vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, azzazel, ZoeM

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:03 »
Ναι ego-t είναι. Δεν θέλει και τακτικό άλλαγμα ο συγκεκριμένος ατμοποιητής. Εγώ πρέπει να είμαι πάνω από 15 μέρες με έναν ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:04 »
Αυτα τα δυο ειναι Ego-T απλα δεν εχει φερει ακομα τα ανταλλακτικα τους μπαταριες κ atomizer ειπε οτι καπου μεσα στον επομενο μηνα θα τα φερει απλα δεν ξερω αμα θα φερει τα παντα απο τα ανταλλακτικα τους.

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:10 »
Αυτα τα δυο ειναι Ego-T απλα δεν εχει φερει ακομα τα ανταλλακτικα τους μπαταριες κ atomizer ειπε οτι καπου μεσα στον επομενο μηνα θα τα φερει απλα δεν ξερω αμα θα φερει τα παντα απο τα ανταλλακτικα τους.

Δεν ξερω αν εχουμε βγει off topic ζητω συγγνώμη αν βγηκα

Αλλα μηπως να τον ρωτισουμε τι θα φερει; Γιατι πραγματικα οποιος θελει να παρει το inox τουλαχιστον θα πρεπει να ξερει αν θα βρει ανταλλακτικά. Εγω ενδιαφερομαι για το inox αλλα αν είναι να εχω μαυρο ατμοποιητη δεν λεει. Θα χαλασει το τσιγαρο και θα κανει και μπαμ από μακριά. Συγγνώμη που κολλαω στο συγκεκριμένο θεμα αλλα το θεωρω σημαντικο. Καποιο άλλο ελληνικο site εχει ανταλλακτικά;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #228 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:18 »
Ο Bασίλης θα φέρει σίγουρα και τους δύο ατμοποιητές (black και Inox). Θα μας ενημερώσει σχετικά με το πότε θα είναι διαθέσιμοι και είμαι βέβαιος ότι θα τους δίνει σε πολύ καλή τιμή. Επίσης θα φέρει και μπαταρίες γιατί και αυτές δεν έχουν απεριόριστη διάρκεια ζωής. Οι δύο ατμοποιητές του πακέτου έχουν σε γενικές γραμμές καλή διάρκεια.
Δες και εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1624.msg42024.html#msg42024
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #229 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:28 »
Ο Bασίλης θα φέρει σίγουρα και τους δύο ατμοποιητές (black και Inox). Θα μας ενημερώσει σχετικά με το πότε θα είναι διαθέσιμοι και είμαι βέβαιος ότι θα τους δίνει σε πολύ καλή τιμή. Επίσης θα φέρει και μπαταρίες γιατί και αυτές δεν έχουν απεριόριστη διάρκεια ζωής. Οι δύο ατμοποιητές του πακέτου έχουν σε γενικές γραμμές καλή διάρκεια.
Ναι εχω καταλάβει ότι η ποιότητα του ego T είναι καλη αλλα οσο καλη και να είναι θα θελει κάποια στιγμη ανταλλακτικά. Μακαρι να τα φερει και σε inox. Θα περιμενω να τα φερει για να παραγγείλω…

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #230 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:35 »
Το εχει δοκιμασει κανεις με VG;
Ας πουμε 80% vg 20% νερο;

Εχει ροη;
Ή ,δεν;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #231 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:43 »
Εγώ το έχω δοκιμάσει με 80 vg- 18 νερό και 2% άρωμα. Απροβλημάτιστο. Πολύ καλή ροή. Καλύτερο από το exelixis λογικά λόγω μεγαλύτερης διαμέτρου.

EDIT: Αν σε κάποια φάση με προβληματίσει τραβάω ίσα ίσα έξω το tank να πάρει λιγο παραπάνω αέρα και συνεχίζω.

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #232 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:49 »
Σουπερ ,ακομα και με βαρυ ατμισμα;
Τεραστιες τζουρες και απανωτές;


Λογικα ο ατμ. θα μπαίνει και στο νέο gg Slim σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #233 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:54 »
.....Λογικα ο ατμ. θα μπαίνει και στο νέο gg Slim σωστά;
Ναι μπαίνει κανονικά. Δεν ξέρω όμως αν έχει ιδιαίτερο νόημα λόγω της 10440 μπαταρίας του slim που αποφορτίζεται πολύ πιο γρήγορα απο την μπαταρία του eGo-T

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 22:55 »
Τεράστιες τζούρες. Εγώ τώρα τράβηξα 3 απανωτές των 6-7" η καθεμιά και δεν είχα θέμα.  :tongue_smilie:
Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για το ggslim καθώς δεν το χω πάρει "ακόμα"  :laugh1: Πάντως το τελευταίο ggslim με τον 510 connector δεν βλέπω το λόγο να μην τον παίρνει  :eyesplash: εκτός ίσως την απόσταση που δημιουργεί ο κώνος. Για να καταλάβεις ο atomizer δεν μπαίνει στην 1300 θέλει κόψιμο

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 23:01 »
Perfect ευχαριστω.
Περι slim ,απο περιέργεια ρωτησα ,αλλωστε δε μ`αρεσει το κουμπι να ειναι απο κατω.
Προτιμώ ν`αφηνω ορθιο το eGo και να το κραταω σα τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 23:47 »
Η Heaven gifts, στο http://www.heaven-gifts.com/article-143.html ελπίζει για Ελλάδα τέλος Φεβρουαρίου

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 00:01 »
   Μέσα στον Φεβρουάριο παίζει πλέον και η Janty  :thumpup:
      Janty eGo Tank System available in all Jantyworld shops mid February at unbeatable prices! Stay tuned to our Tweets :)
      by Janty Thursday, 13 January 2011 19:02

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 11:53 »
μετά από κάποιες μέρες χρήσης ο T αρχίζει να μπουκώνει και είναι λογικό αυτό. Συνιστάται συνήθως φύσηγμα και πλύσιμο με ζεστό νερό ή vodka. Ομως αυτό που διαπίστωσα είναι ότι ακόμα και μετά απο τον καθαρισμό ο Τ δεν δουλεύει σαν καινούργιος. Το πρόβλημα είναι ότι φράζει το επάνω μέρος του φιτιλιού με το μεταλλικό πλέγμα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει σωστή ροή του υγρού προς το εσωτερικό του ατμοποιητή. Το πλύσιμο δεν καταφέρνει στο θέμα αυτό πολλά. Μια λύση είναι να ξύσουμε με συνδετήρα ή με βελόνα αυτό το πάνω μέρος του φιτιλιού. Εδώ χρειάζεται κάποια μικρή πίεση που πιθανότα να οδηγήσει το φιτίλι οριστικά στο εσωτερικό του ατμοποιητή. Κάτι τέτοιο έχει σαν αποτέλεσμα την οριστική αχρήστευση του Τ. ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΛΥΣΗ και ανέστησα δύο ουσιαστικά νεκρούς ατμοποιητές με φοβερή δυσκολία στη τζούρα και ουσιαστικά ασήμαντη ποσότητα ατμού. Δουλεύει 100% και είναι πολύ εύκολο.
Απλά χρησιμοποιούμε μια μακρυά λεπτή βελόνα από σύριγγα που την βάζουμε στην τρύπα στο κάτω μέρος του ατμοποιητή εκεί που βιδώνει με την μπαταρία. Ενεργούμε δηλαδή απο κάτω προς τα πάνω μέχρι η βελόνα να φτάσει στο φιτίλι και να το διαπεράσει . Επναλαμβάνουμε μια δύο φορές ακόμα αν θέλουμε , για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα , αφαιρούμε τη βελόνα και βιδώνουμε τον ατμοποιητή στην μπαταρία. Αυτό ήταν . Ο Τ λειτουργεί πλέον κανονικά όπως την πρώτη μέρα  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2011, 13:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 12:01 »
Εξαιρετική οδηγία TEM.  :thumpup:
Αν και ακόμη δεν έχω πάρει Τ, αλλά σκοπεύω προσεχώς μόλις είναι διαθέσιμοι σκέτοι άτμο.

Μετά από πόσες μέρες σου μπούκωσε ο Άτμο και πόσες μέρες συνολικά τον δουλεύεις?

Υ.Γ Αυτή η μέθοδος δοκιμάστηκε και σε άλλους άτμο π.χ 510 LR μήπως έχει αποτελέσματα??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios