vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, joki, tibolaso

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
έλα γερά μη μασάς
μακάρι να φλωρέψω κι εγώ σύντομα
βάλτο σαν στόχο και παράτα τις νικοτίνες τώρα που έγινε η αρχή, μην το σκέφτεσαι καθόλου και έχε το η.τ για να παίζεις με γευσούλες ή volts
Λογικά λίγες μέρες είναι το ζόρι, μετά ό,τι ζόρι έχεις είναι μόνο ως ιδέα  8)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Τα τελευταία βράδια είμαι ανήσυχος και δυσκολεύομαι να ηρεμήσω και να κοιμηθώ. Ατμίζω πολύ το βράδυ, είναι αλήθεια, και πιστεύω πως φταίει η νικοτίνη.
Χρησιμοποιώ μόνο 8ρια DIY υγρά.
Έχω φτιάξει με FLASH χαρμάνι και χρησιμοποιώ αυτό από τις οχτώ το βράδυ και πέρα μήπως και δω διαφορά.
Θα ήθελα να το επεκτείνω και για όλη τη μέρα, βέβαια. Ίδωμεν.


Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Τα πρωινα με βασανιζει περισσοτερο εμενα.Το βραδυ το εχω πιπιλα και με ηρεμει αρκετα,δεν το πολυσκεφτομαι.Το πρωι ομως ειμαι μες στα νευρα και ξεσπαω παντου.Λογικα οπου να ναι θα περασει.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Πάντως συνηθίζεται εύκολα η νικοτίνη σε συγκεκριμένη δόση
Εγώ ατμίζω εδώ και 8 μήνες 4mg. Πριν ένα μήνα πέσαν στα χέρια μου κάτι βάσεις 6mg και μαστούρωσα. Έπεσα παλι στα 4 και όλα καλά
Μου έδωσε πολύ κουράγιο αυτό, γιατί κατάλαβα οτι αρκεί να το πάρω απόφαση να γυρίσω στα 2mg, να κάνω λίγο υπομονή να το συνηθίσω και μετά το 0 mg θα είναι ακόμα πιο κοντά  8)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Προσπάθησα να "επιβαλλω" στον εαυτο μου απο την αρχή να μην ατμίζω πανω απο 1ml την ημερα πραγμα που το πετυχα ευκολα μπορω να πω.
Οι λογοι ηταν διαφοροι..
για παραδειγμα σκοπος ηταν να μην προσλαμβανω περισσοτερη νικοτινη με το η.τ αλλιως θα ηταν και λιγο ακυρο το ολο εγχειρημα, δηλαδη να κοψω το κανονικο τσιγαρο.
Επειτα στο πισω μερος του μυαλου μου παντα υπαρχει και μια μικρη αμφιβολια για το αν πειραζει ή οχι καπου το η.τ και τελος για να αρχισω σιγα σιγα να κοβω καθε συνηθεια ακομα και του η.τ γιατι οπως και να το κανουμε αφησα μια συνηθεια και επιασα μια αλλη, αρα ψυχολογικα παλι ειμαι εθισμενη σε κατι..

Βλεπω ομως οτι πολλα βραδια τελειωνει το 1ml και εγω θελω να συνεχισω να ατμιζω ιδιαιτερα οταν καθομαι στο pc ετσι σε αυτη την περιπτωση πηρα ενα αρωματικο χωρις νικοτινη υγρο και ριχνω μερικες σταγονες ισα ισα για να βγαλω αυτες τις ωρες.
ευκολα το συνηθισα και αυτο..ολα στο μυαλο ειναι τελικα..
Μαλιστα εχω αρχισει λιγο λιγο να αραιωνω την 18αρα προσθετοντας λιγες σταγονες με μηδεν νικοτινη ετσι ωστε να περασω ενα μεταβατικο επιπεδο και να καταληξω να ατμιζω μηδενικη.
Το μονο ζορι μου ειναι στις εξόδους..εκει η 18αρα νικοτινη μοιαζει να μην μου αρκει..ειναι σαν να κανω αερα..
τι λετε να φταιει?
Γιατι ολη μερα ειμαι μια χαρα με την 18αρα ενω σε μπαρ ή καφέ θελω κατι ποιο δυνατο?

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
εγω απλα σας θαυμαζω...

μακαρι να μπορεσω καποια στιγμη εστω και σταδιακα να την φτασω εκει κατω...

το μονο που εχω καταφερει ειναι οτι παρολο που και με το 18 δεν καλυπτομαι παντα...να μην παρω παραπανω..

αλλα τη φοβαμαι πολυ τη νικοτινη..γιατι κανα δυο φορες που ειχα προσπαθησει να κοψω καπνισμα πραγματικα επρεπε να ειμαι μακρυα απο μπαλκονια...η καταθλιψη η ιδια....

παντως το σκεπτικο τωρα με το ητ ειναι αυτο....εγω το εχω δει χαλαρα να μειωνω ανα δυο καθε διμηνο...μπας και....αμα πετυχει πετυχε....

Καλο κουραγιο παιδια....

Αποσυνδεδεμένος johnxag

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • it don't mean a thing if it ain't got that swing..
    • John DoReMi Cartoons & Comics
τελικα καλη η κατηγορια φλορεξ αλλα καλη και η νικοτινη....τα 9mg/ml δεν μου εκαναν καλο χτυπημα και δοκιμασα τα 18, τα οποια μου φανηκαν λιγο δυνατα...οποτε νομιζω οτι κατασταλαξα στα 12...τα οποια παρεπιπτοντως εμαθα να τα φτιαχνω μονος μου....εκανα το σπιτι μου χημειο (παντα υπερβολικος)...καλα παμε αν και που και που χτυπαω και κανενα camelακι (δεν ειναι κακο) για να δω ποσο ομορφοτερο ειναι το ατμισμα....

Mε μεγαλη μου χαρα σας ενημερωνω οτι εδω και ενα μηνα ειμαι στο 0 και μαλιστα με αλαχιστο ατμισμα,για να καταλαβετε εχω κανει τον τελευτεο μηνα λιγοτερα απο 10 ml υγρου.......οπος παω με βλεπω να το κοβο τελειος....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Πάντως συνηθίζεται εύκολα η νικοτίνη σε συγκεκριμένη δόση
Εγώ ατμίζω εδώ και 8 μήνες 4mg. Πριν ένα μήνα πέσαν στα χέρια μου κάτι βάσεις 6mg και μαστούρωσα. Έπεσα παλι στα 4 και όλα καλά
Μου έδωσε πολύ κουράγιο αυτό, γιατί κατάλαβα οτι αρκεί να το πάρω απόφαση να γυρίσω στα 2mg, να κάνω λίγο υπομονή να το συνηθίσω και μετά το 0 mg θα είναι ακόμα πιο κοντά  8)
Συνάδελφε ήμουν στα 4mg για μήνες
Τώρα στα 12-18  :wall:
Πολύ εύκολα γυρίζει το άτιμο !

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Μηδεν θα ατμιζα εαν απαγορεψουν την πωληση νικοτινης,
κατι που βλεπω να γινεται ή που θα βαλουν φορο οπως τα τσιγαρα και θα παει αναλογα και η τιμη ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Γειά σου και σένα Γιάννη  :bye:
Μελετάω να αγοράσω κάνα μισόκιλο pure νάχω για την υπόλοιπη ζωή μου  :laugh1:
Πάντως βρήκα σε κάποιο φόρουμ πως να παράγεις νικοτίνη απο καπνό με στοιχειώδη μέσα :idiot1: , οπότε μην ανησυχείς , για όλα υπάρχουν λύσεις

Τώρα το ποστ είναι για florex αλλά σήμερα αγόρασα...
- 1 κιλο PG απο ecig (παλλήνη) Γερμανική πρώτο πράγμα!
- 8 μπαταρίες απο dealXtreme για να βάζω στο ΜΑΓΙΚΟ mod του craven που με έχει σώσει
- 10 χ 901 LR απο heaven

οπότε δε με βλέπω να το κόβω τα προσεχή χρόνια, γι αυτό λεω γράφω σε λάθος ποστ χαχαχχα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 00:37 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
 :respect: Πρεπει να μαθευτει κατι τετοιο - σπιτικη νικοτινη....και γλυκερινη Abet :confused1:
Παντως θα ηθελα να ακουσω - εαν παρουσιασεις κατι τετοιο - πως γινεται ::)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
εστω με ΠΜ το λινκ  8)
φυτικη γλυκερινη βγαζουνε νομιζω απο τους Ηλιους  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Είμαστε , αλλά έχω την εντύπωση ότι η φυτική γλυκερίνη βγαίνει από αιθέρια έλαια καρύδας.
Αν βγαίνει κι από τους ήλιους, μάλλον θα έχει σχέση με παράγωγο του ηλιέλαιου. (μην τρέχετε αύριο πρωί-πρωί στο Σκλαβενίτη) ;D

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Mε μεγαλη μου χαρα σας ενημερωνω οτι εδω και 17 ημερες ειμαι στο 0 .

Ξεκινησα με 24mg και ειχα φτασει να κανω και 10mg.Πριν 4 μερες αρρωστησα και ο λαιμος ειχε γινει ενα μαυρο χαλι,με αποτελεσμα να μην μπορω να ατμισω με νικοτινη.Εκανα τζουρα και πεθαινα στο βηχα.
Αναγκάστηκα να φτιαξω υγρο χωρις νικοτινη γιατι μου ελειπε η συνηθεια.
Τωρα περασε ο λαιμος αλλα εγω το βρηκα ευκαιρια να φυγω κι απο τη νικοτινη.Ειμαι μολις 3 μερες ετσι,δεν θελω να πω μεγαλα λογια αλλα ειναι βασανο το κοψιμο της.Τυρραναει τον εγκεφαλο ωρες ωρες.Αλλες παλι ξεχνιεμαι κι ετσι,να ατμιζω χωρις νικοτινη.
Θελω πολυ να την νικησω ομως,να γινω φλωρος!  ;D
Απο περιεργια τωρα, με μια καθαρη γλυκερινη φαρμακειου,βρωσιμη,αραιωμενη με νερο ορου(WFI) και αρωμα απο INAWERA,τι κακο μπορει να κανω στον οργανισμο μου;
Δεν ξερω αν θα φυγω τελειως απο το η.τ. αλλα εκανα μεγαλο βημα για μενα και ειμαι περηφανος,ακομα κι αν δεν κρατησει πολυ.

έτσι είμαι k εγώ μην στεναχωριέσαι την καλύτερη επιλογή έκανες,απλά αντί για άρωμα εταιρίας , βάζw τα δικά μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios