vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, camber, dallaskdp, cantona, marauder800

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1260 στις: Ιουλίου 13, 2011, 10:57 »
Αυτό το φόρουμ έχει κάλυψη 24ώρες/24ωρο. Έριξα μια βροχή από ερωτήσεις λίγο μετά τα μεσάνυχτα και πρωί πρωί βρίσκω τόσες απαντήσεις και όλες πληρέστατες. Ευχαριστώ πολύ. Αποφάσισα να παραγγείλω από τη Nobacco τα εξής: ένα πακέτο e-go T (πλήρες σετ) και δύο υγρά των 20ml το καθένα (συγκεκριμένα το MLB και το CAMEL).

Ίσως η τελευταία μου ερώτηση πριν αρχίσω το ΗΤ: Όλα τα παραπάνω για πόσο καιρό θα με καλύψουν και τι θα πρέπει να παραγγείλω ξανά σύντομα? Μήπως πρέπει να περιλαμβάνει κάτι ακόμη η αρχική παραγγελία μου?

(Ξέρετε υπάρχει το σοβαρό ζήτημα ότι αρχίζει η περίοδος των αδειών και θα πρέπει να έχω μαζί μου προμήθειες εκεί που θα πάω. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία για τις ποσότητες που θα χρειαστώ μέχρι τον Σεπτέμβριο. Δεν γνωρίζω αν θα μου φτάσουν οι μπαταρίες κλπ)

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1261 στις: Ιουλίου 13, 2011, 11:15 »
Σίγουρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, έξτρα ατμοποιητές. Δε ξέρω πόσο χτύπημα θες στο λαιμό, αλλά από την προσωπική μου εμπειρία ένας κανονικός καπνιστής (1 πακέτο τσιγάρων Μαρλμπορο ) καλό είναι να έχει κι ένα υγρό στα 18mg ( φίλος ξεκίνησε με 24mg)

Όσο για τη κατανάλωση υγρών, συνηθίζεται με τους Τ να καταναλώνουμε περί των 2 εως 5 ml τη μέρα, οπότε και υπολογίζεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1262 στις: Ιουλίου 13, 2011, 11:22 »
Σίγουρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, έξτρα ατμοποιητές. Δε ξέρω πόσο χτύπημα θες στο λαιμό, αλλά από την προσωπική μου εμπειρία ένας κανονικός καπνιστής (1 πακέτο τσιγάρων Μαρλμπορο ) καλό είναι να έχει κι ένα υγρό στα 18mg ( φίλος ξεκίνησε με.........
.....http://www.heaven-gifts.com/product-279.html
.....αμα μπορειs παρε και αυtο....... :fight_fryingpan: :fight_hammered2: :fight_knuppel: :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun:
.....sιγουρα δεν θα sου λειψει  tο κt.......... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1263 στις: Ιουλίου 13, 2011, 11:43 »
Αυτό το φόρουμ έχει κάλυψη 24ώρες/24ωρο. Έριξα μια βροχή από ερωτήσεις λίγο μετά τα μεσάνυχτα και πρωί πρωί βρίσκω τόσες απαντήσεις και όλες πληρέστατες. Ευχαριστώ πολύ. Αποφάσισα να παραγγείλω από τη Nobacco τα εξής: ένα πακέτο e-go T (πλήρες σετ) και δύο υγρά των 20ml το καθένα (συγκεκριμένα το MLB και το CAMEL).

Ίσως η τελευταία μου ερώτηση πριν αρχίσω το ΗΤ: Όλα τα παραπάνω για πόσο καιρό θα με καλύψουν και τι θα πρέπει να παραγγείλω ξανά σύντομα? Μήπως πρέπει να περιλαμβάνει κάτι ακόμη η αρχική παραγγελία μου?

(Ξέρετε υπάρχει το σοβαρό ζήτημα ότι αρχίζει η περίοδος των αδειών και θα πρέπει να έχω μαζί μου προμήθειες εκεί που θα πάω. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία για τις ποσότητες που θα χρειαστώ μέχρι τον Σεπτέμβριο. Δεν γνωρίζω αν θα μου φτάσουν οι μπαταρίες κλπ)
Καλωσήρθες κι από μένα. 40ml σε τύπου "τανκ" ατμοποιητές είναι λίγα για 45+ μέρες. Π.χ. αν ατμίζεις δύο αμπούλες των 1.2ml την ημέρα , θες 2.4ml. Άρα τα 40ml θα σε καλύψουν για  16 μέρες (χωρίς να υπολογίσουμε τυχόν μικροδιαρροές και...ατυχήματα κατά το γέμισμα :angry_orange: )
Επίσης καλό είναι (κατά την γνώμη μου) να πάρεις κι έναν-δύο έξτρα ατμοποιητές για να είσαι καλυμμένος αν κάποιος "παραδώσει το πνεύμα" και μέχρι να τον αντικαταστήσεις (αν είναι στην εγγύηση των 28 ημερών).
Αν καλύπτεται ο τόπος διακοπών σου απ'το δίκτυο της ACS, τότε έλα σε επικοινωνία με τη NoBacco, θα σε καλύψουν από θέμα εγγύησης, αλλά και παραγγελιών π.χ. υγρών, μέσα σε 48 ώρες. ;)
Καλοάτμιστος! :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1264 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:45 »
Αυτό το φόρουμ έχει κάλυψη 24ώρες/24ωρο. Έριξα μια βροχή από ερωτήσεις λίγο μετά τα μεσάνυχτα και πρωί πρωί βρίσκω τόσες απαντήσεις και όλες πληρέστατες. Ευχαριστώ πολύ. Αποφάσισα να παραγγείλω από τη Nobacco τα εξής: ένα πακέτο e-go T (πλήρες σετ) και δύο υγρά των 20ml το καθένα (συγκεκριμένα το MLB και το CAMEL).

Ίσως η τελευταία μου ερώτηση πριν αρχίσω το ΗΤ: Όλα τα παραπάνω για πόσο καιρό θα με καλύψουν και τι θα πρέπει να παραγγείλω ξανά σύντομα? Μήπως πρέπει να περιλαμβάνει κάτι ακόμη η αρχική παραγγελία μου?
(Ξέρετε υπάρχει το σοβαρό ζήτημα ότι αρχίζει η περίοδος των αδειών και θα πρέπει να έχω μαζί μου προμήθειες εκεί που θα πάω. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία για τις ποσότητες που θα χρειαστώ μέχρι τον Σεπτέμβριο. Δεν γνωρίζω αν θα μου φτάσουν οι μπαταρίες κλπ)


ατμοποίητης: αμα αλλάζεις φιτίλι εφόσον δεν εχει τινάξει τα πέταλα η αντίσταση κρατάει παρα πολυ, εγω έφτασα τους 3 μήνες με εναν με 3 αλλαγές φιτιλιού 
μπαταρία: δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σύντομα
τα υγρά: ειναι αναλόγως πόσο κάνεις θα το δεις στην πρώτη βδομάδα  ....
καλο θα ηταν να έχεις 1-2 ακόμα ατμοποιητεσ καβατζα ιδικά αν ειναι να πας διακοπές και δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις εκεί

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1265 στις: Ιουλίου 13, 2011, 15:51 »
Προσπάθησα 3-4 φορές να αλλάξω φιτίλι σε ego-T αλλά δεν τα κατάφερα.
Γίνεται κάποιος που το έχει κάνει να το τραβήξει σε βιντεάκι να μάθουμε και εμείς;

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1266 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:14 »
Προσπάθησα 3-4 φορές να αλλάξω φιτίλι σε ego-T αλλά δεν τα κατάφερα.
Γίνεται κάποιος που το έχει κάνει να το τραβήξει σε βιντεάκι να μάθουμε και εμείς;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-OPsLl-qSzs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1267 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:48 »
Παιδιά, για τις ημέρες των διακοπών που είπε ο φίλος μας παραπάνω, σε ό,τι αφορά τις μπαταρίες θέλει καλές προμήθειες, ή ίσως και δεύτερο φορτιστή.
Μην ξεχνάτε ότι σε πολλά ξενοδοχεία, όταν φεύγεις από μέσα διακόπτεται το ρεύμα (αυτά με την κάρτα). Και δεν πιάνει σε όλα η μέθοδος με την ψεύτικη κάρτα.

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1268 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:53 »
Γεια σας, αν αγοράσω μπαταρία joye μπορώ να την χρησιμοποιήσω στο Ovale?

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1269 στις: Ιουλίου 13, 2011, 17:15 »
Γεια σας, αν αγοράσω μπαταρία joye μπορώ να την χρησιμοποιήσω στο Ovale?

ναι

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1270 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:06 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-OPsLl-qSzs[/youtube]

Είσαι Θεός LoOk  :thumpup:
Το έκανα και δούλεψε  :) :)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1271 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:18 »
O sokin ειναι θεός που έκανε το βίντεο ο look είναι ημίθεος που στο ποστάρησε :laugh1:


Α να μην ξεχάσω καλώς ήρθες στο κλαμπ σκαλίζω τα πάντα ;)

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1272 στις: Ιουλίου 13, 2011, 21:59 »
Το εντυπωσιακό στο βιντεάκι είναι ο ...τσιγαρόβηχας!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:





(Το άλλο εντυπωσιακό, είναι πως έχει νυχοκόπτη..!  ;)  )




(Πιο κάτω στο 2:20 περίπου ακούγεται και ένα πιτσιρίκι να βήχει, άρα, ίσως δεν είναι τσιγαρόβηχας τελικά, αλλά συναχάκι -ελπίζω)

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1273 στις: Ιουλίου 14, 2011, 12:42 »
Η διαδικασία για την αλλαγή φιτιλιού φαίνεται εξαιρετικά απλή. Αλλά τι είδους υλικά είναι αυτά που χρησιμοποιεί για να φτιάξει το νέο φιτιλάκι?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1274 στις: Ιουλίου 14, 2011, 12:48 »
Ρίξε μια ματιά στο νήμα ( Αλλαγη φιτιλιού σε eGo-T) αναφέρονται πολλές φορές τα υλικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357635 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios