vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 7 χρήστες
Aoratix, lidbab, tibolaso, chkontog, giorgosp, gfilip, pngtszs1976

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:05 »
εμενα με κανονικο 901 κραταει περιπου 3-5ωρες, οχι με συνεχες ατμισμα, αλλα ουτε και πολυ χαλαρο.

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:08 »
εμενα με κανονικο 901 κραταει περιπου 3-5ωρες, οχι με συνεχες ατμισμα, αλλα ουτε και πολυ χαλαρο.

α μαλιστα Σπυρο. αυτο θα κανω γιατι δε λεει! με 3/4 υγρο ειμαι. περιμενω παραγγελια απο HG.
Μου φαινετε θα πεταχτω nobacco παλι. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος cosmo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • 7arts
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:52 »
Εγώ πάλι έχω πρόβλημα....

Στο χαλαρό δεν καταλαβαίνω τίποτα, αλλά δουλεύει μια χαρά, αλλά
στο σφιχτό είναι πολύ ζόρι και όταν το πιέσω λίγο παραπάνω έρχεται υγρό....

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 13:11 »
Εγώ πάλι έχω πρόβλημα....

Στο χαλαρό δεν καταλαβαίνω τίποτα, αλλά δουλεύει μια χαρά, αλλά
στο σφιχτό είναι πολύ ζόρι και όταν το πιέσω λίγο παραπάνω έρχεται υγρό....

εμενα εχει δυνατο χτυπημα. στο σφηχτο δε τραβαει καθολου ομως. ουτε ελαχιστα

Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 13:46 »
Έχω το Fog εδώ και καμμιά 15-αριά μέρες και θα ήθελα να μοιραστώ κάποια πράγματα μήπως και βοηθηθούν κάποια από τα μέλη που το αγόρασαν και έχουν πρόβλημα.
Κατ' αρχάς να πώ ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή. Συγκεκριμένα, κάθε γέμισμα μου πάει περίπου μία μέρα και παραπάνω (με συχνό άτμισμα). Η μπαταρία απλά δεν τελειώνει και η γεύση είναι πολύ καλή (χρησιμοποιώ Kentucky Flavor του Funstore αλλά και Camel και French Marlboro της Janty όλα σε High).
Την πρώτη φορά λοιπόν που χρησιμοποίησα τη συσκευή, έμεινα λίγο απογοητευμένος μιας και μετά από κανένα μισάωρο το υγρό έμοιαζε να έχει τελειώσει πράγμα απογοητευτικό. Όταν λοιπόν άνοιξα τη δεξαμενή κατάλαβα ότι υγρό υπήρχε ακόμη και μάλιστα μπόλικο. Το θέμα ήταν ότι δεν το τραβούσε ο ατμοποιητής. Μετά από πολλά βρήκα τη λύση. Κλείνοντας τις δυο τρυπύλες εισαγωγής αέρια τραβάς με προσοχή αέρα από το επιστόμιο ώστε να πάρει υγρό ο ατμοποιητής και συνεχίζεις. Μην το πρακάνετε πάντως (απαλό τράβηγμα) για να μην γεμίσει το σωληνάκι και αρχίσουν τα 'φρου-φρου'.

Το μόνο παράπονο μου είναι ότι θα ήθελα λίγο περισσότερο χτύπημα'. Αν κάποιος μπορεί να με συμβουλεύσει θα αήμουν ευγνώμων.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 14:15 »
 φιλε mylonojr για καλυτερο χτυπημα να χρησιμοποιησεις ατμοποιητη 901 LR με νορμαλ εγω δεν καταλαβα τιποτα, με τον LR ομως με ποναει κ;αι το στηθος απο το χτυπημα οποτε κατεβηκα πολυ και σε νικοτινη.φιλικα μακης

Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 14:41 »
φιλε mylonojr για καλυτερο χτυπημα να χρησιμοποιησεις ατμοποιητη 901 LR με νορμαλ εγω δεν καταλαβα τιποτα, με τον LR ομως με ποναει κ;αι το στηθος απο το χτυπημα οποτε κατεβηκα πολυ και σε νικοτινη.φιλικα μακης
Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω στην επόμενη παραγγελία μου!
Για να είμαστε σίγουροι πάντως, εννοείς αυτόν: http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=293.
Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να παραγγείλω 2-3.
Επίσης, η μπαταρία είναι η ίδια ή χρειάζεται να πάρω άλλη;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2010, 14:49 από mylonojr »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 15:26 »
Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω στην επόμενη παραγγελία μου!
Για να είμαστε σίγουροι πάντως, εννοείς αυτόν: http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=293.
Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να παραγγείλω 2-3.
Επίσης, η μπαταρία είναι η ίδια ή χρειάζεται να πάρω άλλη;
ακριβως φιλε μου εαν φορας τον στανταρ με τον LR θα δεις μεγαλη διαφορα
στο χτυπημα,αλα και στην καταναλωση υγρου ;) οσο για την μπαταρια ειναι
η ιδια που φορας τωρα δεν αλαζει

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 15:28 »
ναι αυτος ειναι 901 lr   θα δεις μεγαλη διαφορα σε κτυπημα και ατμο

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 15:43 »
Το fog παιδιά ώς συσκευή δουλεύει άψογα..
Είναι τόσο απλή, που δεν υπάρχει "κρυφό" σημείο να προβληματίσει.

Οσο αφορά το "στέγνωμα", σίγουρα δεν οφείλεται στο fog, αλλά στον ατμοποιητή.

Την ώρα που βιδώνουμε το καπάκι και μετά το φιλτράκι, η πίεση του αέρα που υπάρχει μέσα, σπρώχνει το υγρό, το οποίο πάει όπου βρεί διαφυγή, και στην προκειμένη περίπτωση είναι στο φυτίλι του άτμο.

Οσο ρουφάτε, ουσιαστικά ατμίζετε το καύσιμο που υπάρχει στον άτμο το οποίο πήγε εκεί λόγω της πίεσης του αέρα.

Απο εκεί και πέρα, αρχίζει σιγά σιγά να στεγνώνει, αλλά το καύσιμο που έρχεται μετά, δεν επαρκεί να τροφοδοτήσει το φυτίλι, μιάς και η ποσότητα είναι αμελητέα..

Για να έρθει μια σταγόνα καυσίμου μέσα, πρέπει να ρουφάτε πάρα πολλές φορές...  πόσο μάλιστα να ανέβει στο φυτίλι και να το κάψει η αντίσταση.    Το στέγνωμα είναι αναπόφευκτο. :o

Κλείνοντας τις δύο τρυπούλες με το δάχτυλο, επιταχύνουμε την διαδικασία παραγωγής καυσίμου πρός το φυτίλι, απο το να βγάζουμε τα πνευμόνια μας στο ρούφεν - ρούφεν...

Τά παραπάνω είναι "προσωπικά" συμπεράσματα, κατόπιν ατελείωτων ωρών πειραμάτων....
Εννοείται, ότι προσωπικά το θέμα το έχω λύσει, αφού βρήκα που πονάει ένας εργοστασιακός atomizer, και όταν θα είμαι έτοιμος θα το ποστάρω.. :yes:

Ο δρόμος είναι μακρύς, και οι δοκιμές ατελείωτες.. :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 18:20 »
ακριβως φιλε μου εαν φορας τον στανταρ με τον LR θα δεις μεγαλη διαφορα
στο χτυπημα,αλα και στην καταναλωση υγρου ;) οσο για την μπαταρια ειναι
η ιδια που φορας τωρα δεν αλαζει

Όταν λες 'και στην καταναλωση υγρου' εννόείς ότι με την LR η κατανάλωση θα είναι λιγότερη ή περισσότερη;

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 18:25 »
Και γω αυτο πιστευω . Το fog ειναι μια χαρα ( μην σου πω και 2 και 3 ) Ο ατμο ειναι που μου τα χαλαει. Με κανεναν απο τους 5 LR που πηρα προσφατα δεν εμεινα ικανοποιημενος και τωρα χρησιμοποιω τον απλο 901 ( παραγγειλα και αλλους 3 γιατι ειχα μονο εναν ) Επισης δοκιμασα το fog με 510 LR και αντιστοιχο ανταπτορα αλλα δεν μου τραβαγε καλα. Βεβαια η δοκιμη ηταν πολυ συντομη οπως και το συμπερασμα .

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 18:31 »
Όταν λες 'και στην καταναλωση υγρου' εννόείς ότι με την LR η κατανάλωση θα είναι λιγότερη ή περισσότερη;

σημαντικά περισσότερη

τωρα για το fog τα χουμε πει: πολύ καλό με αριστη ποιότητα κατασκευής και ανταποκρίνεται πλήρως σε αυτά που υπόσχεται ... αρκεί ο χρήστης να εχει λογικές απαιτήσεις και να δέχεται κάποιους συμβιβασμούς ...

αν όχι τότε μια ειναι η λύση (για τωρα και για αυτή την πλευρά του ατλαντικού): GGTS + AVS το οποίο ναι μεν θα σου αλλάξει τη πίστη σε παραμέτρους αλλά αυτές ακριβώς οι πολλές ρυθμίσεις είναι που του επιτρέπουν να ερθει ακριβώς στα μέτρα σου (οποια και αν ειναι αυτά  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 18:35 »
εγω εκανα τωρα τη χαζομαρα και εβαλα τον 901 τον νορμαλ και δε καταλαβαινω τπτ. ουτε χτυπημα ουτε τπτ. γενικα σημερα την εχω μια απογοητευση! ο 901 lr βαραει δυνατα αλλα εμενα προσωπικα σε μιση ωρα περιπου εφαγε 3ml υγρο.
μπρος γκρεμος και πισω ρεμα! μηπως να γυρνουσα στο e-go?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 18:37 »
Τωρα που του,βαλα και την μικρη 16340 και κοντυνε ....!!!! Ολα τα λεφτα . Και του σαλονιου και του λιμανιου . Το βλεπω να γινεται το αυτοκολλητακι μου !!!  ( και καβα το fog οταν το πιανει το ..γλυκι του )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421237 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41647 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250258 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158838 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16032 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131527 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 297 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768129 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966