vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, camber, Mimhsdr

Twitter

Protank by Kanger

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 09, 2013, 23:55 »
Τον έχω ήδη στα χέρια μου και απο αύριο φουλάρω και ξεκινάω...

Δοκίμασε τον και με κεφαλές Delirium 69 (Kanger eVod): http://goo.gl/TIzjO  με τις οποίες δουλεύει τέλεια και το σπουδαιότερο για μένα, με αυτές τις συγκεκριμένες κεφαλές χρησιμοποιώντας εναν αντάπτορα 510 to eGo καθώς ο Protank βιδώνεται πάνω στον αντάπτορα σφίγγει σταδιακά και η τζούρα του (μέχρι που κλείνει εντελώς)...
Σ' αυτή την περίπτωση το δαχτυλίδι της συσκευασίας λειτουργεί και σαν ρυθμιστής του επιθυμητου ύψους βιδώματος => σφιξίματος τζούρας...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2013, 00:04 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 10, 2013, 00:04 »
Θα το δούμε και αυτό Ζαχαρία :)

Βλέποντας και κάνοντας...

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 10, 2013, 00:08 »
Κάτοχος κι εγώ του εν λόγο ατμοποιητή τις τελευταίες ημέρες και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αεράτη τζούρα του (που πιστεύω ότι είναι και ένα από τα μεγαλύτερα του ατού κατά την γνώμη μου).

Η Γεύση του στην αρχή δεν μου φάνηκε πολύ καλή (στα 7-8 watt), (αλλά προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε η γεύση των υψηλών Ω σε λίγα volt/watt).

Τον άφησα να στρώσει κοντά στα 10ml (έχει πολύ μεγάλη κατανάλωση αλλά δεν πειράζει μιας και βγάζει άφθονο ατμό) και στην συνέχεια ανέβασα στα 9-10 watt όπου και πήρα την γεύση που ήθελα  :)

Επειδή τον ξεκίνησα με υγρό VG 100% συνάντησα μία ανεπαίσθητη αίσθηση καμένου πάνω από τα 8,5 Watt μπήκα στην διαδικασία να κάνω την πατέντα που διάβασα πρωτύτερα στο νήμα αφαιρώντας λίγο από το έξτρα φιτίλι που βρίσκετε στο επάνω μέρος της αντίστασης.

Η υποψία του καμένου εξαφανίστηκε εντελώς (δεν είχα καμένο ούτε με 2x18350 στα 9 Watt σε παλμικό mode, αντιθέτως καλυτέρεψε και περισσότερο η γεύση), αλλά παρατήρησα και τα εξής αρνητικά.

Μετά την αφαίρεση του φιτιλιού, ο ατμοποιητής στις πρώτες τζούρες του κάνει έναν ενοχλητικό θόρυβο (που με τις απανωτές εξαφανίζετε) και όταν το τανκ είναι χαμηλά σε υγρό υπάρχει τεράστια μείωση ατμού μέχρι να ξαναγεμίσει.

Το ανάποδο σιλικονάκι δεν το δοκίμασα ακόμα, ούτε την αλλαγή του σωλήνα σε κεφαλή του EVOD για να δω τι γίνετε, όταν αλλάξω κεφαλή θα το δοκιμάσω

Προσωπικά επειδή μου αρέσει πολύ σαν ατμοποιητής θα τον χρησιμοποιώ με βάση 75/25 VG/PG και πιστεύω δεν θα έχω κανένα πρόβλημα χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποια πατέντα.

Αυτά προς το παρών  :)


Συνεχίζοντας τα πειράματα παρατήρησα...


Η αφαίρεση φιτιλιού μου έσπασε τα νεύρα, μόλις το tank έπεφτε περίπου στο μισό η απόδοση του ατμού έπεφτε επίσης στο μισό, και όσο κατανάλωνα ml τόσο ποιο έντονο γινόταν το γουργούρισμα.


Την πέταξα και έβαλα μία ανταλλακτική κεφαλή 2.2 Ω (και όχι 2.5 Ω που έχει μέσα στο κουτί) και δουλεύει μία χαρά ακόμα και με σκέτη VG (προς το παρών!).


Θα τον ατμίσω όπως έχειν μέχρι αύριο βράδυ και θα επιστρέψω με εντυπώσεις  :)

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 10, 2013, 00:41 »
αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει καμία λύση για να σφίξει η τζούρα ? αυτο ειναι το μονο που φοβάμαι , στον Evod primero βουλώνεις μια τρυπίτσα και είσαι ΤΖΕΤ !


 


Αυτό για τα πρόχειρα , αλλά και το ανταπτοράκι 510 - ego μαζί με το δαχτυλίδι του κάνει δουλειά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2013, 00:47 από darkeid »

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 12, 2013, 22:16 »
Κερδισα το συγκεκριμενο απο το Ηλεκτρονικοτσιγαραδικο(ευχαριστω πολυ) και εχω να αναφερω τα κατωθι.
Καταρχας επαθα πλακα απο την ποιοτητα κατασκευης και το βαρος του.μιλαμε για θωρηκτο.εμενα βεβαια δεν με ενοχλει καθολου αντιθετα απολαμβανω το βαρος του.
Τον ξεπλυνα καλα και τον βιδωσα στην vision spinner στα 4 volt.
Απολαυση.πολυ αερατη τζουρα δροσερος ατμος και πολυ καλη αποδοση γευσης.το υγρο το καιει σχετικα γρηγορα αλλα αν θες ντουμανι λογικο ειναι.το καλο ειναι οτι δεν εχει καθολου μπουρμπουληθρες και διαρροες.ειχα απογοητευτει απο τους bcc αλλα το συγκεκριμενο ανανεωσε την πιστη μου.και με το δαχτυλιδακι που περιεχεται στο κουτακι ειναι απλα κουκλι.ωρα για καφεδακι.8)8)8)


Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 13, 2013, 18:57 »
Μετα απο την βαση-κατω καπακι που εφτιαξαν για το προβαρι που μοιαζει με σφυρι κρεοπωλη εφτιαξαν ενα τανκακι για το protank που παιρνει την βαση απο το protank. Ειναι απο ss, 3.2μλ και μπορουμε να βαλουμε οποιο 510 ντριπ τιπ εχουμε απλα δεν εχει ουτε ενα παραθυρακι να βλεπουμε την σταθμη.

https://www.cigtechs.com/mobile/product.asp?itemid=402


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 13, 2013, 20:01 »
ο protank φαινεται να ανοιγει το δρομο για ποιοτικες κατασκευες εργοστασιακων με ανταλλακτικη κεφαλη, γιατι κακα τα ψεματα οι clearo, παρ'ολο που  μερικοι αποδιδουν και εξαιρετικα, απο υλικα ηταν...   :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 14, 2013, 00:29 »
Οφείλω να ομολογήσω, ότι από όσους έχω δοκιμάσει, από τον protank έχω πάρει την καλύτερη και καθαρότερη γεύση. Αλλά λίγο φασαριόζικος είναι, ή κάτι κάνω λάθος;;;  :confused1:  Ας είναι, το παραβλέπω, κερδίζει από αλλού!!!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:36 »
Αλλά λίγο φασαριόζικος είναι, ή κάτι κάνω λάθος;;;  :confused1:

Προφανώς κάνεις κάτι λάθος! Δεν φοράς ωτασπίδες! Αν φορέσεις, είναι αθόρυβος!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Σε σχέση με evod ή vapeonly, έχεις γνώμη?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2013, 02:15 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 14, 2013, 11:19 »
vapeonly bcc, δεν απαιτεί ωτοασπίδες, πλήρως αθόρυβος, αρκετό ντουμάνι - ισάξιο. Όχι τόσο καθαρή γεύση (με διαφορά κατ' εμένα). Μου έχει τύχει διαρροή υγρού προς το επιστόμιο, αφαιρώ το επιστόμιο και καθαρίζω λίγο την υποδοχή με την άκρη από χαρτομάντιλο και είναι οκ. Δε γίνεται συχνά, ούτε είναι και σπουδαία δουλειά το να το καθαρίσεις (υπόθεση 4 δευτερολέπτων). Προτιμώ το protank λόγω γεύσης. Αν όμως θέλω ησυχία, το vapeonly. Προσωπικά δεν τα βρήκα και τόσο με τη γεύση που νιώθω ότι μου τη χαλάει ο vapeonly, ειδάλλως είναι φοβερός. evod δεν έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 14, 2013, 22:45 »
Το vapeonly δεν αποδιδει τη γευση του υγρου τοσο καλα.Στο protank αφησα το vamo με μια μπαταρια και στα 5 watt γεμισα με eden και εμεινα αναυδος με την αποδοση γευσης και ντουμανιου.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 15, 2013, 17:21 »
Δηλαδή σαν πόση φασαρία μπορεί να κάνει; Σκέφτομαι να αγοράσω έναν γιαυτο και ρωτάω...
Επίσης υπάρχει κανείς που να το εχει φωτογραφία πάνω στο Sirius?

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 16, 2013, 00:45 »
Τώρα για τη φασαρία ... τι να σου πω.... δε μπορώ να μετρήσω ντεσιμπελ......
Πάντως, επειδή πιστεύω ότι έχει με διαφορά την καλύτερη απόδοση γεύσης, το συστήνω. Εμένα δε με ενοχλεί η ... φασαρία, αλλά μερικές φορές είναι άλλοι γύρω μου (σπίτι κυρίως που έχει ησυχία) και.... εκεί τα χαλάμε λίγο....
Έχω τη μεγάλη αντίσταση (στα 2,7). Η αλήθεια είναι ότι δεν τον έχω χρησιμοποιήσει με μικρότερη. Κρατάω επιφύλαξη, μήπως με μικρότερη είναι πιο ... ήσυχος!!! Δε ξέρω. Πάντως στην  2,7 με 4,3V κάνει πιο πολύ φασαρία. Στα 3,8V δεν κάνει, αλλά εγώ θέλω την απόδοση του 4,3. Οπότε, ... φασαρία φουλ!!!!
foto που ζητάς εγώ δεν έχω... Αν έχει κάποιος άλλος......

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 16, 2013, 00:50 »
Σενια οταν λες φασαρια,δλδ πως κανει? γιατι χειροτερο απο το τανκακι με καρτο που εχω εγω ,δεν νομιζω να κανει :))

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2013, 00:56 από dimitra78 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 16, 2013, 00:56 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δε μπορώ να περιγράψω τον ήχο.... λυπάμαι.....
Αλλά αν είμαι σε χώρο με ησυχία και ατμίζω, οι γύρω μου με κοιτάνε με απορία και μου λένε, γιατί κάνει έτσι αυτό;;; Δε σε ενοχλεί που κάνει έτσι;;;;
 :confused1: :confused1: :confused1:  Τι να πω, μόνο σε μένα κάνει έτσι;;; Γιαυτό το ρώτησα πιο πάνω αν κάνω κάτι εγώ λάθος... Αλλά απ' ότι κατάλαβα, δε κάνει μόνο ο δικός μου.
Αλλά πραγματικά το ξαναλέω και το τονίζω.... Απίστευτη γεύση!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115843 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem