vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Tem, gfilip, chkontog, vasim, mathimatikos1966, camber, dpapak

Twitter

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 22, 2013, 14:21 »
Και το κάρτο ακόμα φίλτατη Petra, δεν μπορεί να αντισταθεί! 6ml με τον ίδιο ακριβώς Μινώταυρο! Δεν ξαναστάζει αυτό το κόκκινο υγρό στον μίνι, μόνο κλασσικά υγρά και σκέτη βάση!

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 22, 2013, 14:40 »
Επανέρχομαι με τα αποτελέσματα χρήσης καινούριας κεφαλής με HoL. Ο Μινώταυρος τελικά αποδείχτηκε κτήνος και μου γονάτισε την κεφαλή με αποκλειστική χρήση στα περίπου 16ml. Η αντίσταση μετά, θύμιζε τα δάση της Ηλείας το 2007. Πολύ καλό το μηχάνημα, και θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ, αλλά τελικά τα HoL δεν βρήκαν το δάσκαλό τους!!!

 :o :o :o

16 ml; Νέο παγκόσμιο ρεκόρ! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

εμένα, στην μοναδική επαφή που είχα με υγρά hol, η αντίσταση γονάτισε στα 4 ml....

edit: με άλλον clearo, οχι gemini...

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 22, 2013, 15:27 »
Μετά από όσα διάβασα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή μπήκα κι εγώ στον πειρασμό να τον δοκιμάσω, και παρήγγειλα ένα κομμάτι από fabvape.

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 23, 2013, 14:11 »
Να 'μαι και πάλι. :bye:  Πρίν 5 λεπτά παρέλαβα τον gemini mini που είχα παραγγείλει εχθές και εννοείτε κατευθείαν τον γέμισα με υγρό για δοκιμή. Αυτό που με έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι είναι εντελώς αθόρυβος (αφού στην αρχή νόμιζα ότι κάπου δεν πατούσε καλά επάνω στον πόλο της μπαταρίας) :thumpup:  και ότι από την πρώτη τζούρα ήταν πολύ καλή και η γεύση και το ντουμάνι του :thumpup: . Άντε για να ησυχάσω λίγο από τα  κομμένα καλοδιάκια του ce5 :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 30, 2013, 16:53 »
Παρέλαβα και εγώ τον ατμοποιητή για να τον δοκιμάσω από fabvape παρέα με τον Thor.

Εκ πρώτης όψεος, έχοντας ομολογουμένως ατμίσει ελάχιστα, η άποψη μου είναι μέτρια. Στα θετικά η διακριτικότητα του, πραγματικά αθόρυβος σε σχέση με τον Thor, αλλά και η γεύση του που μου φαίνεται ένα σκαλί ανώτερη. Στα αρνητικά η μικρή ποσότητα ατμού (με κεφαλή μονής αντίστασης ο Thor και βγάζει περισσότερο από τον Gemini Mini!) καθώς και το αισθητά μειωμένο χτύπημα στο λαιμό. Αν και στο τελευταίο μάλλον οφείλεται στο γεγονός πως ο Thor δίνει παραπάνω χτύπημα και όχι το ανάποδο.

Ένα ακόμα θετικό είναι το γέμισμα. Συγκεκριμένα στον Thor βγάζοντας το πιπάκι πολλές φορές έχει μείνει υγρό επάνω (εντάξει, δεν γίνεσαι και χάλια αλλά ένα σκουπισματάκιEdit: έλει). Στον Mini απλά ξεβιδώνεις και γεμίζεις.  :thumpup:

Επιφυλάσσομαι για ευχάριστες εκπλήξεις μόλις «στρώσει» μετά από δυο-τρια γεμίσματα. Αν τελικά βελτιωθεί το θέμα της ποσότητα του ατμού με βλέπω να αφήνω πίσω μου τους CE4+ 8)

Edit: χμμ συμβαίνει κάτι περίεργο... όταν τον αφήνω όρθιο  και πάω να τραβήξω τζούρα μετά από κανένα δεκάλεπτο, μπουρμπουλήθρες και μαζεύει λίγο υγρό στο κάτω μέρος, σαν να υπερτροφοδοτείται (με υγρό 50/50). Αν όμως τον αφήσω «ξαπλωμένο» στο πλάι κανένα πρόβλημα ακόμα και μετά από ώρες. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2013, 10:34 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 31, 2013, 13:12 »
Το έχω παρατηρήσει εγώ. Προσπάθησε να βάζεις λιγότερο υγρό, κάτω από το σιλικονάκι της κορυφής, πρέπει να μένει ένα μικρό κενό από το διπλό φυτίλι. Εναλλακτικά, ξεβιδώνεις και σκουπίζεις λίγο την κορυφή της κεφαλής.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 31, 2013, 13:20 »
Και εγώ αυτό σκέφτηκα, αν και το είχα γεμίσει μέχρι ίσα ίσα το τζαμάκι και όχι μέχρι την κορυφή της κεφαλής, αλλά ξεκίνησε να μου το κάνει ενώ είχα ήδη ατμίσει το μισό υγρό.

Θα πειραματιστώ και θα επανέλθω  :)


Update: σε νέα κεφαλή με υγρό ίδιας σύστασης δεν έχω θέμα υπερτροφοδοσίας εδώ και ώρες. Μάλλον έπεσα στην περίπτωση.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2013, 20:13 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 02, 2013, 14:08 »
Απο εχτες και εγω κατοχος του mini gemini. Ομορφος ατμοποιητης αλλα θα τον συγκρινω μονο με τους Evod που χρησιμοποιω το τελευταιο διμηνο αποκλειστικα . Υπερεχει σε γευση σε σχεση με τον Evod και εχει πιο μεγαλη αντοχη σε Volts μαλλον επειδη ειναι dual coil αλλα χανει  σε χτυπημα και ποσοτητα ατμου που παραγει. Δεν μπορεσα να βγαλω ουτε το μισο ατμο απο οτι παιρνω απο εναν evod με 1.8Ω.

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 04, 2013, 01:12 »
Παιδιά μια ερώτηση, μετά από αρκετές μέρες χρήσης του ατμοποιητή, άρχισε να αλλάζει η γεύση οπότε είπα να βάλω νέο ανταλλακτικό. Αλλάζω το ανταλλακτικό και....τίποτα. Το βάζω επάνω στο vamo και μου βγάζει 9.9Ω. Το βάζω σε απλή ego μπαταρία ούτε και εκεί δουλεύει  :wall: τι έχω κάνει λάθος;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 04, 2013, 01:18 »
Είτε κομμένο σύρμα (δύσκολο σε διπλό πηνίο), είτε πιο πιθανό, όταν βίδωσες την νέα κεφαλή δε βίδωσε αρκετά κάτω για να πιάσει στον πόλο που υπάρχει και φτάνει μέχρι το θετικό σου. Το 9,9 σημαίνει πως δεν υπάρχει κύκλωμα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 04, 2013, 01:32 »
ή έπεσες σε νεκρή κεφαλή.
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.
Αν βιδώσει  σφιχτά αλλά δεν παίζει, πέταμα

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 04, 2013, 19:49 »
Παιδιά όλα κομπλέ τελικά, ο ατμοποιητής πυροβολάει  :fight_shot_bandana:  και πάλι. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι στην βάση του ατμο που βιδώνει η κεφαλή, έχει μια φλάτζα η οποία μάλλον ήταν λίγο μεγάλη και δεν άφηνε την κεφαλή και ακουμπήσει. Την έξυσα λίγο με ένα μαχαιράκι και όλα καλά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 04, 2013, 20:20 »
καλησπερα


δοκιμαζω και εγω εδω και 2 ημερες τον gemini και η συγκριση που κανω και εγω θα ειναι με evod που εχω περιπου 4 μηνες οπως επισης και protank


καταρχην στο θεμα γευσης-βασικο για μενα- ο evod ειναι καλυτερος..


στην παραγωγη ατμου ερχονται ισοπαλοι με ελαφρως καλυτερο τον gemini (θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερος λογω dual coil ).


να πω οτι τον εχω δοκιμασει στο προβαρι το οποι μου μετραει την αντισταση του 2.2 ωμ και το παιζω στα 4.1 με 4.2 αλλα και στο nivel στα 9.2 watt..


η διαφορες ειναι τεραστιες στην αποδοση και πολυ μεγαλυτερη ευχαριστηση παιρνω απο το nivel


να μην ξεχασω να αναφερω οτι ο gemini πινει ΠΟΛΥ...παρα πολυ....δυστυχως..


εχω την εντυπωση οτο οπου να ναι ολο και θα κυκλοφορηση με μεγαλυτερο τανκ..για να μην γεμιζουμε ανα 1 ωρα

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 07, 2013, 22:47 »
mitsos κάθε πότε γεμίζεις συνήθως; Με υγρό 50/50 θέλω γέμισμα στο δίωρο  :thumpdown:


Πάντως για τρίτη συνεχόμενη κεφαλή έχω θέμα με διαρροές προς τον πόλο μόνο όταν ο ατμοποιητής κάθεται όρθιος! Έχω αποκλείσει το «παραγέμισμα» αφού πάντα αφήνω ένα μικρό κενό από το σημείο όπου τελειώνει το τζαμάκι, άλλωστε αν ήταν έτσι θα διέρρεε και όταν τον είχα κάθετα, σωστά;


Προς το παρόν σκέφτομαι μήπως φταίει το υγρό (nobacco numbers) ή μήπως έχει κάποιο ελάττωμα η βάση του, ίσως το σιλικονάκι που στεγανοποιεί το κάτω μέρος της κεφαλής αφήνει να περάσει υγρό. Δεν έχω δυστυχώς το know-how για να πειραματιστώ οπότε με την επόμενη παραγγελία θα πάρω άλλον έναν ολόκληρο.

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 07, 2013, 23:09 »
περιπου και εγω γεμιζω στο δυωρο..και εγω με 50/50 ατμιζω.


διαρροες δεν εχω καθολου.ισως επεσες σε προβληματικο κομματι?


εγω θα τον δοκιμασω αλλη μια εβδομαδα..με την καταναλωση που μου κανει + οτι δεν παιρνω την γευση που παιρνω απο τον evod..τον βλεπω για συρταρι..εφεδρικο..ετσι και αλλιως δεν τον πηρα και ακριβο οποτε μικρο το κακο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 35 6834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:28
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118035 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295624 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog