vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 5 χρήστες
zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM, gigelis78

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1245 στις: Ιουλίου 07, 2011, 23:51 »
κι εμενα μου αδειασε μια φορα ολη η αμπουλα :))
γιατι απλα ξεχασα να βαλω την ταπα :idiot1:
α ναι , το ξέχασα. Την έχω κάνει κι εγώ αυτή τη μ@##κία  :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1246 στις: Ιουλίου 07, 2011, 23:54 »
Μήπως όσοι έχουν διαρροές χρησιμοποιούν τίποτα αμπούλες μαϊμού ή κακής ποιότητας ?

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1247 στις: Ιουλίου 08, 2011, 00:05 »
Θεμη δε νομιζω οτι φταινε οι αμπουλες, ή φταινε ελαχιστα,
εγω νομιζω οτι φταιει ο τροπος ατμισματος
Σε πολλους φιλους που προτεινα το ego t , ειχαν καποια προβληματα διαρροων, αλλα βλεποντας τους πως ατμιζουν συμπερανα πως πρεπει να φταιει αυτο, δηλ. ατμιζουν οπως καπνιζανε πριν το τσιγαρο, κοφτες, γρηγορες τσουρες, χωρις συγχρονισμο με το πατημα του διακοπτη...
Που σημαινει οτι γεμιζει υγρο ο ατμοποιητης και ξεχυλιζει
Και φυσικα μετα ερχονται οι διαρροες

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1248 στις: Ιουλίου 08, 2011, 00:11 »
Aσχετο αλλα το eGO-T(mega atomizer)ή σε αλλους γνωστο κ ως "type B" εξαφανιστηκε απ τη nobacco,δεν υπαρχει πλεον :(
Ξερει κανεις γιατι,μηπως?!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1249 στις: Ιουλίου 08, 2011, 00:19 »
Aσχετο αλλα το eGO-T(mega atomizer)ή σε αλλους γνωστο κ ως "type B" εξαφανιστηκε απ τη nobacco,δεν υπαρχει πλεον :(
Ξερει κανεις γιατι,μηπως?!
Μάλλον ξεπούλησε

Αποσυνδεδεμένος cmad

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1250 στις: Ιουλίου 08, 2011, 00:26 »
Τελικά παιδιά καθάρισα τον ατμοποιητη,φυσωντας κ το άφησα σε χαρτοπετσετα,όπως αναφέρεται στο φόρουμ απο πιο έμπειρους. . Το ξαναχρησιμοποιησα  κ δεν εχει καμία διαρροή προς το παρόν. Σίγουρα καπνιζω πιο ήρεμα απο ότι πριν. Θα το δω κ αύριο κ αναλόγως θα πράξω. Ευχαριστώ για τις συμβουλές κ το ενδιαφέρον. Ελπίζω να μη ξαναβαλω στο στόμα μου κ.τ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1251 στις: Ιουλίου 08, 2011, 00:57 »
Οι eGo-T type B και οι eGo-T Mega atomizer της Nobacco είναι το ίδιο πράγμα;

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1252 στις: Ιουλίου 08, 2011, 01:00 »
Οι eGo-T type B και οι eGo-T Mega atomizer της Nobacco είναι το ίδιο πράγμα;

Ναι  είναι  το ίδιο

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1253 στις: Ιουλίου 08, 2011, 01:06 »
Οι eGo-T type B και οι eGo-T Mega atomizer της Nobacco είναι το ίδιο πράγμα;

Ναι,φιλε μου   ;)

Αποσυνδεδεμένος gorillas

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Ελάτε στο πλευρό της Ελλάδας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1254 στις: Ιουλίου 11, 2011, 11:45 »
Αυτό που παρατήρησα στο tank χτες το βράδυ που το έβγαλα ότι είχε δακρύσει περιμετρικά. Αυτό είναι φυσιολογικό.

Το μόνο που μου είπα για συντήρηση είναι να αφήνω τον άτμο κάθετα, με την πλευρά που μπαίνει το tank προς τα πάνω. Και ο άτμο πάντως φαινόταν λίγο υγρός.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2011, 09:46 από gorillas »

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1255 στις: Ιουλίου 13, 2011, 00:15 »
Γεια σας. Έπειτα από πολύ διάβασμα αποφάσισα να σας κατακλύσω με μερικές ερωτήσεις. (τις βάζω εδώ διότι για κάποιο λόγο δεν βρήκα τρόπο να ξεκινήσω καινούργιο θέμα. Αλλά είναι σχετικές με το e-go T.
Όπως έχω αναφέρει στην αυτοπαρουσίασή μου καπνίζω περίπου μισό πακέτο καπνό κίτρινο Old Holborn την ημέρα. Διαβάζοντας το φόρουμ και κάνοντας μία αναζήτηση στις σελίδες των αντιπροσώπων που δραστηριοποιούνται στην ελληνική αγορά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ένα από τα καλύτερα ΗΤ που κυκλοφορούν αυτόν τον καιρό είναι το e-go T. Αποφάσισα να πάρω αυτό διότι υποθέτω ότι θα είναι εύκολο να προμηθευτώ αναλώσιμα. Αν κάνω λάθος ή υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή ας με κατατοπίσει κάποιος.
Όμως στο θέμα του e-go T έχω μερικές απορίες.
Το ότι όλα τα e-go T προέρχονται από τον ίδιο κατασκευαστή έχει αναλυθεί στο φόρουμ και συνεπώς όποιον αντιπρόσωπο και να διαλέξω για την αγορά του αρχικού πακέτου δεν έχει σημασία. Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος στη συνέχεια μπορώ να προμηθεύομαι αναλώσιμα από οποιαδήποτε εταιρία, καθώς είναι συμβατά.
1
Το ζήτημα είναι όμως ότι κάθε εταιρεία δίνει διαφορετική μπαταρία και συγκεκριμένα 650 mAh,  900 mAh και 1100 mAh. Γνωρίζω ότι υπάρχει διαφορά στις διαστάσεις μεταξύ των 650 mAh (119mm) και των 1100 mAh (14mm). Δεν γνωρίζω το μέγεθος της μπαταρίας των 900 mAh που με ενδιαφέρει περισσότερο. Γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει?

2
Και κάτι πολύ σχετικό: οι διαφορετικές μπαταρίες έχουν μεγάλη διαφορά στο άτμισμα και τι είδους? Δηλαδή η μπαταρία 1100 mAh προσφέρει μόνο μεγαλύτερη αυτονομία ή και περισσότερο ατμό?

3
Άλλη ερώτηση: Με βάση το καπνιστικό μου προφίλ (μισό πακέτο καπνό την ημέρα) ένα e-go T με μπαταρία των 900 mAh (από NOBACCO) θα με καλύπτει για μία ολόκληρη μέρα? Μήπως θα πρέπει για αρχή να επιλέξω κάτι διαφορετικό?

4
Αναλώσιμα (υγρά κλπ) της NOBACCO μπορώ να βρω απευθείας σε κάποιο κατάστημα της Θεσσαλονίκης ή θα πρέπει να παραγγέλνω από το ίντερνετ κάθε φορά?

5
Με δεδομένο ότι καπνίζω Old Holborn, θα μου προτείνατε μαζί με το αρχικό πακέτο να πάρω υγρά με συγκεκριμένες γεύσεις? Το αρχικό πακέτο έχει αμπούλες με νικοτίνη?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

PS. Μήπως πριν από το e-go T πρέπει να πάρω κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1256 στις: Ιουλίου 13, 2011, 00:23 »
Πραγματι απο οποια εταιρεια κ να παρεις ego-T πανω κατω τα ιδια ειναι!Σαν καλυτερη εξηπηρετηση κ μονο(διαλεξε οποια θες κ σε βολευει)θα προτεινα nobacco,δεν γνωριζω βεβαια αν εχει καποιο υποκαταστημα Θεσαλλονικη(μπορει να σου πει καποιος/α απ το forum αν μενει εκει)!Των 900mah δεν εχει μεγαλητερη διαφορα του 1-1,5εκ απ την 1100mah(μεγαλητερη)!Αυτο επισης μπορεις να τσεκαρεις για να δοκιμασεις αν σου τεριαζει το ego-t http://www.ivape.eu/ego-t-express.html ειναι ενα αξιολογο κ οικονομικο πακετο εκινησης για αρχαριους στο η/τ,στο οποιο διαλεγεις εσυ τη γευση καθως κ τη νικοτηνη που θες!Αυτα... οτι θες εδω ειμαστε :D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1257 στις: Ιουλίου 13, 2011, 01:02 »
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:

Το OVALE eGo-T είναι το μοναδικό αυθεντικό προϊόν eGo-Tank System. Σχεδιάστηκε από Ιταλούς μηχανικούς της OVALE και κυκλοφόρησε αρχές Δεκεμβρίου του 2010. Όπως ήταν αναμενόμενο, κατέκλυσε την παγκόσμια αγορά του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Πρόκειται για την πρώτη επιτυχημένη λύση ανεφοδιασμού του ατμοποιητή μέσω μίνι -δεξαμενής υγρού αναπλήρωσης. Το OVALE eGo-T επιτρέπει στον καπνιστή να χρησιμοποιεί το ηλεκτρονικο του τσιγάρο για πολλές ώρες πριν έρθει η στιγμή της επαναφόρτισης της μπαταρίας ή της αναπλήρωσης του υγρού που εμπεριέχει η μίνι δεξαμενή Tank-System.

ΠΡΟΣΟΧΗ στις απομιμήσεις. Τα αυθεντικά προϊόντα eGo-T γράφουν πάνω OVALE ή έχουν το λογότυπο της OVALE χαραγμένο!

Οτι Να 'Ναι ? ! ? @ ? @ # ? @ !
(Ο Κλαρκ Κεντ δεν ειναι ο "Σουπερ-μαν" εγω ειμαι ζητω πισω τα δικαιωματα κ το trade mark μου παρακαλω οπως επικινωνησει μαζι μου αλλιως θα χρησημοποιησω ολα εκεινα τα μεσα που μου δινει ο νομος  :idiot1:  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:  :idiot1: )
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2011, 01:08 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1258 στις: Ιουλίου 13, 2011, 01:13 »
1.
650mAh :7cm
900mAh : 8,5cm
1000mAh: 9,5cm
1100mAh: 10,5cm
Αυτά τα νούμερα έχω εγώ, δε ξέρω που τα βρήκες εσύ αυτά τα νούμερα. Από μέγεθος, στο χέρι μου τουλάχιστον η μεγαλύτερη κρύβεται μια χαρά, ενώ μου κάθεται καλύτερα στη παλάμη. Η μικρή είναι για να την κρατάς στα δάκτυλα. Θα σου έλεγα να πάρεις μια μικρή και μια μεγάλη, έτσι κι αλλιώς θα χρειαστείς 2, ενώ είναι ένα accessory που δεν θα το έχεις για πάντα, αφού θα χρειαστεί να τις αντικαταστήσεις σε 4-5 μήνες

2.
 Όλες το ίδιο, εκτός της αυτονομίας

3.
Και η 650αρα θα σε καλύψει για μια μέρα, αν είσαι νέος και αν είναι νέα η μπαταρία. Μέσα σε μια βδομάδα όμως που θα μπεις στο κόλπο και θα αρχίσεις να καταναλώνεις περισσότερα ml ενώ οι μπαταρίες θα αρχίσουν να χάνουν σε επίδοση, τότε θα χρειαστείς 2-3 την ημέρα

4.
Internet, γιαυτό κράτα καβάντζες. Καλό θα είναι να αρχίσεις ήδη το διάβασμα για τη κατασκευή των δικών σου υγρών

5.
Δοκίμασε για αρχή καπνικά υγρά και πάρε άφοβα ό,τι σου κάθεται καλά ως τίτλος. Έτσι κι αλλιώς, τα υγρά είναι αναλώσιμα, κρατάνε 3-4 μέρες το μπουκαλάκι. Και να πέσεις σε καμια φόλα δεν χάθηκε ο κόσμος.

Εγώ προτείνω για αρχή ένα πακέτο που έχει μέσα 2 μπαταρίες και 2 ατμοποιητές. Αν μείνεις από μπαταρία τι θα κάνεις? Θα περιμένεις να φορτίσει ή θα ξανακάνεις τσιγάρο?
Για αρχάριους HYbrid και EgoT είναι τα πιο φυσιολογικά σήμερα. Με όλα τα άλλα (510 κτλ) μπλέκεις με πολυεστέρες, φίλτρα, αστάθεια κτλ. Έχουν και αυτά τη χάρη τους, αλλά για αρχή καλύτερα η περπατημένη των  HYbrid / EgoT

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1259 στις: Ιουλίου 13, 2011, 02:03 »
1) πάρε οποιο σου βγαίνει πιο φθηνά θα έλεγα γιατι οπως είδες είναι τα ίδια
2) μόνο μεγαλυτερη αυτονομία σου δίνει μια μεγαλύτερη μπαταρία, το οποίο όμως είναι πολύ σημαντικο
3) ναι θα σου φτάνει, μετα βέβαια αν το κάνεις πιπίλα το ΗΤ όπως εγώ δε θα σου φτάνει
4) έχει 8 καταστηματα αν μετρησα καλά στη Θεσσαλονικη http://www.nobacco.gr/pos.asp
5) η ερώτηση παρ'οτι πολύ λογική και την έκανα κι εγώ στην αρχη, (καπνίζα κι εγώ μισο πακέτο old holbourne κιτρινο), είναι σα να λες, μ'αρέσουν οι φράουλες τί σουβλάκι να πάρω;;; θεωρώ πως δε μπορείς να βρεις υγρό που να σου θυμίζει τα τσιγαρα που κάπνιζες. παρ'ολα αυτά υπάρχουν καπνικά υγρά αλλά οπως θα διαπιστώσεις είναι ωραία αλλά με τελειως διαφορετική γευση/άρωμα απο το κανονικο τσιγαρο. πρόταση μου πάντως να πάρεις κι ένα μη καπνικό υγρό πχ το φρουτο που σ'αρεσει.

Υγ.πολύ καλά καπνικά υγρά θεωρείται πως έχει αυτό http://www.ivape.eu/ τα halo αλλά δεν έχει θεσσαλονικη..

EDIT: σόρρυ είχα αφήσει τη σελίδα ανοιχτή και δεν είδα οτι στα είχαν απαντησει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31003 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357688 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192986 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1249 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591732 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios