vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, ZoeM, bloodlessz

Twitter

Fog!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Fog!!
« Απάντηση #165 στις: Μαρτίου 27, 2011, 17:04 »
Παιδιά καλησπέρα.
Αρχικά να πω πως η πρώτη μου απόπειρα με το Η.Τ. ήταν πριν 2 χρόνια περίπου με το EVO. Δυστυχώς παράτησα την προσπάθεια κυρίως λόγω αυτονομίας (σε μπαταρία και φιλτράκια).
Μπήκα πάλι στο forum μετά από πολύ καιρό και είδα ότι τα πράγματα έχουν εξεληχθεί, οπότε λέω να ξαναδοκιμάσω, με το FOG αυτή τη φορά.
Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: με το αρχικό πακέτο EVO τα πράγματα ήταν εύκολα. Ήταν όλα στο πακέτο οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα κατανόησης. Τώρα με το FOG μπερδεύτικα λίγο. Παραγγέλνω το FOG με τον 901LR. Υποθέτω ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμος για άτμισμα ε...; Θέλω να πω... όταν λέμε FOG εννοούμε ότι η μπαταρία περιέχεται; Μάλλον όχι ε...; Αφού έδωσα την παραγγελία στο funstore είδα ότι μάλλον πρέπει να παραγγείλω και μπαταρία και φορτιστή.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια βασική παραγγελία με την λογική «ένα πληρες πακέτο δοκιμής»; Μιλάμε πάντα για FOG. Εννοώ... ούτε 10 ατμοποιητές και 5 μπαταρίες θέλω ακόμα (αφού δεν ξέρω ακόμα αν θα καταφέρω να το γυρίσω μονίμως στο άτμισμα) αλλά ούτε να ξεμείνω καμια φορά από κάτι οπότε να πάω να πάρω Κ.Τ.

Σόρυ για την ασχετοσύνη μου και σόρυ αν το post μου παραείναι άσχετο με το θέμα...

Ευχαριστώ,
Κώστας

Προσωπικά πιστεύω οτι το πακέτο του eGoT καλύπτει άνετα κάποιον νεοεισερχόμενο στο ΗΤ...
Τα έχει όλα: καλή αυτονομία, καλό ατμό, καλό χτύπημα, ωραία εμφάνιση (στυλ πουράκι)...
Αντε μαζί με αυτό στην παραγγελία και κανά δύο ατμοποιητές 510lr για τις στιγμές όπου ο κίνδυνος ΚΤ παραμονεύει στην γωνία...
Επίσης μερικά γευστικά υγρά ή και τσιγαρίσια γεύση αναλόγως τα γούστα...
Με low νικοτινη θα έχεις καλή ποσότητα ατμού και με medium πολύ καλή...

Σου τα παραθέτω όπως κατέληξα εγώ προς το παρόν που το έψαξα πρόσφατα ως νέος ατμιστής και καλύπτομαι μετά από χρόνια καπνίσματος ΄΄αρρωστημένου΄΄  σε ικανοποιητικότατο βαθμο...

Οπότε συνοπτικά όπως ήθελα κι εγώ να μου τα λένε τα παιδιά εδώ (και όντως ετσι έγινε)

Πακέτο eGoT joytech
2 ατμοποιητές 510 LR
Υγρά της αρεσκείας σου (μην ξεχάσεις κι ένα με γεύση τσιγάρου που θα σου αρεσει πολυ με τον καφέ σου πιστεύω)

υ.γ. Το fog δεν το εχω δοκιμάσει...αν και το εχω στα υποψιν.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Fog!!
« Απάντηση #166 στις: Μαρτίου 27, 2011, 21:00 »
Παράθεση
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια βασική παραγγελία με την λογική «ένα πληρες πακέτο δοκιμής»; Μιλάμε πάντα για FOG. Εννοώ... ούτε 10 ατμοποιητές και 5 μπαταρίες θέλω ακόμα (αφού δεν ξέρω ακόμα αν θα καταφέρω να το γυρίσω μονίμως στο άτμισμα) αλλά ούτε να ξεμείνω καμια φορά από κάτι οπότε να πάω να πάρω Κ.Τ.

Σόρυ για την ασχετοσύνη μου και σόρυ αν το post μου παραείναι άσχετο με το θέμα...

Ευχαριστώ,
Κώστας

Ρε παιδιά, ο άνθρωπος άλλο ρωτάει και άλλα του απαντάτε  :bye:

Λοιπόν
Για fog θες μινιμουμ παραγγελία
- συσκευή fog
- ατμοπ.  901 lr
- 2 μπαταρίες ego 650 ή 900 ή 1100 mah (οτι πληρώσεις πέρνεις)
 - 1 φορτιστή για ego
- υγρά της αρεσκείας σου
Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Fog!!
« Απάντηση #167 στις: Μαρτίου 27, 2011, 21:12 »
Ρε παιδιά, ο άνθρωπος άλλο ρωτάει και άλλα του απαντάτε  :bye:

Λοιπόν
Για fog θες μινιμουμ παραγγελία
- συσκευή fog
- ατμοπ.  901 lr
- 2 μπαταρίες ego 650 ή 900 ή 1100 mah (οτι πληρώσεις πέρνεις)
 - 1 φορτιστή για ego
- υγρά της αρεσκείας σου
Ελπίζω να βοήθησα

Εγώ δεν φταιω...με παρασύραν οι άλλοι... :'( :-[ ;D

Είναι κάτι σαν το ανέκδοτο με το σκουλήκι...μου λες καλημέρα και σου απαντάω πάρε eGoT 8)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #168 στις: Μαρτίου 27, 2011, 21:18 »
Συμφωνώ με τον Abet, άν και θα πρότεινα να δείς το fog το καινούργιο με το σπείρωμα για 510 atomizer, η παίρνεις με το 901, και πάρε σκέτο τον κονέκτορα για 510, να έχεις επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #169 στις: Μαρτίου 28, 2011, 01:11 »
Συμφωνώ με Abet και craven.gr.

Για μένα ότι καλύτερο για τις e-Go μπαταρίες είναι το fog :thumpup:
Απλό στο γέμισμα, κορυφαία ατμιστική συσκευή,
και το νέο fog με κονέκτορα για 510 έχεις ατμιστικό υγρό πάνω απο 4,2ml.
Συνιστώ στο fog ατμοποιητή 510lr OPW.

Επαναλαμβάνω λέω την προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #170 στις: Μαρτίου 28, 2011, 01:46 »
Κατ' αρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας και τη βοήθειά σας. Η αλήθεια είναι ότι, όντως, η ερώτησή μου ήταν τι πρέπει να πάρει κάποιος για να ατμίσει με το fog.

Αλλά από όλες τις απαντήσεις λύθηκαν αρκετές απορίες και δημιουργήθηκαν νέες. Υποθέτω ότι είναι φυσιολογικό και προ πάντων υγειές αυτό  :)

Για να πω την αλήθεια το FOG με τραβάει και εμφανισιακά. Πιστεύω ότι το γεγονός ότι δε μοιάζει με Κ.Τ. (πράγμα που με κάνει να το βλέπω και σαν γκατζετάκι) θα με βοθήσει να αποφύγω το πακέτο από το περίπτερο. Ξέρερε... "άσε μωρέ... δεν αγοράζω πακέτο... πάω να παίξω με το παιχνίδι μου"   :laugh1:

Για τα παιδιά που προτείνουν το eGoT... με έκαναν και σκέφτηκα αν θα χρησιμοποιώ το FOG με άνεση σε εξωτερικούς χώρους... Τώρα στην αρχή ίσως κομπλάρω λίγο...

Οπότε... μιας και "φοράνε" ίδιου τύπου μπαταρία... πιθανότατα να κάνω κάποιον συνδυασμό του στυλ 1 eGoT με μπαταρία 650 για την βόλτα, και το FOG με μια 1100αρα για μέσα στο σπίτι και τη δουλειά.

Όσο για τα λεφτά... δεν είναι και λίγα... αλλά αν είναι να κόψω το τσιγάρο, χαλάλι 100 φορές!

Και μια τελευταία ερώτηση για την ώρα: ποιες οι διαφορές στην πράξη του 901lr από τον 501lr...;  Υπάρχει διαφορά στο χτύπημα...; στη γεύση του υγρού....; στην ποσότητα....; στο μέγεθος...;

Δεν σας ζαλίζω άλλο.

Ευχαριστώ και πάλι όλους σας!  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog!!
« Απάντηση #171 στις: Μαρτίου 28, 2011, 02:17 »
Η βασικη τους διαφορα κατα τη γνωμη μου είναι γευση στην οποία υπερτερεί ο 901 και στο χτυπημα που ο 510 ειναι πολύ καλύτερος.
Τωρα στο fog κατα την ταπεινή μου γνωμη δεν αλλάζω τη γευση που δίνει ο 901. Ετσι και αλλιώς  η πυκνότητα του ατμου είναι πολυ μεγάλη οσο και το χτύπημα και με 901 lr.
Τωρα για κανονικό ατμισμα πάνω σε  ego μπαταρία -χωρίς το fog-  δεν συγκρίνεται ο 510 lr

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #172 στις: Μαρτίου 28, 2011, 02:36 »
Και για μένα ο 901lr(αγαπημένος μου),
μου αρέσει γευστικά πιο πολύ από όλους τους αλλους ατμοποιητές,
ή όταν τον χρησιμοποιώ μόνο του, ή όταν τον έχω τοποθετήσει μέσα στο fog ή ggts&avs.
Γενικά με τους 510 δεν τα πήγαινα καλά, μέχρι που πήρα τον κονέκτορα  510 για το fog και δοκίμασα τον 510lr opw
και ειχε καταπληκτικό αποτελεσμα, και επιπλέον μέσα στο fog χωρά περισσότερο ατμιστικό υγρό.
Εγώ σήμερα χρησιμοποιώ το fog και με τις δύο επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #173 στις: Μαρτίου 28, 2011, 12:15 »
Γκαντεμιά... πάνω που αποφάσισα έπεσε το funstore....?

υ.γ. αλήθεια... δέχονται τηλεφωνικές παραγγελίες...? παίζει κανα τηλεφωνάκι...?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #174 στις: Μαρτίου 28, 2011, 14:55 »
22910-91134 & 22910-91160 τηλ funstore.gr

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #175 στις: Μαρτίου 28, 2011, 15:03 »
22910-91134 & 22910-91160 τηλ funstore.gr

Thank you !! :respect:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog!!
« Απάντηση #176 στις: Μαρτίου 28, 2011, 15:14 »
Προσωπικη αποψη αλλα το FOG πρεπει να αλλαξει καπακι κ γινει οπως ειναι στο UFS να εχει το σπειρωμα απο την εξω πλευρα του κορμου.
Επισης πρεπει να μπουν αρκετα O-ring:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #177 στις: Μαρτίου 28, 2011, 15:21 »
Όποια βελτίωση στο FOG, και σε όποια άλλη ατμιστική συσκευή, είναι καλοδεχούμενη.....!!!
Όπως πάντα λέω...
ο εχθρός του καλού, είναι το καλύτερο...!!!

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog!!
« Απάντηση #178 στις: Μαρτίου 28, 2011, 15:24 »
 :D Μακαρι να το δει κ ο Mr.funstore κ να κανει τις αναλογες βελτιωσεις.........
#EDIT - Επισης το πλαστικο που παει στον κεντρικο πολο καλο θα ηταν να εχει το ιδιο μηκος με τον κεντρικο πολο για να μην αφηνει κενα κ κραταει μεσα υγρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2011, 15:37 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #179 στις: Μαρτίου 28, 2011, 16:17 »
Ήδη το funstore.gr έχει προβεί σε βελτιώσεις στο νέο FOG,
στους κονέκτορες 901 & 510 και στο σπείρωμα στο κυρίως σώμα του.

Είπαμε ο εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο.

Φαντάζομαι θα υπάρχει και συνέχεια....




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem