vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Είμαστε , αλλά έχω την εντύπωση ότι η φυτική γλυκερίνη βγαίνει από αιθέρια έλαια καρύδας.
Αν βγαίνει κι από τους ήλιους, μάλλον θα έχει σχέση με παράγωγο του ηλιέλαιου. (μην τρέχετε αύριο πρωί-πρωί στο Σκλαβενίτη) ;D
Ετσι ακουσα κι εγω , απο καρύδα, αλλά αυτό ισχύει στην παραγωγή της κίνας που είναι η μεγαλύτερη, σε άλλες χώρες πιθανό να βγαίνει κι απο ήλιο

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"

Εγώ άτμιζα 8ρια DIY, φρουτένια και γλυκά.Παραπροχτές δεν μπορούσα ηρεμήσω και να κοιμηθώ και αποφάσισα ότι ήταν από την νικοτίνη. Είχα ατμίσει αρκετά το βράδυ.
Κάνω την επόμενη μέρα μηδενικό υγρό, αλλά χρησιμοποίησα για βάση το flash - το οποίο είναι προς το πικάντικο και δεν ταιριάζει με φρουτένιες γεύσεις.
Κάνω χτες βράδυ μηδενικό με PGVG. Το ξεκινάω χτες, όντως άτμισα πολύ το βράδυ και δεν είχα ένταση.
Σήμερα πια, ανακάλυψα πως με ενοχλούσε η νικοτίνη! Στη δεύτερη συσκευή που είχα 8ρι, με το που τραβούσα λίγο έβηχα! Με ξύνει στον λαιμό.
Και έτσι την έβγαλα και σήμερα με μηδενικό...
Δεν μπορώ να πω πως με μηδέν έχω σοβαρή τζούρα. Τζούφια είναι. Αλλά και τι έγινε; Έτσι κι' αλλοιώς, με την χαμηλή νικοτίνη είχα σταματήσει να έχω το hit της νικοτίνης.
Δεν είναι ιδιαίτερα απολαυστικό. Γιατί να είναι όμως; Ατμός με μυρωδικά είναι.
Μηδενάρουμε, λοιπόν, και βλέπουμε...


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 02, 2011, 01:12
κάτι αμερικάνοι λέγανε ότι η πλειοψηφία της αμερικάνικης VG βγαίνει από σόγια, και επειδή αυτοί ήταν αλλερικοί στην σόγια ήταν αναγκασμένοι να χρησιμοποιούν PG.


Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Λιακουρα στην αρχη ειναι πολυ τζουφια η τζουρα.Σα να ρουφας χωρις να εχεις πατησει το κουμπι ειναι.
Τη δευτερη-τριτη μερα ομως θα δεις πως θα το συνηθισεις.Βαζε αρωμα,βοηθαει.
Κοιτα θα υπαρξουν δυσκολες στιγμες που εκει πρεπει λιγο να πεισμωσεις.Κατα τα αλλα μια χαρα!
Κι ετσι να μεινω,δε με χαλαει.Δε νομιζω να βλαπτω την υγεια μου ετσι.Απασχολω και τον εαυτο μου για να μη "ψαχνεται".

ΥΓ.Σα πρεζακια μιλαμε...πφφφ ξενερωμα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
ΥΓ.Σα πρεζακια μιλαμε...πφφφ ξενερωμα.
Πεστα ρε πανο...
Και σήμερα τα ίδια. Υποψία νικοτίνης κάνει την τζούρα δυσάρεστη και φέρνει βήχα. Μού'φεξε μου φαίνεται... :))

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Φιλε κι εγω για τον ιδιο λογο ξεκινησα τα υγρα χωρις νικοτινη.Σε καθε τζουρα εβηχα.Οποτε λεω να η ευκαιρια που εψαχνα!Για την ωρα το χω!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Δεν σας πικριζει λιγο χωρις νικοτινη ? Δυο τρεις φορες που ειπα να το παλεψω φλοριστικα  :)) μου πικριζε καπως  :hmmm: Η αληθεια ειναι πως δεν το κρατηθηκα και πολυ ωρα χωρις . Απ, την αλλη , εχω την εντυπωση πως η νικοτινη με αποχαυνωνει ( αν χρησιμοποιω τη σωστη λεξη ) Μαλλον θα πρεπει να πεσω κι αλλο απο το 12 .

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω η ιδέα που έδωσε ο Λιάκουρας είναι καλή :)
Μετα τις 8 το βράδυ μία "βαριά" δόση VG (σε μεγαλύτερο ποσοστό σε σχέση με pg για περισσότερο ατμό) με 0 νικοτίνη και τα μυρωδικά της, πόσο άσχημη μπορεί να είναι... ;)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Νασο εμενα οχι καθολου δεν μου πικριζει καθολου.Με αρωμα σοκολατα ειδικα μ'αρεσει πολυ!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Ανεβαζοντας τα volt πιστευω ξεπερνας ποιο ευκολα τη νικοτινη.
Το εχω δοκιμασει πολλες φορες και πετυχε.
Συνηθως τις ωρες που ειμαι σπιτι ατμιζω 0mg με αρωμα μεντας και υψηλα volt παντα.
Οσες φορες το εκανα δε ζητησα νικοτινη, ημουν απολυτα ικανοποιημενος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Πως;Αφου δεν εχει νικοτινη.Το εχω κανει και δεν ειδα διαφορα.Μονο που εβγαλε παραπανω ντουμανια.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Με μεντα δοκιμασες?
Η μεντα δινει κατι σαν χτυπημα στο λαιμο.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
εχει δικιο ο συνονόματος πανουλι και να σου πω και το αλο οταν κατεβενεις σηγα σηγα σηνιθιζις το λιγοτερο χτιπιμα  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 15:09 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Σήμερα όχι μόνο δεν έχω πρόβλημα με την μηδενική, αλλά και άλλα περίεργα:
ρουφάω ατμό και τον βγάζω χωρίς να τον πάρω μέσα.
Πατάω το κουμπί με το επιστόμιο στο στόμα, χωρίς να τραβήξω ατμό.
Χωρίς να μου λείπει τίποτα!
μάλλον κοντεύω την φάση του κομπολογιού... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
α πα πα, εγώ από το πρωί ατμίζω στα 2mg (από τα 4,5mg) και έξω βγάλει τα σωθικά μου στο ρούφηγμα. Δεν την ακούω με τίποτε. Σκέτος ατμός. Μου φαίνεται τελικά πιο δύσκολο από ότι πίστευα  :(

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Εχω μεντα αλλα δεν εχω φτιαξει ακομα.Μια χαρα βολευομαι παντως με σοκολατα-φουντουκι-καρυδα το ενα υγρο και κοκα κολα το αλλο.
Θα φτιαξω και μεντα και θα σας πω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541436 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios