vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, tibolaso, manoslykos, Doubt

Twitter

Mini Protank by Kanger

Αποσυνδεδεμένος chrishaloman

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 01:12 »
Οντως ενας πολυ καλος συνδυασμος για αρχαριους και οχι μονο. +1

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 03:34 »
Για ego μπαταρία, 1,8 ή 2,2
Για mod 2,2 ή 2,5.
Η 2,5 στην ego μπαταρία, δε θα σου δώσει επαρκές ατμό. Θέλει περισσότερα volt για να αποδώσει όπως πρέπει. Μόνο σε mod σου την προτείνω.
Τώρα πάλι, για τον mini protank, κι όχι τον μεγάλο, θα σου πρότεινα τη 2,2 στην ego κι όχι τη 1,8. Η 1,8 θα σου καταναλώνει τόσο υγρό.... δε θα προλαβαίνεις να τον γεμίζεις!!! Η 1,8 θα σου δίνει περισσότερο ατμό από τη 2,2, αλλά το αντίτιμο του γεμίσματος κάθε λίγο και λιγάκι..... θα το αντέξεις;


ειχα την αισθηση,οτι η συσκευασια ερχοταν με δυο διαφορετικες αντιστασεις ,αλλα τωρα που τις ειδα ειναι και οι δυο 1.8θα δοκιμασω και την 2,2 γιατι εχεις δικιο η 1.8 ρουφαει το υγρο σαν σφουγγαρι.


αν και ετεροχρονισμενα..
επειδη θα ηθελα ο mini protank να ειναι ο βασικος μου ατμοποιητης λογω της καλης γευσης του και λογω οτι τον γεμιζεις και ξαναγεμιζεις αφου εχει σχεδον στεγνωσει το τανκακι του κανω τις παραθεσεις γιατι θελω να μαθω τι φταιει σε μενα.
 με μπαταριες ego 1100 epsilon. αναγκαζομαι να χρησιμοποιω ce4+++ (με ολα τα μειονεκτηματα τους)  επειδη εχω πολυ καλο ντουμανι και χτυπημα με αντιστασεις 1.8 με οποιαδηποτε μεγαλυτερη αντισταση λιγοστευει η παραγωγη ατμου και γινεται κουραστικο το ατμισμα. εχω και τον mini protank αλλα ενω οπως ειπα και παραπανω εχω καλη γευση κτλ  εχω τα εξης θεματα.
καλα την πολυ αερατη τζουρα κατα τα γουστα μου, κλεινοντας και την μια απο τις τρεις τρυπες εισαγωγης αερα και σηνηθιζοντας να τραβας τζουρα πιο αργα οκ δεν το θεωρω μειονεκτημα. ομως βρε παιδια εχω και μαλιστα με 1.8 3/4 παραγωγη ατμου σε σχεση με τους ce4. οσο για την καταναλωση υγρου στoυς ce4 δεν κανω τπτ αλλο απο το να γεμιζω συνεχως αφου η ωφελιμη χωρητικοτητα τους ειναι 1ml περιπου
και εδω μπορω να πω και εγω οτι τραβανε σαν σφουγγαρι, ενω με τον protank αργω να γεμισω αν τον χρησιμοποιησω.. για την ακριβεια οπως ειπα πρινβ εχω τα 3/4 παραγωγη ατμου με 1.8 αντισταση..  που να βαλω και παραπανω?
με φρεσκοφορτισμενη μπαταρια εκει που δινει υπο φορτιο  3.6 volt σε αντισταση 1.8 δηλαδη  περιπου 7 βατ καπως με καλυπτει.. μετα απο καμια ωρα ατμισματος που πεφτουν λιγο τα volt το ατμισμα γινεται κουραστικο και επανερχομαι παλι se ce4.  τι δεν παει καλα με μενα και μου φαινεται λιγο το ατμισμα του protank με ego και 1.8? εσεις ατμιζετε η θα δοκιμασετε να ατμισετε με 2,2 επειδη εχει μεγαλη καταναλωση υγρου ενω εμενα δεν μου κατεβαινει το υγρο με ce4 μονο κατεbαινει...

εγω ειμαι απροσαρμοστος? οι μπαταριες μου φταινε? το υγρο μου numper 3 της nobacco? το κακο ειναι οτι δεν εχω μοντ να τον δοκιμασω τον protank με μεγαλυτερη ταση γιατι ακομα δεν κατασταλαξα στο πιο μοντ θα αγορασω καθως ειμαι αναμεσα σε μοντ η σε  2 Χ 1300vv που ειναι τυπου ego  :hmmm:

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2013, 03:40 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 03:55 »
Δε φταις εσύ, απλά δε σε ικανοποιεί η μπαταρία σου πλέον, παρά μόνον οριακά, δηλαδή με συγκεκριμένους μόνο άτμο.
Ανεξάρτητα από τα ομ της μπαταρίας, ο κάθε ατμοποιητής (εμπειρικά στο λέω αυτό, τεχνικά δεν μπορώ να το εξηγήσω) θέλει συγκεκριμένα βατ για να ατμίσει σωστά.
Αν λοιπόν οι συγκεκριμένοι ce4 που έχεις, ατμοποιούν κανονικά στα 7 βατ, είσαι οκ.
Κάποιοι άλλοι άτμο στα 7 βατ ατμοποιούν μερικώς και έχεις θέμα. Χρειάζονται 8 ή 9 ή 10 βατ
Οι λύσεις είναι δυο. ή παραμένεις με τις μπαταρίες σου και επιλέγεις άτμο που ατμίζουν ικανοποιητικά στα 7 βατ ή παίρνεις πολυβολτικές/μοντ αν θέλεις να χρησιμοποιείς και άλλους ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 11:04 »
Εγώ τώρα, γιατί έχω την υπόνοια ότι μπορεί να φταίει και η κεφαλή του protank;
Μήπως την πήρες για 1,8, αλλά.... τελικά δεν είναι;;;
 :confused1:  Αν βρίσκεσαι με κανένα φίλο που έχει mod και μπορεί να δει την αντίσταση πόσο είναι, για κοίτα, μήπως τελικά δεν είναι 1,8......  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 00:40 »
για τα ωμ της κεφαλης ειμαι  σιγουρος  αφου ειμαι ηλεκτρονικος οποτε καταλαβαινεις αν δεν μετρησω τα Ωμ σε οποιαδηποτε κεφαλη αισθανομαι οτι κατι λειπει :D

εχω δοκιμασει με τρεισ κεφαλες ολες σωστα ωμ αλλα απο το ιδιο καταστημα. οι κεφαλες δεν βγαζουν καμενο κτλ εχουν καλη γευση και ακριβως ιδια συμπεριφορα οποτε καταληγω οτι οι thor-epsilon εχουν αρκετα μεγαλυτερη αποδοση στα volt μιας ego. σε καθε περιπτωση μονο με μοντ θα εβγαινε ακρη να δω πως θα παει με αυξημενα βολτ ο προτανκ, εχει δικιο  η petra.  παντως εχω υποψιν  να δοκιμασω και με αντιστασεις απο αλλο καταστημα μηπως και παιζει τιποτα περιεργο ποτε δεν ξερεις..

 Σένια εχεις δοκιμασει με κανεναν ce4  και αν ναι βρηκες διαφορα στο ντουμανι με τον προτανκ? εγω οπως ειπα και πιο πανω εχω πολυ περισσοτερη καταναλωση υγρου με τους ce4+ και πολυ περισσοτερο ντουμανι σε ego παντα... ο προτανκ μου φαινεται οικονομικος σε καταναλωση :confused1:

επισης να πω επειδη ειμαι σχετικα νεος στο ατμισμα και χωρις μοντ ακομα.. εχω δοκιμασει απο τις κατηγοριες ατμοποιητων μονο ce4, protank mini, evod και aspire bdc(nobacco) οποτε εχω ελαχιστη εμπειρεια απο ατμοποιητες ωστε να εχω πιο σιγουρη και σαφη αποψη

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 01:10 »
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι αυτός ο miniProtank (Θεός σχωρέστον, έπεσε κι έσπασε το τανκάκι) έχει λιγότερες ανάγκες σε ρεύμα???? Για κάνε μια ρε ΑΕΤΕ, και βγάλε λίγο φιτιλάκι σε μια κεφαλή και δοκίμασε.....

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 10:05 »
Απλά απίστευτος πάνω που άρχισα να απογοητεύομαι στο θέμα του ατμοποιητή και μου περνάγανε σκέψεις
να παρατήσω το η.τ. γιατί δε έμενα ευχαριστημένος έδωσα μία τελευταία ευκαιρία στο mini protank και
μπορώ να πω ότι απολαμβάνω πλέον το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 17:57 »
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι αυτός ο miniProtank (Θεός σχωρέστον, έπεσε κι έσπασε το τανκάκι) έχει λιγότερες ανάγκες σε ρεύμα? ??? Για κάνε μια ρε ΑΕΤΕ, και βγάλε λίγο φιτιλάκι σε μια κεφαλή και δοκίμασε.....
Οι bottom coil θελουν λιγοτερα ρευματα ...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 18:16 »
Προφανώς το ξέρω, γι' αυτό απόρησα με τον φίλο.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 12:11 »


 Σένια εχεις δοκιμασει με κανεναν ce4  και αν ναι βρηκες διαφορα στο ντουμανι με τον προτανκ? εγω οπως ειπα και πιο πανω εχω πολυ περισσοτερη καταναλωση υγρου με τους ce4+ και πολυ περισσοτερο ντουμανι σε ego παντα... ο προτανκ μου φαινεται οικονομικος σε καταναλωση :confused1:

επισης να πω επειδη ειμαι σχετικα νεος στο ατμισμα και χωρις μοντ ακομα.. εχω δοκιμασει απο τις κατηγοριες ατμοποιητων μονο ce4, protank mini, evod και aspire bdc(nobacco) οποτε εχω ελαχιστη εμπειρεια απο ατμοποιητες ωστε να εχω πιο σιγουρη και σαφη αποψη
Φυσικά στο ce4 έχεις περισσότερη κατανάλωση από τον protank, αφού έχεις και πιο πολύ ντουμάνι όπως γράφεις στην περίπτωσή σου.... Αυτά πάνε πακέτο!!!  ;)
Έχω τον έψιλον, αλλά σύγκριση δεν μπορώ να κάνω. Τον protank τον δουλεύω με 2,2 Ωμ ενώ τον έψιλον με 1,8 διπλή αντίσταση.
Σύγκριση έτσι.... δεν γίνεται.....  :nope: :nope: :nope:
Πάντως τώρα τελευταία, χρησιμοποιώ μόνο τον μεγάλο τον protank με mod. Tις ego τις έχω στο... φτύσιμο με το συμπάθιο!!! Μόνο μια στην τσάντα για το δρόμο. Του δρόμου, δηλαδή  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αν θεωρείς ότι είσαι ατμιστής πια, γνώμη μου, πάρε mod. Και βάλε επάνω ότι θέλεις....
Λυπάμαι που δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για τον μικρό σου τον protank....  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 09:03 »
Buliwyf
ειχα τελικα το αντιθετο απο υποτροφοδοσια. εχω υπερτροφοδοσια και το καταλαβα αφου αφησα να αδειασει οταν ειχε λιγο υγρο μεσα το τανκακι τον γυριζα και ατμιζα οριζοντια ως αναποδα και βελτιονωταν πολυ η κατασταση οσο καταφερνα να εχει ελειψη υγρου η αντισταση. αρα γιαυτο εχω την αισθηση οτι θελει περισσοτερο ρευμα λογω υπερτροφοδοσιας. αρα πρεπει να προσθεσω φιτιλακι... σωστα?




Σένια
εγω τον epsilon τον δουλευω με μονες αντιστασεις 1.8 απο black mamba και παει σφαιρα στην ego γιατι η nobacco απο ενα σημειο και μετα εχω την αισθηση οτι εριξε την ποιοτητα των κεφαλων ασε που εκτος απο καλυτερες του black mamba ειναι και φθηνοτερες. με διπλη 1.8 φωναζε οτι θελει περισσοτερο ρευμα και μοντ με το οποιο πιστευω θα κανει μεγαλες ομιχλες  :) 

οπως το επισημαινεις κιολας οι ego δεν τραβανε πια.. για την αρχη καλες ειναι μεχρι να σιγουρευτεις οτι θα παραμεινεις στο ατμισμα.
βασικα στο θεμα του μοντ το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεγεθος. βεβαια εχω αρχισει και γλυκοκοιταζω μερικα οπως το zmax που ειναι κατι τις μικροτερο απο καποια αλλα αν και γιαυτο το λογο ειμαι σε διλημα αναμεσα στισ spinner και μοντ αλλα οκ οι spinner ειναι μικρες αλλα δεν ειναι μοντ... μου φαινεται κορωνα γραμματα θα το παιξω αλλιως αποφαση δεν βγαζω :tongue_smilie:  παντως με βλεπω αν αγορασω spinner σε κανα διμηνο να πηγαινω τελικα σε καποιο μοντ!!!


off topic
πηγα ενα ταξιδακι στον τοπο καταγωγης μου εκει ολοι σχεδον βαριοι καπνιστες εκει. εμφανιστηκα και εγω με τις ego μου και τους ce4 μου. μετα τις πρωτες εντυπωσεις και επεξηγησεις στους φιλους μου διεκρινα βλεματα στα κλεφτα βλεματα ζηλειας οσο με εβλεπαν να απολαμβανω την πολλαπλασια ποσοτητα ντουμανιου εν σχεση με τα κανονικα τσιγαρα τους χαχαχαχα και με πολλοι εκφρασαν την εκπληξη τους και το θαυμασμο τους για την πολυ μεγαλη ποσοτητα ατμου :D :D :D


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 10:41 »
Ναι, σωστά. Αλλά μη σε ξεγελάει ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ υγρό. Αποσυμπιέζεται πολύ ο όγκος του αέρα που παραμένει στο τανκ, με συνέπεια να ποτίζεται περισσότερο το υπάρχον φυτίλι. Πάντως πρόσθεσε λίιιιγο φιτιλάκι και βλέπεις. Αν δεις ότι πας προς καμμένο, βγάζεις πάλι   ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 11:35 »
Αξίζει η μετάβαση από evod σε mini protank ? O κύριως λόγος είναι η αποφυγή της μακροχρόνιας χρήσης του πλαστικού evod.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 12:20 »
Αξίζει και με το παραπάνω. Είναι από τις καλύτερες αν όχι η καλήτερη αγορά που έχω κάνει.
Και ο mini protank 1 και ο mini protank 2 αξίζουν την αγορά τους.
Ο mini protank 1 και ο 2 έχουν και απίστευτη οικονομία στο υγρό που καταναλώνω, πολύ καλή γεύση,
μηδενικές διαροές με το mini protank 2 να έχει ένα μίκρο πλεονέκτημα λόγο ότι λύνεται όλος με αποτέλεσμα
να καθαρίζεται πιο εύκολα.
Από έδω και πέρα μόνο ατμοποιητές kanger protank για μένα.
Τιμή, απόδοση και αξιοπιστία για εργοστασιακό ατμοποιητή προσοπική μου άποψη  είναι μοναδική.
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tasos oiniades

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Protank by Kanger
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 01, 2013, 20:47 »
Eντυπωσιακά καλός ο mini Protank. Πολύ καλύτερος από τον evod που ποτέ δεν κατάφερε να με εντυπωσιάσει. Και μάλλον καλύτερος από τον mini Vapeonly που χρησιμοποιούσα τους τελευταίους μήνες. Σε σχέση με τον τελευταίο κερδίζει πόντους στο θέμα της θερμότητας του ατμού (ο ατμός του Vapeonly είναι σαφώς θερμότερος). Κατά την προσωπική μου άποψη αποδίδει άριστα τις γεύσεις των υγρών. Τολμώ να τον χαρακτηρίσω "κορυφαία επιλογή". Ειδικά για όσους αποφασίσουν να τον συνδυάσουν με μια απλή eGo μπαταρία και γενικότερα για όσους προτιμούν συσκευές μικρών διαστάσεων.

πηρα το σαββατο το delirium t.m.
protank mini
to phra 10 ευρω βασικα αφου πρωτα το δοκιμασα και με αρεσε με ελαχιστο πατημα αριστο ντουμανι και μαλιστα εβαλα 2,5αντισταση και αποδιδει την γευση σε φυσιολογικα επιπεδα ειμε παρα πολυ ευχαριστημενος το μονο μειον που θελει ανταλακτικα φυτιλια καθε περιπου 30ml kai stoixhζουν 2ευρω αν εξαιρεσεις αυτο ηταν τελειο και μαλιστα λεω να παρω κι αυτο που εχει δεξαμενη 3,6ml  to οπιοιο εχει 5 ευρω παραπανω αλλα χαλαλι του για τα λεφτα του πολυ καλο και μιζερες εποχες οπως ξερετε η περισοτεροι τελος το δουλευω με μπαταρια provari mini ayta apo mena

Αλλαγή από κεφαλαία σε πεζά
Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2013, 22:54 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem