vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 7 χρήστες
ambient, camber, e-akapnos, Tsai1711, lidbab, azzazel, thebull

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 19:55 »
δεν ενωουσα αυτο, μαλλον δεν το εθεσα σωστα  :hmmm:
Το tribecca ειναι λιγοτερο γλυκο απο το freedom, και περισσοτερο γευστικο απο το torque

Α οκ, τοτε μιλαμε για ενα εντελως διαφορετικο υγρο. Οπως και να χει, ενα 5αρακι (ml) θα μπει στην παραγγελια απο περιεργια. Για το αλλο το prime ειναι οντως κατι που θυμιζει σοκολατα ή ειναι οπως τα λεει ο Τem, μακρια και αγαπημενοι?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 20:00 »
ξα,εχεις πμ ωρε  8)

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 20:47 »
Αν θα μπορούσα να προσδιορίσω την γευση του Prime θα έλεγα 100% φυστικοβούτυρο...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 21:05 »
.....καλο ακουγεται ......για πρωινο γευμα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 21:20 »
.....καλο ακουγεται ......για πρωινο γευμα :laugh1:

Καλό είναι αλλά όχι για όλη μέρα τελικά.. μπουχτίζει. Και εκεί που έλεγα πώς βρήκα ένα καπνικό να με ικανοποιεί σήμερα μου τα γύρισε! Το σίγουρο είναι πώς όταν ξαναπάω από ivape θα κάτσω να δοκιμάσω επι τόπου τις γευσεις, αν κατάλαβα καλά πρέπει να γίνεται. Είδα κάτι παλικάρια τις προάλλες στο μαγαζί του Αμαρουσίου που δοκίμαζαν... για να δουμε!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #395 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:20 »
κατι αναμεσα σε freedom και torque θα το χαρακτηριζα. Εχω και τα 3 και το tribecca ειναι το αγαπημενο μου.
Γευστικά βέβαια δεν υπάρχει η παραμικρή σχέση με τα  freedom και torque. Εντελώς διαφορετική γεύση, πολύ καλύτερη κατά την προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος kar27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαρουτοατμισμενος
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #396 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:21 »
κανα περισιο torgue 56 υπαρχει να βολευτουμε μεχρι να ερθουν οι νεες παραλαβες? :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #397 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:23 »
..................Το tribecca ειναι λιγοτερο γλυκο απο το freedom, και περισσοτερο γευστικο απο το torque
Ναι έτσι είναι. Και δεν κουράζει ουσιαστικά ποτέ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:32
Α οκ, τοτε μιλαμε για ενα εντελως διαφορετικο υγρο. Οπως και να χει, ενα 5αρακι (ml) θα μπει στην παραγγελια απο περιεργια. Για το αλλο το prime ειναι οντως κατι που θυμιζει σοκολατα ή ειναι οπως τα λεει ο Τem, μακρια και αγαπημενοι?
Μπορεί να αναγνωρίσεις και κάποιες νότες κακάο στο Prime15 αλλά η βασική αίσθηση σφουγγαρίστρας ξεχασμένης για καιρό μέσα σε βρώμικο νερό κυριαρχεί. Με διαφορά το χειρότερο υγρό Halo και ίσως ένα από τα χειρότερα smoke juices ever made  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #398 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 21:38 »
Ναι έτσι είναι. Και δεν κουράζει ουσιαστικά ποτέ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 11, 2011, 22:32
Μπορεί να αναγνωρίσεις και κάποιες νότες κακάο στο Prime15 αλλά η βασική αίσθηση σφουγγαρίστρας ξεχασμένης για καιρό μέσα σε βρώμικο νερό κυριαρχεί. Με διαφορά το χειρότερο υγρό Halo και ίσως ένα από τα χειρότερα smoke juices ever made  ;)
Tωρα εμενα μετα απο 17 υγρα γιατι μου κανει το καλυτερο??? :confused1:ισως επειδη δεν εχω δοκιμασει tribeca kai freedom??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #399 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 22:18 »
αν σου άρεσε δεν νομίζω ότι θα αλλάξεις γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #400 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:09 »
Εγώ αυτό που παρατήρησα με το Prime είναι ότι με κούρασε πολύ γρήγορα και ενώ δε με χάλασε κάτι φανερά, από ένα σημείο και μετά απλά δε μπορούσα να το ατμίσω με τίποτα. Για το Tribeca πάλι, το ατμίζω εδώ κ περίπου 2 βδομάδες σερί και νομίζω απλά ότι είναι ό,τι καλύτερο. Δεν θα σταματήσω που και που να δοκιμάζω νέες γεύσεις, αλλά Tribeca μόνο σε 30ml πλέον, μην τυχόν και ξεμείνω!  :o

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #401 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:48 »
yπαρχει ακόμα ελειψη στα halo? ξερει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #402 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 19:00 »
Απ' οτι φαινεται οντως υπαρχει ακομα ελλειψη στα υγρα Ηalo.
 
Ασχετο αλλα τελικα προσωπικα πιστευω πως το θεμα της ωρίμανσης δεν ειναι τιποτε αλλο παρα εξατμιση του αλκοολ που περιεχεται στα υγρα της Halo. Οταν πρωτοανοιγεις το μπουκαλι, ειναι αισθητα φανερη η παρουσια μυρωδιας σαν οινοπνευμα στα υγρα τους και στη γευση αν τυχει και ατμισεις κατευθειαν το περιεχομενο. Αν ομως το αφησεις μια ολοκληρη μερα ανοιχτο, αυτη η γευση φαρμακιλας και η μυρωδια οινοπνευματος φευγει και μετα το υγρο ειναι εντελως διαφορετικο, πλουσιο αρωμα και η γευση που περιμενες αγγιζει τους γευστικους σου αδενες.  :yes:
Οποτε για μενα, ωριμανση δεν υπαρχει. Εξατμιση οινοπνευματος? Ναι, αυτη υφίσταται, αφου ειτε υστερα απο μια εβδομαδα "ωριμανσης", ειτε μετα απο μια μερα απλα ανοιχτο το μπουκαλακι, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο κατ'εμε.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #403 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 19:49 »
Αν ομως το αφησεις μια ολοκληρη μερα ανοιχτο, αυτη η γευση φαρμακιλας και η μυρωδια οινοπνευματος φευγει και μετα το υγρο ειναι εντελως διαφορετικο, πλουσιο αρωμα και η γευση που περιμενες αγγιζει τους γευστικους σου αδενες.  :yes:
Οποτε για μενα, ωριμανση δεν υπαρχει. Εξατμιση οινοπνευματος? Ναι, αυτη υφίσταται, αφου ειτε υστερα απο μια εβδομαδα "ωριμανσης", ειτε μετα απο μια μερα απλα ανοιχτο το μπουκαλακι, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο κατ'εμε.

Σιγουρα πρεπει να μεινει ανοιχτο χωρις το καπακι? Εγω με το που το παρω το ανοιγω να παρει αερα και το κλεινω αμεσως και το αφηνω για καμμια 2 μερες. Και καπου εδω στο φορουμ ειχε πει καποιος οτι δεν το αφηνουμε ανοιχτο . :dontknow:
Επισης λογω ελλειψης απο Ελλαδα παραγγειλα απο Αμερικη 05/10 και το παρελαβα 14/10, γιατι το IVAPE εχει πανω απο μηνα και ελλειψη.

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #404 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 19:52 »
Καλησπερα..
Προσωπικα τα halo δεν μου αρεσαν..
Το freedom ατμιζοταν χωρις να με ενθουσιασει..
Το prime15 δεν μπορω να το χαρακτηρισω με λογια..ασε που θα παρεξηγηθω απο πολλους, αν και γουστα ειναι αυτα(καβουρδισμενη κοπρια να το πω;;; )..
Και μετα απο την παραπανω εμπειρια, εχω μπροστα μου εδω και μερες ενα μπουκαλι 30ml tribeca 24mg και δισταζω να το δοκιμασω(μου αφησε ψυχολογικο το prime15 βλεπετε).
Λετε τελικα να μου κανει το tribeca την διαφορα;;;ειδωμεν!!!
Ειχα στηριξει πολλες ελπιδες μου στα halo και ως τωρα πραγματικα απογοητευτηκα!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 190586 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:36
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151856 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11174 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345763 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147423 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8160 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52627 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600613 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361072 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed