθες. Είσαι από τους άτυχους που τις εμφανίζουν, και τόσο καιρό το τσιγάρο δεν τις άφηνε να βγουν. Το κ.τ παρέχει μια σχετική ανοσία στις άφθες... Προτείνω να επισκεφτείς οδοντίατρο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έρευνα για τις επιπτώσεις του ατμίσματος
« Απάντηση #119 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:20 »
Κι εγώ βγάζω φουσκίτσες καμμιά φορά στο στόμα.
Κυρίως γιατί έμαθα να πιπιλίζω το επιστόμιο του ΗΤ σε ένα συγκεκριμένο σημείο, ή γιατί βαριέμαι καμμιά φορά να αλλάξω επιστόμιο και να βάλω καθαρό.
Για δες αν φταίει κάτι από αυτά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem