vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 2 χρήστες
eurogod, filikos4

Εκπομπή στον Σκάι 21-4-2013 ώρα 7 και mega 27-4

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 27, 2013, 17:53 »
αντε να δουμε τωρα...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:00 »
Συγνώμη
αλλά ο Χαραλαμπόπουλος δεν είναι ατμιστής?

Και τι έγινε είδαμε πάλι μια εκπομπή για το τσιγάρο
αααα και κάποια δευτερα για το Η.Τ. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:02 »
Αποτελεσμα μηδεν............. λες και δεν ακουστηκαν οι αποψεις του γιατρου και του αποτελεσματος για τον ελεγχο 1000 δειγματων απο αρωματα.  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:06 »
Η ειρωνεία ήταν όταν ρώτησε την κυρία από κέντρο διακοπής καπνίσματος αν είναι υπέρ του ητ... Οτι ναναι. Απογοήτευση και εδώ. Ο πρώτος επιστήμονας που μίλησε το έθαψε χωρίς να αναφέρει ότι η μελέτη δεν ήταν συγκριτικά με το κτ...
εγώ απογοητεύτηκα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:21 »
ΑΙΣΧΡΟΙ, ΨΕΥΤΕΣ και ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ παραμένουν, όπως και στην προηγούμενη εκπομπή.
Ευτυχώς που η εκπομπή δεν είναι σε ώρα υψηλής τηλεθέασης. Πάντως και την ώρα που προβάλλεται πάλι κακό κάνει.
Η μόνη αλήθεια που είπαν "μακριά από το κ.τ.", αλλά κι αυτήν την λένε όχι γιατί νοιάστηκαν για την υγεία των καπνιστών, αλλά για την υγεία των φαρμακευτικών  :thumpdown:

ΑΙΣΧΟΣ!!!


Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:28 »
Παντως ο προεδρος του Ε.Ο.Φ σαν να εριξε λιγο νερο στο κρασι του,τουλαχιστον λεγοντας οτι αν συγκρινεις το κ.τ με το ηλεκτρονικο
το δευτερο ειναι καλυτερο.Κατι ειναι και αυτο σε σχεση με τις αποψεις που ειχαν πριν απο ενα-δυο χρονια.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Όλα για την υγεία MEGA 27-4-13.mp4
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:39 »
Σημερινή εκπομπή ,  Όλα για την υγεία στον MEGA
Θέμα το τσιγάρο και μιά μικρή αναφορά για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Μιλάει και ο γνωστός σε όλους μας Κων/νος Φαρσαλινός .
Εδώ είναι το απόσπασμα απο την εκπομπή που αναφέρετε στο ΗΤ .
Τα συμπεράσματα δικά σας .
Ο ήχος δεν είναι πολύ καλός αλλά με λίγο παραπάνω ένταση θα ακούτε κανονικά .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gN6sM0R-wVU&feature=youtu.be[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2013, 21:30 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:54 »
Ηρεμήστε λίγο.
Η εκπομπή ήταν πολύ καλύτερη από τον ΣΚΑΙ, και ανέφερε επιτέλους πως υπάρχουν μελέτες και είναι λιγότερο βλαβερό από το κάπνισμα.
Κι εμένα με ρώτησαν αν το συστήνουν και είπα ότι κανένας επιστημονικός οργανισμός δεν το συστήνει. Ψέματα θα πούμε? Είπα βέβαια επιπλέον πως πρέπει να ενημερώνουμε τους καπνιστές και για το ηλ. τσιγάρο (αυτό δεν έπαιξε). Η (ίδια με τον ΣΚΑΙ) πνευμονολόγος, αντιμετώπισε το ηλ τσιγάρο με σαφώς πιο ήπιους τόνους, λιγότερες φανφάρες (το 80% αποτελεσματικότητα των ιατρείων διακοπής έγινε 50%-ψέμα κι αυτό) και χωρίς υπερβολές περί έλλειψης μελετών. Φαίνεται πως είχε ενημερωθεί ότι θα ανακοινωθούν μελέτες στην εκπομπή/


Γενικά η εκπομπή ήταν σαφώς καλύτερη από τον ΣΚΑΙ, πιο ισορροπημένη και θα έλεγα αρκετά καλή για τα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:54 »
http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=31038286




Εδώ είναι η εκπομπή για όσους δεν την είδαν .



Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:59 »
Συμφωνώ με τον γιατρό μας, δεν περιμέναμε εξάλλου η εκπομπή να είναι αφιερωμένη στο η.τ.
Έγινε μια γρήγορη συσχέτιση του κ.τ. και του η.τ. αλλά δυστυχώς δεν μπήκε στην ουσία.
 

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 27, 2013, 19:05 »
Η εκπομπή αφορούσε το κάπνισμα και όχι το ηλ. τσιγάρο.
Νομίζω πως δόθηκε αρκετός χρόνος στο ηλ. τσιγάρο. Μια σύγκριση με το προηγούμενο του ΣΚΑΙ αρκεί για να καταλάβετε την χαώδη διαφορά. Πέρσι στην ίδια εκπομπή το ηλ. τσιγάρο είχε χαρακτηριστεί επικίνδυνο, οπότε νομίζω πως έχει υπάρξει πολύ σημαντική πρόοδος.

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 27, 2013, 19:17 »
Φίλοι ατμιστές .  Σίγουρα δεν μπορεί να έιναι κάτι διαφορετικό . Αν ήταν το θέμα η coca cola σίγουρα θα την έβγαζαν ως το καλύτερο και ασφαλές αναψυκτικό παγκοσμίως !!Πρέπει να παραδεχτούμε όλοι όμως ότι το γεγονός ότι βάζεις έστω και ατμό στα πνευμόνια σου επι καθημερινής βάσης δεν θεωρείται και τόσο υγιές , ας έκαναν κάποτε τεστ σε έναν κάτοικο μεσογείου με έναν απο σκανδιναβικές χώρες πριν χρόνια με καθαρή ατμοσφαιρα ( και όχι αυτό το πραγμα που αναπνέουν ακόμα και η μη καπνιστές σήμερα )  να έβελεπαν διαφορά !!

Θέλω να πω ότι ναι μεν σαφώς δεν ενδιαφέρονται για την υγεία μας συνολικά ( ραδιοκύματα , ραδιενέργεια , φυτοφάρμακα , αλλαγή κλίματος , χημικές ουσιές σε καλλυντικά -τρόφιμα -ένδυση - κατασκευές σπιτιών και ότι βάλει ο νου σας άλλο + το τσιγάρο ) και σαφώς δεν την γλυτώνουμε με τίποτα  , αλλά μην τρελαθούμε - εαν κάποιος αποφασίσει να πάει σε ένα α΄πο τα κέντρα θα του λέγαμε μην πάς ???

Εν κατακλέιδι θέλω να πώ ότι συμφωνώ με τον πρόεδρο του εοφ ότι το ηλεκτρονικό είναι πιο πια αποδεδειγμένα μη επιβλαβές για την υγεία αλλά δεν μπορώ να το συγκρίνω με κάποιον που έκοψε το κάπνισμα μόνος του ή σε κέντρο ή δεν κάπνισε ποτέ του !!!

Για μένα εφόσον θέλω να ατμίζω παραμένει μια συνήθεια απόλαυσης ( διότι το προτιμώ από το τσιγάρο )  αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει κόστος στην τσέπη μου και την υγεία μου όσο και μικρό κι άς είναι !!!

Αποψή μου είναι ότι θα πρέπει να εφαρμοστεί οδηγία με ταβάνι τα 18 mg νικοτίνης ( σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει και ζήσει και από πέρυσι )  !

Τέλος έχω να προσθέσω ότι συνάδελφος στη δουλειά με 8 μήνες συνεχούς και χωρίς τσιγάρο χρήσης nicorrete ( πιπάκι ) κατρακύλισε πάλι στα 3 πακέτα την ημέρα , γεγονός που με κάνει όπως και πέρυσι να έχω σε καλύτερη ματιά το η.κ λόγω του ατμού που παράγει ,πάντα προσωπικά !

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 27, 2013, 19:43 »
η εκπομπή online:

http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=31038286

ήταν κάπως καλύτερα από την πρώτη εκπομπή του ΣΚAΙ...αλλα η επιστήμη δεν βρήκε το αυτή του τηλεθεατή....δεν της δώσανε το απαραίτητο χρόνο... >:(
αυτό που έμεινε ήταν -κατά την γνώμη μου-τα κέντρα αποτοξίνωσης και "το ευαγγέλιο" του ΕΟΦ.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 27, 2013, 20:35 »
η ολη φάση ειναι  η ερώτηση που του κάνει και στο 6 και 48 απαντάει το εχω ακούσει.... σιγα μη συμβεί σε μένα και απαντάει ο άλλος κιομως συνέβη και κατεβάζει τα μούτρα ο ηθοποιός χααχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Εκπομπή στον Σκάι 21.4 ώρα 7 και mega 27.4
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 27, 2013, 21:24 »
Αυτό που εγώ ξέρω είναι οτι έχω να πιάσω τσιγάρο ένα χρόνο και οτι είδα μεγάλη διαφορά στον εαυτό μου απο την τρίτη μέρα χρήσης ητ.Όλα τα άλλα για ΕΟΦ και κοινοτικές οδηγίες και το κόλλημα στη ορολογία αν είναι μέθοδος διακοπής ή φάρμακο ή εναλλακτικός τρόπος τα ακούω βερεσέ.Έλεος πια έλεος.Πάρτε χαπάκια να κόψετε το τσιγάρο λένε οι γιατροί. Μάλιστα.Εγώ θυμάμαι όμως τον ξαδερφό μου που σπούδασε φαρμακοποιός όταν τελείωσε την σχολή του να μου λέει Ηλία όσο μπορείς μείνε μακρυά απο φάρμακα εκτός αν είσαι αναγκασμένος να τα πάρεις.Ακραίο ή όχι προσπαθώ να το τηρώ. Εξάλλου τα πάντα στην ζωή θέμα επιλογών είναι.Στην υγειά μας παιδιά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591882 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios