vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

v9 vv/vw mod

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
v9 vv/vw mod
« στις: Ιουνίου 06, 2013, 22:28 »
v9 vv/vw mod







Πριν παρακολουθήσετε το video θέλω να αναφερω ένα δυο πράγματα που δεν αναφέρω στο βίντεο και να επισημάνω τα εξής:
Επειδή όπως υπάρχουν τέκνα εκατομμυριούχων που λαμβάνουν μέρος σε κληρώσεις έτσι υπάρχουν και εξυπνάκηδες που δεν κάνουν ποτέ τίποτα που να προυποθέτει χρόνο και κόπο για το φόρουμ  (αλλά αν έκαναν κάτι οι ίδιοι θα το έκαναν σίγουρα καλύτερα απο τους άλλους)  και αρέσκονται στο να κράζουν και να κάνουν μανούρα για την μανούρα λάβετε υπόψιν πως οι γνώμες και οι απόψεις που εκφράζω αποτελούν αποκλειστικά προσωπικές μου αντιλήψεις σε σχέση με το παρουσιαζόμενο mod και την εμπειρία μου με αυτό και πηγάζουν απο τις προσωπικές μου ατμιστικές ανάγκες και ως τέτοιες πρέπει να εκκληφθούν. Προσπάθησα να κάνω ένα review απλό,κατανοητό και κατα το δυνατόν «διαφορετικό» στο οποίο να μεταφέρω την άισθηση που μου άφησε το μοντάκι και την εντύπωση που μου έκανε. Λεπτομερείς  μετρήσεις  με εξειδικευμένα όργανα απουσιάζουν σκόπιμα,παρ όλα αυτα όμως θεωρώ ότι δίνω μια πολύ σαφή εικόνα ως προς το περι τίνος πρόκειται το eGo V9 VV/VW mod.
Με το «καλή αυτονομία» μπαταριών εννοώ κάτι παραπάνω απο 6 ώρες συνεχούς ατμίσματος.
Οι διαστάσεις του mod είναι 13,7cm μήκος και 2cm διάμετρος.
Επίσης στο βίντεο ξέχασα να αναφέρω πως το modάκι έχει «μνήμη», δηλαδή το ρυθμίζεις στα τόσα βάτ ή βολτ, βγάζεις τις μπαταρίες για να βάλεις άλλες ή το σβήνεις και μόλις το ξανανοίξεις οι ρυθμίσεις που είχες κάνει σε βόλτ ή βάτ έχουν παραμείνει όπως τις είχες!
Ωφείλω να πώ ότι απο την fabvape με παρότρυναν επικεντρωθώ και να παρουσιάσω χωρίς φόβο και πάθος (και) τα αρνητικά σημεία της συσκευής κάτι που έιχα σκοπό να κάνω έτσι κι αλλιώς.
Τέλος, το μοντάκι έρχεται απο την fabvape με αναλυτικές οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά! http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=18_62&product_id=472
Για οποιαδήποτε ερώτηση/απορία είμαι ανοιχτός πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω και είμαι σίγουρος πως και οι άνθρωποι της fabvape θα χαρούν να σας λύσουν την όποια απορία δεν κατάφερα να σας λύσω εγώ με το παρακάτω βιντεάκι.
Στην ερώτηση αν θα το αγόραζα αυτό το modάκι για προσωπική μου χρήση η απάντηση είναι : Ναι!Ασφαλώς!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q5eZKkXNiHg&feature=youtu.be[/youtube]


Διάθεση: FabVape
και άν επιλέξετε πακέτο με μπαταρίες και ατμοποιητή σας κάνουν δώρο τον φορτιστή...


Προσθήκη φωτογραφίας
εκ του Συντονισμού
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 12:09 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 06, 2013, 22:49 »
Καλό, αλλά αν φύγει το chrome απ'την chromeίωση, θα μείνει η ίωση, που μυρίζει το χέρι σου σαν κέρματα. Κι αυτό που μου άρεσε στο καπάκι να είναι 510 και μετά επίπεδο, το χαλάει με το να κάνει το provariκο μάζεμα/πονηρή καμπύλη πριν την κορυφή..

Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 06, 2013, 22:59 »
Πολύ καλή δουλειά Στέλιο  :thumpup:
Καλοάτμιστο !

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:02 »
Καλό, αλλά αν φύγει το chrome απ'την chromeίωση, θα μείνει η ίωση, που μυρίζει το χέρι σου σαν κέρματα. Κι αυτό που μου άρεσε στο καπάκι να είναι 510 και μετά επίπεδο, το χαλάει με το να κάνει το provariκο μάζεμα/πονηρή καμπύλη πριν την κορυφή..


Δεν έχεις άδικο αλλα η ποιότητα της βαφής του δείχνει πως είναι πολύ ανθεκτική. Προφανώς γι'άυτό έχουν κάνει το κουμπί του λαστιχένιο,για να μην ξεβαφει όπως σε άλλα chrome modάκια (ονόματα δεν λέμε,υπολείψεις δεν θίγουμε...  :tongue_smilie:   )

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:04 »
Θα έβαζα το bravo χωρίς να δω το βίντεο, αλλά η συνείδηση έδωσε άλλη διαταγή.

Επισημάνσεις:

1) παρουσίαση
Στέλιο, έχεις φοβερή μεταδοτικότητα. Ναι μεν προοικονομείς την άποψή σου, αλλά την αποδυκνείεις στην πορεία.
Άνοιξε δραματική σχολή  :yes:

2) Επί της ταμπακιέρας (το μοντάκιον)
Πολύ καλό και πολύ φτηνό !!!
Με την έκπτωση είναι 34 ευρώ ακριβώς!
Ελπίζω τα 7 μενού να μην το κάνουν πολύ ευαίσθητο...
α) Απορία στο μενού 4, που δείχνει την "διαθεσιμότητα" των δύο μπαταριών:
Δύο "φρεσκοφορτισμένες" δείχνουν 8,2... η κλίμακα από πού μέχρι πού είναι;
Συγγνώμη αν μου ξέφυγε κάτι...
β) Αυτό με το τελείωμα στην κορυφή τι το ήθελες;
Ρίχνω κλεφτές ματιές στο Lava για να είμαι σίγουρος τι βάζω στο στόμα μου...
Πάντως, με τον ατμοποιητή από πάνω του θα σκορπίσει τους συνειρμούς, ε;...

3) ποιότητα video
Έχω την απορία πώς ανεβαίνουν τόσο μεγάλα video, αλλά δεν είναι on topic.
Πάντως, στο 8:30 κάτι συμβαίνει με την εικόνα.
Πολλά χιόνια... ή ντουμάνια ήταν;  ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2013, 23:25 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:05 »
Κριμα που εβαλαν οθονη ηλπιζα σε ενα καλυτερο v6 αλλα δυστυχως το μεγαλωσαν πολυ

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:06 »
Καραofftopic αλλα μου φτιαξες την μερα με το βιντεο σου,ειδικα στο τελος :laugh1: :lotpot: :lotpot: :heat: :yahoo:
Αξιζαν τα 20 σχεδον λεπτα μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο.
Ακουστηκε σε καποια φαση και το κλαμα του μωρου,γερο να ειναι!

Το μενου ειναι ακριβως βμαξ συν το εβδομο μενου των βατ.
Στο ατμισμα να υποθεσω το ιδιο,εμενα μ'αρεσει αυτο!
Το κουμπι...αθλιο πραγματικα,θα σωθει μονο αν υπαρχει σαν ανταλακτικο οπως ειπες.
Το μεγεθος..βμαξ λογο μπαταριων.
Η τιμη που ανφερεις ειναι σκετο σωμα με την εκπτωση του φορουμ?
Νομιζω οτι εβγαινε και σε πακετο.(καλο θα ηταν να αναφερθει στο ποστ)
Εχει καποια εγγυηση?
Δοκιμασες αν δουλευει χαμηλες αντιστασεις ή κοβει και αυτο στα 1,6ωμ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:10 »
Θα έβαζα το bravo χωρίς να δω το βίντεο, αλλά η συνείδηση έδωσε άλλη διαταγή.

Επισημάνσεις:

1) παρουσίαση
Στέλιο, έχεις φοβερή μεταδοτικότητα. Ναι μεν προοικονομείς την άποψή σου, αλλά την αποδυκνείεις στην πορεία.
Άνοιξε δραματική σχολή  :yes:

2) Επί της ταμπακιέρας (το μοντάκιον)
Πολύ καλό και πολύ φτηνό !!!
Με την έκπτωση είναι 34 ευρώ ακριβώς!
Ελπίζω τα 7 μενού να μην το κάνουν πολύ ευαίσθητο...
α) Απορία στο μενού 4, που δείχνει την "διαθεσιμότητα" των δύο μπαταριών:
Δύο "φρεσκοφορτισμένες" δείχνουν 8,2... η κλίμακα από πού μέχρι πού είναι;
Συγγνώμη αν μου ξέφυγε κάτι...
β) Αυτό με το τελείωμα στην κορυφή τι το ήθελες;
Ρίχνω κλεφτές ματιές στο Lava για να είμαι σίγουρος τι βάζω στο στόμα μου...
Πάντως, με τον ατμοποιητή από πάνω του θα σκορπίσει τους συνειρμούς, ε;...

3) ποιότητα video
Έχω την απορία πώς ανεβαίνουν τόσο μεγάλα video, αλλά δεν είναι on topic.
Πάντως, στο 8:30 κάτι συμβαίνει με την εικόνα. Πολλά... χιόνια!!!


δειχνει 8.2 στις δυο μπαταρίες, ε. βαλε οτι απο τον φορτιστη η καθε μπαταρία βγαίνει με 4.1 - 4.2 επι δύο και έχεις 8.2. Τωρα το όριο δεν το έφτασα, μόλις έπεσαν στο 7 οι μπαταρίες τις έβαζα για φόρτιση χωρις να διαπιστώνω πτώση στην απόδωση...
3 ποιοτητα βιντεο: εχει δυο ρυθμισεις η καμερα, μια για πολυ κοντινα και μια για γενικα πλανα, αν εισαι μακρυα και την εχεις ρυθμισμενη στα πολυ κοντινα κάνει αυτα τα "νερά"... Για το μέγεθος του βιντεο τωρα στο κανάλι σου στο youtube μπορεις να πας στις ρυθμισεις και να επιλεξεις μεγεθος βιντεο μεγαλύτερο απο 15 λεπτά... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:11 »
Πολυ καλη παρουσιαση και πολυ ''πραγματικη''......
μπραβο που δεν επεσες στην λουμπα και εκανες παρουσιαση πραγματικη και οχι προωθηση προιοντος!!!!!
την ειδα πολυ ευχαριστα και με την φωνη τσιτα.....γιατι συνηθως τις βλεπω με κλειστη φωνη γιατι χανω την υπομονη μου απο την προωθηση.......... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:16 »
Έξοχος ο Στέλιος,
χορταστική παρουσίαση.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:21 »
Τέλεια παρουσίαση! Μπράβο!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:23 »
Καραofftopic αλλα μου φτιαξες την μερα με το βιντεο σου,ειδικα στο τελος :laugh1: :lotpot: :lotpot: :heat: :yahoo:
Αξιζαν τα 20 σχεδον λεπτα μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο.
Ακουστηκε σε καποια φαση και το κλαμα του μωρου,γερο να ειναι!

Το μενου ειναι ακριβως βμαξ συν το εβδομο μενου των βατ.
Στο ατμισμα να υποθεσω το ιδιο,εμενα μ'αρεσει αυτο!
Το κουμπι...αθλιο πραγματικα,θα σωθει μονο αν υπαρχει σαν ανταλακτικο οπως ειπες.
Το μεγεθος..βμαξ λογο μπαταριων.
Η τιμη που ανφερεις ειναι σκετο σωμα με την εκπτωση του φορουμ?
Νομιζω οτι εβγαινε και σε πακετο.(καλο θα ηταν να αναφερθει στο ποστ)
Εχει καποια εγγυηση?
Δοκιμασες αν δουλευει χαμηλες αντιστασεις ή κοβει και αυτο στα 1,6ωμ?


Ευχαριστώ αδερφέ να είσαι καλά!
λοιπον, ειναι πιο μεγάλο απο το vmax σε μέγεθος, σε αποδοση τα ιδια, δηλαδή πολύ δυνατό, η τιμη 34 ευρώ είναι σκέτο σώμα αλλα εχει επιλογή στο site της fabvape να το φτιαξεις πακετο με μπαταριες,και ατμοποιητη αν θες και σου κάνουν δώρο τον φορτιστή! (http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=18_62&product_id=472) Η χαμηλότερη αντίσταση που του έβαλα για να πώ την αλήθεια είναι τα 1.7 του agi αλλα τωρα μετα απο την ερώτησή σου θα του βάλω ένα dct 1.5 ohm να το τεστάρω και θα επανέλθω μάλλον αύριο!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2013, 23:39 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:47 »
Μπραβο!!! Απο τις πιο ευχαριστες παρουσιασεις που εχω δει.

Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:55 »
Όλα καλά αλλά ο χρόνος θα δείξει. Στην αρχή είναι όλα καλά. Τα μειονεκτήματα σ'αυτά είναι πάντα το κουμπί. Είδωμεν. Πρέπει πια ότα λένε εγγύηση να περιγράφουν και το τί περιλαμβάνει. Κανείς δεν λέει για το κουμπί που πονάει πάντα

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: v9 vv/vw mod
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 07, 2013, 00:11 »
καλά το λές Ερωτα αλλα πρεπει να επισημανω οτι το κουμπί σε αρκετά πιο ακριβά mod μου δημιουργει μεγαλύτερη ανασφάλεια απο το κουμπι του V9! Εξακολουθώ να το χρησιμοποιώ και θα κάνω και update του review σε βάθος χρόνου! πάντως απο την Fabvape λογικά θα φέρουν ανταλλακτικά, είναι στις προθέσεις τους... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios