vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, webtool, paiktaras

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #525 στις: Φεβρουαρίου 04, 2011, 21:42 »
Βαγγελα για κανε συγκρηση με τους παλαιους exelixis.τι διαφορες εχουν?
Καμία  σχέση Μητσε, αν και τους προηγούμενους άντεξα μέχρι τον ένα γιατι δεν ειχα την υπομονη και το κουραγιο νσ αντεξω τέτοια ταλαιπωρία και με τον 2. ;D
Τον 3 δεν τον είδα εσωτερικά αλλά δυο ovale που ξεκοίλιασα δεν έχουν σχέση με τους exelixis 1 και 2.Ο ovale εσωτερικά  μου θυμίζει έναν 510 που αντί για την γέφυρα που έχει υπάρχει το φιτίλι που παίζει τον ρόλο της γέφυρας.
Και το σκεπτικό μου ηταν μολις τον ειδα ανοιχτο γιατί να μην υπάρχει εξ ολοκλήρου ένας κανονικός 510 κομμένος στο ύψος που ξεκινάει η γέφυρα και εκεί επάνω να πατάει ο μεταλλικός δίσκος που τροφοδοτεί υγρό την  γέφυρα. Και ακόμα καλύτερα να μπορεί ο ατμο είτε βιδώνοντας η κουμπωτά να αλλάζει σε lr regular κτλ κτλ με αποτέλεσμα την μείωση του κόστους γιατί με έναν κώνο θα αλλάζεις τα φίλτρα και τον ατμο.
Και μετά ξυπνησαααα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:       

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #526 στις: Φεβρουαρίου 04, 2011, 21:46 »
 :laugh1: :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #527 στις: Φεβρουαρίου 04, 2011, 23:30 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: Καλοοο αλλα δυσκολευουν τα πραγματα   :confused1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #528 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 06:13 »
τώρα και EXELIXIS-T eGo με δύο ατμοποιητές και 900άρες μπαταρίες στο Funstore  :thumpup:
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=398

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #529 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:24 »
υπαρχει ακομα συγκριτικο τεστ οβαλΤ και exelixisT; γιατι απο τον exelixis 1+3 ειμαι καμενος και δεν το ξαναρισκαρω πριν διαβασω τεστ

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:38 »
υπαρχει ακομα συγκριτικο τεστ οβαλΤ και exelixisT; γιατι απο τον exelixis 1+3 ειμαι καμενος και δεν το ξαναρισκαρω πριν διαβασω τεστ
ο Exelixis-T είναι ένας eGo-T επομένως είναι ένας πολύ καλός ατμοποιητής. Δεν έχω δοκιμάσει τον συγκεκριμένο αλλά κατά την προσωπική μου άποψη θα μπορούσα άνετα να πώ ότι δεν ρισκάρεις τίποτα. Εκτός αν πέσεις σε κάποιο προβληματικό κομάτι , κάτι δηλαδή που θα μπορούσε να συμβεί με οποιονδήποτε άλλο Τ είτε αυτός λέγεται Ovale είτε Tornado είτε Ιnferno κλπ. Θα τον αγοράσω άφοβα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:48 »
δηλαδη ενα αντιγραφο του egoT και με ιδια τιμη περιπου τα ελατοματικα κοματια ειναι στα πλαισια του αποδεκτου αρκει να μην
ειναι στα επιπεδα του 1-2-και 3
η μηπως ο οβαλ Τ ειναι η πραγματικη εξελιξη του exelixis
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:55 από zantos »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:54 »
Τον δοκίμασα και εγώ τον Exelixis-T, και είναι μια χαρά..
Συμφωνώ και εγώ με τον Tem, ότι το πιο πιθανό είναι, να είναι  της ίδιας φιλοσοφίας με άλλους παρόμοιους, οπότε ισχύουν τα ίδια.

Πάντως δουλεύει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 10:58 »
ευχαριστω για την διευκρινιση αν και  ακομη δεν γνωριζουμε πιστευω
την διαρκεια ζωης του

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουαρίου 05, 2011, 11:08 »
ευχαριστω για την διευκρινιση αν και  ακομη δεν γνωριζουμε πιστευω
την διαρκεια ζωης του
στο θέμα διάρκειας ζωής θα ισχύει λογικά ότι και για τον ovale eGo-T, δηλαδή μία εβδομάδα - δέκα ημέρες αν και αναφέρονται και μεγαλύτερες διάρκειες.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 19:35 »
Ovale-T. Όχι θέλει καθαρισμό, με οξυζενέ με Βότκα με ξύδι...ίσως και με σκορδόξυδο, με βελόνες, βουντού ίσως κλπ.
Ότι αν ατμίσεις με VG μπουκώνει (λες και έχει πουθενά προδιαγραφές μόνο με PG πως δουλεύει και παρομοίως)

Ce2R4   μια απ τα ίδια...Όχι, άλλαξε το φιτίλι, όχι στρίψτο σαν το μουστάκι σου, όχι βγάλε τα καπάκι, όχι γύρνα τα ανάποδα, όχι χόρεψε τον χορό της βροχής, μήπως και δουλέψει σωστά.Εγώ από την μικρή μου εμπειρία....

510 LR από Funstore...σε 10-12 μέρες..τέλος. Είτε πλύσεις, είτε φυσήματα, είτε κρεμασμένος ανάποδα σαν νυχτερίδα, είτε..είτε...τόσο πήγαν. (4/5 άτμο)

    :)) :)) :)) :respect: :respect: :respect:     Το ειχα διαβασει και τοτε αλλα το ειχα προσπερασει . Σημερα μου ηρθαν 2 ατμο Τ απο φανστορ και 5 κενες αμπουλες . Γεμιζω 2 με διαφορετικες γευσεις και ξεκιναω να απολαυσω . Παφα πουφα - παφα πουφα ... εντονη γευση πλαστικιλας . Που θα παει , θα στρωσει σε λιγο . Τους παρελαβα 1 το μεσημερι και τωρα ειναι 7μιση το απογευμα και δεν λενε να στρωσουν . Στα ποσα χιλιομετρα στρωνουν ??!! Πηρα απο την αρχη το τοπικ μηπως και κανω καποιο λαθος στο γεμισμα ( ανοιγω καπακι ,γεμιζω,κλεινω καπακι , κουμπωνω και το αφηνω λιγο για να πεσει το υγρο ) Ετσι ξαναπεσα στο ποστ του parpen και ξεραθηκα στα γελια !! Να,σαι καλα ρε φιλε . Εχετε καμμια ιδεα τι να φταιει ?

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 19:57 »
    :)) :)) :)) :respect: :respect: :respect:     Το ειχα διαβασει και τοτε αλλα το ειχα προσπερασει . Σημερα μου ηρθαν 2 ατμο Τ απο φανστορ και 5 κενες αμπουλες . Γεμιζω 2 με διαφορετικες γευσεις και ξεκιναω να απολαυσω . Παφα πουφα - παφα πουφα ... εντονη γευση πλαστικιλας . Που θα παει , θα στρωσει σε λιγο . Τους παρελαβα 1 το μεσημερι και τωρα ειναι 7μιση το απογευμα και δεν λενε να στρωσουν . Στα ποσα χιλιομετρα στρωνουν ??!! Πηρα απο την αρχη το τοπικ μηπως και κανω καποιο λαθος στο γεμισμα ( ανοιγω καπακι ,γεμιζω,κλεινω καπακι , κουμπωνω και το αφηνω λιγο για να πεσει το υγρο ) Ετσι ξαναπεσα στο ποστ του parpen και ξεραθηκα στα γελια !! Να,σαι καλα ρε φιλε . Εχετε καμμια ιδεα τι να φταιει ?

Mάλλον η φουρνιά.. Αν σου έβγαλε καμένο από την αρχή δύσκολα τα πράγματα. Συνήθως στην αρχή δεν έχει χτύπημα γιατί δεν έχει στρώσει ο ατμο αλλά όχι και γεύση πλαστικού.. Αν προλαβαίνεις το DOA στείλε τα πίσω!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 20:16 »
Στην σελίδα 35 προτελευταιο μήνυμα σας έγραψα την λύση για τρεις ατμο exelixis-T που παρουσιάσανε την ίδια συμπεριφορά. αλλά την προσπεράσατε. 8)
Το φιτίλι με λίγα λόγια εγώ το έχω αφαιρέσει τελείως :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 20:26 »

Παίρνω λοιπόν τον μεγεθυντικό φακό να δω αν είναι κολλημένος και βλέπω ένα κομμάτι φιτίλι να εξέχει από το τσουνί του δίσκου.Ξανακουμπωνω την αμπούλα και  :victory: :yahoo: :dance2: :hapy_jump:
Περιττό να πω ότι εδώ και μια ωρα ουτε γευση καμμενου ούτε διαροες και χτύπημα γαιδουρινο και όλα αυτα στα 4,8 βολτ :yes: Τα συμπερασματα δικα σας.........

Μάλλον κάτι ξέχασες  ;)

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 20:29 »
Στην σελίδα 35 προτελευταιο μήνυμα σας έγραψα την λύση για τρεις ατμο exelixis-T που παρουσιάσανε την ίδια συμπεριφορά. αλλά την προσπεράσατε. 8)
Το φιτίλι με λίγα λόγια εγώ το έχω αφαιρέσει τελείως :yes:

Mε λίγα λόγια με τσιμπίδα το τραβάς και τέλος?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542309 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193567 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios