vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika

The EGO-T

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 09:54 »
Καλημέρα παιδιά.  Έχω 3 μέρες που δεν καπνίζω και χρησιμοποιώ το ego-t μόνο. 

Μετά λοιπόν από 2 μέρες και περίπου 3-4ml τη μέρα με freedom της halo μου έρχεται πολλές φορές έντονη γεύση καμένου και "πλαστικίλας"  οπότε ας μας διαφωτίσει κάποιος πώς να βγάλω το φυτίλι να τελειώνω μ' αυτό γιατί με βελόνες κτλ. δύσκολα να ασχοληθώ.. :)   (τα σχετικά φυσάω τον ατμοποιητή, βαζοβγάζω την αμπούλα κ.τ.λ. τα έκανα χωρίς αποτέλεσμα και ούτε πρόκειται να καθαρίζω τον ατμοποιητή με οξυζενέ και τα σχετικά).  Το 2ο ego Τ του πακέτου, όσοι θυμάστε, το εξαφάνισε ο άντρας μου  μόλις το είδε :tongue_smilie:

Sorry guys αλλά με τη δουλειά, το σπίτι, ένα παιδί και προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο αν μου δημιουργεί τόσα θέματα με μπουκώματα και χάλια γεύση κρίμα αλλά σου δυσκολεύει πολύ την κατάσταση.  Οπότε ναι, θα παραγγείλω και τους νέους άτμο απλά απογοητεύτηκα λίγο...και περιμένουν και πόσα άτομα να πάρουν (όλοι στην παρέα καπνιστές) και εγώ δεν ξέρω τί να πω...

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 11:09 »
Καλημέρα παιδιά.  Έχω 3 μέρες που δεν καπνίζω και χρησιμοποιώ το ego-t μόνο. 

Μετά λοιπόν από 2 μέρες και περίπου 3-4ml τη μέρα με freedom της halo μου έρχεται πολλές φορές έντονη γεύση καμένου και "πλαστικίλας"  οπότε ας μας διαφωτίσει κάποιος πώς να βγάλω το φυτίλι να τελειώνω μ' αυτό γιατί με βελόνες κτλ. δύσκολα να ασχοληθώ.. :)   (τα σχετικά φυσάω τον ατμοποιητή, βαζοβγάζω την αμπούλα κ.τ.λ. τα έκανα χωρίς αποτέλεσμα και ούτε πρόκειται να καθαρίζω τον ατμοποιητή με οξυζενέ και τα σχετικά).  Το 2ο ego Τ του πακέτου, όσοι θυμάστε, το εξαφάνισε ο άντρας μου  μόλις το είδε :tongue_smilie:

Sorry guys αλλά με τη δουλειά, το σπίτι, ένα παιδί και προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο αν μου δημιουργεί τόσα θέματα με μπουκώματα και χάλια γεύση κρίμα αλλά σου δυσκολεύει πολύ την κατάσταση.  Οπότε ναι, θα παραγγείλω και τους νέους άτμο απλά απογοητεύτηκα λίγο...και περιμένουν και πόσα άτομα να πάρουν (όλοι στην παρέα καπνιστές) και εγώ δεν ξέρω τι να πω...
βγαίνει πολύ εύκολα και με ένα τσιμπιδάκι ,απλά το πιάνεις με την μύτη από το τσιμπιδάκι και το βγάζεις επίσης μπορείς πάλι με μια βελόνα (συριγγα'ς καλύτερα γιατί στραβώνει η μύτη της χωρίς να σπάει ) στραβώνοντας την μύτη της λίγο να το τραβήξεις προς τα έξω ,αλλά δεν στο συνιστώ γιατί και εγώ το έκανα και το αποτέλεσμα ήταν να εχω μόνο ΓΕΥΣΗ καμμενου .δεν ξέρω αν φταίει κάτι άλλο αλλά απ ότι φαίνεται πάει για τον κουβά ο ΑΤΜΟ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2011, 11:15 από HADOW »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 11:12 »
Αν αφαιρέσεις το φιτίλι είναι δίκοπο μαχαίρι.
Το δοκίμασα χτές πειραματικά στον έναν από τους 2 ατμ που είχε βουλώσει για τα καλά και ενώ η απόδοση
αυξήθηκε κατακόρυφα έγινε καλύτερος απο ότι ήταν πριν αποκτήσει πρόβλημα, πλέον τον έχω ανάποδα (με την αμπούλα προς τα κάτω) όταν δεν ατμίζω αλλιώς έχω μεγάλη διαρροή, και όχι αμέσως αλλά μετά απο κάποια ώρα χρήσης...
Σε κάποιους συνατμιστές όμως λειτούργησε χωρίς διαρροές οπότε είναι "ζαριά".

Το να αφαιρέσεις πλήρως το φιτίλι είναι λίγο μπελάς τελικά.
Αυτό που έκανα επειδή δεν αφαιρούταν με απλό τρόπο παρά μόνο ένα μικρό κομμάτι είναι:
έβαλα ένα πολύ ψιλό κατσαβίδι μέσα στην τρύπα που είναι το φυτίλι περίπου μισό εκατοστό και κουνώντας το δεξιά αριστερά αφαίρεσα όλη τη μεταλλική βάση που κρατά το φιτίλι και μπαίνει στην αμπούλα.
Έπειτα αφαίρεσα εύκολα πλέον το φιτίλι με μια καρφίτσα τόσο απο την αντισταση του ατμοποιητή όσο και απο τη μεταλλική βάση και
μετά την ξανατοποθέτησα με τη βοήθεια του κατσαβιδιου και μιας λεπτής τσιμπίδας.
Εκεί (στην τοποθέτηση) έιναι όλος ο μπελάς γιατί ο χώρος είναι στενός και θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις αλλιώς δεν μπαίνει
καθόλου εύκολα.
Πάντως είμαι σίγουρος ότι το τοποθέτησα σωστά, συγκρινοντάς το με τον άλλο ατμ που έχω.

Δεν σου το συνιστώ εκτός και αν έχεις πολλή υπομονή και το αποτέλεσμα μάλλον είναι 50%-50% ως προς τη διαρροή, αλλά πολύ καλό ως προς την απόδοση.

Υ.Γ.
Προς Joyetech ή όποιον κατασκευάζει τα eGo-T:
ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΟ #$@#$%!#$#@#$ ΤΟ ΦΥΤΙΛΙ!!!! ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!

Edit:
@HADOW μπορεί να έχει μείνει κομμάτι απο το φιτίλι στο βάθος της βάσης. Τότε η απόδοση μηδενίζεται...
Αφού δεν έχεις να χάσεις τίποτε πια δοκίμασε να αφαιρέσεις τη βάση αν έχεις υπομονή...
Στη χειρότερη περίπτωση θα παίζει με dripping (χωρίς τη βάση). Κρίμα είναι να πεταχτεί εφόσον λειτουργει ακόμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2011, 11:22 από panos »

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 11:37 »
το έκανα αλλά έκοψα την αντίσταση οπότε άχρηστος ο ατμο .το πρόβλημα ήταν ότι νόμιζα οτι ειναι μονο φιτιλι μεσα αλλα τελικα το φιτίλι ηταν τυλιγμένο πάνω στην αντισταση οποτε και την εκοψα κατα λαθος  :'(

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 12:20 »
Μια από τα ίδια παιδιά και εγώ σε όσους έβγαζα το φυτίλι μετα δεν είχα καμένο αλλά μετα απο ώρες είχα διαρροή .Κρίμα γιατί με τον Εgo t  νόμιζα ότι θα λυνόταν το πρόβλημα του ητ και το δικό μας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2011, 19:29 από kaxri »

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 13:54 »
εγώ πάντως το έσπρωξα προς τα μέσα οπότε τώρα δεν το βλέπω καν.....πολύ άσχετη μιλάμε...δεν τολμάω να κάνω εισπνοή γιατί φοβάμαι  :laugh1:

edit: οπότε παρήγγειλα καινούριο ατμοποιητή από το Βασίλη όμως η ερώτησή μου είναι μία.  Δεν υπάρχει ατμοποιητής που να μη δίνει αυτή τη γεύση καμένου και να κάνει για το ego-t? (π.χ. ο exelixis t από funstore είναι ο ίδιος ατμοποιητής με αυτόν που έχω? γιατί έτσι μου είπανε).

Dripping δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω....οπότε λύση στο πρόβλημά μου υπάρχει?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2011, 14:49 από sungirl »

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 15:01 »
εχω δοκιμασει 7 περιπου ατμο ego -t  απο διαφορες εταιριες απο τους 7 οι 6 ηταν αψογοι για 10 μερες ο καθενας , ουτε καμενο ουτε διαροες  τι στο καλο τοσο τυχερος ειμαι ? οι 2 που χρησιμοποιω εδω κ 10 μερες  απο tw  ξεσκιζουν ακομη

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 16:47 »
tw?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 19:54 »
εχω δοκιμασει 7 περιπου ατμο ego -t  απο διαφορες εταιριες απο τους 7 οι 6 ηταν αψογοι για 10 μερες ο καθενας , ουτε καμενο ουτε διαροες  τι στο καλο τοσο τυχερος ειμαι ? οι 2 που χρησιμοποιω εδω κ 10 μερες  απο tw  ξεσκιζουν ακομη
Για 10 μέρες ε? :hmmm: Λίγο δεν είναι για την τιμή του?Με το σκεπτικό παντα οτι ενας ατμο κανει 4 ευρω και κραταει εναμιση μηνα.
Τυχερός ε? :o Δηλαδή οι γκαντεμιδες να μην παίρνουν γιατι οι πιθανότητες να πετύχουν καλό κομμάτι  :thumpdown:
Χμμ.....


Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 21:01 »
Εγώ πήρα τέσσερις ovale την περασμένη τρίτη , τον ένα τον χάλασα μόνος μου , ό δευτερος μπουκωσε σε τρεις μερες, τον έπλυνα , παλι μπουκωμένος ,βγάζω φυτίλι δουλέυει ακόμα αλλά με διαρροές , ό τρίτος μετά από τρεις ώρες χρήση έντονο καμένο , πειράζω φυτίλι εντάξει αλλά μετά από μερικές ώρες διαρροές ,σήμερα χρησιμοποιώ τον τέταρτο για να δούμε???? :angry_orange: Αν είναι να χαλάνε έτσι πρέπει να κάνουν το πολύ δύο ευρώ ο καθένας!!!

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 21:11 »
Να θεωρείς τον εαυτό σου γκαντέμη  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
και όσο για τα δυο ευρώ πολλά είπες.....εγω προτεινω να μας πληρωνουνε για να τα παρουμε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 21:13 »
... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 21:21 »
Με μια βελόνα στο χέρι και εγώ, όταν αρχίζουν τα δικά τους..  :fight_knuppel: τα αρχίζω και εγώ στα τσιμπήματα  :fight_shot_bandana: !!!!!
Δουλεύουν για καμιά ωρίτσα και μετά πάλι τα ίδια :fight_shot_bandana:

Εγώ θα τους δώσω άλλη μια ευκαιρία και θα πάρω ακόμα μια 4αδα να δοκιμάσω. Αν βγουν και αυτοί έτσι γυρνάμε στα παλιά (που είναι ο 510 μου;;; φέρε και ένα καλαμάκι και ένα στυλό να χαλάσουμε για το ελατήριο!!!!!!!!!!)  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 14, 2011, 21:23 »
Για 10 μέρες ε? :hmmm: Λίγο δεν είναι για την τιμή του?Με το σκεπτικό παντα οτι ενας ατμο κανει 4 ευρω και κραταει εναμιση μηνα.
Τυχερός ε? :o Δηλαδή οι γκαντεμιδες να μην παίρνουν γιατι οι πιθανότητες να πετύχουν καλό κομμάτι  :thumpdown:
Χμμ.....
  αυτος που μου εδωσες που σου εβγαζε καμενο τον επλυνα , τον στεγνωσα κ ξεσκιζει αλλωστε θα τον δοκιμασεις αυριο  και θα δεις  :tongue_2:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios