vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, Parolos, bloodlessz

Twitter

Nobacco Omikron

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #210 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:58 »
Οδηγιες για την αντικατασταση του φυτιλιου στο καρφι...

http://www.nobacco.gr/images/stories/odigies_antikatastasis_fytiliou_akidas_omikron.pdf

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #211 στις: Μαΐου 24, 2013, 15:04 »
Και στο thread του eternity υπάρχουν οι ίδιες ακριβώς οδηγίες...με αρκετά χειρότερες εικόνες βέβαια  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #212 στις: Μαΐου 26, 2013, 14:58 »
Τον έστησα με 1 φιτίλι 2mm και 4 φιτίλια 1mm με αντίσταση 2,7 Ω (σύρμα 1,7) και σε συνδυασμό με την αφαίρεση του καρφιού και της βάσης του, μου δίνει πολύ καλό χτύπημα και σχεδόν αναλλοίωτο άρωμα. Τα εργοστασιακά μου δίνανε καμένο...   

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 30, 2013, 16:30 »
Διαθέσιμος ξανά από τα καταστήματα και το e-shop.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 30, 2013, 18:59 »
[youtube]YbCPJF5n8tM[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #215 στις: Μαΐου 30, 2013, 21:54 »
Τελικά έχει θέμα με τον πόλο σαν τον eternity :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #216 στις: Μαΐου 30, 2013, 21:58 »
αυτο ειναι το κρισιμο ερωτημα ,αλλοι συνατμιστες που τον εχουν ας μας που νε αν εχουν την καλοσυνη εχουν συναντισει το προβλημα του eternity με τον πολο;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2013, 22:39 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #217 στις: Μαΐου 30, 2013, 22:08 »
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω εχτές και ενδιαφέρει αρκετούς μάλλον.

Όταν έτριβα την βάση εχτές, την κρατούσα από τους πόλους. Κάποιες στιγμές τους ζόρισα κατά λάθος, αλλά δεν κατάλαβαν τίποτα, rock solid. Νομίζω ότι άνετα θα συγχωρήσουν απροσεξίες, ακόμη και πτώσεις. Βέβαια προσέχουμε έτσι; Αν θέλουμε να χαλάσει κάτι, θα χαλάσει.

Πριν λίγο ξέθαψα κάτι παλιες κεφαλές από vivi, epsilon κλπ που είναι όλες από 2,4Ω ως 2,8Ω και δεν τις χρησιμοποιούσα. Πήρα μία 2,4Ω από mini vivi, ξέστριψα μια ολόκληρη σπείρα, την μέτρησα στο Vamo και την έδινε 2,0Ω, έσταξα και λίγο υγρό στα φυτίλια, έκλεισα τον omikron και την έδινε 1,9Ω. Έβαλα τον omikron πάνω στον Σείριο γέμισα κανονικά και  :fight_shot_bandana:
Τον ατμίζω όπως σας τον είχα δείξει στην φωτό, με την αυτοσχέδια καμπάνα, χωρίς το καρφί και την βάση του.

Απ΄ότι βλέπεις φαίνεται ν' αντεχουν. Περιμένουμε κι άλλα feedbacks!

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #218 στις: Μαΐου 30, 2013, 22:11 »
Φαίνεται να μην έχει πρόβλημα αλλά μόνο ο χρόνος θα δείξει.
Σίγουρα είναι πιο ανθεκτικό.


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #219 στις: Μαΐου 30, 2013, 23:38 »
Θέλει την προσοχή του... αλλά αν δεν πέσει κάτω μαζί με κανένα βαρύ mod δεν νομίζω ότι θα πάθει τίποτα. Ακόμα και ο eternity, που τον έχω από τον Νοέμβριο και τον χρησιμοποιώ αρκετά (μαζί με εναν A7) δεν μου έχει πάθει τίποτα, ούτε ο συνδετήρας του θετικού πόλου, ούτε το σπείρωμα.
Σίγουρα επίσης θέλει λίγη προσοχή στο πάτημα των συνδετήρων του σύρματος, δεν χρειάζονται πολύ δύναμη, ακόμα και με 0.20 σύρμα δεν χρειάζεται να το "πατήσετε κάτω", αρκεί ένα ζουλιγματάκι ώστε να σφηνώσει ελαφρά, δεν θα πάει πουθενα.
Μοναδικό παράπονο, η δύσκολη αλλαγή του κάθετου φιτιλιού, που βέβαια για dripping δεν παίζει και πολύ ρόλο, αλλά σίγουρα θα δημιουργήσει πρόβλημα σε έναν αρχάριο, όταν σε καμμιά 15αρια ημέρες θα έχει γίνει χάλια και θα αλλοιώνει την γεύση. Επισίμως δεν υπάρχει καμμία απάντηση τι θα γίνει με αυτό... οι οδηγίες το αφήνουν τελείως ασχολίαστο σαν να μην υπάρχει, δίνοντας την εντύπωση ότι το φιτίλι αυτό δεν παθαίνει τίποτα εφόρου ζωής του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 31, 2013, 00:19 »
αν αφαιρεσεις το καρφι με τη βαση του η τζουρα γινεται αερατη η ειναι το ιδιο(σε ντριπινγκ)? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 31, 2013, 00:27 »
Νικόλα ανοίγει η τζούρα, γίνεται ποιο άνετη.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 31, 2013, 00:36 »
αν αφαιρεσεις το καρφι με τη βαση του η τζουρα γινεται αερατη η ειναι το ιδιο(σε ντριπινγκ)? :dontknow:

Η τζούρα γίνεται πιο σφιχτή ή πιο αεράτη από το δαχτυλίδι που δίνεται στην συσκευασία. Το καρφί δεν έχει καμία σχέση με αυτό.
Έχω την εντύπωση όμως, πως αν το βγάλεις (μαζί και την βάση του), ελευθερώνεται η καμπάνα, ο ατμός έρχεται πιο πυκνός στο στόμα σου και έχεις πιο "γεμάτη" γεύση.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 31, 2013, 21:42 »
Το καπάκι με το καρφί (αυτό που αφαιρείται - και μπράβο στην Nobacco που το σκέφτηκε να το κάνει έτσι) επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό, κόβει την απόδοση του ατμοποιητή σε dripping mode. Σας το λέω εγγυημένα, δύο eternity χειρούργησα για να πάρω την σωστή απόδοση του dripping mode.

Την Δευτέρα τον περιμένω κι εγώ.

Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #224 στις: Ιουνίου 02, 2013, 06:39 »
Θα ήθελα να διηγηθω και τη δική μου ιστορια με τον omikron γιατί μου φαίνεται θα τρελαθούμε παιδιά εδώ μέσα. Παρέλαβα τον ομικρον στη δουλειά.με κουριερ εχοντας αφήσει παραγγελία να μου τον στείλουν μόλις παραληφθεί. Πρώτη εντύπωση; Απαράδεκτη γεύση, μια μπόχα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! Γυρίζω σπίτι και αλλάζω φυτιλοαντισταση.... Αποτελεσμα? μια από τα ίδια. ΜΠΟΧΑ ελεεινή .... Διαβάζω τα μηνύματα των συνατμιστων και από δυο παίρνω την ιδέα να Βρασω [size=78%]το σύστημα στην αρχή με νερό και ξύδι και μετά με γάλα . Δεν τόλμησα να αλλάξω φυτιλοαντισταση. Το άφησα να στεγνώσει καλα.μτην επόμενη το πρωί τρέχω  για αγορά νέων φυτιλοαντιστασεων από το περιστέρι. Παρακαλώ τον άνθρωπο στο μαγαζί να μου περάσει τη νεα φυτιλοαντισταση για να μην κάνω κάποιο λάθος και επιστρέφοντας σπίτΝι αφαιρώ  το καρφι για να ενισχυσω τη τζουρα. πλακα κανετε?. οσο απο γευση? που ειναι η γευση οεο?


Αφαίρεσα προσωπικους χαρακτηρισμούς γιατί πραγματικά είναι περιττοι και ζητώ συγνώμη αν κάποιοι προσβληθηκαν. Οπως και να έχει, τα γούστα και α αντιληψη του καθενός είναι μοναδικά, όπως αν κλείσεις τα ματιά σε 2 και τους πεις να αγγίξουν έναν ελέφαντα, αυτός που θα πιάσει από μπροστά θα πει ο ελέφαντας είναι ένα ζώο με μεγάλα αυτιά, ο άλλος που θα πιάσει από πίσω, θα πει, λάθος! Ο ελέφαντας έχει χοντρά πόδια ....και οι 2 έχουν ένα μέρει δίκιο ,,...
Για την ιστορία αναφέρω ότι χρησιμοποιώ killer 705 & a7. Ειδικά ο πρώτος έχει πολύ  καλό χτύπημα και πραγματικά πολύ αέρα τη τζουρα. [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2013, 12:32 από photioss »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246029 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511696 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios