vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 6 χρήστες
tsoutseki, zamploutos, cmih1966, manoslykos, skoubri, myiorgos

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 12:24 »
steven, το υγρο που χρησιμοποιουμε ειναι κακος αγωγος του ρευματος

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 12:50 »
Tα μοναδικα υγρα που χρησιμοποιουνται σαν μονωτικα ειναι τα ορυκτα λαδια τα οποια προερχονται απο την αποσταξη του αργου πετρελαιου. Τι καπνιζεις και δεν μας δινεις?
 :laugh_wave::laugh_wave:
Συγνωμη για την παρέμβαση αλλά άν τα υγρά ήταν αγώγιμα τότε η μπαταρία θα γονάτιζε αμέσως λόγω βραχυκυκλώματος μέσα στον ατμοποιητή, και ειδικά με την χρήση ατμοποιητη σε AFS.
Με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού οι μπαταρίες λιθιου θα γινόντουσαν πυραβλοι, ειδικά αυτές που δεν έχουν προστασία.   

Edit: Κόψτε το αλάτι στις μίξεις υγρών για να νοστιμίσουν. Δεν είμαστε στο μαστερ σεφ, :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #272 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 13:22 »
H σωστή απάντηση νομίζω βρίσκεται κάπου στη μέση
Τα υγρά μας είναι σχεδόν μη αγώγιμα. Η αγωγιμότητά τους είναι αμελητέα.  Δημιουργούν ένα ανεπαίσθητο βραχυκύκλωμα.   Έχουν πολύ μεγάλη αντίσταση οπότε το ρεύμα προτιμά να περάσει από τον πιο εύκολο δρόμο δηλαδή τις μεταλλικές επαφές.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #273 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 13:37 »
Πάντα είχα την εντύπωση ότι τα υγρά είναι καλοί αγωγοί του ηλεκτρισμού.
Τελικά αποδείχθηκε το αντίθετο.
Παρότι δεν κατάφερα ποτέ να μετρήσω την αγωγιμότητά τους, το έκανε ο Raidy στο γερμανικό φόρουμ και είπε ότι η αντίστασή τους είναι στα 10 με 14 MΩ...

Άρα δεν τίθεται θέμα βραχυκυκλώματος.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #274 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 13:47 »
Οταν μιλάμε για τετοια επίπεδα αγωγιμότητας, είναι σαν να λέμε οτι κρατώ το fog και  ατμίζω ξυπόλητος και αποφορτίζεται η μπαταρία.
Επίσης αποφορτίζεται με τη χρήση ντριπ τιπ όταν το ακουμπάμε στα χείλη μας. :laugh1: :laugh1:

Τι διαροή ρεύματος τη μέτρησε με γαλβανόμετρο?
Πως μέτρησε   τετοιου είδους αντισταση υγρού? .

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #275 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 14:14 »
Πάντα είχα την εντύπωση ότι τα υγρά είναι καλοί αγωγοί του ηλεκτρισμού.
Τελικά αποδείχθηκε το αντίθετο.
Παρότι δεν κατάφερα ποτέ να μετρήσω την αγωγιμότητά τους, το έκανε ο Raidy στο γερμανικό φόρουμ και είπε ότι η αντίστασή τους είναι στα 10 με 14 MΩ...

Άρα δεν τίθεται θέμα βραχυκυκλώματος.

Κι εγώ από τον Raidy το  έκλεψα Κώστα ;) :)
Βέβαια είναι και η εμπειρία μου απο το GGTS που όταν μαζεύεται υγρό μέσα στο καπάκι του κονέκτορα δεν επηρεάζει τη λειτουργία του αισθητά.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #276 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 15:58 »
Η αγωγιμότητα των υλικών είναι πάντοτε μα πάντοτε σχετική με το ίδιο το ρεύμα. Ακόμη και ο μη αγώγιμος αέρας, είναι αγώγιμος όταν τον διαπερνά ρεύμα μεγάλης τάσης και έντασης όπως ο κεραυνός.

Εφόσον τα υγρά μας είναι υδροδιαλυτά και εμπεριέχουν ποσότητα νερού, σίγουρα είναι αγώγιμα, αλλά είναι αγώγιμα για πολυ πιο ισχυρό ρεύμα από αυτό των μπαταριών. Συνεπακόλουθα συμπεριφέρονται ως μη αγώγιμα στην περίπτωσή μας, εφόσον έχουν μεγάλη αντίσταση για το ρεύμα των μπαταριών. Αν τώρα ρίχναμε ρεύμα 220 V , εκεί μάλλον θα έπεφτε "τηγάνισμα".


Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #277 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 17:16 »
Tα μοναδικα υγρα που χρησιμοποιουνται σαν μονωτικα ειναι τα ορυκτα λαδια τα οποια προερχονται απο την αποσταξη του αργου πετρελαιου. Τι καπνιζεις και δεν μας δινεις?
 :laugh_wave::laugh_wave:
Αυτό που λες για τα λάδια, απλά συμφωνεί με αυτό που είπα, "δεν είναι όλα τα υγρά αγώγιμα" :idiot1:

Επιπλέον, τα ατμιστικά υγρά δεν τα χρησιμοποιούμε ως μονωτικά, τα χρησιμοποιούμε για να ατμίσουμε :idiot1: Δεν ξέρω αν έχουν κάποια αξία ως μονωτικά, αλλά ως ατμιστικά δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα...

Η όποια αγωγιμότητά τους, στο περιβάλλον που τα χρησιμοποιούμε, με τον τρόπο που τα χρησιμοποιούμε, είναι ανάξια λόγου.

Τώρα με άλλη χρήση, σε άλλες συνθήκες... και ο γάιδαρος πετάει αν τον σπρώξεις στο γκρεμό... και το νερό καίγεται, αν το διασπάσεις... :yes:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #278 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 17:44 »
και ο γάιδαρος πετάει αν τον σπρώξεις στο γκρεμό.

ΣΩΣΤΟΟΟΟ!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #279 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 17:51 »
Παράθεση
και ο γάιδαρος πετάει αν τον σπρώξεις στο γκρεμό.
και οχι μόνο στο γκρεμό

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 18:19 »
καλησπερα
7 ημερα σημερα με το Fog αν χειρας.
Ρωταω του παλιοτερους απο εμενα εαν εχουν προβληματα μικρα η μεγαλα με τις διαροες;
Εγω αναγκαζομαι καθε 3-5 τζουρες να γευομαι καμενο και να κλεινω τις τρυπες και να εχω διαροες απο μικρες μεχρι αρκετες .
Δεν τολμαω να αποχωριστω το χαρτι κουζινας .

(χανω περιπου 1 ml στο γεμησμα!!!!!) :thumpdown:

Ειναι φυσιολογικο;

Το gg με avs εχει τα ιδια προβληματα; :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2010, 18:39 από fotakos »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #281 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 19:21 »
καλησπερα
7 ημερα σημερα με το Fog αν χειρας.
Ρωταω του παλιοτερους απο εμενα εαν εχουν προβληματα μικρα η μεγαλα με τις διαροες;
Εγω αναγκαζομαι καθε 3-5 τζουρες να γευομαι καμενο και να κλεινω τις τρυπες και να εχω διαροες απο μικρες μεχρι αρκετες .
Δεν τολμαω να αποχωριστω το χαρτι κουζινας .

(χανω περιπου 1 ml στο γεμησμα!!!!!) :thumpdown:

Ειναι φυσιολογικο;

Το gg με avs εχει τα ιδια προβληματα; :hmmm:
Fotakos κατι κανεις λαθος.Το εχω δυο μερες το εχω γονατισει στις δοκιμες και ακομα δεν ειχα διαροες ακομα και με τον 510 που το δουλεψα.Ουτε και στο  avs ειχα τετοια προβληματα εκτος απο την πρωτη μερα που επρεπε να μαθω τα κολπα του.

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 19:36 »
Seb
Οταν τραβας τις τζιυρες σιυ μετα απο ποσες περιπου σου ερχεται καμενο,αν σου ερχεται;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #283 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 19:39 »
Seb
Οταν τραβας τις τζιυρες σιυ μετα απο ποσες περιπου σου ερχεται καμενο,αν σου ερχεται;
Καμενο ακομα δεν μου ηρθε.Αλλοίωση στην γευση και ποσοτητα ατμου μετα απο 10 τζουρες.Αλλα το διορθωνω ξεβιδωνοντας δυο στροφες για λιγο το καπακι του fog εκει που ειναι βιδωμενο το επιστομιο και ειναι ενταξει.

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #284 στις: Δεκεμβρίου 12, 2010, 19:41 »
Τοτε κατι τρεχει με το δικο μου εχω παει ηδη 2 φορες μεχρι το φαν στορ ,βλεπω να πηγαινω και 3 :eyesplash:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248748 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767047 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123996 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios