vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, Mimhsdr, mathimatikos1966

Twitter

Nobacco Omikron

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 03, 2013, 21:40 »
Ξέρεις πόσο εύκολο ειναι να σε κατηγορήσει ο ανταγωνιστής σου για προϊόντα ετσι;
Εγω δεν το συνεχίζω άλλο όσους κάλυψε, κάλυψε.

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 03, 2013, 21:43 »
Η Nobacco δεν είναι κατασκευαστής αλλά κάνει Λιανική-Χονδρική. Αν ο Κινέζος έκανε αλλαγές στην παραγωγή του προϊόντος και δεν ενημέρωσε, είναι δύσκολο η εταιρεία να το ανακαλύψει. Για μενα έπρεπε να ενεργήσει τάχιστα και να ελέγξει το δείγμα του Kristoff.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 03, 2013, 21:58 »
Δεν ισχυει αυτο που λες.


Edit
Ελεγξαν τη παρτίδα και δεν σημειώθηκε πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 03, 2013, 22:43 »
Πάντα γίνονται έλεγχοι αλλά μερικές φορές και ανακλήσεις προϊόντων (αυτοκίνητα κλπ),,, :-\

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 03, 2013, 23:25 »
Επιτρέψτε μου, αλλά αυτό με τον ποιοτικό έλεγχο που αποκλείει κάθε ενδεχόμενο ποιοτικής αστοχίας, εμένα μου κάνει λίγο ανέκδοτο  :))

Δηλ. το δικό μου κομμάτι από ποιά παρτίδα ήρθε... ;  Εξωγήινη παραεισαγωγή ή παρτίδα που δεν ελέγχθηκε;
Δάκτυλος της Vision σαμποτάρησε την παρτίδα της νομπάκο ;  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Τί λέμε τώρα...

Για αυτό είπα ότι θα σκεφτώ και το αν θα μπω στον κόπο να τον πάω στο Βύρωνα, να μου πουν τί; Ναι συγγνώμη έγινε λάθος, πάρτε ένα καινούργιο;

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, μια εταιρεία σαν την νομπάκο, έπρεπε να παραδεχτεί μια πιθανή αστοχία υλικού, (ανθρώπινο είναι στην τελική),  να καλέσει όποιον αγόρασε να επιστρέψει το κομμάτι του για έλεγχο και αν χρειαστεί αντικατάσταση, και κατόπιν να εγγυηθεί ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. Αυτό κύριοι, για όσους γνωρίζουν λέγεται σωστή διαχείριση κρίσης. Κλείνουν τα στόματα μια και καλή και όλοι λένε τί φοβερή εταιρεία που είναι η νομπάκο... Εν αντιθέσει τώρα, καθόμαστε ακόμη και συζητάμε αν η απάντηση της μας καλύπτει ή όχι...

Εεε φίλτατε Atmos, με τέτοια απάντηση, υποκειμενικό είναι το ποιός καλύπτεται και ποιός όχι !
 

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 03, 2013, 23:34 »
Θα συμφωνήσω. Κακός χειρισμός, από μια κατά γενική ομολογία σοβαρή εταιρία, η οποία φρόντισε στο παρελθόν να χτίσει ένα καλό όνομα για το after sale της και τώρα διακινδυνεύει να το χαλάσει.
Από την άλλη δε νομίζω ότι θα ρισκάρανε τη φήμη τους για ελάχιστο κέρδος παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 03, 2013, 23:47 »
Συμφωνώ !
Για την νομπάκο μιλάμε όχι για το μαγαζάκι της γειτονιάς.



Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 03, 2013, 23:49 »
Μα γιατί διακινδυνεύει να το χαλάσει? ???
Του είπανε ότι δεν θα του το αλλάξουν?αυτός αναρωτιέται αν θα πάει τελικά.. δεν είναι δίκαιο να λέμε ότι η εταιρία ρισκάρει την φήμη της και το όνομά της.

Όπως και να έχει,έχουν συνεννοηθεί πλέον μεταξύ τους,μετά το Πάσχα θα μας ενημερώσουν, αν θέλουν,για το τι έγινε. Οπότε ας αναμεινουμε για αυτό το θέμα, δεν υπάρχει κάποιο κέρδος να κάνουμε υπεραναλυση πρώτων αντιδράσεων (και από τις 2 πλευρές)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 04, 2013, 00:00 »
Δεν είπα ποτέ πως μου είπαν ότι δεν θα μου το αλλάξουν ή θα μου το αλλάξουν, αδερφέ, αλλά

ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

και σίγουρα ναι, δεν θα χάσει την φήμη της από εμένα !

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 04, 2013, 00:03 »
Βρε μια χαρά σωστός είσαι.. αλλά και τις πρώτες αντιδράσεις της εταιρίας δεν τις βρήκα παράλογες ή εκ του πονηρού..(δεν βρίσκω κάποιο κέρδος όμως περαιτέρω ανάλυσης)

Στον από πάνω σου απαντούσα πριν ;)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 04, 2013, 00:06 »
Το διακινδυνεύει με τον τρόπο που απάντησε μέσω του Atmos. Μιλώ για την πρώτη τους απάντηση. Ήταν αλαζονική κατά τη γνώμη μου.
Θα μπορούσαν να πουν "έρχομαι τώρα να το πάρω, να το ελέγξω και να το τρίψω στη μούρη του Κινέζου αν δεν είναι σωστό". Οκ κάνουν δειγματοληπτικούς ελέγχους. Δεν είναι και οι έλεγχοι της NASA. Μπορεί να γίνει και λάθος.
Από την άλλη γιατί θα του το αλλάξουν αν είναι τόσο σίγουροι ότι αυτό που πουλάνε είναι ss;
Και για να το κλείσω εδώ, μιας και όπως ειπώθηκε μετά το Πάσχα θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες, αυτό που με ενόχλησε ήταν ο τρόπος που απάντησαν. Όχι η ενδεχόμενη αστοχία υλικού, ούτε η αντιμετώπιση προς τον πελάτη τους.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 04, 2013, 00:51 »
Μέχρι νεωτέρας λοιπόν ας αφήσουμε το θέμα των χειρισμών και του υλικού και ας γυρίσουμε στο θέμα του ατμοποιητή.

Γιατί πες ο ένας, πες ο άλλος στο τέλος θα καταλήξουμε σαν το ανέκδοτο με το γρύλο. 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 04, 2013, 01:05 »
Βέβαια και στο θέμα του ατμοποιητή δεν έχουμε πολλά να πούμε.... πρακτικά είναι ένας Eternity με τα καλά του και τα κακά του, βελτιωμένος ως πρός το υλικό (ας δεχτούμε ότι είναι SS αφού έτσι πρέπει να είναι). Ίδια ευκολία, ίδιο πιάσιμο, ίδιες διαστάσεις, ίδιο κάθετο φιτίλι (που κανονικά δεν βγαίνει), ίδια απόδοση....
Τελικά το ερώτημα είναι ουσιαστικά οικονομικό... είτε δίνεις περίπου 20 για τον Eternity είτε 34 για τον ίδιο σε SS έκδοση...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 08, 2013, 15:35 »
Ετρίφθη και ο υπόλοιπος και πραγματοποιεί όσα υπόσχεται !!!

Είναι SS.  Από το drip tip μέχρι την βάση. Μόνο η συγκεκριμένη καμπάνα που σας έδειξα τους ξέφυγε.

Αν θέλετε, αύριο ανεβάζω και φωτό.



Υ.Γ.  Κάποιος γενναίος και πρόθυμος, θα τρίψει την δική του καμπάνα για το τανκ; Μόνο αυτήν, έτσι από περιέργεια...

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 08, 2013, 20:43 »
Άρα στο σύνολο δεν είναι SS. Η εταιρεία δινει στην περιγραφη οτι είναι κατασκευασμένος 100% από ανοξείδωτο ατσάλι!
Κανονικά πρέπει να αποσύρει το προϊον αν τα πραγματα είναι ετσι. Να το επιστρέψουμε και να μας αποζημιωσει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246027 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8028 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios