vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1215 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:22 »
Να και ένα διαφημιστικό video από την Ovale Greece

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ti8QkSy7-dQ[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1216 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:47 »
Γιατί αναφέρει "ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗ";  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1217 στις: Ιουνίου 17, 2011, 19:46 »
λέει την μισή αλήθεια γιατί ανώδυνη αποχή από το κτ γίνεται με νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1218 στις: Ιουνίου 17, 2011, 19:51 »
λέει την μισή αλήθεια γιατί ανώδυνη αποχή από το κτ γίνεται με νικοτίνη
Αυτό ακριβώς! ;) Εγώ προσωπικά αν δεν είχα την νικοτίνη (και μάλιστα σε λίγο μεγαλύτερα επίπεδα), δε θα μπορούσα να κάνω την μετάβαση από κ.τ. σε η.τ..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1219 στις: Ιουνίου 17, 2011, 20:42 »
Αυτό ακριβώς! ;) Εγώ προσωπικά αν δεν είχα την νικοτίνη (και μάλιστα σε λίγο μεγαλύτερα επίπεδα), δε θα μπορούσα να κάνω την μετάβαση από κ.τ. σε η.τ..
το ίδιο κι εγώ. Και μάλιστα σε σχετικά ψηλά επίπεδα

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1220 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:15 »
Δεν ξέρω για μένα είναι λίγο μύθος ότι αυτό που σου λείπει πραγματικά είναι η εμφάνιση του τσιγάρου και γενικά η όλη αίσθηση να το κρατάς και να τραβάς τζούρες και να βγάζεις κάτι σαν καπνό. Αρχικά που είχα το blackline, που είναι αρκετά κοντά στο τσιγάρο εμφανισιακά (παρότι μαύρο, μου θύμιζε black devil, για αυτό το διάλεξα) και που έκανα 11αρι υγρό (πολύ κάτω σε σχέση με αυτό που κάνω τώρα αλλά και σε σχέση με τον καπνό που έκανα), προσωπικά ικανοποιημένος δεν ήμουν. Δηλαδή με χίλια ζόρια δεν ξανακύλησα στο κ.τ. γιατί πλεόν το είχα σιχαθεί. Τώρα π.χ. με ένα eGo-T, που δεν μπορείς να πεις ότι θυμίζει τσιγάρο (ούτε καν το κρατάς σαν τσιγάρο) και με ένα 24αρι υγρό είμαι πολύ ΟΚ....πάρα πολύ ικανοποιημένος! Το θέμα για μένα για να μπορέσεις να απαλλαγείς απ' το σιχαμένο το κ.τ. είναι και τη νικοτίνη που έπαιρνες να συνεχίσεις να παίρνεις (κατ εμέ παραπάνω γιατί αλλιώς γίνεται αντιληπτή η νικοτίνη σε ένα κ.τ. κι αλλιώς σε ένα η.τ. κατά τη γνώμη μου) και να έχεις χτύπημα, παραγωγή ατμού και γεύση, που να σε κάνει να μην το χρειάζεσαι το κ.τ.. Τώρα να πας, από κει που κάπνιζες 2 πακέτα, να πάρεις ένα eGo-T και να κάνεις μόνο NON υγρά, είναι δώρο άδωρο. Δεν πρόκειται να μην ξανακυλήσεις. Άμα είναι να κάνω μόνο ΝΟΝ καλύτερα να μην πάρω η.τ.! Να βάζω εκεί πέρα ένα στυλό στο στόμα μου και να βγαίνω το χειμώνα έξω και να κάνω ότι καπνίζω βγάζοντας χνότα απ'το κρύο, το ίδιο πράγμα είναι. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: Το ιδανικό είναι η σταδιακή μείωση της νικοτίνης, για μένα!

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1221 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:40 »
 :sign_sostos: Τα χωρίς νικοτίνη είναι, πράσινα κουκούτσια και ψιλές ελιές.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1222 στις: Ιουνίου 18, 2011, 12:08 »
Οφειλω να ομολογησω οτι το βιντεακι ειναι....υψηλων προδιαγραφων  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1223 στις: Ιουνίου 18, 2011, 12:38 »
Υπερπαραγωγή...
Αλλά πολύ κάπως, ρε παιδί μου... σαν εκείνα που πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες (οζονοθεραπείες, εξοικονομητές ρεύματος, προϊόντα αδυνατίσματος κλπ.) ενώ τα η.τ δεν είναι τέτοια απατεωνιά.


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1224 στις: Ιουνίου 18, 2011, 15:18 »
συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1225 στις: Ιουνίου 18, 2011, 16:03 »
Λογικά αποφεύγει την αναφορά σε νικοτίνη για παν (νομικό) ενδεχόμενο γιατί στην Ελλάδα παρα πολλά πράγματα είναι (επίτηδες) θολα...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1226 στις: Ιουνίου 18, 2011, 16:22 »
πάντως είναι ένα πολύ καλό διαφημιστικό video. Και το Ovale βέβαια είναι πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1227 στις: Ιουνίου 18, 2011, 17:31 »
Υπερπαραγωγή...
Αλλά πολύ κάπως, ρε παιδί μου... σαν εκείνα που πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες (οζονοθεραπείες, εξοικονομητές ρεύματος, προϊόντα αδυνατίσματος κλπ.) ενώ τα η.τ δεν είναι τέτοια απατεωνιά.

Οντως μου θυμιζει διαφημηση τηλεμαρκετινγκ... Σαν να θελει να τα παρουσιασει ολα τοσο τελεια...Παρ' ολα αυτα ειναι υπερπαραγωγη :)

Αποσυνδεδεμένος Shaolin Monk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ego-T, Gamucci v2
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1228 στις: Ιουνίου 23, 2011, 08:12 »
Οντως μου θυμιζει διαφημηση τηλεμαρκετινγκ... Σαν να θελει να τα παρουσιασει ολα τοσο τελεια...Παρ' ολα αυτα ειναι υπερπαραγωγη :)

 Ειναι τρομερα κακογουστη διαφημιση....  >:(

 Την καλυτερη διαφημιση νομιζω οτι την κανουμε οι χρηστες καθημερινα... Εγω πλεον αντι για συνηθισμενα δωρα σε φιλους μου καπνιστες, τους αγοραζω ηλεκτρικα τσιγαρα. Το αστειο ειναι οτι μετα τις πρωτες (γνωστες σε ολους εδω μεσα) αποδοκιμασιες, μετα δεν το αποχωριζονται με τιποτα....  :))

 Αλλα αν ειχαν δει κατι τετοιο θα τους φαινοταν απλη απατεωνια... Γνωμη μου παντα....  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος cmad

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1229 στις: Ιουλίου 07, 2011, 19:03 »
Παιδια καλησπερα.Σημερα ελαβα το nobacco ego-Τ. Τελεια εξυπηρετηση.Αρχισα να ατμιζω με το ενα απο τα δυο τσιγαρα που ειχε μεσα κ πολυ γρηγορα αρχιζε να σταζει!! Επισης την ωρα που ρουφαγα κ παταγα το κουμπι να ατμισω ακουγοταν σαν να κοχλαζει το e-liquid.Το τελευταιο το αναφερω γιατι αφου μου εσταξε αρκετα,τοσο ωστε να το γεμισω 2 φορες απο 1 ml, πηρα το αλλο τσιγαρο της συσκευασιας κ δεν εκανε τετοιο θορυβο.Επισης το πρωτο συνεχεια μου εφερνε υγρο στο στομα.Λετε να ειναι ελαττωματικο?Υπαρχει συγκεκριμενος τροπος να το κραταω? γιατι το δευτερο προς το παρων δεν παρουσιαζει σταξιματα.Να το στειλω πισω για αντικατασταση?HELP.Ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342182 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31004 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios