vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, JohnDag

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:12 »
Η δικη μου πρωτη εντυπωση απ' τα bella και freedom ειναι  :thumpdown: . Το bellla μου θυμιζει ενα φαρμακο για το λαιμο και το freedom μοιαζει με εξασθενημενο bella.. Ισως ειναι νωρις για να βγαλω συμπερασματα, μιας και δεν εκανα steeping καθολου. Θα ακολουθησω τη διαδικασια για stepping και ευχομαι να αλλαξει κατι σε μια βδομαδα που θα ξαναδοκιμασω.. Προς το παρον, γυριζω παλι πισω στο συνηθισμενο μου maxboro fa  8)

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:13 »
Και εγώ το άφησα τόσο και μου έδινε την μυρωδιά που αναφέρουν παραπάνω. Κάποια στιγμή στην δουλειά που το συνειδητοποίησα κοκκίνισα γιατί δεν ήξερα τι θα σκεφτόταν για μένα οι συνάδελφοι.  :-[

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:14 »
Και εγώ το άφησα τόσο και μου έδινε την μυρωδιά που αναφέρουν παραπάνω. Κάποια στιγμή στην δουλειά που το συνειδητοποίησα κοκκίνισα γιατί δεν ήξερα τι θα σκεφτόταν για μένα οι συνάδελφοι.  :-[
ο κατρουλης του γραφειου  ;D

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:17 »
Ακριβώς!!! Δεν κάνω πλάκα, έτσι αισθάνθηκα, ότι δεν είχα αλλάξει εσώρουχο για κανά μήνα

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:19 »
Ακριβώς!!! Δεν κάνω πλάκα, έτσι αισθάνθηκα, ότι δεν είχα αλλάξει εσώρουχο για κανά μήνα
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: δακρυσα! :lotpot: :heat:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:21 »
Επιτέλους δικαιώνομαι :)) Είμαστε πολλοί που το άρωμα των torque και bella μας θυμίζει κάτουρο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:22 »
εμενα παντως δεν μου θυμιζει κατουρο βρε παιδια.περιεργω αρωμα ναι,αλλα οχι κατουρο.Στην γευση διαφερει κατα πολυ απο το αρωμα του.εδω και ποσο καιρο τα ατμιζω καθε μερα.και το freedom kai to torque

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:23 »
Εστειλα το παρακατω email προχθες στην Halocigs.com:

Comment: "Hello. I want ask you about the steeping process. It's the first time that I buy your liquids and I feel confused with what the forums saying about the steeping process. At your site you dont mention something about steeping, so my qestion is, do I need do this steeping process?

Some people says that we need to leave the bottle open, without cap for 24 hours and then to keep it to a closet for a week, but it seems a little weird to me, because if you leave the bottle 24 hours exposed to the air, will it not loose its perfume?
What do you suggest me to do, what is the right way?"

Best regards,
Arvacon

Η απαντηση τους:

"Hello,
The steeping process is really a matter of personal preference and is recommended if the e-liquid tastes flavorless or chemically when it arrives. We recommend taking the cap off and leaving it loose for 24-48 hours for the liquid to oxidize a bit more. The longer the liquid "steeps" for, the more flavor it will typically have.

Hope this helps, and have a great day."

Οποτε θα δουμε σε μια βδομαδα..

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 16:28 »
Δοκίμασα μόνο το torque. Μετά το review που παρέθεσα θέλω να δοκιμάσω και το bella.
Πάντως όπως λένε και στο χωριό μου "περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα"

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 17:07 »
........... Το bellla μου θυμιζει ενα φαρμακο για το λαιμο και το freedom μοιαζει με εξασθενημενο bella..........
άσχετα από το τι μπορεί να θυμίζει το bella , το βέβαιο είναι ότι δεν έχει την παραμικρή σχέση με το freedom.
Oι δύο συγγενικές ομάδες είναι Bella-Torque και Freedom-Smooth8.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 20:10 »
άσχετα από το τι μπορεί να θυμίζει το bella , το βέβαιο είναι ότι δεν έχει την παραμικρή σχέση με το freedom.
Oι δύο συγγενικές ομάδες είναι Bella-Torque και Freedom-Smooth8.

Χαχαχ, το freedom οντως, τωρα που το λες, διαφερει καπως.. Εχει λιγο μυρωδια απο τραγο  :)) lol  :tongue_smilie:
To bella με μια δευτερη προσπαθεια που εκανα πριν λιγο, μαλλον σε μαυροδαφνη φερνει..  :idiot1:

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 21:29 »
παιδιά το freedom τα σπάει ότι και να λέτε  :tongue_smilie:
Δεν είναι τυχαία προτεινόμενο από την ivape για αρχάριους (είναι το μόνο υγρό που ατμίζω όλη μέρα και δεν χρειάζομαι κ.τ.)

Τώρα θα παραγγείλω και  smooth8 μιας και ο φίλος παραπάνω τα έβαλε στην ίδια κατηγορία, και θα παραγγείλω και decadent tobacco black label & espresso, ενώ θα δοκιμάσω και τα υγρά του funstore (τα δικά τους) με βάση pg.  Πάλι δηλαδή χρεωκοπία  :)) 

Τις δοκιμές τις κάνω για να βρω ένα 2ο υγρό γιατί το freedom δεν το αλλάζω με τίποτα!  :)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 21:34 »
παιδιά το freedom τα σπάει ότι και να λέτε  :tongue_smilie:
Δεν είναι τυχαία προτεινόμενο από την ivape για αρχάριους (είναι το μόνο υγρό που ατμίζω όλη μέρα και δεν χρειάζομαι κ.τ.)

Τώρα θα παραγγείλω και  smooth8 μιας και ο φίλος παραπάνω τα έβαλε στην ίδια κατηγορία, και θα παραγγείλω και decadent tobacco black label & espresso, ενώ θα δοκιμάσω και τα υγρά του funstore (τα δικά τους) με βάση pg.  Πάλι δηλαδή χρεωκοπία  :)) 

Τις δοκιμές τις κάνω για να βρω ένα 2ο υγρό γιατί το freedom δεν το αλλάζω με τίποτα!  :)
Και γω ακριβώς στα ίδια είμαι :D Ψάχνω το 2ο υγρό... Έχω να δοκιμάσω smooth8 και flavorart latakia. Άντε να δούμε...

Edit: Εννοείται πως το 1ο και βασικό είναι το freedom :)

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 22:17 »
ρε παιδια έχω δωσει ενα καρο λεφτα ,παρε flavourarts απο ιταλια, παρε vg,pg ατμιστικη βαση απο funstore, αλλα με διαφορες μιξεις δεν εχω πετυχει τιποτα κοντα στο freedom. Τωρα πηρα 24αρι και ειπα να το κανω χ2 σπαζοντας το με pg ( για να βγαλω 2 χ 12αρια) που ειναι just wright, αλλα μετα απο την αναμιξη δεν εχω την ιδια γευση με το 12αρι original. Τι στο καλο να φταιει ; ειναι αλλη ποιοτητα η pg απο flavourarts? χειρότερη ? grrrrrr :wall:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 22:23 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190907 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152224 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11392 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346036 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147614 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8354 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52851 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed