vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

398 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, SEB, camber, manoslykos

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 12, 2013, 19:05 »

alexmach 75VG 25PG , όποιος πειραματίζεται ας το κάνει , το φιτίλι από την μεριά του (+) να βουλώσει την τρύπα , η τροφοδοσία είναι ατελείωτη και το ντουμάνι επίσης .



To δοκιμαζω εδω και μιαμιση ωρα, με 70/30 vg/pg και πραγματικα δουλευει πολυ καλυτερα απο πριν, τουλαχιστον σε μενα.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2013, 19:19 από parginos »

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 12, 2013, 19:15 »
Ο diver είναι όλα τα λεφτά.
Επιτέλους, τέλος με τα (boge :locked: )

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 12, 2013, 19:54 »
Παιδιά σημαντικό προσοχή , το φιτίλι που είναι προς το (+) της αντίστασης να βάλετε ώστε να κλείσει η τρύπα , γράψτε παρακαλώ τις εντυπώσεις σας  και τι παρατηρήσατε , ευχαριστώ .

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 12, 2013, 20:46 »
Παιδιά σημαντικό προσοχή , το φιτίλι που είναι προς το (+) της αντίστασης να βάλετε ώστε να κλείσει η τρύπα , γράψτε παρακαλώ τις εντυπώσεις σας  και τι παρατηρήσατε , ευχαριστώ .
Θέλει λίγο παραπάνω τάση για να δουλέψει σωστά, κατά τη γνώμη μου δουλεύει λίγο καλύτερα και δεν "στεγνώνει".


-τον έχω φτιάξει με 4 σπείρες 0,17mm 1,9 Ωm τώρα χωρίς non σύρμα και διπλό 2άρι φιτίλι-
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2013, 20:53 από pcedit »

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 12, 2013, 21:26 »
Δοκίμασα πριν από 2 ώρες 2πλό 2άρι φυτίλι 0.2 kanthal , η πλευρά με το + (αυτή που γυρίζει μέσα στο κεραμικό) να κλείνει την τρύπα βγήκε στα 1.8. Βέβεια μου έφυγε λίγο φυτίλι παραπάνω (όταν το έβρεξα και το πίεσα για να το βιδώσω έκοψα λίγο βρεγμένο φυτίλι και καθώς το βίδωνα έβγαλε 2 μικρές τουφίτσες. Άκαφτο φυτίλι , πρώτες τζούρες δεν ήταν γνήσιο tribeca αλλά λέω θα στρώσει. Μετά από 20 περίπου πατήματα (στα 3.3V) έβγαλα το drip tip και βλέπω ότι το φυτίλι που κλείνει την τρύπα να είναι καλοποτισμένο (σκούρο) , το κομμάτι μέσα στο κεραμικό ελαφρώς ποτισμένο και η άλλη πλευρά επίσης ελαφρώς ποτισμένη. Στο πάτωμα του diver (έξω από το κεραμικό) ολόστεγνο. Επίσης έχω την εντύπωση ότι από την μαμά αντίσταση βγάζει και λιγότερο ντουμάνι από πρίν (βέβαια όντας καινούριο ήταν και πιο χαμηλά V).


Λοιπόν με μια πρόχειρη λύση βελόνας από σύριγγα μετατόπισα λίγο το φυτιλί , καλύτερη τροφοδοσία άμεσα , οπότε μάλλον δεν θέλει και πάρα πολύ φυτίλι να κλείνει την τρύπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2013, 00:15 από darkeid »

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:10 »
Καλημέρα σας. Το δικό μου το στήσιμο δεν πέτυχε τελικά δούλεψε ωραία στην αρχή αλλά τώρα μετά από μια μέρα σχεδόν τζίφος  :-\    Είναι θεό-στεγνό... :eyesplash:  θα το ξανά-στήσω με μονό 3άρι φιτίλι και 5 σπείρες 0,17 σύρμα να δούμε... :dontknow:

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:15 »
Ελικρινα δεν μπορω να σας καταλαβω μερικες φορες.
Τον εχω 4 μερες τωρα και μονο γεμιζω και απολαμβανω.
Ποιος ο λογος να πειραματιστω απο την πρωτη μερα και ποιος ο λογος να κανω διαφορετικο στησιμο απο την στιγμη που το αρχικο ειναι τελειο?
Λιγη προσοχη στον τροπο γεμισματος και με ενα τανκακι που στεγανοποιει καλα και ολα ειναι τελεια.
Ακομα και αν χρειαστει αλλαγη αντιστασης καντε ιδια με την μαμα και παιξτε με τα συρματα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:19 »
Και εγώ τα ίδια λέω αλλά δεν με ακούνε ;D

Όσο περνάνε τα χρόνια βέβαια... :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:46 »
Ελικρινα δεν μπορω να σας καταλαβω μερικες φορες.
Τον εχω 4 μερες τωρα και μονο γεμιζω και απολαμβανω.
Ποιος ο λογος να πειραματιστω απο την πρωτη μερα και ποιος ο λογος να κανω διαφορετικο στησιμο απο την στιγμη που το αρχικο ειναι τελειο?
Λιγη προσοχη στον τροπο γεμισματος και με ενα τανκακι που στεγανοποιει καλα και ολα ειναι τελεια.
Ακομα και αν χρειαστει αλλαγη αντιστασης καντε ιδια με την μαμα και παιξτε με τα συρματα.
απλά είμαι ο τύπος που δεν μπορώ να αφήνω τίποτα στην ησυχία του, θέλω να τα σκαλίζω όλα ... βέβαια έχεις δίκαιο σε αυτό που λες και είναι και ο νόμος του Μέρφι που λέει όταν κάτι δουλεύει καλά μη το πειράζεις ποτέ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:48 »
pc edit διαφωνώ με τον Μέρφι. Απλά όταν παίζεις με έναν άτμο που αποδίδει τέλεια, φρόντισε να έχεις έναν άλλον άτμο που να αποδίδει πολύ καλά, τουλάχιστον να μην χάνεις τις ωραίες τζούρες. τουλάχιστον έτσι συνεχίζεις την απόλαυση, και , πού θα πάει, θα λύσεις τα ζητήματα με τον αρχικό άτμο.

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:56 »
Να ξεκαθαρισω προς αποφυγη παρεξηγήσεων οτι το σχολιο δεν ηταν σε προσωπικο επιπεδο αλλα γενικευμένο.
Toν Diver οπως ολους τους καινουργιους ατμοποιητες που πεφτουν στα χερια μου τους "στρωνω-μαθαινω" πρωτα και μετα τους γκαζωνω  :))
Μαθαινω πρωτα τα χουγια τους και σιγα σιγα αλλαζω αναρτησεις φρενα κτλ  :laugh1:
Τωρα περιμενω να τα παιξει η αρχικη αντισταση και το επομενο βημα θα ειναι στησιμο με ιδιο φιτιλι αλλα με αλλο συρμα και παει λεγοντας.
Και να συμπληρωσω οτι ολα αυτα θα γινουν σταδιακα απο την στιγμη που θα ξερω οτι δεν αντιμετωπιζω προβλημα με το τανκακι μου και με τον τροπο γεμισματος υγρου.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 13, 2013, 12:49 »
Απο το πρωι εχω πανω αντισταση 1.8  με 0.20 kanthal και διπλο 2ρι φυτιλι.η πρωτη δοκιμη με το φυτιλι του θετικου στην τρυπα...απορω πως οσοι το κανατε με ποιο πηχτα υγρα ειχατε τροφοδοσια :)) .με 50-50 δεν..γυρισα το κεραμικακι οπως πρεπει και...τοπιο στην ομιχλη ;D
Ετοιμασα και μια με 18αρι συρμα για καβατζα ;D (μιλαω παντα για αντιστασεις με non συρμα).γενικα ενα χουρχουριτακι το βγαζει αλλα ειναι κατι που με κανα δυο τζουρες φευγει.στην δικη μου αντισταση ειχα ελαχιστη φυτιλιλα (αγνωστο γιατι) και στην δευτερη που εκανα για καβατζα το εκαψα πρωτα μεχρι να κοκκινησει μηπως και ελαχιστοποιηθει το φαινομενο.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 13, 2013, 16:30 »
Τον έβαλα σε τανκ 45άρι

Τον γέμισα μέχρι πάνω και... :hmmm:

Μέχρι στιγμής πάει καλά , θα τον αφήσω να αδειάσει όλο το τανκ και βλέπουμε

Πάντως είναι απίστευτος με το drip που του έβαλα.

Ένα σώμα δείχνει όλος μαζί 8)

Σε συνέχεια του παραπάνω ποστ...



τον άφησα και άδειασε τελείως και κανένα μα κανένα πρόβλημα 8)

Setup το μαμίσιο , δεν έχω πειράξει τίποτα

Τον ξαναγέμισα και συνεχίζουμε...

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 13, 2013, 17:10 »

Για όσους προβληματίζονται με το γέμισμα των τανκ υπάρχει το γνωστό προϊόν...
Κάνεις εύκολα και γρήγορα τη δουλειά σου σε δευτερόλεπτα ;)

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 13, 2013, 21:44 »
Που το βρισκουμε αυτο φιλε μ;το δοκιμασες;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem