vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, lagoudakis, pngtszs1976

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 02:05 »
Πρωτα απο ολα ευχαριστω ..ειχα ηλεκτρονικο εδω και 8 μηνες.και ειπα ν γυρισω σε μηχανικο δηλαδη τι τοσο εχει το μηχανικο που απλα του βαζεις μια μπαταρια οχι οποια και οποια,και ατμιζεις.τι παραπανω πρεπει να ξερει καποιος?και γιατι ειναι λιγοτερα ασφαλες απο τα αλλα και ατμιζουνε?μου φαινεται λιγο καπως
Παντα φιλικα ε...απλα θελω να μαθω την διαφορα...να ειστε καλα ευχαριστω για την βοηθεια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2015, 02:25 από BlackAngelGR »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 02:34 »
Στο μηχανικό έχεις την μπαταρία και έναν σωλήνα που απλά κάνει σώμα η μπαταρία.
Ξέφυγε σύρμα από την αντίσταση; ακούμπησε θετικό πόλο; έλιωσε/έφυγε ένα πλαστικό insulator από το μοντακι (η μόνωση); Βραχυκύκλωμα.
Όλα τα ηλεκτρονικά μοντακια έχουν προστασίες και κόβουν το ρεύμα πρίν κάτι πάει στραβά. Τα μηχανικά είναι απλά κούφιοι σωλήνες.

Βραχυκύκλωμα σημαίνει ότι η μπαταρία σου θα ανεβάσει επιτόπου μεγάλη θερμοκρασία και αν δεν το σταματήσεις άμεσα θα αρχίσει να βγάζει αέρια και θα καταστραφεί.

Στην καλύτερη περίπτωση θα καταλάβεις ότι καίγεσαι στο δάχτυλο όπως πατάς το κουμπί, θα σταματήσεις και δεν θα γίνει τίποτα.
Στην 2η περίπτωση θα εκτονωθεί η μπαταρία (vent) και ίσως καεις λίγο στο δάχτυλο.
Στην χειρότερη περίπτωση που ας πούμε δεν υπάρχουν τρύπες στο μοντ για να εκτονωθεί, θα σκάσει.
Στην ακόμα χειρότερη που θα είσαι κάτω του 1ωμ με ότι να ναι μπαταρίες όπως λογικά έγινε και στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος, θα έχεις παρόμοια αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 05:54 »
Πρωτα απο ολα ευχαριστω ..ειχα ηλεκτρονικο εδω και 8 μηνες.και ειπα ν γυρισω σε μηχανικο δηλαδη τι τοσο εχει το μηχανικο που απλα του βαζεις μια μπαταρια οχι οποια και οποια,και ατμιζεις.τι παραπανω πρεπει να ξερει καποιος?και γιατι ειναι λιγοτερα ασφαλες απο τα αλλα και ατμιζουνε?μου φαινεται λιγο καπως
Παντα φιλικα ε...απλα θελω να μαθω την διαφορα...να ειστε καλα ευχαριστω για την βοηθεια


Καλημερα. Να αναστρεψω την ερωτηση; Γιατι θες να πας σε μηχανικο μπορεις να μου πεις;  :hmmm:  Επισκευασιμο εχεις πιασει ποτε στα χερια σου;
Με τι ατμιζεις τωρα;  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 12:26 »
καλησπερα,επισκευασιμο για καμια 15 20 μερες,απλα νομιzω καλυτερα ειναι τα μηχανικα και ηθελα να το δοκιμασω,Αλλα ετσι οπως μου τα λετε εσεις καλυτερα ν πουλησω το striger η να κανω ανταλαγη για ηλεκτρονικο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΑΝ μπορειτε απαντηστε ..ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2024, 05:49 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 03:10 »
διάβασα κάποια ποστ παραπάνω,,που είναι  αρνητικά για τα μηχανικά και τους επισκευασιμους, αποθαρρυνοντας καποιον να μπει στον χωρο των μηχανικων ,,,τρομαζετε εναν νεο στον χωρο των επισκευασιμων -μηχανικων μοντ...


ποσοι απο εδω δεν εχουν μηχανικο-επισκευασιμο σετ?η εστω για backup?


ποσοι απο εδω ξεκινησαν βλεποντας  βιντεο η διαβαζοντας συζητησεις?


ποσοι απο αυτους που εχουν μηχανικα μοντ η που εχουν κανει χρηση μηχανικων μοντ ,θα επιλεγαν ενα ego set η τυπου εγκο αντι αυτου?


απο καπου καποιος πρεπει να ξεκινησει...


σίγουρα πρεπει να επισημαινουμε καποιους κινδυνους για ολα ομως ,{vv(αλλος εβλεπε σπιθες στο μοντακι ειχε μπει μεσα ο πολος),εγκο,μηχανικα ,κουτακια} οχι τοσο ομως δραματικα οσο τα ποιο πανω ποστ,,,και φυσικα η κοντρα vv -μηχανικων ειναι για αυτους που εχουν και τα δυο και ειναι μεγαλη... ::)


σίγουρα η μπαταριά πρέπει να ασφαλούς χημείας σίγουρα η αντίσταση πρέπει να είναι  σε λογικα πλαισια ...και να ειναι καθαρο το μοντακι μας...και η μεταφορα του να γινεται με ασφαλεια (lock ring που ολα πλεον εχουν η κατι αναλογο)...ποσοι απο εμας βιωσαμε εκρηξη η κατι αναλογο και τι επιχειρησαμε να γινει κατι τετοιο?λογος γινεται για εκρηξεις και δινουμε τροφη στους πολεμιους του η.τ...


καλη μπαταριουλα, σωστη αντισταση(κατεμε 0,8-1,4),καθαρισμος μοντ (απο υπολοιπατα κυριως μεταλλικα που τυχον απο απροσεξια μας να εισελθουν στον σωληνα οταν τον λυνουμε), και ασφαλης μεταφορα...φυσικα σωστη εκπαιδευση και διαβασμα απο εδω θα βοηθησουν αρκετα...


να το κρατησεις φιλε μου το μηχανικο σου και δουλεψε το....διαβασε τα ποστ για τα μηχανικα-επισκευασιμους-μπαταριες και θα εισαι αρχοντας...λιγο συρμα στην αρχη θα χαλασεις...βαλε βιντεος γιουτουμπας....κανε οτι κανουν και πυροβολας...ενα μηχανικο παντα το εχεις στο τσαντι σου...
 :o :o :o





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2015, 03:16 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 03:16 »
Φιλε Σταυραετέ το ειπες και μονος σου... 


"τρομάζετε εναν νεο στον χώρο των επισκευασιμων - μηχανικων μοντ"...


Αν ο άνθρωπος ρωτάει ποιες οι διαφορες του μηχανικου απο το ηλεκτρονικο καλυτερα να μην πιασει μηχανικο μεχρι να μαθει και να εμπεδωσει καλα τις διαφορες αυτες...   :dontknow:


Καλα το λες και σαφως απο καπου καποιος πρεπει να ξεκινησει, για την μεγιστη ασφαλεια όμως καλυτερα να ξεκινησει απο ηλεκτρονικο.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 03:22 »
αφου βρε καπου ποιο πανω γραφει πως ειχε ηλεκτρονικο...και δεν,,,εμεις του επισημαινουμε τι να προσεξει...να τσεκαρει και βιντεακια και θα βρει το δρομο του...και εγω απο εδω εμαθα και εσυ και ολοι μας βιντεο κοιταμε...δηλαδη αυτος δεν θα εχει την νοημοσυνη να καταλαβει τι πρεπει και τι οχι?εμεςι πρεπει απλα νατου δειξουμε σωστο δρομο...
και εδω που τα λεμε πατριδα(φαραι πατρας....αχχχχ) αλλη αισθηση το μηχανικο...αλλη το vv...πως να το κανουμε...δουλευω το νεμεσακι και ζηλευουν τα υπολοιπα...χαχαχχα 8)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 04:26 »
Εσυ και εγω ας δουλευουμε τα nemesακια δεν λεει τιποτα για τον Νεο ατμιστη!
Το μηχανικο στα χερια ενος νεου μονο προβληματα μπορει να δημιουργησει και δεν βαζω μεσα τους κινδυνους αλλα βαζω ολα τα κουσουρια που εχει ενα μηχανικο.
Ηλεκτρονικο ειναι και η ego.
Επισης το οτι μπορει το παιδι να εχει νοημοσυνη δεν το αποκλειω καθως εχει κοψει το καπνισμα αυτο δεν σημαινει πως ολοι οι ανθρωποι κανουν για ολα και την ιδια δεδομενη στιγμη.
Το κανω 5 σβουρες (ορολογια απο τον χαραλαμπη απο τα βουνα) και ατμιζω μπαινοντας σε ενα τοπικ περι εκριξεων (γιατι εκει απαντησε το παιδι) το μονο που δεν του προτεινεις ειναι παρε μηχανικο.
Και δεν νομιζω να αρχισαν αρκετοι με μηχανικο ρωτωντας οι περισσοτεροι αγορασαμε μηχανικο διαβαζοντας βλεποντας βιντεο δοκιμαζοντας απο κοντα κλπ και να που τωρα το 50%++ εχει παει στα ηλεκτρονικα μοντ.
Το τι κανει για σενα και για μενα δεν λεει πως κανει και για τους  αλλους ουτε επισης να εκτιμησει και τα θετικα του.
Κανενας δεν χρησιμοποιει μηχανικο με εργοστασιακους ατμοποιητες και κανενας δεν αγορασε τον 1ο του επισκευασιμο και τον κουμπωσε για πρωτη του φορα σε μηχανικο που δεν το εχει δουλεψει και ποτε του. Οποτε με εμπειρια μηδεν ο συνδυασμος ειναι απαγορευτικος οχι για το μπαμ που μπορει να του κανει αλλα γιατι το ατμιστικο αποτελεσμα θα ειναι αποτυχια .  Εκτος αν εσυ τα εμαθες ολα σε μια μερα μηχανικο επισκευασιμο volt,ohm,watt συρματα φιτιλια μπαμπακια ποτε εφτασε στα 3.2volt η μπαταρια κλπ.  :hmmm:
Ολα ειναι εμπειρια κανεις δεν ειπε πως το μηχανικο ειναι απαγορευμενο αλλα ο συνδιασμος με μηδενικη εμπειρια δεν θα προσφερει καμια ευκολια στον ατμιστη.

Οσο για το νεμεσις δεν ξερω το σεταπ σου αλλα το τελειο ατμιστικο αποτελεσμα που εχω παρει ειναι 20-30 τζουρες σε συγκεκριμενη αντισταση και σε συγκεκριμενα volt στη μπαταρια. Αυτα μονο ενας εμπειρος μπορει να τα εκτιμησει.Δεν υπαρχει ομως περιπτωση το nemesis να βγαλει παραπανω ντουμανια αποτι ενα vw mod ουτε χτυπημα ουτε διαρκεια ουτε ευκολια.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2015, 04:46 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 09:21 »
περιπου τα ιδια γραφουμε με διαφορετικο υφος...εγω γραφω οτι για να μαθει πρεπει να παρει και να πειραματιστει και φυσικα με διαβασμα και μελετη θα εχει αποτελεσματα....εξαιρετικα...
εσυ γραφεις να μην το παρει αν δεν διαβασει πρωτα η να παρει ενα ηλεκτονικο που ηδη εχει και δεν...μμμμ  :hmmm: [size=78%]...σκεψου το λιγο[/size]


κανεις δεν εμαθε σε μια ημερα...εμεις πιστευω υποχρεωμενοι ειμαστε να δειξουμε το  σωστο δρομο και οχι να τρομαξουμε τον αλλον...
τωρα 5 σβουρες 5 στροφες 5 σπειρες, οπως το αντιλαμβανεται ο καθενας δεν θα κολησουμε στις λεξεις αρκει να γινεται σωστα...νομιζ υπαρχουν αρκετα τοπικ και βιντεο που θα τον κατατοπισουν αρκετα...ωστε να τα κανει σωστα...οι περισσοτεροι απο εκει μαθαμε...


και ξαναλεω απο καπου πρεπει ο νεος ατμιστης να ξεκινησει...εμεπιρια δεν θα παρει αν δεν το δουλευει...εμεπιρια δεν θα αποκτησει αν δεν χαλασει συρμα και χρονο...αλλα και παλι πιστευω οτι με τα τοπικ και τα βιντεο αλλα και τους καυφουνοειδης ατμοποιητης εχουν γινει ολα ποιο απλα...μην ξεχναμε οτι δουλευαμε απο εγκο μπαταρια σε  ατμο με 2 ειδη συρματων (νον-resistanse) και με περιεργα θεματα...και πολλες λεπτομερειες...


...υπαρχουν φανατικοι μηχανικων -φανατικοι vv και φανατικοι των μηχανικων...υπαρχει αλλο τοπικ για αναμετρησεις νομιζω... :angry_orange:


ναι φιλτατε με ενα νεμεσακι παιρνω καλυτερα αποτελεσματα και περισσοτερες φορες απο ενα vv...με μεγαλη αυτονομια(18650) ,με διαρκεια και με ποιο λογικο μεγεθος αποτι ενα vv...και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα με αφησει ποτε...


αν δεν παρει μηχανικο λοιπον δεν θα μαθει...απο μακρια...


παντα γραφω φιλικα και σεβομαι την αποψη του καθενα αρκει ολοι μας να απολαμβανουμε το ατμισμα...







Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 09:46 »
Ναι περιπου τα ιδια γραφουμε απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις  :laugh1:
Εγω ειμαι τις αποψης να παρει επισκευασιμο να μαθει να στηνει και μετα παει σε μηχανικο.
Εσυ εισαι τις αποψης να παρει και τα δυο μαζι και να τα παιξει και τα δυο και καποια στιγμη θα ατμισει...
  :hmmm:
Ηλεκτρονικο αν εχει δεν μας ειπε πoιο εχει να καταλαβουμε γιατι και πως ζει αναμεσα μας.  :))

Το να παιρνεις με μηχανικο sweet spot και με μεγαλη αυτονομια πως το κανεις;  :tongue_smilie:
Καλημερα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:10 »
πω πω πρωι πρωι παρλα που μας επιασε...


βρε οταν βγηκαν οι ατμο με νον-resistance και με 1000 μποσικα να εχουμε αποτελεσμα...τους τσιμπισαμε και τρωγαμε καμενο και αγιος ο θεος...τωρα με καυφουνοειδης ατμο ειναι πολυ ποιο απλα τα στησιματα...δεν χρειαζεσαι διπλωμα......στην 2-3-4 προσπαθεια εχεις καλα αποτελεσματα...το μηχανικο καλη μπαταρια καθαρισματακι και ασφαλη μεταφορα,,,ολα τα αλλα πρεπει να προσπαθησουμε πολυ για να κανουμε οτι ακουμε για μπουμ και μπαμ...


θεωρω πως με μια 18650 μπαταρια και με μια αντισταση 1.0-1,4 και 28αρι θα ειναι οκ ο καθενας με μηχανικο και με αρκετη αυτονομια...τουλαχιστον εγω που κροκοδιλιαζω ειμαι υπερικανοποιημενος...ακομα και 16-1,7 με 20αρι οκ θα ειναι


πες μου και εσυ στο ηλεκτρικο πως παιρνεις ντουμανι στα λιγα βολτ-βατ και εχεις μπαταρια?για να εχεις ντουμανι στο vv θελεις βολτ -βατ=πιωμα μπαταριες ,μεχρι να σουρωσει το vv  :eyesplash:


σταθερη ταση λιγα κρατανε πραγματικα-ενω λιγα ειναι και αυτα που παιζουν σωστα σε χαμηλα watt.......οποτε αν θες κατι καλο τα σκας και παιρνεις δυνατο vv, ολα τα αλλα vv απλως παρηγορια στον αρρωστο...


το βρωμισαμε το θεμα...νομιζω λιγο




ας κανει το παιδι τις δοκιμες του και ας διαβασει τα αναλογα ποστ και βιντεο...




Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:30 »
Στο ηλεκτρονικο αν παιξεις με χαμηλα αμπερ βγαζεις καλυτερη αυτονομια απο το μηχανικο και επισης αυτονομια = απολαυση ατμισματος.

Στο μηχανικο δεν γινεται να εχεις sweet spot πανω απο 30 λεπτα ατμισματος.

Πιστεψε με αγαπαω περισοτερο το μηχανικο ισως και απο εσενα :P

Αλλα εγω ξεκινησα με ego ενα χρονο vv 1 χρονο και κατι μηχανικο και αποκτησα και ενα vw απο αυτα τα ακριβα που λες που κανουν δουλιτσα και οι περισσοτεροι εχουν το ιδιο παρελθον.

Ας παρει οτι θελει το παιδι πολυ ασχοληθηκα :P απλα ελπιζω να μη δει κανενα προχωρημενο βιντεακι με 0.5 ohm και βαλει καμια trustfire 18350 μεσα..
Αναλαβε τον εσυ να του λυσεις τις απορεις γιατι το παλικαρι διχνει να ειναι αρκετα "αδιαβαστο".


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:44 »
δεν ξερω ποσο αγαπας τα μηχανικα αλλα ολοι μας πρεπει να εχουμε μαζι μας παντα 1...οποτε δεν πετιεται ποτε δεν το αποχωριζομαστε...


0,5 αντισταση δεν εχω κανει ποτε παρα μονο απο λαθος υπολογισμο...θελω και τις μπαταριες μου και τα χειλη δροσερα...
θεωρω πως ολοι ευχομαστε να μην επιχειρουν αυτα που επιχειρουν κατι νιτζα-σαμουραι με 0,3 αντισταση ,με τρυπα σαν σωληνα φ20 και με 120% vg...
υπαρχουν αξιολογα βιντεο με σωστα σεταρισματα...
ειναι αδιαβαστος να κατσει να διαβασει και θα τον κανουμε τεστ...αν πιασει την βαση θα τον περασουμε :eyesplash:


ολα καλα..ολοι να ατμιζουν σωστα και σε λογικα πλαισια ειναι το ζητουμενο...η χαρα μας ειναι να μαθαινουμε με τα τζιτζιλομιτζιλακια αυτα και χομπι μας μεγαλο...
μη μου πει κανεις οτι καθε μερα που βλεπουμε βιντεακια με κολπακια και τιπς δεν το τρωει το χερι του να αλλαξει αντισταση και ας πυροβολα , να γυαλισει το μοντακι του και να το κανει καθρεφτη...ε αυτη ειναι η χαρα μας ...πως να το κανουμε..και ας μας κυνηγανε οι γυναικες για τις ατσαλιες που κανουμε :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:53 »
ειναι αδιαβαστος να κατσει να διαβασει και θα τον κανουμε τεστ...αν πιασει την βαση θα τον περασουμε :eyesplash:

0,5 αντισταση δεν εχω κανει ποτε παρα μονο απο λαθος υπολογισμο...



οταν ξανα μπει και απαντησει στις ερωτησεις που του εκανα θα εχουμε μια πιο σαφες εικονα περι τινος προκειται.

Τωρα οσο για το αδιαβαστος και περι τεστ ανοιξε μαγαζι μαγκα μου και οταν ερθει ο παππους να αγορασει κανενα hammer γιατι ειναι ωραιο και θα του θυμιζει τη πιπα που εκανε στο ναυτικο δωστου το με κλειστα τα ματια.  :yes:  Τωρα γιατι βγαζεις το ματι σου με τη φατσουλα  :eyesplash:  πρεπει να το εκανες και αυτο απο λαθος υπολογισμο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 11:26 »
δεν εχω σκοπο να ανοιξω μαγαζι ουτε προκειται...φιλτατε μου...
αλλα ναι αν μου ζητησουν την αποψη μου ναι θα πω πως ενα μηχανικο ειναι καλυτερο απο μια εγκο μπαταρια ...και απο ενα vv της πλακας με 50 ευρω που σε ενα μηνα θα ειναι οφ απο την χρηση...και φυσικα δεν θα πω σε κανεναν να παρει εργοστασιακο αλλα επισκευασιμο για να ατμισζει σαν ανθρωπος...
που εντυπωσιαστηκες στο 0,5 η στο απο λαθος υπολογισμο ?δεν εχεις ατμισει με μες και να σου κανει χοτ σποτ(ωραιες εποχες)?δεν νομιζω πως το παιδι θελει να ατμισει με μες...
το ματι μου δεν το εβγαλα...αλλα μαρεσε η λεξη αδιαβαστος που εγραψες...μην τα κανουμε και ολα θεμα επιστημης ...


"μαγκιτη μου"!!!








 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244032 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem