vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, dallaskdp, Buliwyf

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #375 στις: Οκτωβρίου 12, 2014, 10:06 »
Υβριδικο κονεκτορα εχει και το στινγκρεϊ Χ κα ειναι πολυ πιο αξιοπιστο και ερωτευσιμο https://www.fasttech.com/p/1795000
Αν μπορεις να περιμενεις λιγες ημερες θα σο συστησω ενα κλωνο ο οποιος προκειται  να βγει σε πολυ καλη τιμη
ετσι τουλαχιστον μου ειπε εχθες ενα φιλος με σχιστα ματια  :))

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #376 στις: Οκτωβρίου 12, 2014, 13:05 »
Εκτός από το μήκος του σπειρώματος, δεν θα δουλέψει με ατμοποιητές που τραβούν αέρα από κάτω. Αν η εισαγωγή αέρα του ατμοποιητή είναι από το πλάι δεν θα έχεις πρόβλημα.
Στα θετικά το μικρότερο ύψος λόγω απουσίας καπακιού και η καλύτερη αγωγιμότητα αφού δεν παρεμβάλλεται τίποτε μεταξύ ατμοποιητή και μπαταρίας.


Σωστή ποαρατήρηση αυτή με την εισαγωγή αέρασ..Πολύ σωστή αδερφέ..


LUX για λέγε για λέγε.....

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #377 στις: Οκτωβρίου 12, 2014, 13:25 »
Οι ατμοποιητές με εισαγωγή αέρα από κάτω δουλεύουν πολύ καλά με υβριδικούς αντάπτορες, το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν έχεις διαρροή από τον πόλο το υγρό θα πάει στην μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #378 στις: Οκτωβρίου 12, 2014, 15:01 »

LUX για λέγε για λέγε.....
Ειπαμε πρεπει να περιμενουμε λιγο πιστευω μεσα στη βδομαδα θαχω το λινκ

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #379 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 00:42 »
Σήμερα εκεί που καθάριζα το κλωνοstingray x παρατήρησα ότι ο ένας μαγνήτης σαν να έχει σκάσει/κοπεί:



Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο;

Πού μπορώ να βρω συμβατούς μαγνήτες σε περίπτωση που κλατάρει τελείως αυτός; Του nemesis είναι πιο μικροί και δεν κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #380 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 00:44 »
Και σε μενα το ιδιο.. Οχι τοσο πολυ βεβαια... αλλα τους βλεπω για αλλαγη καποια στιγμη.
Μου ειχαν προτεινει κ μενα αυτο http://www.ent-mart.com/catalog/ το site.


Αλλα δεν εχω παραγγειλει ακομη.




EDIT: Να ρωτησω κ γω με τη σειρα μου.. Μαγνητες Ν42 ή Ν35?

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #381 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 03:02 »
Για το κουμπι του stingray X (επειδη αυτο το προβλημα στο κουμπι το εχει το αυθεντικο, με συνεπεια να το εχει κι ο κλωνος, αφου ειναι 1:1),
ειχα διαβασει σε ξενα φορουμ οτι περνανε τις σπειρες με ενα μολυβι (αν δεν εχεις καποιο επαγγελματικο λιπαντικο για τετοιες περιπτωσεις) και βελτιωνει πολυ την κατασταση.
Δοκιμαστε το οσοι εχετε κουμπι που σκαλωνει, μπορει να δουλεψει.


Επαναφέρω το θέμα του κουμπιού στο Stingray X γιατί είδα κάτι πρόσφατα.
Επειδή η αρχή λειτουργίας του κουμπιού του Stingray X είναι ίδια με αυτού του Nemesis, νομίζω ότι η λύση δόθηκε από την atmomixani στην τελευταία έκδοση του χάλκινου Nemesis, και είναι θέμα συμμετρίας. Αντί για έναν πίρο που συγκρατεί το τμήμα του κουμπιού με τις σπείρες ώστε να μη στριφογυρίζει, έχει 4 πίρους.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #382 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 09:10 »
Καλημέρα ψαχνω για καποιο μηχανικο που να δεχεται 18650 με kick evolv εκτος απο το Νεμεσις.
Εχω το Lord Gus αλλα μεχρι 18500 + κick παιζει!
τι προτεινετε σε κλωνο ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #383 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 12:58 »
Για κλωνο-μηχανικο θα σου προτεινα το Stingray X που λογο χαλκου εχει πολυ καλα ρευματα, οπως λενε οι κατοχοι του.
Αγοραζεις κι ενα kick tube και μπορεις να το χρησιμοποιησεις με 18650 + kick. ;)

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #384 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 14:29 »
τέλειο και πανέμορφο το Stingray Χ αρκεί να ξεπεράσουμε το πρόβλημα του κομπιάσματος του κάτω κουμπιού!!!

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #385 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 14:42 »
[youtube]WQsTU0e7exw[/youtube]


Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα για να το λεει ο παππους, δεν χανουμε κατι να το δοκιμασουμε

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #386 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 17:02 »
κι όμως, όλως τυχαίως, μετά το πιο πάνω ποστ μου, πάω να ξεβιδώσω το κάτω καπάκι μου,
με πέφτει κάτω και χάνω τον μικρό πύρο (για όσους το ξέρουν το Mod χωρίς το πυράκι δεν βιδώνει το κουμπί στους σωλήνες).


...και που να το βρεις .......




πάω σπίτι και παίρνω σύρμα, το διπλώνω δυο φορές, προσθέτω και ακόμη ένα κομματάκι,
τα βάζω στην θέση του πύρου και Ως ΕΚ ΘΑΥΜΑΤΟΣ, το κουμπάκι δουλεύει σαν τρεχούμενο νεράκι!!!!!


Δεν ξέρω αν τελικά το πρόβλημα ήταν στο πυράκι, πάντως λύθηκε το πρόβλημα!!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #387 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 17:24 »
Καλημέρα ψαχνω για καποιο μηχανικο που να δεχεται 18650 με kick evolv εκτος απο το Νεμεσις.
Εχω το Lord Gus αλλα μεχρι 18500 + κick παιζει!
τι προτεινετε σε κλωνο ?


Mε κλειστά τα μάτια προτεινώ αυτο (αυτο το συγκεκριμένο, γιατι η fasttech δεν πουλαει αυτο,πουλάει άλλο,απο αλλον κλωνοκατασκευαστη).
Ειναι τόσο καλης ποιότητας που δεν μπορω να φανταστω ότι το γνησιο θα ειναι καλύτερο.
τελεια σπειρωματα,τελειο κουμπί,τέλεια όλα!
Ετοιμαζω και video-review μαλιστα όχι επειδη μου το ζήτησε το μαγαζι αλλα επειδη εχω εντυπωσιαστει τόσο πολυ με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιοτητα κατασκευης του και την ομορφια του!
Είναι ισως το καλύτερο μηχανικό που έχω πιάσει στα χέρια μου και συγκρίνεται μόνο με εξαιρετικά,γνήσια mod καταξιωμένων κατασκευαστων.  :yes: 
Παίρνει ολες τις μπαταριες+ Kick.


http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=60_95&product_id=655

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #388 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 18:40 »
Επαναφέρω το θέμα του κουμπιού στο Stingray X γιατί είδα κάτι πρόσφατα.
Επειδή η αρχή λειτουργίας του κουμπιού του Stingray X είναι ίδια με αυτού του Nemesis, νομίζω ότι η λύση δόθηκε από την atmomixani στην τελευταία έκδοση του χάλκινου Nemesis, και είναι θέμα συμμετρίας. Αντί για έναν πίρο που συγκρατεί το τμήμα του κουμπιού με τις σπείρες ώστε να μη στριφογυρίζει, έχει 4 πίρους.

Αυτό ακριβώς. Ο λόγος που το κουμπί κολλάει είναι επειδή κατά το βίδωμα πιέζεται λίγο από την μπαταρία με αποτέλεσμα να κάθεται λίιιιιιγο στραβά. Έτσι όταν το πατάμε υπάρχει το κλασσικό κόλλημα.
Η λύση;
Δε βιδώνουμε τέρμα το κουμπί.


Το ανακάλυψα όταν μετά το τελευταίο καθάρισμα (βράσιμο σε νερό με ξύδι κι αλάτι) πριν βιδώσω το πιν του αρνητικού είδα ότι το κουμπί δούλευε απροβλημάτιστα. Οπότε αναρωτήθηκα γιατί κολλάει τόσο όταν το βιδώνω στο μοντ. Επομένως αυτό που κάνω εγώ είναι να το βιδώνω τέρμα και μετά το ξεβιδώνω 90 μοίρες. Το κουμπί είναι τόσο απαλό που πατιέται όταν το έχω ξεκλείδωτο και όρθιο, ό,τι ατμοποιητή κι αν έχω πάνω.

Το γράσο και τα διάφορα μηχανικά λιπαντικά είναι για να λιπαίνουν τα εξαρτήματα της μπουλντόζας του πατέρα μου και όχι το μοντ μου. Η βαζελίνη έχει πολλές χρήσεις κι εφαρμογές, αλλά ποτέ δεν ήμουν φαν της. Με ένα απλό μολυβάκι βάφουμε λίγο τις επιφάνειες τριβής και το κουμπί είναι βούτυρο. Ούτε τρίψιμο, ούτε γυάλισμα, τίποτα.

Το αρνητικό της συγκεκριμένης μεθόδου είναι ότι, λόγω των καλών σπειρωμάτων, το κουμπί ξεβιδώνει εύκολα και μπορεί να μας σπάσει λίγο τα νεύρα. Με το μικρό δαχτυλάκι είναι εύκολο να το χειριστούμε, ωστόσο, καθώς ατμίζουμε.

Επίσης, να έχετε υπόψιν σας ότι λόγω της ασυμετρίας στην κατασκευή του κουμπιού, ό,τι και να του κάνεις, αν το πατάς στην άκρη αντί για το κέντρο, είτε λίγο είτε πολύ, θα κολλάει.

Βtw είχα δοκιμάσει το κουμπί από ένα κλωνονέμεσις και βιδώνει κανονικά στο stingray.

ΥΓ: Αυτός ο παππούς είναι ο πιο βαρετός reviewer που έχω δει. Κόντεψε να με πάρει ο ύπνος.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #389 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 00:11 »
Για κλωνο-μηχανικο θα σου προτεινα το Stingray X που λογο χαλκου εχει πολυ καλα ρευματα, οπως λενε οι κατοχοι του.
Αγοραζεις κι ενα kick tube και μπορεις να το χρησιμοποιησεις με 18650 + kick. ;)

Το stingray X και το απλο και το παλιο ειναι ομορφα !


Mε κλειστά τα μάτια προτεινώ αυτο (αυτο το συγκεκριμένο, γιατι η fasttech δεν πουλαει αυτο,πουλάει άλλο,απο αλλον κλωνοκατασκευαστη).
Ειναι τόσο καλης ποιότητας που δεν μπορω να φανταστω ότι το γνησιο θα ειναι καλύτερο.
τελεια σπειρωματα,τελειο κουμπί,τέλεια όλα!
Ετοιμαζω και video-review μαλιστα όχι επειδη μου το ζήτησε το μαγαζι αλλα επειδη εχω εντυπωσιαστει τόσο πολυ με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιοτητα κατασκευης του και την ομορφια του!
Είναι ισως το καλύτερο μηχανικό που έχω πιάσει στα χέρια μου και συγκρίνεται μόνο με εξαιρετικά,γνήσια mod καταξιωμένων κατασκευαστων.  :yes: 
Παίρνει ολες τις μπαταριες+ Kick.


http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=60_95&product_id=655

Το εχω δει αυτο και να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσαν τα σπειρωματα του, τωρα να ετυχε το συγκεκριμενο που ειδα δν ξερω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245107 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as